Polacy znają i cenią ten niemiecki sklep internetowy ze względu na przystępne ceny i dostępność różnych marek odzieży, obuwia i akcesoriów. Klienci korzystają z niego także z powodu szybkich dostaw (zamówiony towar często trafia do klienta nawet po dwóch dniach) a oraz bezproblemowych zwrotów towaru do 30 dni. Teraz gigant, z którego korzysta ponad 50 mln klientów, ogłasza wielkie cięcia.
Produkty w tej firmy zna w Polsce prawie każdy. Niektórym z nas towarzyszą od najmłodszych lat. Znany i ceniony w całej Europie producent jogurtów i serków homogenizowanych działa na europejskim rynku od 106 lat. Teraz właściciele firmy musieli podjąć trudną decyzję o zamknięciu jednego z największych zakładów. Firma wydała oświadczenie, w którym podała przyczyny tej decyzji. Wiadomo, ile miejsc pracy jest zagrożonych.
Wojna celna wywołana przez Stany Zjednoczone wciąż budzi emocje na światowych rynkach. Choć dla większości krajów cła zostały na razie wstrzymane, relacje na linii Chiny-USA wciąż pozostają napięte. W piątek 11 kwietnia Chiny podwyższyły cła odwetowe na Stany Zjednoczone do 125 proc. Okazuje się, że na napiętej sytuacji pomiędzy światowymi mocarstwami może zyskać znane polskie przedsiębiorstwo, które właśnie planuje ogromną inwestycję.
Polityka celna Donalda Trumpa co chwila zmienia kierunek i wygląda na to, że nawet politykom coraz trudniej zrozumieć, o co w tym wszystkim chodzi. W środę 9 kwietnia odbyło się przesłuchanie szefa handlu, jeden z senatorów wziął go w krzyżowy ogień pytań. Nagranie z tego wydarzenia podbija sieć. Zwraca uwagę jeden szczegół, który wiele mówi o polityce 47. prezydenta USA.
Polityka celna Donalda Trumpa wciąż wzbudza duże emocje. Wszystko zaczęło się niemal na samym początku jego prezydentury, wkrótce później doszło do nałożenia gigantycznych ceł na ponad 180 różnych państw. Większość z tych decyzji została wstrzymana, co natychmiast odbiło się na rynku. Senatorzy mają przypuszczenia, dlaczego tak się stało.
Na specyfice polskiego rynku handlu internetowego poległy największe amerykańskie potęgi e-commerce. Przez 25 lat nad Wisłą niepodzielnie rządziło rodzime Allegro i wejście na nasz rynek eBaya czy Amazona okazało się raczej ciekawostką niż realnym zagrożeniem polskiej spółki. A jednak to, co przez ponad ćwierć wieku wydawało się niemożliwe, właśnie stało się faktem – Allegro w Polsce traci status lidera.
Już oficjalnie wiadomo, że znana marka sklepów, która szczególnie przypadła do gustu Polakom, ma kłopoty. W ich wyniku placówki zaczęły znikać z galerii handlowych w całym kraju. To zdecydowanie nie jest dobra wiadomość dla klientów, którzy licznie robili w nich zakupy. Wiele wskazuje na to, że to dopiero początek problemów popularnej sieci.
Dynamika sytuacji pokazuje, że nazywanie nowej polityki USA w handlu międzynarodowym wojną handlową nie jest na wyrost – jak na froncie kolejne decyzje zapadają błyskawicznie. Najzacieklejsza konfrontacja trwa z Chinami, jednak niespodziewanie wobec innych państw prezydent Trump wykazał właśnie gest dobrej woli.
Nadania laboratoryjne sprawdziły zawartość niepożądanych substancji chemicznych w popularnych jogurtach owocowych. Wyniki analizy budzą wątpliwości co do jakości produktów dostępnych na sklepowych półkach. Pod lupę trafiły znane marki i chętnie wybierane smaki. Jeden z nich szczególnie zwrócił uwagę badaczy, tej substancji nie powinno tam być.
Choć 2 kwietnia 2025 r. Donald Trump nałożył cła na 185 państw, to już teraz klaruje się, że kluczową konfrontację USA będzie miało z Chinami. Kolejne decyzje są podejmowane błyskawicznie, cios za cios. Minęło zaledwie kilka godzin od ogłoszenia przez USA drugiej fali opłat nałożonych na dobra importowane z Chin, a już mamy odpowiedź.
"Do państw na całym świecie – przynieście swoje najlepsze oferty, a prezydent Trump was wysłucha" – taką rekomendację wydała rzeczniczka Białego Domu Karoline Leavitt państwom objętym sankcjami w Dzień Wyzwolenia. Nie wszyscy chcą się w ten sposób podporządkować, jednak i na to prezydent ma pomysł. Niepokorni zostali właśnie ukarani nowymi, znacznie wyższymi niż pierwotne stawkami celnymi.
W marcu 2025 roku Komisja Europejska opublikowała komunikat dotyczący ryzyka obchodzenia sankcji nałożonych na import rosyjskiej i białoruskiej sklejki, w szczególności w przypadku sklejki brzozowej przywożonej do Unii z terytorium Chin, Kazachstanu, Turcji oraz państw utrzymujących bliskie relacje handlowe z Rosją.
Żabka podbiła polski rynek i jest niekwestionowanym hegemonem segmentu sklepów typu convenience. Mimo wielu kontrowersji wokół franczyzy co roku uruchamianych jest tysiąc nowych placówek handlowych, a w tym roku będzie ich już 12 tysięcy. Żabka zyskała jednak właśnie konkurenta z ambicjami na uszczknięcie jej rynkowych udziałów – ukraińska sieć pod szyldem Foodex Express.
Nie słabną echa Dnia Wyzwolenia – wczoraj konsekwencje wprowadzenia przez USA nowych stawek celnych uderzyły w giełdę w Warszawie. Pojawiły się także pierwsze reakcje partnerów handlowych. Gdy jedni zapowiadają rychłe nałożenie ceł wzajemnych, inni przystępują z Amerykanami do rozmów. Jest też Rosja.
Od chwilowej mody do globalnej sensacji — taką drogę coraz częściej przechodzą produkty spożywcze, których popularność gwałtownie rośnie dzięki mediom społecznościowym. W ostatnich latach Polacy, zwłaszcza pokolenie Z, zachwycili się przysmakiem pochodzącym z plantacji Dalekiego Wschodu. Jednak ogromne zainteresowanie doprowadziło do problemów w jego ojczyźnie – sklepy borykają się z niedoborami tego towaru. Czy Polacy wkrótce obejdą się smakiem?
Niedziela handlowa: kwiecień 2025. Kiedy na zakupy przed Wielkanocą? Zmiany w przepisach dotyczących handlu w niedziele mogą wywrócić do góry nogami niejedne weekendowe plany zakupowe. Sprawdź, czego możesz się spodziewać w najbliższą niedzielę i co oznacza nowy harmonogram na 2025 rok. Istotnie wpływa na rozkład handlowy w kwietniu, tuż przed tegoroczną Wielkanocą.
Do Wielkanocy zostały niespełna trzy tygodnie, co oznacza, że w domach Polaków, którzy szykują z tej okazji duże spotkanie rodzinne, pojawiły się już pierwsze plany i przygotowania. Z tej okazji Lidl postanowił ruszyć z ofertą dla tych, którzy planują wielkie gotowanie. Ta obniżka na popularne urządzenie wielofunkcyjny może skusić każdego.
Decyzja Donalda Trumpa o objęciu cłami niemal wszystkich krajów świata wywołała szereg reakcji na arenie międzynarodowej: Chiny ogłosiły 34-procentowe cła w odwecie, szefowa KE Ursula von der Leyen zapowiedziała tzw. środki zaradcze, a na giełdach odnotowano najgorszy dzień do czasu rozpoczęcia pandemii, w konsekwencji którego spółki straciły ponad trzy miliardy dolarów. A co nałożenie ceł na UE oznacza dla zwykłego Kowalskiego? Jak wpłynie na nasze konta i decyzje zakupowe? Portal BiznesINFO zapytał o to ekonomistę - Kazimierza Krupę.
Zostało coraz mniej czasu na skorzystanie z kluczowej funkcji karty Moja Biedronka. Klienci powinni się pospieszyć, bo termin upływa już w sobotę (5 kwietnia). Warto wybrać się do jednego z punktów popularnej sieci, bo można naprawdę sporo zaoszczędzić. Przedstawiamy szczegóły.
Donald Trump ogłasza cła. Prezydent USA chce, aby 2 kwietnia 2025 r. przeszedł do historii jako Dzień Wyzwolenia. Dziś Trump ogłasza w Waszyngtonie pakiet zapowiadanych od dnia zaprzysiężenia ceł, które mogą wstrząsnąć globalnym handlem, ustanowić nowy porządek i otwarcie pełnoskalowej wojny handlowej. Ekonomiści zwracają uwagę na podobieństwa z przedwojennymi tendencjami izolacjonistycznymi w USA, a rynki zamarły w oczekiwaniu. Co w środę 2 kwietnia w Rose Garden w Waszyngtonie ogłosił Donald Trump?
Na początku tego roku jedna z najchętniej wybieranych platforma e-commerce w Polsce wprowadziła zmiany w polityce zwrotów, skracając czas na podjęcie decyzji oraz wprowadzając dodatkowe ograniczenia dla klientów. Platforma jednak na tym nie poprzestała, wypowiadając wojnę konsumentom uprawiającym tzw. wardrobing. W rezultacie tysiące klientów straciło dostęp do możliwości zrobienia zakupów przez Internet. Za co dokładnie można dostać blokadę konta i na jak długo?
Duże przejęcie na polskim rynku nieruchomości handlowych: popularna galeria z północnej Polski trafiła do izraelskiej spółki inwestycyjnej, która dopiero zaczyna ekspansję nad Wisłą. BIG Poland, lokalny oddział międzynarodowego BIG Shopping Centers, przejął teren od afrykańskiego EPP, notowanego na giełdzie w Johannesburgu.
Zwierzęta domowe zajmują szczególne miejsca w sercach wielu Polaków. Część z nich traktuje je nawet jako część rodziny. Właściciele pragną, aby psy i koty w ich domach czuły się najlepiej, jak to tylko możliwe. W związku z tym często w sklepach pojawiają się gadżety również dla czworonogów. W Sinsay psiarze znajdą prawdziwe perełki w niskiej cenie!
Spożywczy gigant ogłasza wielkie zmiany tuż przed świętami wielkanocnymi. Jeden zakład zakład znany m.in. z produkcji majonezu i musztardy zostanie zamknięty, a przeniesie swoją siedzibę do innego europejskiego kraju. Przedstawiciele spółki szacują, że decyzja wpłynie na losy 225 osób. Część z nich zostanie zwolnionych, a część otrzyma ofertę relokacji do innego miasta i podjęcia tam pracy.
Sieć Auchan wydała komunikat nawołujący do natychmiastowego zaprzestania korzystania z jednego produktów, które można było kupić w jej sklepach. W innym przypadku klientom grożą poważne konsekwencje zdrowotne. Sprawa jest tym bardziej wrażliwa, że produkt adresowany jest do dzieci. Spółka wydała już zalecania, jakie kroki mogą podjąć klienci.
Czy 30 marca 2025 r. można zrobić zakupy w marketach? Wiele osób zastanawia się, czy ta niedziela jest handlowa. Nowe przepisy zmieniły zasady otwierania sklepów w weekendy, dlatego warto sprawdzić, gdzie będzie można kupić niezbędne produkty.
Rosnące ceny żywności to dramat dla dużej części Polaków. Od miesięcy mówi się o astronomicznych kwotach, które trzeba zapłacić za masło, nie tak dawno temu na tapecie pojawił się również temat jajek, które na krótko przed Wielkanocą znacząco podrożały. Teraz do tej niechlubnej kolekcji dołącza kolejny produkt — zapłacimy za niego więcej.
Zmiana czasu na letni zbliża się wielkimi krokami i jak co roku może wywołać spore zamieszanie. Oprócz krótszego snu dla wielu osób, wpłynie także na organizację pracy w firmach oraz funkcjonowanie różnych branż. Czy przedsiębiorcy i pracownicy są przygotowani na te zmiany? Sprawdźmy, jakie konsekwencje niesie za sobą ta korekta zegarów.