BiznesINFO.pl > Handel

Handel

Zarobki pracownika sklepu
04.12.2023 17:48 Cztery znane sieci handlowe rekrutują. Oferty są zaskakujące. Wiadomo, ile można zarobić

Przedświąteczna gorączka udziela się nie tylko klientom. Sklepy muszą bowiem poradzić sobie ze wzmożonym ruchem, przez co gorączkowo poszukują dodatkowych rąk do pracy. Ogłoszenia w tej sprawie opublikowało już kilka znanych w Polsce sieci. Ile konkretnie oferują kandydatom?

Andrzej Duda
04.12.2023 13:50 Zakaz handlu w Wigilię. Jest ostateczna decyzja Andrzeja Dudy

Długie dyskusje dotyczące zakazu handlu w Wigilię w końcu znalazły zakończenie. Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję w kontekście ustawy zezwalającej na handel w dwie niedziele poprzedzające Wigilię i wprowadzeniu zakazu handlu w dniu 24 grudnia. Jest ona ostateczna.

Półki w sklepie
03.12.2023 21:23 Nadchodzą duże zmiany w sklepach. Jest już projekt

Na stronach Sejmu pojawił się projekt nowej ustawy. Zakłada on wprowadzenie rewolucyjnej zmiany w sklepach. Docelowo ma ona wybitnie pomóc klientom w podejmowaniu decyzji przy wyborze kupowanych produktów.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Berlinie
03.12.2023 20:42 Porównali ceny na polskim i niemieckim jarmarku bożonarodzeniowym. Przykro patrzeć

Rosnąca popularność jarmarków bożonarodzeniowych w Polsce skłania do porównań z krajami pochodzenia na zachodzie Europy. Okazuje się, że Odra ponownie stała się granicą dwóch światów - koszty, jakie trzeba ponieść na jarmarku w Niemczech i w Polsce są diametralnie różne, i potrafią przysporzyć niemałych zawrotów głowy.

Sklep sieci Lidl
03.12.2023 19:39 Już od poniedziałku w Lidlu. Klienci będą walić drzwiami i oknami

Poniedziałek 4 grudnia oznacza start nowych promocji w Lidlu. Niemiecki dyskont tym razem przygotował bardzo atrakcyjne promocje, które zdecydowanie mogą pomóc w przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia.

sklep
27.11.2023 19:43 Niedziele handlowe w grudniu. Sejmowa komisja zadecydowała ws. Wigilii

W tym roku ostatnia niedziela handlowa przypadła na 24 grudnia, czyli Wigilię. Nic więc dziwnego, że pracownicy sklepów od miesięcy apelowali o zmiany w przepisach tak, aby w ten dzień wyjątkowo nie musieli pracować. Niestety, ich prośby były niczym wołanie na puszczę i aż do dziś problem pozostawał nierozwiązany. Na szczęście, w końcu zabrała się za niego grupa posłów Polski 2050, których projektem zajęła się sejmowa komisja. Znane są wyniki głosowania.

Sklep spożywczy
25.11.2023 11:18 Zaskakująca decyzja polskiej sieci. Stawia na innowacyjny pomysł

Walka o klienta przybiera bardzo różne formy na polskim rynku. Jedna z sieci handlowych postanowiła pójść nietypową drogą i bardzo mocno zaskoczyła wszystkich. Pomysł, na jaki postawiło kierownictwo sieci, jest innowacyjny - a co dodatkowo ważne, coraz popularniejszy.

Sklep spożywczy
24.11.2023 08:33 Znana marka z PRL chce walczyć o klienta. Zapowiada sporo nowości

Pomimo upływu czasu, znana z czasów PRL sieć sklepów nie odpuszcza i chce walczyć o klienta. Plany są niezwykle ambitne i nie ograniczają się jedynie do odświeżenia marki - ma się pojawić wiele nowości; jednocześnie zostanie wprowadzonych kilka współczesnych standardów.

polska-flaga-autostrada-eksport
19.11.2023 20:42 Ten polski produkt to prawdziwy hit. Kupują go od nas Amerykanie, Niemcy, Włosi i Francuzi

W 2022 roku eksport polskich produktów wyniósł 343,8 mld euro. Wynik ten zasługuje na szczególne uznanie – po raz pierwszy kwota sprzedaży naszych rodzimych towarów za granicą przekroczyła 300 mld euro. Zapewne wielu z nas słyszało, że popularnością w innych krajach cieszą się polskie maszyny, urządzenia, towary i wyroby przemysłowe, żywność i zwierzęta żywe oraz chemikalia i produkty pokrewne. Interia Biznes informuje o pewnym eksportowym hicie, który masowo kupują od nas Niemcy, Francuzi, Amerykanie i Włosi. O co dokładnie chodzi?

Donald Tusk
16.11.2023 10:36 Zerowy VAT na żywność. Donald Tusk usłyszał decyzję z Brukseli

Zerowa stawka VAT na żywność miała zapewnić ulgę finansową konsumentom, którzy z powodu wysokiej inflacji, zmuszeni byli płacić coraz więcej za podstawowe produkty. Jak się okazuje, przyszły rząd pod wodzą Donalda Tuska może podjąć działania mające na celu przedłużenie obniżonej do 0 proc. stawki VAT na żywność.

komputer
14.11.2023 17:14 Zakaz handlu w niedziele będzie obowiązywał też w internecie? Padła zaskakująca deklaracja

Zakres obowiązującego obecnie zakazu handlu w niedziele najwyraźniej jest niewystarczający dla “Solidarności”. Związkowcy uważają, że regulacje powinny być rozszerzone na jeden konkretny sektor, który dotąd nie był nimi objęty.

Lodówka w sklepie spożywczym
11.11.2023 19:42 Sanepid alarmuje. Popularny produkt szkodliwy dla zdrowia, natychmiast go wyrzuć

Bardzo niepokojąca informacja płynie z Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Zostało opublikowane ostrzeżenie dotyczące jednego z produktów dostępnych w sklepach. Jego spożycie może stanowić zagrożenie dla zdrowia.

Wózek w sklepie spożywczym
06.11.2023 09:58 W Polsce powstanie sklepowy gigant. Będzie trzecią siłą w kraju

Sieć handlowa większa od Dino i Żabki? Wygląda na to, że obawy obecnego końca podium rynku handlowego w Polsce się sprawdzą. W kraju ma bowiem pojawić się nowa sieć handlowa, która z miejsca stanie się gigantem. Co więcej, okazuje się, że za pomysłem stoi polskie przedsiębiorstwo.

Groby na cmentarzu
30.10.2023 09:03 Ciężka sytuacja cmentarnych sprzedawców. Ten rok będzie decydujący

Sprzedawcy prowadzący stragany przy cmentarzach znaleźli się w trudnej sytuacji. Oprócz coraz mocniejszej konkurencji z dużymi sieciami handlowymi, w tym roku do grona problemów dołączyły również spadek klientów czy mniejsze zasoby finansowe. W efekcie, dla wielu z nich tegoroczna uroczystość Wszystkich Świętych może być decydującą - wszystko zależy od utargu.

Sklep Auchan
28.10.2023 20:21 Auchan bije na alarm. Chodzi o jeden z produktów, jest pilny apel do klientów

Sieć hipermarketów Auchan wydała bardzo ważny komunikat dla swoich klientów. Ci, którzy zakupili jeden z produktów, proszeni są o jego natychmiastowy zwrot ze względu na stanowione zagrożenie. Zostanie on również wycofany ze sprzedaży.

wiśnie
28.10.2023 09:03 16-latka sprzedawała wiśnie z sadu dziadka. Sąd właśnie wydał wyrok

Znany jest finał głośnej sprawy 16-letniej Marysi z Lubna (woj. lubuskie). Kilka miesięcy temu dziewczynka sprzedawała wiśnie z ogrodu dziadka, aby zarobić na szkolny wyjazd. Jej stoisko skontrolowały jednak pracownice sanepidu, które dopatrzywszy się nieprawidłowości, ukarały mandatem ojca nastolatki. Mężczyzna nie przyjął kary i sprawa trafiła do sądu. Ten właśnie wydał wyrok.

Dino, sklep, plac
25.10.2023 21:34 Właśnie się zaczęło. Dino zdeklasowało Biedronkę i Lidla, klienci wypełniają koszyki po brzegi

Duże sieci handlowe zaciekle walczą o klientów, regularnie wprowadzając coraz to ciekawsze promocje. Tym razem to Dino przygotowało wiele interesujących ofert, które zaczęły obowiązywać już od środy, 25 października. Jakie okazje czekają na klientów?

praca-zarobki-lidl-biedronka-gotowka
25.10.2023 14:21 Znane sieci handlowe szukają konkretnych pracowników. Wiemy, która płaci najwięcej

Kilka znanych w Polsce sieci handlowych szuka magazynierów. Sklepy takie jak Biedronka, Lidl, Kaufland czy Dino z pewnością nie mogłyby się obejść bez osób zatrudnionych na tych stanowiskach. Na jakie wynagrodzenie może liczyć magazynier i co wchodzi w jego obowiązki?

sklep Lidl
23.10.2023 12:12 Lidl obciął ceny popularnych produktów o połowę. Trzeba się pospieszyć, akcja ważna tylko kilka dni

Lidl rozpoczął dziś akcję promocyjną, dzięki której część produktów można zakupić za pół ceny. Aby z niej skorzystać, wystarczy dysponować aplikacją mobilną Lidla, w której znajdą się odpowiednie kupony. To jednak nie wszystko – ofertę przygotowano także dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

POLOmarket, sklep, ludzie
21.10.2023 15:09 POLOmarket zaskakuje, takiej oferty jeszcze nie było. Do wygrania darmowe zakupy

Chcąc przyciągnąć potencjalnych klientów, sieci sklepów co jakiś czas wprowadzają promocje, podczas których możemy nabyć w atrakcyjnych cenach np. artykuły spożywcze. Okazuje się, że POLOmarket przygotował ofertę, obok której nie da się przejść obojętnie. Do wygrania bowiem są bony na darmowe zakupy.

Pepco, sklep, kolejka
20.10.2023 10:18 W weekend do Pepco ustawią się kolejki. Takiej oferty nie można przegapić

Duże sieci handlowe bardzo często kuszą klientów specjalnymi ofertami, obok których nie da się przejść obojętnie. Na takie okazje poluje wielu Polaków, bo w dzisiejszych czasach liczy się każdy grosz. Tym razem to Pepco ma do zaoferowania produkt, który można nabyć w wyjątkowo atrakcyjnej cenie.

zakupy
19.10.2023 19:37 Zakaz handlu w niedziele zniknie? Padła jasna deklaracja

Kilka dni po wyborach pojawia się coraz więcej deklaracji polityków w kontekście złożonych obietnic. Głos zabrała również Małgorzata Kidawa-Błońska - tym razem w sprawie zakazu handlu w niedzielę. Nie pozostawiła jednocześnie żadnych wątpliwości.

Biedronka zakupy
16.10.2023 18:36 Płacisz za zakupy w sklepie kartą? Nigdy nie odpowiadaj na to pytanie

Płacenie kartą za zakupy to czynność, którą każdego dnia wykonuje miliony Polaków. Wielu z nich nie ma jednak pojęcia, że przy tej okazji pod żadnym pozorem nie powinni odpowiadać na pytanie, które często pada z ust kasjerów. Eksperci ostrzegają szczególnie przed kilkoma konkretnymi przypadkami.

Biedronka
14.10.2023 08:00 Nawet 10 tys. zł dla seniorów od Biedronki. Trzeba spełnić konkretne warunki

Biedronka rusza ze specjalną akcją kierowaną do seniorów. Stawia jednak konkretne warunki. 

sklep
11.10.2023 18:00 Kolos z Niemiec już w Polsce. Szybko otwiera nowe sklepy, oferuje mega promocje

Niemiecki gigant handlowy niedawno wkroczył na polski rynek, otwierając drzwi do swoich sklepów w kilku nowych miastach. Sieć oferuje atrakcyjne promocje, które przyciągają tłumy nowych klientów.

leki
04.10.2023 14:51 Influencerzy polecają środki lecznicze. Często nie nadają się one do spożycia

Influencerzy zarabiają dzięki współpracy reklamowej. W zamian za polecenie konkretnego produktu otrzymują nieraz spore pieniądze. Dzięki dużym zasięgom produkt ma szansę zobaczyć więcej osób, a to zwiększa szansę na jego sprzedaż. Problem w tym, że nie zawsze są to produkty, które klienci powinni kupić i stosować.

lulu-hipermarket-europa-polska
23.09.2023 14:20 Spożywczy gigant wkracza na polski rynek. Właśnie ogłosił dużą inwestycję

Co rusz słyszymy i widzimy, że polski rynek przyciąga zagranicznych przedsiębiorców. Tym razem gigant spożywczy z Bliskiego Wschodu otworzy u nas swoje pierwsze centrum logistyczne w Europie Środkowo-Wschodniej. Zyskać mają na tym lokalni przedsiębiorcy, bo sieć supermarketów zamierza z nimi współpracować.

Dino, Sieć Dino
20.09.2023 17:17 Dino znów szaleje. Rozdaje produkty za darmo, klienci będą walić drzwiami i oknami

Sieć Dino postanowiła ponownie zaskoczyć swoich klientów. Przygotowała promocję, w którą aż ciężko uwierzyć i rozdawała darmowe piwo. Wyjątkowa akcja była ograniczona czasowo i trzeba było się spieszyć. Miejmy nadzieję, że wkrótce pojawi się ponownie.