Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel

Handel

Ceny w sklepie Donalda Tuska
06.01.2024 13:18 Sprawdzili ceny w sklepie pod domem Donalda Tuska. Kwoty zaskakują

Według przedwyborczych zapowiedzi Donalda Tuska, odsunięcie Prawa i Sprawiedliwości od władzy miało zakończyć drożyznę. Trzy miesiące po wyborach parlamentarnych jest porównanie do cen niedługo po głosowaniu - zmiany cen zwalają z nóg.

sklep Biedronka
05.01.2024 12:35 Tylko dzisiaj cenowy szał w Biedronce. Klienci będą walić drzwiami i oknami

Biedronka znowu zaskakuje swoich klientów promocjami i rabatami. Niektóre z nich są aktualne tylko dzisiaj. Które produkty kupisz taniej?

Sklep Biedronka
04.01.2024 21:25 Biedronka wydała ważny komunikat. Zmiana będzie obowiązywała w piątek

Biedronka ogłosiła, że w pierwszym tygodniu stycznia zostaną wdrożone zmiany w godzinach otwarcia sklepów sieci. Obejmą one ponad 3 tys. placówek. Poznaliśmy powody tej decyzji - jak się okazuje, zaskoczenia brak.

Sklep Dino
02.01.2024 19:56 Zostało tylko kilka godzin. Dino oszalało, klienci ustawiają się w gigantycznych kolejkach

Jedynie do końca wtorku 2 stycznia obowiązuje noworoczna oferta przygotowana przez sieć sklepów Dino. W promocyjnych cenach można zdobyć nie tylko przekąski i napoje, które były dostępne przed Sylwestrem z myślą o tej właśnie okazji.

półka sklepowa
02.01.2024 15:51 Porównujemy zarobki w Lidlu, Aldi i Biedronce. Na niektórych stanowiskach płacą ponad 7000 zł

1 stycznia wzrosła wypłata wszystkich zarabiających minimalną krajową. Wielu z nich to pracownicy sklepów i dużych marketów. Nie jest to jednak zasada. W której dużej sieci zarabia się najwięcej?

butelki
01.01.2024 15:35 Energetyki tylko dla dorosłych? Nowe przepisy wchodzą w życie

Zamieszanie wokół napojów energetycznych trwa już od kilku lat. Dzisiaj w życie wszedł przepis, który miał rozwiązać tę kwestię: zakaz sprzedaży bez okazania dowodu osobistego, czyli tzw. ,,energetyki”, tak samo jak alkohol, tylko dla osób pełnoletnich. Pozostaje pytanie: czy ten sposób zda sprawdzian?

Auchan dowód osobisty
22.12.2023 12:59 Od 1 stycznia duże zmiany w sklepach. Niektórzy klienci będą musieli przygotować dowody osobiste

Nowy rok już za pasem, a wraz z nim wielkie zmiany w znanych i lubianych sklepach. Od 1 stycznia w marketach typu Biedronka, Lidl czy Auchan, ale także innych placówkach handlowych, a nawet w automatach, zacznie obowiązywać zakaz powszechnej sprzedaży jednego bardzo popularnego produktu. Jego zakup możliwy będzie już tylko, tak jak w przypadku papierosów i alkoholu, po okazaniu dowodu osobistego, poświadczającego pełnoletniość. O co chodzi?

kampania #ZEROKOMPROMISÓW
22.12.2023 11:59 BAT Polska powraca z kampanią #ZERO KOMPOMISÓW. "Nie sprzedajemy wyrobów nikotynowych nieletnim"

“BAT Polska” i należące do firmy punkty sieci sprzedaży eSmoking World i Inspiration Store powracają z kampanią #ZEROKOMPROMISÓW pod hasłem “Nie sprzedajemy wyrobów nikotynowych nieletnim”. 

Centrum handlowe
21.12.2023 14:20 Skandal w znanej sieci handlowej. Muszą oddać pieniądze klientom, którzy kupowali w danym czasie

Jedną z bardziej znanych sieci handlowych w Polsce wstrząsnęła afera związana z zakupami internetowymi. Klienci skarżyli się, że podczas zakupów na stronie sklepu, w ich koszyku miały lądować niechciane rzeczy. Teraz decyzję w tej sprawie wydał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Supermarket
19.12.2023 15:35 Będą kolejne podwyżki dla pracowników. Znana sieć potwierdza

Noworoczne podwyżki w Lidlu i Biedronce spowodowały, że inne sieci nie chciały pozostać w tyle za konkurencją. Według doniesień medialnych, kolejna sieć dyskontów podjęła decyzję o podwyższeniu płac swoich pracowników od 1 stycznia.

Przejście graniczne w Cieszynie
19.12.2023 11:58 Czesi szturmują polskie sklepy. Szczególnie upodobali sobie jeden produkt

Polskie sklepy w okolicy granicy państwowej są szturmowane przez Czechów - donoszą czeskie media. Powodów wypraw naszych sąsiadów na zakupy niełatwo się domyślić - poza chęcią zaoszczędzenia pieniędzy.

galeria handlowa
17.12.2023 20:09 Niedziele handlowe w 2024 roku. Znamy daty

Sprawa niedziel handlowych pozostaje kwestią sporną. Deklaracje wyborcze członków nowej koalicji rządzącej wskazywały, że dojdzie do zmian w tej sferze. Jak zatem wygląda harmonogram niedziel handlowych na 2024 rok?

Wejście do sklepu Biedronka
11.12.2023 14:52 Zaczęło się w poniedziałek. Nieprawdopodobne okazje w Biedronce

Poniedziałek 11 grudnia jest pierwszym dniem obowiązywania nowych promocji w Biedronce. Okazuje się jednak, że oferta obejmuje bardzo szeroką gamę produktów, zatem możliwości zaoszczędzenia pieniędzy są naprawdę spore - od akcesoriów świątecznych aż do pościeli i garnków!

Półki w sklepie
11.12.2023 12:07 Poważny problem sklepów. Mogą stracić nad nim kontrolę

Sytuacja bezpieczeństwa w sklepach wygląda coraz gorzej. Dotychczas mniej-więcej udawało się to kontrolować, jednak teraz otwarcie pojawiają się głosy o możliwym “wymknięciu się sytuacji spod kontroli”. Częściową winę ma ponosić także zmiana prawa.

Galeria handlowa
08.12.2023 16:56 Z polski zniknie kolejny popularny sklep. Fatalna wiadomość dla klientów

Klienci galerii handlowych nie mają powodów do radości. W stan likwidacji postawiono bowiem kolejną sieć obuwniczą - tym razem powiązaną z firmą Deichmann. Kłopoty likwidowanej marki zaczęły się w zeszłym miesiącu.

Kaufland
08.12.2023 13:15 Tak wygląda świąteczna paczka dla pracowników Kauflanda. "Bardzo skromnie"

Okres przedświąteczny nie oznacza wyłącznie wzmożonego ruchu w sklepach. Również pracownicy sieci handlowych dostają od swoich pracodawców prezenty - najczęściej są to bony bądź pieniądze. W przypadku Kauflandu jednak, pracownicy dostali paczki-niespodzianki.

Sklep Lidl
06.12.2023 21:35 Nowość w sklepach Lidla. Klienci dostali już dzięki temu 100 tys. zł

W sklepach sieci Lidl pojawiła się absolutna nowość. Jest ona na tyle nietypowa, że klienci dyskontu sporo na nich zyskują. Mowa jednak o niebagatelnych kwotach, idących w dziesiątki tysięcy złotych.

Sklep Lidl
05.12.2023 22:39 Lidl może mieć kłopoty. Znane firmy zawiązały sojusz

Ekspansja Lidla najwyraźniej zaniepokoiła dwóch ważnych graczy na rynku handlowym. Niemiecki dyskont został bowiem zaskoczony nietypowym sojuszem supermarketów. Ma on na celu ograniczenie ekspansji Lidla, a w grze znajduje się aż ok. 400 sklepów.

Biedronka
05.12.2023 21:43 Wejdziesz do Biedronki i się zdziwisz. Sieć wprowadza rewolucyjną zmianę

Wprowadzona jakiś czas temu przez Biedronkę technologia elektronicznych cenówek była zaskoczeniem. Firma nie informowała bowiem o takich planach, w odróżnieniu od swojego konkurenta, Lidla. Teraz, gdy sklep w Skórzewie “przetarł szlaki”, pojawia się pytanie, czy Biedronka rozpocznie wymianę cenówek na szerszą skalę?

Zarobki pracownika sklepu
04.12.2023 17:48 Cztery znane sieci handlowe rekrutują. Oferty są zaskakujące. Wiadomo, ile można zarobić

Przedświąteczna gorączka udziela się nie tylko klientom. Sklepy muszą bowiem poradzić sobie ze wzmożonym ruchem, przez co gorączkowo poszukują dodatkowych rąk do pracy. Ogłoszenia w tej sprawie opublikowało już kilka znanych w Polsce sieci. Ile konkretnie oferują kandydatom?

Andrzej Duda
04.12.2023 13:50 Zakaz handlu w Wigilię. Jest ostateczna decyzja Andrzeja Dudy

Długie dyskusje dotyczące zakazu handlu w Wigilię w końcu znalazły zakończenie. Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję w kontekście ustawy zezwalającej na handel w dwie niedziele poprzedzające Wigilię i wprowadzeniu zakazu handlu w dniu 24 grudnia. Jest ona ostateczna.

Półki w sklepie
03.12.2023 21:23 Nadchodzą duże zmiany w sklepach. Jest już projekt

Na stronach Sejmu pojawił się projekt nowej ustawy. Zakłada on wprowadzenie rewolucyjnej zmiany w sklepach. Docelowo ma ona wybitnie pomóc klientom w podejmowaniu decyzji przy wyborze kupowanych produktów.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Berlinie
03.12.2023 20:42 Porównali ceny na polskim i niemieckim jarmarku bożonarodzeniowym. Przykro patrzeć

Rosnąca popularność jarmarków bożonarodzeniowych w Polsce skłania do porównań z krajami pochodzenia na zachodzie Europy. Okazuje się, że Odra ponownie stała się granicą dwóch światów - koszty, jakie trzeba ponieść na jarmarku w Niemczech i w Polsce są diametralnie różne, i potrafią przysporzyć niemałych zawrotów głowy.

Sklep sieci Lidl
03.12.2023 19:39 Już od poniedziałku w Lidlu. Klienci będą walić drzwiami i oknami

Poniedziałek 4 grudnia oznacza start nowych promocji w Lidlu. Niemiecki dyskont tym razem przygotował bardzo atrakcyjne promocje, które zdecydowanie mogą pomóc w przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia.

sklep
27.11.2023 19:43 Niedziele handlowe w grudniu. Sejmowa komisja zadecydowała ws. Wigilii

W tym roku ostatnia niedziela handlowa przypadła na 24 grudnia, czyli Wigilię. Nic więc dziwnego, że pracownicy sklepów od miesięcy apelowali o zmiany w przepisach tak, aby w ten dzień wyjątkowo nie musieli pracować. Niestety, ich prośby były niczym wołanie na puszczę i aż do dziś problem pozostawał nierozwiązany. Na szczęście, w końcu zabrała się za niego grupa posłów Polski 2050, których projektem zajęła się sejmowa komisja. Znane są wyniki głosowania.

Sklep spożywczy
25.11.2023 11:18 Zaskakująca decyzja polskiej sieci. Stawia na innowacyjny pomysł

Walka o klienta przybiera bardzo różne formy na polskim rynku. Jedna z sieci handlowych postanowiła pójść nietypową drogą i bardzo mocno zaskoczyła wszystkich. Pomysł, na jaki postawiło kierownictwo sieci, jest innowacyjny - a co dodatkowo ważne, coraz popularniejszy.

Sklep spożywczy
24.11.2023 08:33 Znana marka z PRL chce walczyć o klienta. Zapowiada sporo nowości

Pomimo upływu czasu, znana z czasów PRL sieć sklepów nie odpuszcza i chce walczyć o klienta. Plany są niezwykle ambitne i nie ograniczają się jedynie do odświeżenia marki - ma się pojawić wiele nowości; jednocześnie zostanie wprowadzonych kilka współczesnych standardów.

polska-flaga-autostrada-eksport
19.11.2023 20:42 Ten polski produkt to prawdziwy hit. Kupują go od nas Amerykanie, Niemcy, Włosi i Francuzi

W 2022 roku eksport polskich produktów wyniósł 343,8 mld euro. Wynik ten zasługuje na szczególne uznanie – po raz pierwszy kwota sprzedaży naszych rodzimych towarów za granicą przekroczyła 300 mld euro. Zapewne wielu z nas słyszało, że popularnością w innych krajach cieszą się polskie maszyny, urządzenia, towary i wyroby przemysłowe, żywność i zwierzęta żywe oraz chemikalia i produkty pokrewne. Interia Biznes informuje o pewnym eksportowym hicie, który masowo kupują od nas Niemcy, Francuzi, Amerykanie i Włosi. O co dokładnie chodzi?