Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Wynagrodzenie

Wynagrodzenie

biznes-info-640x433
04.10.2019 02:00 Pracownicy skarbówki stawiają ultimatum. Znamy datę protestu

Protest w skarbówce zbliża się wielkimi krokami. Pracownicy urzędów mają dosyć. W ciągu najbliższych 3 lat na podwyżki wynagrodzeń skarbówki pójdzie z budżetu państwa prawie 900 milionów złotych. Podobna kwota ma być przeznaczona na sprzęt i samochody. Warto pamiętać, że w tym roku skarbówka dostała już podwyżki pensji - średnio po 650 zł brutto.

biznes-info-640x433
05.09.2019 02:00 Kolejki rosną, a NFZ przyznaje nagrody za "wzorowe wypełnianie obowiązków"

NFZ i jego pozostawiające wiele do życzenia działanie jest rok w rok krytykowane. Nie zmieniają niczego kolejne kampanie polityczne, w których przewija się postulat reformy NFZ i polskiej służby zdrowia. W efekcie kolejki do szpitali rosną, a pacjenci, nawet jeśli dotrą do lekarza, zmuszeni są oczekiwać na operacje nie miesiące, a lata.Tymczasem okazuje się, że w Narodowym Funduszu Zdrowia nagrody i premie sypią się jak z rękawa. Tylko od 2018 roku dotąd wypłacono aż 10 mln złotych w ramach dodatków do wypłat. Jak podkreśliło jednak kierownictwo Funduszu, ani złotówki z tej puli nie dostały kadry kierownicze. Pieniądze trafiały przede wszystkim do szeregowych urzędników i średniego szczebla.

biznes-info-640x433
23.07.2019 02:00 Jak obliczyć wynagrodzenie za niepełny miesiąc? Sposoby

Jak obliczyć wynagrodzenie za niepełny miesiąc? Nierzadko zdarza się, że pracownicy nie przepracowują całego okresu rozliczeniowego, co później generować może kłopoty. Szczególnie dla pracodawcy, który nie wie, w jaki sposób obliczyć pracownikowi należną mu wypłatę. Jest na to jednak kilka sposobów.Najpierw musimy podkreślić, że wynagrodzenie za przepracowaną część miesiąca zależne jest od tego, jaka była przyczyna nieobecności pracownika w miejscu pracy. Prawo przewiwduje tutaj dwa przypadki - nieobecność spowodowaną chorobą i nieobecność wywołaną innymi przyczynami niż choroba. W tym pierwszym wypadku zwykle pracownik w okresie nieobecności otrzymuje od pracodawcy zasiłek chorobowy, opiekuńczy, rodzicielski lub świadczenie rehabilitacyjne. Ma to wpływ na obliczanie wynagrodzenia za czas przepracowany w danym miesiącu.