BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Pracownicy skarbówki stawiają ultimatum. Znamy datę protestu

4 Października 2019

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Protest w skarbówce nadciąga wielkimi krokami. Pracownicy skarbówki żądają wyższych wynagrodzeń. Jeśli Ministerstwo Finansów nie odpowie na ich żądania, to zorganizują ogólnokrajowy protest- informuje gazeta “Puls Biznesu". Jest już termin, ki

Protest w skarbówce zbliża się wielkimi krokami. Pracownicy urzędów mają dosyć. W ciągu najbliższych 3 lat na podwyżki wynagrodzeń skarbówki pójdzie z budżetu państwa prawie 900 milionów złotych. Podobna kwota ma być przeznaczona na sprzęt i samochody. Warto pamiętać, że w tym roku skarbówka dostała już podwyżki pensji - średnio po 650 zł brutto.

Protest w skarbówce. Pracownicy żądają podwyżek

W czwartek w Radzie Dialogu Społecznego doszło do spotkania przedstawicieli paru organizacji związkowych instytucji skarbowych z resortem finansów. Negocjacje dotyczyły sposobu, jaki będą przyznawane podwyżki w nadchodzącym roku - można przeczytać w dzienniku. Związkowcy oczekiwali jasnych deklaracji, jednak nie uzyskali ich.

Skarbówka stawia ultimatum

"Usłyszeli jedynie to, co już wiedzą: projekt ustawy budżetowej na 2020 r. przewiduje 6-procentowy wzrost płac w sferze budżetowej, a motywacyjne podwyżki zarobków uzależnione od wyników zawarte są w programie modernizacji Krajowej Administracji Skarbowej" - pisze “Puls Biznesu”.

W rozmowie z dziennikiem Jacek Staniszewski, szef Federacji Związków Zawodowych Służby Celnej ostro skrytykował obecną sytuację, nazywając ją “teatrem”. - Jesteśmy traktowani niepoważnie - powiedział.

Skarbówka będzie protestować

W dzienniku można przeczytać, że przedstawiciele organizacji związkowych zdecydowali w czwartek, że jeżeli do 7 listopada resort finansów nie przedstawi swoich propozycji dotyczących podwyżek, to “zostanie zawiązany komitet protestacyjny, który zainicjuje akcje protestacyjne w aparacie skarbowym w całym kraju”.

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >