Pracownicy skarbówki stawiają ultimatum: albo podwyżki albo protest
Flickr
Autor Stanisław Węgrowski - 4 Października 2019

Pracownicy skarbówki stawiają ultimatum. Znamy datę protestu

Protest w skarbówce nadciąga wielkimi krokami. Pracownicy skarbówki żądają wyższych wynagrodzeń. Jeśli Ministerstwo Finansów nie odpowie na ich żądania, to zorganizują ogólnokrajowy protest- informuje gazeta “Puls Biznesu”. Jest już termin, kiedy ten ma się rozpocząć.

Protest w skarbówce zbliża się wielkimi krokami. Pracownicy urzędów mają dosyć. W ciągu najbliższych 3 lat na podwyżki wynagrodzeń skarbówki pójdzie z budżetu państwa prawie 900 milionów złotych. Podobna kwota ma być przeznaczona na sprzęt i samochody. Warto pamiętać, że w tym roku skarbówka dostała już podwyżki pensji - średnio po 650 zł brutto.

Protest w skarbówce. Pracownicy żądają podwyżek

W czwartek w Radzie Dialogu Społecznego doszło do spotkania przedstawicieli paru organizacji związkowych instytucji skarbowych z resortem finansów. Negocjacje dotyczyły sposobu, jaki będą przyznawane podwyżki w nadchodzącym roku - można przeczytać w dzienniku. Związkowcy oczekiwali jasnych deklaracji, jednak nie uzyskali ich.

Możesz ubiegać się o dofinansowanie na remont. Już 80 tys. wnioskówMożesz ubiegać się o dofinansowanie na remont. Już 80 tys. wnioskówCzytaj dalej

Skarbówka stawia ultimatum

"Usłyszeli jedynie to, co już wiedzą: projekt ustawy budżetowej na 2020 r. przewiduje 6-procentowy wzrost płac w sferze budżetowej, a motywacyjne podwyżki zarobków uzależnione od wyników zawarte są w programie modernizacji Krajowej Administracji Skarbowej" - pisze “Puls Biznesu”.

W rozmowie z dziennikiem Jacek Staniszewski, szef Federacji Związków Zawodowych Służby Celnej ostro skrytykował obecną sytuację, nazywając ją “teatrem”. - Jesteśmy traktowani niepoważnie - powiedział.

Skarbówka będzie protestować

W dzienniku można przeczytać, że przedstawiciele organizacji związkowych zdecydowali w czwartek, że jeżeli do 7 listopada resort finansów nie przedstawi swoich propozycji dotyczących podwyżek, to “zostanie zawiązany komitet protestacyjny, który zainicjuje akcje protestacyjne w aparacie skarbowym w całym kraju”.

Kaufland wycofuje żel pod prysznic. Może wywołać zakażenieKaufland wycofuje żel pod prysznic. Może wywołać zakażenieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Zadziwiający pomysł Lidla na nagradzanie swoich najlepszych klientów
  3. Złota jesień dla seniorów. Od dziś dostaną wyższe emerytury
  4. Nowe doniesienia w sprawie śmierci Piotra Woźniaka-Staraka. Prokuratura ujawnia szczegóły przesłuchania

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News