BiznesINFO.pl

Biznesinfo.pl

Pracownicy skarbówki stawiają ultimatum. Znamy datę protestu

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Protest w skarbówce zbliża się wielkimi krokami. Pracownicy urzędów mają dosyć. W ciągu najbliższych 3 lat na podwyżki wynagrodzeń skarbówki pójdzie z budżetu państwa prawie 900 milionów złotych. Podobna kwota ma być przeznaczona na sprzęt i samochody. Warto pamiętać, że w tym roku skarbówka dostała już podwyżki pensji - średnio po 650 zł brutto.

Protest w skarbówce. Pracownicy żądają podwyżek

W czwartek w Radzie Dialogu Społecznego doszło do spotkania przedstawicieli paru organizacji związkowych instytucji skarbowych z resortem finansów. Negocjacje dotyczyły sposobu, jaki będą przyznawane podwyżki w nadchodzącym roku - można przeczytać w dzienniku. Związkowcy oczekiwali jasnych deklaracji, jednak nie uzyskali ich.

Skarbówka stawia ultimatum

"Usłyszeli jedynie to, co już wiedzą: projekt ustawy budżetowej na 2020 r. przewiduje 6-procentowy wzrost płac w sferze budżetowej, a motywacyjne podwyżki zarobków uzależnione od wyników zawarte są w programie modernizacji Krajowej Administracji Skarbowej" - pisze “Puls Biznesu”.

W rozmowie z dziennikiem Jacek Staniszewski, szef Federacji Związków Zawodowych Służby Celnej ostro skrytykował obecną sytuację, nazywając ją “teatrem”. - Jesteśmy traktowani niepoważnie - powiedział.

Skarbówka będzie protestować

W dzienniku można przeczytać, że przedstawiciele organizacji związkowych zdecydowali w czwartek, że jeżeli do 7 listopada resort finansów nie przedstawi swoich propozycji dotyczących podwyżek, to “zostanie zawiązany komitet protestacyjny, który zainicjuje akcje protestacyjne w aparacie skarbowym w całym kraju”.

Tagi:

wynagrodzenieUrząd Skarbowystrajk

Podobne artykuły

Polska i Świat

Niemcy wybudują wielką fabrykę na Dolnym Śląsku. Otrzymali milionowe wsparcie od polskiego rządu
Czytaj więcej >

Finanse

Premier zapewnia, że wkrótce otrzymamy wielkie pieniądze, a później będzie ich jeszcze więcej. „To ogromny sukces Polski”
Czytaj więcej >

Handel

Popularna sieć fast foodów wkracza do Polski. Wiadomo, kiedy pojawią się pierwsze lokale
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Największy niemiecki bank ma kłopoty. Rośnie niepokój na rynkach
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ministerstwo edukacji planuje odciążyć uczniów. Rozważa zmniejszenie ilości zajęć
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Duńczycy zobaczyli podejrzany obiekt przy Nord Stream. Od razu wysłali wojsko
Czytaj więcej >
Stanisław Węgrowski

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]