Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Strajk

Strajk

Poczta Polska
14.05.2024 13:11 Czarne chmury nad Pocztą Polską. To on zdecyduje o jej losie

Jakub Jaworowski, nowy minister aktywów państwowych, został zaprzysiężony w poniedziałek 13 maja w Pałacu Prezydenckim, zastępując miejsce Borysa Budki po pierwszej rekonstrukcji nowego rządu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że to on zdecyduje o losie Poczty Polskiej, której pracownicy są już gotowi do strajku ostrzegawczego.

Poczta Polska
24.04.2024 16:11 Poczta Polska upada? Prezes spółki wyznał prawdę

Poczta Polska notuje swój najgorszy historyczny wynik w 2023 r. Po wielu spekulacjach prezes Poczty Polskiej Sebastian Mikosz wyznaje prawdę o realnej skali problemów w państwowej spółce, zwracając się bezpośrednio do pracowników. Jakie są straty w Poczcie Polskiej i co czeka spółkę?

skrzynka na listy, Poczta
29.03.2024 18:04 Ogromna skala zwolnień w Poczcie Polskiej. Protesty już się zaczęły

Zapowiadane redukcje zatrudnienia w Poczcie Polskiej wstrząsnęły pracownikami. Liczba etatów ma zostać zmniejszona aż o 5 tysięcy stanowisk. Fala zwolnień to zresztą nie jedyne powody do niezadowolenia. przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Poczty, Robert Czyż odpowiada: Będzie strajk?

Poczta Polska
25.03.2024 21:02 Protest w Poczcie Polskiej. Pracownicy mają dość

Już jakiś czas temu w sieci pojawiły się doniesienia o trudnej sytuacji finansowej Poczty Polskiej. Kryzys jeszcze bardziej się pogłębia, przez co spółka planuje redukcję tysięcy etatów. Teraz “Rzeczpospolita” podaje, że już wkrótce może dojść do strajku pracowników Poczty Polskiej. 

biedronka
21.03.2024 11:00 W Biedronce dojdzie do strajku? Pracownicy maja trzy postulaty

Do władz grupy Jeronimo Martins trafiła petycja pochodząca od pracowników sieci Biedronka. Zawarto w niej trzy postulaty, które mają się przełożyć na polepszenie ich sytuacji. Na odpowiedź JM ma dwa tygodnie – po upływie tego terminu może dojść do strajku.

sklep Biedronka
12.03.2024 20:30 Pracownicy Biedronki mówią dość. Zapowiadają strajk

Wygląda na to, że Biedronka nie może odpędzić od siebie kłopotów. Tym razem z siecią zamierza walczyć jednak nie konkurencja w postaci Lidla, a sami pracownicy dyskontów. Do zarządu trafi specjalna petycja.

Biedronka
27.02.2024 12:38 Pracownicy Biedronki mówią dość. Sieci grozi paraliż

Pracownicy Biedronki do 6 marca zbierają podpisy pod petycją, w której apelują do władz o poprawę warunków pracy. Jeśli ich postulaty nie zostaną spełnione, zapowiadają protesty i możliwy paraliż w sklepach. Podobny w ostatnim czasie mogli zauważyć klienci Kauflanda.

Sklep sieci Kaufland
29.12.2023 20:52 Strajk w Kauflandzie tuż przed Sylwestrem. Jest reakcja sieci

Ostatnia sobota roku upłynie w Kauflandzie pod znakiem strajku ostrzegawczego. W całej Polsce pracownicy między godzinami 12 i 14 będą protestować w celu uzyskania podwyżek płac. Sama sieć przygotowała już odpowiedź na akcję związkowców.

PKO Bank Polski
18.12.2023 15:15 Strajk w dużym polskim banku. Poważne utrudnienia dla tysięcy klientów w całej Polsce

18 grudnia ruszył ogólnopolski strajk agencji jednego z polskich banków. 200 placówek w całym kraju jest nieczynne, co będzie wiązało się z wieloma utrudnieniami dla wielu klientów. Jak podaje Wyborcza.biz, właściciele agencji chcą podwyżek wynagrodzeń oraz poprawy warunków pracy.

Wnętrze supermarketu
12.11.2023 16:26 Puste półki w sklepach, brakuje wszystkiego. Coraz gorsza sytuacja w Niemczech

Na niecały miesiąc przed świętami Bożego Narodzenia, niemieckie sklepy mają poważne problemy z zaopatrzeniem. W niektórych placówkach jest źle do tego stopnia, że półki świecą pustkami. Powodem trudności są oczywiście pieniądze.

Logo ZUS
10.10.2023 13:19 ZUS może stanąć, to pierwszy raz w historii. Zaskakujące doniesienia tuż przed wyborami

Zaskakujące doniesienia napływają z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Przegrał on w sądzie ze związkowcami, którzy domagają się prawa do strajku i podwyżek. Niewykluczone, że ZUS po raz pierwszy może stanąć z powodu strajku.

Pociąg Polregio w Gdańsku
26.09.2023 18:15 Niepokojące informacje od kolejarzy. Wiele pociągów nie wyruszy w drogę

Na początku października może dojść do poważnych utrudnień w ruchu pociągów. Związkowcy z Polregio zapowiadają, że tego dnia będą prowadzić strajk. Wiele połączeń będzie odwołanych, a co gorsza - nie podano terminu zakończenia strajku.

Paryż wieża Eiffel'a
15.01.2023 18:00 We Francji planują podnieść wiek emerytalny. Przeciwnicy organizują gigantyczny strajk, chcą miliona osób na ulicach

We Francji wracają kontrowersje dotyczące podniesienia wieku emerytalnego. Rząd proponuje podniesienie wieku emerytalnego z 62 do 64 lat, co ma na celu zwiększenie finansowej stabilności systemu emerytalnego.Jednak decyzja ta spotkała się z ostrą krytyką ze strony komunistów i skrajnej prawicy.Lider komunistów Fabien Roussel wzywa do masowych strajków i mówi "publiczni, prywatni, młodzi, emeryci (...). Niech nas będzie milion!" Domaga się on zorganizowania referendum. Z kolei Jordan Bardella - przewodniczący skrajnie prawicowego Zjednoczenia Narodowego chce jak to określił "stanąć na czele opozycji wobec reformy emerytur".Rząd argumentuje, że podniesienie wieku emerytalnego jest konieczne, aby utrzymać finansową stabilność systemu emerytalnego, który jest obciążony wzrostem liczby osób starszych. Protesty przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego mają rozpocząć się 19 stycznia zapowiadają się na bardzo intensywne. Czas pokaże, czy rząd zdecyduje się na kompromis i zmieni swoje propozycje, czy też będzie uparcie stał przy swoim stanowisku.

kurier-dostarczanie jedzenia-pyszne,pl-rower-jedzenie na wynos-biznesinfo-photoaidcom-greyscale
19.12.2022 15:13 Kurierzy Pyszne.pl rozpoczęli strajk. Chcą zarabiać więcej

W poniedziałek 19 grudnia kurierzy Pyszne.pl rozpoczęli strajk. Początkowo miał się on odbyć tylko w Lublinie, ale do strajkujących dołączyli pracownicy rozwożący jedzenie w innych miastach Polski. Powodem akcji są zarobki — dostawcy jedzenia działający w obrębie Wrocławia i Krakowa dostali dodatki za pracę weekendową, a kurierzy z innych miast zostali pominięci.

Oszustwo strajk kobiet
22.03.2022 08:42 Oszuści żerują na strajku kobiet. Za pomocą nieistniejących nagrań wyłudzają twoje dane

Gdy na ulicach polskich miast jest gorąco od protestów wywołanych orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, które w praktyce zakazuje w Polsce aborcji z przesłanek embrio-patologicznych. W rzeczywistości, gdy społeczeństwo jest spolaryzowane oszuści znaleźli sposób na wyłudzenia.

urząd
19.01.2022 01:00 Skarbówka jest w krytycznej sytuacji. Związkowcy przewidują najgorsze

Liderka Związkowej Alternatywy w Krajowej Administracji Skarbowej, Agata Jagodzińska przesłała pismo do ministra finansów, Tadeusza Kościńskiego i szefowej KAS, Magdaleny Rzeczkowskiej, w którym informuje o groźbie paraliżu skarbówki – podała Związkowa Alternatywa.Związek zawodowy obecny w polskiej skarbówce, stawia konkretne postulaty wśród nich: likwidacja dyżurów na infolinii dot. Polskiego Ładu, wypłata dodatków zadaniowych dla urzędników udzielających informacji o reformie oraz wzrost wynagrodzeń zasadniczych o 20 procent. Pracownicy grożą strajkiem. W piśmie do ministra finansów, Tadeusza Kościńskiego i szefowej KAS, Magdaleny Rzeczkowskiej związek odnosi się do dużego obciążenia pracowników skarbówki nowymi zadaniami po wejściu w życie Polskiego Ładu. To m.in. konieczność udzielania porad dot. funkcjonowania reformy podczas dyżurów telefonicznych na specjalnej infolinii powoduje, że urzędnicy nie mają czasu wykonywać swoich dotychczasowych obowiązków – wskazuje Związkowa Alternatywa. – W związku z wdrażaniem Polskiego Ładu sytuacja w Krajowej Administracji Skarbowej stała się krytyczna – alarmuje Związkowa Alternatywa w liście, wysłanym w środę do ministra finansów Tadeusza Kościńskiego oraz Magdaleny Rzeczkowskiej, jego zastępcy oraz szefowej KAS.Przedstawiciele związku zauważają, że urzędnicy skarbówki nie zostali odpowiednio przeszkoleni pod kątem udzielania informacji nt. Polskiego Ładu. Webinaria, wprowadzonych dla administracji skarbowej przez Ministerstwo Finansów, określają mianem „farsy szkoleń”.

beer-gc2082a8a0 1920
15.01.2022 01:00 Pierwszy strajk pracowników Heinekena od 25 lat

Setki pracowników Heinekena strajkują w browarach w Zoeterwoude i Den Bosch. To pierwszy raz od 1994 roku. Personel przestanie pracować na 24 godziny – poinformował portal nos.nl.Pracownicy domagają się wyższych płac. Jak poinformowano trudno przewidzieć, ilu zatrudnionych przez Heineken zamierza wziąć udział w strajku. Za to pewne jest, że dostawcy napojów bezalkoholowych, również należących do marki Heineken, planują przyłączyć się do demonstracji. Personel firmy żąda podniesienia wynagrodzeń i wdrożenia lepszego programu emarytalnego. Jak podaje holenderki portal NOS, pracownicy browarów już od lata 2021 roku domagają się wyższych pensji, niestety bezskutecznie.

Pilne
04.01.2022 01:00 Związkowcy rozpoczęli blokadę wysyłki węgla z kopalń PGG

Rozpoczęła się blokada wysyłki węgla z kopalń do elektrowni przez związkowców z Polskiej Grupy Górniczej. Górnicy prowadzą spór z zarządem spółki między innymi o rekompensaty dla górników za przepracowane weekendy oraz wielkość tegorocznego funduszu płac.O rozpoczęciu blokady związkowy poinformowali we wtorek podczas porannego briefingu prasowego w Rudzie Śląskiej, który odbył się na zablokowanym torowisku w pobliżu kopalni Halemba.– Rozmowy prowadzone są w trybie sporu zbiorowego - obecnie został wyznaczony mediator, którym jest radca prawny Malwina Strecker. Kolejny etap to rozmowy z udziałem mediatora – powiedział rzecznik PGG Tomasz Głogowski. Blokady prowadzone są na torach należących do kopalń, którymi jeżdżą wyłącznie pociągi z węglem - akcja nie utrudnia ruchu innych pociągów. W nieoficjalnych rozmowach przedstawiciele PGG przyznają, że protest w takiej formie jest nielegalny, jednak Grupa nie zwróciła się o interwencję do policji.

mapa polska (1)
29.12.2021 01:00 Związkowcy z PGG zapowiedzieli blokadę wysyłki węgla z kopalń

4 stycznia związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej zamierzają rozpocząć blokadę wysyłki węgla z kopalń spółki. Warunkiem odstąpienia od protestu jest zawarcie porozumienia ws. wielkości tegorocznego funduszu płac w spółce oraz rekompensat dla górników za wzmożoną pracę między wrześniem a grudniem. – Sztab podjął decyzję, że po Nowym Roku podejmiemy czynną akcję protestacyjno-strajkową polegającą m.in. na blokowaniu wysyłki węgla. Będą także inne działania. Prawdopodobnie zostanie przeprowadzone referendum strajkowe wśród załóg – poinformował w środę, 29 grudnia, po posiedzeniu sztabu protestacyjno-strajkowego Bogusław Hutek, przewodniczący górniczej Solidarności i lider związku w Polskiej Grupie Górniczej, w której prowadzone są rozmowy płacowe. Przypomniał, że równolegle rozpoczęły się przygotowania do przeprowadzenia referendum strajkowego w kopalniach PGG. W zakładach górniczych będą organizowane masówki oraz akcja ulotkowa. Do referendum ma dojść po mediacjach, które prawdopodobnie będą kolejnym etapem trwającego w PGG sporu zbiorowego. Hutek ocenił, iż wobec braku woli porozumienia ze strony zarządu PGG oraz resortu aktywów państwowych, związkowcy znaleźli się - jak mówił - "pod ścianą", stąd decyzje o protestach. Związki z największej górniczej firmy domagają się rekompensaty pieniężnej za przepracowane od września do grudnia weekendy lub wypłaty jednorazowego świadczenia dla załogi. Oczekują wzrostu średniego wynagrodzenia brutto w spółce do 8200 zł, wobec 7829 zł obecnie. Chcą też rozmawiać o wysokości wzrostu wynagrodzeń w przyszłym roku oraz o przyszłości Polskiej Grupy Górniczej. Przedstawiciele związków zadeklarowali, że są gotowi do wznowienia negocjacji w każdym terminie przed zaplanowaną na 4 stycznia blokadą wysyłki węgla z kopalń.

ZUS-centrala-warszawa-biznesinfo
15.10.2021 02:00 Atmosfera w ZUS jest napięta. Związkowcy tracą cierpliwość

Dzisiejsze rozmowy Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w sprawie sporu zbiorowego zakończyły się szybko i bez konkluzji. Wynika z informacji związku zawodowego.Warto przypomnieć, że Związkowa Alternatywa domaga się podwyżki płac o 60 proc., wprowadzenia dodatku stażowego i zmiany systemu premiowego. – Przed dzisiejszymi rozmowami wysłaliśmy do władz ZUS-u pismo, w którym informujemy Zakład, że odmowa dialogu ze strony pracodawcy na temat podwyżek płac stanowi złamanie ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, a ponadto daje nam podstawę do przeprowadzenia referendum strajkowego. Nasze pismo było związane z przedstawionym pod koniec września stanowiskiem pracodawcy, w którym odmówił on dyskusji na temat podniesienia płac o 60 procent – informują związkowcy. Pracodawca nie przygotował odpowiedzi na pismo związkowców, a ponadto przesunął rozmowy ze względu na zmianę składu negocjatorów. Ciąg dalszy rozmów planowany jest w najbliższych dniach. Dla Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa kluczowa jest decyzja pracodawcy, czy uznaje on spór zbiorowy i jest gotowy do prowadzenia rozmów. – Brak takiej woli da związkowcom zielone światło do przeprowadzenia akcji strajkowej – podkreślił Piotr Szumlewicz, przewodniczący Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa.

Polska Pilne
19.05.2021 02:00 Strajk generalny w całej Polsce. Pielęgniarki zapowiadają ogromną akcję

Strajk to ostateczność, do której zostały zmuszone polskie pielęgniarki. Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych zapowiada, że już 7 czerwca odbędzie się akcja ostrzegawcza w szpitalach w całej Polsce. To reakcja na zerwane rozmowy z ministrem zdrowia i ignorowanie postulatów.Z tego artykułu dowiesz się:Dlaczego pielęgniarki zdecydowały się na strajkCzego się domagająJakie działania podjęły w ostatnim czasie

Poczta Polska tnie zatrudnienie. Związkowcy grożą strajkiem
24.03.2021 01:00 Poczta Polska grozi ogromnym strajkiem. Związki są wyjątkowo zgodne

Z tego artykułu dowiesz się:Dlaczego Poczta Polska chce zwalniać pracownikówCo zapowiadają związki zawodoweJakie są szanse na strajki w Poczcie Polskiej

Strajk generalny kobiet
22.02.2021 01:00 Strajk generalny kobiet może wstrząsnąć gospodarką. Szereg firm zagrożonych

Z tego artykułu dowiesz się:Jakie były skutki ostatniego wielkiego protestu kobietCo strajk generalny oznaczałby dla polskiej gospodarkiKtóre sektory są narażone na największe straty

Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 23.10.2020. Warszawskie restauracje w piatkowy wieczor. Z powodu kolejnych covidowych restrykcji, od soboty wszystkie obiekty gastronomiczne jak bary i restauracje, beda mogly dzialac tylko na wynos.
18.01.2021 01:00 Zacznie się właśnie dzisiaj. Polacy rozpoczynają szturm na knajpy i usługi

Z tego artykułu dowiesz się:Na czym polega akcja #otwieraMYGdzie otworzą się restauracje, hotele i kluby fitnessCzy obostrzenia są zgodne z prawem

Góralskie Veto przedsiębiorcy strajkują
12.01.2021 01:00 Góralskie Veto nabiera rozpędu. Nie będzie machania ciupagami, będzie ratowanie biznesów

Z tego artykułu dowiesz się:Jak argumentuje swoje działania inicjator góralskiego vetaJakie kary grożą przedsiębiorcomJak górale odnoszą się do propozycji rządowego wsparcia

fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa, 28.11.2020. n/z Centrum handlowe Atrium Promenada.
05.12.2020 01:00 Najbliższa niedziela handlowa zagrożona strajkiem. Już wiemy, czego się spodziewać

Z tego artykułu dowiesz się:Jak potoczyła się dyskusja wokół niedzieli handlowejJakie działania planują pracownicy w tym dniuCzy szykuje się wyjście na ulice z tego powodu

  • 1
  • 2