pieniadze-wyplata-pxfuel.com
pxfuel.com
Autor Stanisław Węgrowski - 20 Lutego 2020

580 tys. Polaków z wyższymi pensjami. Prezydent już podpisał ustawę

Wypłaty i nagrody dla nauczycieli zostaną podwyższone. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na 2020 rok, tzw. ustawę okołobudżetową.

Wypłata dla nauczycieli w górę

Ustawa okołobudżetowa wprowadza m.in. podwyżki wypłat i nagród dla nauczycieli, środków na realizację ogólnopolskich zadań w ramach doskonalenia zawodowego nauczycieli, finansowania wychowania przedszkolnego i części oświatowej subwencji ogólnej - podaje za PAP portal bankier.pl.

Szykuje się kolejny mandat dla kierowców Szykuje się kolejny mandat dla kierowców "cwaniaków". Zmiany dotyczące prawa jazdy podwyższą karę 10-krotnieCzytaj dalej

W trakcie prac w parlamencie Sejm wyraził zgodę na wprowadzenie senackiej poprawki o ustalaniu wysokości odpisu przeznaczonego na fundusz nagród ministra i kuratorów oświaty. Senat wyszedł z propozycją, aby zmienić kwotę bazową na ten cel. Do tej pory obowiązywała kwota bazowa uchwalona przez Sejm niemal dwa lata temu. Teraz miałaby obowiązywać ta z 1 stycznia 2020 roku.

Sejm wyraził zgodę na wprowadzenie jeszcze jednej poprawki. Chodzi o zwiększenie rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej o 50 mln zł z rezerwy celowej budżetu państwa.

Podwyżki wypłat już we wrześniu

Nauczyciele w końcu dopięli swego - dostaną podwyżki wynagrodzeń. Projekt ustawy przewiduje, że wypłaty nauczycieli zostaną podniesione o 6 proc. od września 2020 roku. Znalazł się też zapis, że nauczyciele dostaną podwyżki najpóźniej do 30 września br., z wyrównaniem od początku września.

Ustawa okołobudżetowa

Jak podaje bankier.pl, ustawa okołobudżetowa jest w pełni związana projektem ustawy budżetowej na ten rok. Zakłada, że blisko 2,2 mld zł z Funduszu Pracy zostanie przeznaczone na finansowanie staży podyplomowych i szkoleń specjalizacyjnych lekarzy oraz dentystów, a także specjalizacji pielęgniarek i położnych. Oprócz tego zakłada finansowanie z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych na kwotę 310 mln zł refundacji pracodawcom wynagrodzeń i składek na ubezpieczenia społeczne młodych pracowników.

Dobre nie musi być nowe. TOP 10 najlepszych używanych aut dla rodziny do 20 tys. złDobre nie musi być nowe. TOP 10 najlepszych używanych aut dla rodziny do 20 tys. złCzytaj dalej

Tym samym zabezpieczone zostaną m.in. środki na wypłatę ekwiwalentów z tytułu prawa do bezpłatnego węgla w części budżetowej Prezesa ZUS, a także wydatki na modernizację służb mundurowych, m.in. Policji, Straży Pożarnej, SOP i Straży Granicznej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyszedł ze szpitala, przepadł bez śladu. Gdzie jest Stanisław Zawistowski?
  2. Niezwykłej operacji guza mózgu towarzyszyły dźwięki skrzypiec. Na instrumencie grała sama pacjentka
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. W panice robili wszystko, by chronić się przed koronawirusem. Film z samolotu odbiera mowę
Samochody, które palą najmniej. TOP 10 najbardziej oszczędnych autSamochody, które palą najmniej. TOP 10 najbardziej oszczędnych autCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News