Nowe dane z krajowego sondażu wzbudziły poruszenie – nieoczekiwany awans, spadki liderów i zaskakujący outsiderzy. Kto zyskał, a kto stracił zaufanie obywateli? Wyniki mogą zdziwić nie tylko wyborców, ale i samych zainteresowanych.
Jedna wypowiedź wystarczyła, by rozbudzić polityczne spekulacje na nowo. Prezydent przerwał milczenie i dał do zrozumienia, że jego rola na krajowej scenie wcale nie musi dobiegać końca. Co tak naprawdę ma na myśli?
Andrzej Duda już za niewiele ponad miesiąc ma ustąpić ze stanowiska prezydenta Polski po dwóch kadencjach pełnienia urzędu. Z tej okazji wydał książkę, która 6 sierpnia zostanie wysłana do kupujących. Tymczasem Sąd Najwyższy opublikował oświadczenie majątkowe Andrzeja Dudy, z którego możemy się dowiedzieć, jakie środki zgromadził przez lata prezydent.
Andrzej Duda po dziesięciu latach żegna się z urzędem i właśnie ogłosił, że napisał książkę dotyczącą swojej działalności na stanowisku głowy państwa. Prezydent pochwalił się publikacją w mediach społecznościowych i zdradził, że opisuje ona m.in. kulisy jego ważnych decyzji i międzynarodowych spotkań. Na zakup książki nie wszyscy jednak będą mogli sobie pozwolić. W porównaniu do innych książek na polskim rynku sam egzemplarz kosztuje sporo, a za autograf trzeba dodatkowo dopłacić.
Kilka dni temu Donald Tusk zapowiedział przedłużenie obowiązywania decyzji o zamrożeniu cen energii. Ceny prądu mają utrzymać się na stabilnym poziomie do końca roku. Pojawiają się jednak pewne zgrzyty, które mogą utrudnić wprowadzenie decyzji rządu w życie. Andrzej Duda mówi o próbie wymuszenia podpisu.
Premier Donald Tusk i prezydent Andrzej Duda publicznie weszli w spór dotyczący nieprawidłowości podczas drugiej tury wyborów. Panowie weszli w potyczkę słowną w kontekście sprawy ponownego przeliczania głosów oraz roli Sądu Najwyższego, który rozpatruje wyborcze protesty.
Od rana media rozgrzewa decyzja Michała Probierza, który po ostatnich burzliwych wydarzeniach związanych z ogólnymi złymi wynikami reprezentacji, i konfliktem z Robertem Lewandowskim, postanowił podać się do dymisji i zrezygnować ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski. Decyzję trenera wymownie skomentował Andrzej Duda. Jego słowa dolały oliwy do ognia.
Po przegranej Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich Sejm zagłosuje nad wotum zaufania dla Donalda Tuska. Ma to pozwolić premierowi na sprawdzenie trwałości koalicyjnych fundamentów i jego politycznego zaplecza. Tuż przed głosowaniem pojawił się sondaż, w którym Polacy ocenili jego dotychczasową pracę.
Doniesienia o błędach w liczeniu głosów w kilkunastu komisjach wyborczych na terenie całej Polski wywołały ogromne emocje i wątpliwości wśród Polaków, którzy wspólnie wypracowali bardzo wysoką frekwencję w drugiej turze. Głos w sprawie zabrał też mec. Ryszard Kalisz, członek PKW i były polityk SLD. W ostrych słowach odniósł się do stanowiska prezydenta Andrzeja Dudy ws. błędów w komisjach.
Nowy ranking zaufania do polityków przygotowany przez IBRiS dla Onetu, pokazuje, jak Polacy oceniają przedstawicieli władz po wyborach prezydenckich. Według sondażu po przegranej walce o Pałac Prezydencki zmieniła się pozycja Rafała Trzaskowskiego. Wśród cieszących się dużym zaufaniem polityków znalazł się jeden, który już od lat nie jest aktywny na polskiej scenie politycznej. Czy to czas na powrót?
II tura wyborów prezydenckich w Polsce odbyła się już ponad tydzień temu, a mimo to echa wybrania Karola Nawrockiego na prezydenta nie milkną. Na jaw wychodzi coraz więcej potencjalnych nieprawidłowości, a głos na ich temat zabrał sam Andrzej Duda ustępujący ze stanowiska głowy państwa. Padły mocne słowa.
Za niespełna dwa miesiące Andrzej Duda przekaże stanowisko swojemu następcy — Karolowi Nawrockiemu. Jeszcze nie wiadomo, czy prezydent zdecyduje się zostać w polityce, choć nie wyklucza takiej możliwości. Dudzie po zakończeniu urzędu przysługuje emerytura prezydencka — taka kwota jest nieosiągalna dla wielu beneficjentów świadczeń Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Prezydent od kilku miesięcy sygnalizował konieczność zorganizowania specjalnego spotkania, dotyczącego bezpieczeństwa Polaków. Impulsem do tego stały się niedawne wydarzenia w Europie. W końcu zapadła ważna decyzja — Andrzej Duda jeszcze w czerwcu zwoła Radę Bezpieczeństwa Narodowego. Jakie konkretnie tematy zostaną poruszone na zgromadzeniu najważniejszych osób w państwie?
Andrzej Duda przez dwie kadencje piastował stanowisko prezydenta Polski. Teraz, po dziesięciu latach, ustępuje, a urząd przejmie po nim Karol Nawrocki. Obywatele mieli wiele czasu na to, aby ocenić jego sprawowanie władzy w kraju. Najnowszy sondaż ujawnia, jak Polacy postrzegają ostatnią dekadę prezydentury, te wyniki wielu zaskoczą.
Andrzej Duda odbył ważną rozmowę z Donaldem Trumpem. Prezydent RP podkreślał, że konwersacja okazała się bardzo owocna, szczególnie w kontekście bezpieczeństwa Polski. Co więcej, pojawił się również temat wyborów prezydenckich w Polsce — Duda nawiązał do wygranej Karola Nawrockiego.
Nowe przepisy dotyczące jawności cen mieszkań wywołały burzę komentarzy i podzieliły środowisko. Deweloperzy są zaniepokojeni, a politycy ogłaszają sukces. Czy nowe prawo rzeczywiście przełoży się na większą przejrzystość i korzyści dla kupujących?
Polacy w końcu doczekali się decyzji, która miała rozwiązać wieloletni problem. Zamiast entuzjazmu pojawiły się jednak nowe wątpliwości. Prezydent Andrzej Duda właśnie podpisał ustawę dotyczącą podwyżki zasiłku pogrzebowego. Czy zmiana naprawdę przyniesie ulgę, na jaką liczyli?
Poznaliśmy wyniki wyborów prezydenckich 2025 roku. Wiadomo, kto wprowadzi się do Pałacu i przez następne pięć lat będzie pełnił funkcję głowy państwa. Pojawiają się pierwsze komentarze polityków, głos zabrał między innymi obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda. Wiadomo, co ma do powiedzenia kandydatom drugiej tury.
Za dwa dni, w nocy z piątku na sobotę rozpocznie się cisza wyborcza, a już w niedzielę Polacy wybiorą, kto zostanie kolejnym prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej. Zanim to jednak nastąpi, obecna głowa państwa - Andrzej Duda, wygłosił do Polaków orędzie. M.in. wspomniał o tym, co deklarował w 2015 roku, a także uczulił obywateli na bardzo ważną rzecz.
Prezydent Andrzej Duda za nieco ponad dwa miesiące kończy swoją ostatnią kadencję. Niedawno udzielił obszernego wywiadu, w którym został zapytany o opinie dotyczące jego ewentualnego następcy. Po raz kolejny wróciła sprawa ustawek kibicowskich, w których miał barć udział Karol Nawrocki. Prezydent zajął stanowisko w tej sprawie, co spotkało się z natychmiastową reakcją premiera Donalda Tuska.
Trwa rozmowa prezydenta Andrzeja Dudy, który gości na Kanale Zero podczas rozmowy z Krzysztofem Stanowskim i Robertem Mazurkiem. Podczas dyskusji wysunął się scenariusz tego, co czeka nas w związku z wyborami — pojawiają się obawy, że zostaną one sfałszowane, a w konsekwencji unieważnione, przez co potrzebne będzie powtórzenie całej procedury. Prezydent zabrał głos w tej sprawie i dosadnie skomentował takie przesłanki.
Andrzej Duda jest gościem studia Kanału Zero. Po raz kolejny, tym razem w dłuższym formacie pogłębionej rozmowy, rozmawiają z nim Krzysztof Stanowski oraz Robert Mazurek. Mimo luźnej atmosfery nie zabrakło pytań, których z pewnością woleli uniknąć sztabowcy zarówno Karola Nawrockiego, jak i Rafała Trzaskowskiego. Jedno z pytań z pewnością nie przysłuży się kandydatowi wspieranemu przez Prawo i Sprawiedliwość.
Prezydent Andrzej Duda wziął udział w Konferencji Konserwatywnej Akcji Politycznej (CPAC), która odbyła się w Jasionce. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również politycy ze Stanów Zjednoczonych, reprezentujący administrację Donalda Trumpa. To wydarzenie jeszcze przed samym rozpoczęciem budziło sporo kontrowersji i negatywnych komentarzy.
Wyniki najnowszego badania opinii publicznej pokazują, że oceny działań najważniejszych organów władzy w Polsce budzą duże emocje. Choć niektóre liczby mogą zaskakiwać, to prawdziwe wnioski płyną dopiero z uważnej analizy trendów. W centrum zainteresowania znajduje się obecny prezydent Andrzej Duda, którego notowania — po wcześniejszych spadkach — zaczynają znów piąć się w górę. Co tak naprawdę sądzą o nim Polacy? Wyniki sondażu są niejednoznaczne.
Zapadła kolejna zaskakująca decyzja polityczna. Jeden z najbliższych współpracowników Andrzeja Dudy, tuż przez nadchodzącymi wyborami prezydenckimi, postanowił przejść do sztabu Rafała Trzaskowskiego w roli jego społecznego doradcy. Informację potwierdził minister spraw wewnętrzych i administracji, koordynator służb specjalnych Tomasz Siemoniak.
W poniedziałek 5 maja Andrzej Duda spotkał się w Pałacu Prezydenckim z Rafałem Brzoską i jak można było się spodziewać, głównym tematem ich rozmowy była deregulacja. Prezydent wyraził swoje zainteresowanie projektem oraz nadzieje z nim związane. Szef InPostu odpowiedzialny za przeprowadzenie zmian ustrojowych podzielił się relacją z tej wizyty i zwrócił uwagę na ważną kwestię.
Kampania o fotel prezydenta powoli wchodzi w ostatnią fazę. Kandydaci intensyfikują swoje działania i walczą o jak największe poparcie Polaków. Niedługo urząd opuści Andrzej Duda, który został głową państwa w 2015 roku. Na zakończenie swojej ostatniej kadencji zwrócił się do rodaków z zaskakującym apelem, choć z jego wcześniejszych deklaracji wynikało, że tego nie zrobi.
Mimo że Andrzej Duda deklarował, że jako prezydent nie poprze żadnego z kandydatów, dziś niespodziewanie nie dość, że wystąpił na konwencji Karola Nawrockiego, ale także zapowiedział, że odda na niego głos. Podczas jego wystąpienia uwagę zwróciła wypowiedź dotycząca ochrony zdrowia. Wygląda na to, że prezydent podjął już decyzję ws. sztandarowej ustawy rządu.