Fot. Piotr Molecki/East News. Lowicz, (woj. lodzkie), 28.06.2020. Wybory prezydenckie. Wieczor wyborczy prezydenta Andrzeja Dudy w muszli koncertowej w Lowiczu. N/z: Andrzej Duda, Agata Kornhauser-Duda/Fot. Jakub Kaminski/East News. Warszawa, 28.06.20220. Wybory prezydenckie. Wieczor wyborczy Rafala Trzaskowskiego w Elektrowni Powisle. N/z Malgorzata Kidawa-Blonska, Rafal Trzaskowski, Borys Budka, Malgorzata Trzaskowska.
https://eastnews.pl/Piotr Molecki-Jakub-Kaminski
Autor Kamila Jeziorska - 4 Lipca 2020

Czy pierwsza dama powinna otrzymywać wynagrodzenie?

Wynagrodzenia dla pierwszej damy budzi spore kontrowersje i dzieli Polaków. Czy Pierwsza Dama powinna dostawać pensję za piastowane stanowisko?

Pierwsza Dama i jej wynagrodzenie

Przy okazji wyborów prezydenckich na nowo odżyła dyskusja dotycząca tego, czy pierwsza dama powinna otrzymywać wynagrodzenie za piastowane stanowisko. Eksperci podkreślają, że jej rola nie ogranicza się tylko do bycia ozdobą u boku męża czy czekania na niego w Pałacu, ale także do działalności, która bardzo często nie jest pokazywana przez media. Działania pierwszej damy zaznaczane są jedynie na oficjalnej stronie Prezydenta RP.

Wspaniała wiadomość, rozdają nawet 18 750 zł dopłaty na jeden cel. Ty także możesz skorzystaćWspaniała wiadomość, rozdają nawet 18 750 zł dopłaty na jeden cel. Ty także możesz skorzystaćCzytaj dalej

Instytut Badań Pollster przeprowadził badanie, w którym zapytał Polaków o to, czy pierwsza dama powinna otrzymywać wynagrodzenie za sprawowaną funkcję oraz mieć opłacane składki i ubezpieczenie jak za pracę na etacie.

O dziwo, 41. proc. uważa, że pierwszej damie należą się pieniądze za sprawowaną funkcję, ale niewiele mniej, bo 39 proc. uważa, że powinna to robić jak do tej pory, za darmo. Szokuje fakt, że 20 proc. badanych nie ma na ten temat zdania.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zaskakująca decyzja popularnego banku. Klienci mają powody do radości
2. Jak bogaty jest prezes PiS? Opublikowano oświadczenie majątkowe, znamy szczegóły

Wypłacasz z bankomatu, szykuj się na niespodziankę. Całą kwotę możesz dostać w jednym banknocieWypłacasz z bankomatu, szykuj się na niespodziankę. Całą kwotę możesz dostać w jednym banknocieCzytaj dalej

Kto zostanie Pierwszą Damą RP?

Agata Kornhauser - Duda sprawuje funkcję pierwszej damy od pięciu lat. Zarzuca się jej bierność w polityce i brak własnego zdania. Przypomnijmy, że pierwsza dama nie chciała poprzeć nawet strajku nauczycieli mimo, iż sama jest nauczycielką czy kobiet w trakcie tzw. Czarnego Protestu.

Agata Duda swoim milczeniem nie chce wywoływać wokół siebie sensacji i skupiać uwagi, ale właśnie przez tę ciszę zaczyna przyciągać do siebie media. Mimo iż do tej pory spotkała się prawie z 50 tys. osób to nadal uważa się, że jest zbyt mało aktywna.

Najbrzydsze samochody, jakie kiedykolwiek powstały. Niemożliwe, że ktoś nimi chce jeździćNajbrzydsze samochody, jakie kiedykolwiek powstały. Niemożliwe, że ktoś nimi chce jeździćCzytaj dalej

Do tytułu pierwszej damy pretenduje także Małgorzata Trzaskowska, żona Rafała Trzaskowskiego. Na piątkowym wiecu w Łodzi powiedziała, że jako pierwsza dama chciałaby być przede wszystkim rzeczniczką kobiet. W wywiadzie dla "Newsweeka" powiedziała, że nie jest osobą, która mogłaby usiedzieć w miejscu i czekać na męża.

Co więcej, w ostatnim wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" jasno stwierdziła, że pierwsza dama powinna otrzymywać wynagrodzenie. Czy na pewno powinna? Czy stanowisko pierwszej damy powinno stać się opłacaną funkcją czy pozostać bez zmian tak, jak do tej pory?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Urodziła stojąc w korku. Karetka nie mogła dotrzeć na miejsce, pomogli policjanci
  2. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
Dziedziczenie emerytury i renty jest możliwe. Jednak tylko na konkretnych zasadachDziedziczenie emerytury i renty jest możliwe. Jednak tylko na konkretnych zasadachCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News