sejm-500-plus-flickr.com-krzysztof-bialoskorski
Fot. Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski
Autor Stanisław Węgrowski - 19 Lutego 2020

500 plus dla posłów. Parlamentarzyści obłowią się dzięki kolejnemu, sowitemu dodatkowi

500 plus dla rodzin już było. Teraz czas na dodatek dla posłów. Choć wynagrodzenie poselskie wynosi 10 tysięcy złotych, to okazuje się, że to i tak za mało. Parlamentarzyści dostali wyższy ryczałt na mieszkanie. Miesięcznie inkasują o 500 złotych więcej. Nowa stawka ryczałtu obowiązuje od początku 2020 roku.

500 plus dla posłów. Należy im się?

O sprawie informuje dziennik “Super Express”. Pomimo, że posłowie inkasują 10 tys. zł miesięcznie (nie zapominając o różnych dodatkowych przywilejach) to dostali kolejne udogodnienie. Wraz z początkiem 2020 roku parlamentarzystom podniesiono ryczałt na mieszkanie w Warszawie o 500 zł na miesiąc. Tym samym teraz wynosi 3 tys. zł. Posłowie mają swoje 500 plus.

Nie wszyscy posłowie pochodzą ze stolicy i część z nich musi wynajmować mieszkania. Ale za te udogodnienie płacą podatnicy. I pomimo tego parlamentarzyści potrafią narzekać na swoją sytuację.

ZUS coraz odważniej odbiera zasiłki. Wystarczy podejrzenie, żeby chciał wykreślić cię z rejestruZUS coraz odważniej odbiera zasiłki. Wystarczy podejrzenie, żeby chciał wykreślić cię z rejestruCzytaj dalej

Poseł PiS narzeka na swoje warunki mieszkalne

- Jeśli wzrosły ceny mieszkań na rynku, to jest waloryzacja i stąd te 3 tys. zł ryczałtu. Jak ceny wynajmu rosną to rosną i ryczałty. Niestety państwo nie ma dla wszystkich posłów hotelu i część posłów jest zmuszona wynajmować. Wynajmuję w Warszawie mieszkanie, mieszczę się w tych 3 tys zł. W Sejmie są bardzo ciasne te kwatery - mówi na łamach “Super Expressu” poseł PiS Tadeusz Cymański.

A zwykli obywatele płacą w stolicy za wynajem ogromne kwoty albo biorą kredyty, które trzeba spłacać przez długie lata. - Ja też pracuję w Warszawie, wynajmuję mieszkanie, a nikt mi za to nie płaci. I dlaczego posłowie mają aż 3 tys. zł ryczałtu?! Ja płacę ze swoich pieniędzy 1400 zł za wynajem mieszkania - mówi “SE” Przemysław Słupski.

Ludzie wynajmują za połowę dodatku posłów. I żyją

Pan Przemysław pracuje jako ochroniarz, jego zarobki nie należą do najwyższych. Jego żona zarabia niewiele więcej, więc dla nich wynajem mieszkania jest sporym wydatkiem. A przecież trzeba mieć jeszcze pieniądze na życie.

Samochody, które palą najmniej. TOP 10 najbardziej oszczędnych autSamochody, które palą najmniej. TOP 10 najbardziej oszczędnych autCzytaj dalej

- Wszystko drożeje, mieszkanie bardzo mocno obciąża domowy budżet. A jeśli politycy dostają na wynajem mieszkania prawie tyle ile wynosi mój rodzinny budżet, to nie jest to sprawiedliwe. Ja też pracuję w Warszawie, wynajmuję mieszkanie, a nikt mi za to nie płaci! - denerwuje się na łamach "SE" pan Słupski. I dodaje, że skoro on może wynajmować mieszkanie za 1400 zł, to posłowie też mogliby się w tym zmieścić w tym budżecie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Akcja CBA w Wołominie. Zatrzymano cztery osoby
  2. Odczuwała paraliżujący ból głowy. Wszyscy myśleli, że jest wywołany przez stres
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Tragedia podczas wakacji na Kanarach. 5-letnie dziecko nie żyje, rodzina we łzach
Parlamentarni krezusi. TOP 10 najbogatszych polskich posłów i senatorówParlamentarni krezusi. TOP 10 najbogatszych polskich posłów i senatorówCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News