nowazelandia-goodfreephotos-wikikiwiman
Photo by Wikikiwiman, CC0
Autor Stanisław Węgrowski - 19 Kwietnia 2020

Nowa Zelandia: Rząd obetnie sobie pensję o 20%. W ramach solidarności z obywatelami

Pensje rządu Nowej Zelandii przez sześć miesięcy będą niższe o 20 procent ze względu na konsekwencje gospodarcze związane z pandemią koronawirusa.

Pensje nowozelandzkiego rządu niższe o 20 procent

Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern i pozostali członkowie jej rządu przez pół roku będą dostawać pensje niższe o 20 procent. Decyzja ma związek z wpływem, jaki pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 wywiera na nowozelandzką gospodarkę.

- Na tym polu możemy podjąć działania i to właśnie robimy - powiedziała Jacinda Ardern, cytowana przez agencję Reutersa. Obniżone o 20 procent pensje będą też pobierać kierownicy urzędów państwowych.

Lidl montuje specjalne urządzenia we wszystkich sklepach. Dobra wiadomość dla klientów w obecnym czasieLidl montuje specjalne urządzenia we wszystkich sklepach. Dobra wiadomość dla klientów w obecnym czasieCzytaj dalej

Niższa pensja gestem solidarności wobec obywateli

Premier Nowej Zelandii tłumaczyła, że decyzję o obniżeniu pensji rząd podjął ze względu na wyzwania gospodarcze, jakie czekają kraj w związku z wpływem koronawirusa na gospodarkę.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. TVN po raz pierwszy tak mocno odpowiada na atak Wiadomości TVP. Dziś w Faktach wyemitowano zaskakujący materiał

Obniżenie pensji rządu ma być także gestem solidarności wobec Nowozelandczyków, którzy tracą pracę i muszą pobierać niższe wynagrodzenia w konsekwencji pandemii.

Koronawirus w Nowej Zelandii

W Nowej Zelandii potwierdzono do tej pory 1386 przypadków zakażeń koronawirusem. Z powodu choroby COVID-19 zmarło 9 osób. Kraj przechodzi narodową kwarantannę, która ma potrwać co najmniej miesiąc.

Od kilku tygodni w Nowej Zelandii zamknięte pozostają placówki oświaty, firmy i usługi, których działalność nie jest niezbędna w działaniu gospodarki kraju.

Auto do serwisu najlepiej teraz. Oferty na rynku, jakich nie byłoAuto do serwisu najlepiej teraz. Oferty na rynku, jakich nie byłoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Antonow An-225 opuszcza Polskę. Ostatnie chwile giganta w Warszawie, transmisja odlotu na żywo
  2. Rząd stopniowo będzie odmrażał gospodarkę. Wiemy, jakie restrykcje będą znoszone
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Drugi raz ogłaszają stan wyjątkowy. Koronawirus powrócił, druga fala, przykra wiadomość z zagranicy
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News