Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Świat

Świat

loteria
03.04.2024 22:30 USA. Samotna matka wygrała na loterii 12 milionów. Kupon wyrzuciła do kosza

Samotna matka wygrała na loterii 12 milionów dolarów. Dla porzuconej kobiety pieniądze byłby niemal błogosławieństwem, ale wcześniej kobieta była przekonana, że nic nie wygrała i… wyrzuciła kupon do kosza. Po latach mieszkanka stanu Nowy Jork wspomina to wydarzenie.

McDonald's
16.03.2024 10:41 Awaria w McDonald's. Problemy zgłaszano na całym świecie

Ogromna awaria w McDonald’s. Lokale na całym świecie zamykały się z powodu problemów z systemem informatycznym. Niektóre placówki zdecydowały się na ręczne zapisywanie zamówień. - Wszystkie restauracje podłączone są do tej samej globalnej sieci - tłumaczył jeden z właścicieli kilku restauracji McDonald’s.

Nie żyje syn znanej biznesmenki
18.02.2024 22:55 Nie żyje syn znanej biznesmenki. Miał zaledwie 19 lat

Do Polski dotarły tragiczne wieści ze Stanów Zjednoczonych. Zmarł Marco Troper, syn byłej dyrektor generalnej YouTube, Susan Wojcicki. Miał 19 lat. O jego śmierci i szczegółach poinformowała babcia nastolatka.

huragan
02.11.2023 21:15 Tragiczne skutki huraganu Ciaran. Ofiary śmiertelne i zablokowany transport to nie wszystko

Orkan Ciaran sieje spustoszenie w Europie. Minister transportu Francji Clement Beaune zaapelował w czwartek po południu o ograniczenie przemieszczania się. Są także ranni i ofiary śmiertelne.       

wybory
15.10.2023 09:20 Tłumy Polaków chcą głosować za granicą. Zdjęcia spod lokali wyborczych zalewają sieć

Głosowanie w wyborach 2023 już się rozpoczęło, pierwsi wyborcy mogli oddać swój głos od godziny 7.00. W niektórych miejscach na świecie wiele osób już dawno zagłosowało, ze względu na różnice czasowe. Odnotowano też gigantyczne kolejki przed lokalami wyborczymi jeszcze przed czasem ich otwarcia. Korespondent pokazał, co dzieje się w różnych częściach Europy i świata.

spanie
09.09.2023 09:51 Opłaca się leżeć całymi dniami. Można dostać tysiąc euro

Leżeć całymi dniami i jeszcze na tym zarobić? Choć brzmi to absurdalnie, taki scenariusz jest całkowicie realny. W Czarnogórze co roku od dwunastu lat odbywa się rywalizacja o tytuł „Najbardziej leniwego obywatela Czarnogóry". 

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:14 Chińskie MSZ pozytywnie o spotkaniu prezydentów. Media bez optymizmu

MSZ Chin, a dokładniej szef tego resortu Wang Yi, wydał oświadczenie w sprawie spotkania, które Donald Trump i Xi Inping, prezydenci prowadzących wojnę handlową państw, odbyli w kuluarach szczytu G20 w japońskiej Osace. Zdaniem Yi spotkanie przywódców państw zwaśnionych w ramach konfliktu od niemalże roku, dało światu "pozytywny sygnał".Co więcej, oficjalna chińska agencja prasowa, Xinhua, podała, że politycy zgodzili się na powrót do rozmów negocjacyjnych w oparciu o "równość i wzajemny szacunek". Przypomnijmy, że te zostały zerwane w maju, kiedy to Donald Trump zaczął oskarżać Chiny o to, że chcą ukradkiem wycofać się z zapisów obowiązujących w ramach umowy. Trump zapowiedział także na konferencji prasowej w Osace, że nie nałoży na Chiny kolejnych karnych ceł, o których wcześniej mówił. W zamian za to Chiny mają "bardzo niedługo" zacząć kupować od USA spore ilości żywności oraz produktów rolnych.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:12 Polacy nie szczędzą na smartfony. Wbrew światowemu trendowi

Polacy wydają na smartfony coraz więcej. Jak wynika z informacji, które podała czwartkowa Rzeczpospolita, nad Wisłą nie szczędzimy na smartfony, co jest w zasadzie wbrew światowemu trendowi. Na świecie bowiem średni koszt zakupu smartfona zmalał, a w Polsce urósł.Sprawę dla dziennika zbadała firma analityczna GfK. W 2017 roku w Polsce średnio na zakup smartfona wydawaliśmy 285 dolarów, czyli około 1,1 tys. złotych. W 2018 roku było to jednak już 325 dolarów, czyli 1,23 tys, złotych. W tym samym czasie średnia dla całego świata zmalała.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:12 Latające śmietniska. 6,1 mln ton śmieci rocznie w samolotach

Śmieci w samolotach to ogromny problem. Latające maszyny po każdym locie są ich pełne. Jak podaje Business Insider Polska, każdy pasażer po wyjściu z samolotu zostawia po sobie średnio 1,43 kg odpadów. Poratl informuje także o wyliczeniach Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA), które oszacowało, że w 2018 roku pasażerowie zostawili na pokładach 6,1 mln ton śmieci łącznie.W 2017 roku było to jeszcze "tylko" 5,7 mln ton. Rosnący ruch w powietrzu to także rosnąca liczba odpadków. Nie trzeba przekonywać więc, że problem jest ogromny, co widać w samych liczbach. Innym kłopotem jest marnowanie żywności na masową skalę, co także ma nagminnie miejsce na pokładach powietrznych maszyn. Niemalże co czwarty (23%) wyrzucony przedmiot to nietknięta żywność i napoje.

pilne swiat (1)
31.12.2021 01:00 Legendarny pociąg po latach wróci na tory. Wyznaczono jego trasę

Już w 2023 r. w Europie zostanie uruchomione nowe luksusowe połączenie z Włoch do kilku europejskich miast, w tym do Paryża, Stambułu i Splitu. Legendarny Orient Express był inspiracją wielu twórców i marzeniem podróżników.– Podróż ponownie staje się celem samym w sobie – powiedział Paolo Barletta, szef Arsenale, jednej z firm stojącej za wznowieniem tego legendarnego pociągu pojazdu. A marzenia Georgesa Nagelmackersa znów zyskają realny kształt.Orient Express La Dolce Vita będzie kursował od Alp na północy Włoch, po plaże na południu kraju. Podróżni będą mogli podziwiać sztukę i kulturę miast takich jak Mediolan, Florencja, Wenecja czy Rzym. Trasy włoskie potrwają od jednej do trzech nocy. W ofercie znajdą się również trzy międzynarodowe trasy z Rzymu do Paryża, Stambułu oraz Splitu.Ma się wyróżniać również wyjątkowym klimatem. Dominować mają kolory i wzory typowe dla lat 60. i 70. XX w. W każdym z sześciu pociągów zaprojektowanych przez mediolańskie studio Dimorestudio znajdzie się 12 luksusowych wagonów, 18 apartamentów (w tym jeden honorowy) oraz wagon restauracyjny, w którym serwowana będzie włoska kuchnia.

snow-g6b18cd101 1920
11.12.2021 01:00 Wspinacz znalazł wyjątkowy skarb na Mont Blanc. Otrzymał sporą jego część

Alpinista, znalazł w 2013 roku wyjątkowy skarb w drodze na Mont Blanc. Dopiero po ośmiu latach otrzymał, nagrodę w postaci połowy znaleziska. Francuskie władze nie znalazły krewnych właściciela setek szmaragdów, rubinów i szafirów. Wspinacz, 8 lat temu znalazł skrzynkę z niezwykłą zawartością i przekazał ją policji. Ta przez ten czas bezskutecznie próbowała odnaleźć właściciela drogocennych kamieni, żeby je zwrócić. Okazało się, ze kamienie mają wartości ok. 300 tys. euro (to prawie 1,4 mln zł). Znaleziony skarb na wysokości 4300 metrów na lodowcu na zboczu Mont Blanc, to metalowa skrzynia wypełniona drogocennymi kamieniami. Szmaragdy, rubiny i szafiry spakowane były w woreczki, na każdym był napis: Made in India. Pochodziła prawdopodobnie z jednego z rozbitych samolotów w tym rejonie. Śledczy sądzą, że drogocenne kamienie przewoził ktoś na pokładzie samolotu, który rozbił się w 1966 roku. Maszyna leciała z Bombaju do Nowego Jorku. Połowa skarbu została przekazana wspinaczowi przez francuskie władze. – Znalezisko zostało w tym tygodniu podzielone na dwie równe części o takiej samej wartości ok. 150 tys. euro każda – poinformował agencję informacyjną AFP burmistrz Chamonix, Eric FournierPrzez lata wspinacze znajdowali w okolicach Mont Blanc pozostałości po katastrofach lotniczych, wśród nich były m.in. elementy bagażu, czy szczątki.

fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z Rygiel na drzwiach.
12.07.2021 02:00 Australia rusza z poważnymi restrykcjami. Wyście z domu tylko z poważnym uzasadnieniem

Australia wytoczyła ciężkie działa wobec walki z koronawirusem. Obywatele kraju mogą opuszczać domostwa pod kilkoma warunkami. Z tego artykułu dowiesz się:Pod jakimi warunkami Australijczycy mogą opuścić domDlaczego rząd zdecydował się na takie restrykcje

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa N/z ludzie na przejsciu dla pieszych
11.07.2021 02:00 Amerykańska minister skarbu przerażona ewentualnymi skutkami kolejnej fali koronawirusa

Minister skarbu Stanów Zjednoczonych Janet Yellen w Wenecji wyraziła swoje zaniepokojenie mutacjami koronawirusa. W jej opinii nowe mutacje mogą zagrozić dalszemu ożywieniu gospodarczemu na świecie.

Biznes Info
11.07.2021 02:00 Nawiedzona wioska w Szkocji na sprzedaż. Cena wyjątkowo atrakcyjna

W Szkocji znajduje się wioska uważa za nawiedzoną za sprawą legendy o tamtejszej, dawnej mieszkance. Od 1926 r. w The Old Village of Lawers nie mieszka nikt. Szkocka wieś jest na sprzedaż. Z tego artykułu dowiesz się:Za ile sprzedają wioskęCzym się charakteryzuje The Old Village of LawersJakie wiążą się z nią legendy

pixabay, SABIRAB
05.07.2021 02:00 Indie przerzucają siły na granicę z Chinami. Potęgi atomowe znów w napiętych relacjach

Indie zmieniają taktykę wobec Chin. Rząd w Delhi przekierował niemal 50 tys. żołnierzy pod granicę z Chinami. Czy to znak objęcia ofensywnej taktyki? Z tego artykułu dowiesz się:Jakie wojny stoczyły IndieCo świadczy o zmianie taktyki IndiiJak zareagowały Chiny

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
04.07.2021 02:00 Poszli tylko na spacer do lasu. Znaleźli skarb warty 885 tys. zł

Okazuje się, że skarb można znaleźć wszędzie. Dwóch norweskich turystów ukryty skarb znalazło w lesie. Odkryli 2 mln koron, a właściciela pieniędzy szuka policja. Z tego artykułu dowiesz się:Gdzie znaleziono skarbCo zrobili odkrywcy

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/Z Klaser filatelistyczny i znaczki pocztowe
02.07.2021 02:00 Znaczek pocztowy sprzedany za rekordową kwotę. "Czerwony Mauritius" poszedł za 8,1 mln euro

Znaczek nazywany "Czerwonym Mauritiusem" został sprzedany za 8,1 mln euro na aukcji. Nabywcą został kolekcjoner z Europy.Z tego artykułu dowiesz się:Jaka była cena wywoławcza znaczkaJaka jest jego historia

Fot. Jakub Kaminski/East News. Warszawa, 15.08.2020. Spotkanie ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza z przebywajacym w Polsce Sekretarzem Stanu USA Mikem Pompeo, w Palacu na Wodzie, w warszawskich Lazienkach Krolewskich.
29.06.2021 02:00 Amerykanie chcą, aby Polska wstrzymała pracę nad jednym przepisem sądowym

Ned Price, rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych apeluje do Polski o wstrzymanie prac nad nowelizacją kodeksu postępowania administracyjnego. Ma być ona ograniczeniem odzyskania mienia żydowskiego.Z tego artykułu dowiesz się:Czemu sprawa nowelizacji przepisów wywołała dyplomatyczną burzęW jaki sposób zareagowali AmerykanieW jaki sposób do zarzutów odniosła się strona polska

pixabay, StockSnap
23.06.2021 02:00 Burry mówi wprost, czeka nas olbrzymie tąpnięcie. Do jego słów jednak z rezerwą

Gwiazda "The Big Short" Michael Burry przewiduje krach na giełdzie kryptowalut i akcji spółek będących nazwami najpopularniejszych memów. Ten sam aktor "The Big Short" słynie z przewidzenia kryzysu na rynku nieruchomości w 2008 r.Z tego artykułu dowiesz się:Co powiedział aktor "The Big Short" o krachuJaka może być przyczyna załamaniaDlaczego jego zdaniem nie powinno się inwestować w kryptowaluty

PHOTO: JAKUB ORZECHOWSKI / SE / EAST NEWS MEDYKA SYTUACJA NA GRANICY Z UKRAINA PO OGLOSZENIU EPIDEMII SWINSKIEJ GRYPY A/H1N1 U NASZYCH SASIADOW 30/10/2009
23.06.2021 02:00 Od północy możesz załapać się na 10 dni kwarantanny. Istotne skąd wjeżdżasz

Koronawirus nie odpuszcza, a jego mutacji jest coraz więcej. Polska natychmiastowo zareagowała na nowe mutacje koronawirusa, dlatego przywraca 10-dniową kwarantannę dla przybywających spoza strefy Schengen.Z tego artykułu dowiesz się:Dlaczego rząd wprowadza kwarantannęJakie będą warunki jej odbywaniaKto dokładnie będzie nią objęty

pixabay, PublicDomainPictures
21.06.2021 02:00 Diamenty pasterza wywołały szał w całym kraju. Ludzie zjeżdżają się kopać ziemię

Kamienie odkryte w wiosce KwaZulu-Natal w RPA zostały uznane przez tamtejszych ludzi za diamenty. Od tamtego momentu wioskę ogarnęła diamentowa gorączka.Z tego artykułu dowiesz się:Dlaczego Afrykanie ruszyli na podbój złóż diamentuCzy wciąż można je tam zebrać

pixabay, _Alicja_
21.06.2021 02:00 Ojciec największej na świecie rodziny nie żyje. Osierocił 89 dzieci

Nie żyje Ziona Chana. Mężczyzna zmarł w wieku 76 lat. Osierocił 89 dzieci, 36 wnucząt i 38 żon.Z tego artykułu dowiesz się:Czym zasłynął Ziona ChanaJaka była przyczyna śmierci mężczyzny

Portugal's forward Cristiano Ronaldo reacts during the UEFA EURO 2020 Group F football match between Hungary and Portugal at the Puskas Arena in Budapest on June 15, 2021. (Photo by BERNADETT SZABO / various sources / AFP)
16.06.2021 02:00 Ronaldo jednym gestem pozbawił Coca-Colę 4 mld dolarów

Cristiano Ronaldo na przedmeczowej konferencji prasowej wybrał wodę zamiast coli i odsunął od siebie butelki z Coca-Colą. O geście jednego z najlepszych piłkarzy świata mówią wszyscy, a Coca-Cola straciła 4 mld dolarów.Z tego artykułu dowiesz się:Co zrobił Ronaldo na konferencji prasowejW jaki sposób odbiło się to na akcjach Coca-Coli

TOPSHOT - Russian President Vladimir Putin (L) shakes hands with U.S President Joe Biden during their meeting at the 'Villa la Grange' in Geneva, Switzerland in Geneva on June 16, 2021. (Photo by Mikhail METZEL / SPUTNIK / AFP)
16.06.2021 02:00 Spotkanie wagi superciężkiej. Co wiemy po spotkaniu Biden-Putin?

Spotkanie Joe Bidena i Władimira Putina można zaliczyć do starć wagi superciężkiej. Przywódca Rosji stwierdził, że rozmowa z Joe Bidenem była "konstruktywna" i zaznaczył, że ten różni się od swojego poprzednika. Z kolei prezydent USA stwierdził, że jego agenda nie jest wymierzona w Rosję.Z tego artykułu dowiesz się:Co ustalili prezydenci Rosji i USACo po spotkaniu powiedzieli przywódcy mocarstw

UWAGA !!! BRAK ZGODY NA PUBLIKACJE WIZERUNKU !!! PUBLIKACJA NA ODPOWIEDZIALNOSC REDAKCJI !!! ?PHOTO MARCIN WZIONTEK / SUPER EXPRSS /WARSZAWA/ 01.04.2021 OGROMNE SILY POLICJI POJAWILY SIE NA BULWARACH WISLANYCH. POLICJANCI SPRAWDZALI CZY SPACEROWICZE NOSZA
12.06.2021 02:00 Obostrzenia żegnamy, ale wchodzi nowy warunek. Będą sprawdzać certyfikaty covidowe

Paszport covidowy ma być przepustką dla zaszczepionych do bezproblemowego poruszania się po terytorium Unii Europejskiej. Co więcej, paszport covidowy ma być także furtką dla tych mieszkających w Polsce. Dokument pozwoli na omijanie przepisów związanych z obostrzeniami. Sprawdzamy, jak go uzyskać i kto będzie go kontrolował.Z tego artykułu dowiesz się:Czym jest paszport covidowyZ jakich obostrzeń zwolni nas w PolsceJaką moc będzie miał na terenie UE

pixabay, tookapic
10.06.2021 02:00 Netflix bierze się za weryfikację użytkowników. Sprawdzą każdego posiadacza konta

Netlfix poszukuje złotego środka na osoby dzielące konto rodzinne, ale zamieszkujące inne gospodarstwo domowe. Obecnie testuje nowy sposób, ale eksperci mają wątpliwości.Z tego artykułu dowiesz się:W jaki sposób ludzie korzystają z NetflixaJakie sposoby testuje NetflixJakie mogą być konsekwencje takich działań

biznesinfo-1
10.06.2021 02:00 Odszkodowanie ma być gigantyczne, żądają miliardów złotych. Australia żąda pieniędzy od Polski

Spółka z Australii zajmująca się wydobyciem postanowiła złożyć międzynarodowy pozew przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej. Powodem są kopalnie i rzekome zahamowanie ich rozwoju oraz naruszenie postanowień umowy. Żądania opiewają na grubo ponad 4 mld zł.Z tego artykułu dowiesz się:Dlaczego australijska spółka żąda pieniędzy od PolskiJakie jeszcze postępowania międzynarodowe wiszą nad Polską

TOPSHOT - A photo taken in the late hours of May 29, 2020 shows a sign of the World Health Organization (WHO) at their headquarters in Geneva amid the COVID-19 outbreak, caused by the novel coronavirus. - President Donald Trump said May 29, 2020, he was b
08.06.2021 02:00 WHO: Mamy do czynienia z pandemią dwutorową

Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus zabrał głos w sprawie pandemii koronawirusa. Uważa, że obecnie mamy do czynienia z pandemią dwutorową. Wszystko za sprawą dostępu do szczepionek przeciwko COVID-19.Z tego artykułu dowiesz się:Czym jest dwutorowa pandemiaO co apeluje szef WHOJakie cele przedstawił państwom z grupy G7