Dodatki do wynagrodzenia dla asystentów rodziny. Ma to być nagroda za pracę w trudnych warunkach.
https://pixabay.com
Autor Kamila Jeziorska - 5 Lipca 2020

3,4 tys. osób zyska dodatkowe pieniądze do wynagrodzenia. 1700 złotych ekstra

Na dodatek do wynagrodzenia mogą liczyć asystenci rodziny. Jednorazowy benefit ma być formą docenienia pracowników za włożony trud w swoją pracę w okresie pandemii koronawirusa. Dodatek w wysokości 1 700 zł otrzyma 3 400 asystentów.

Dodatek do wynagrodzenia dla asystentów rodziny

Na dodatek do wynagrodzenia mogą liczyć asystenci rodziny, z których pomocy korzystają rodziny będące zagrożone wykluczeniem społecznym oraz te, których dzieci okresowo zostały umieszczone w pieczy zastępczej. Współpraca z asystentem rodziny jest długofalowa i trwa średnio 2-3 lata. Pracują oni z rodzinami w oparciu o tzw. plan pracy z rodziną. Zadaniem tego typu pracowników jest wsparcie rodzin, które z różnych względów nie są w stanie samodzielnie prawidłowo opiekować się i wychowywać swoich dzieci. Osoby piastujące to stanowisko pomagają prowadzić gospodarstwo domowe, ale także służą pomocą w przypadku poszukiwania pracy, załatwiania spraw urzędowych czy rozwiązywania problemów rodzinnych.

Dodatki do wynagrodzenia jako nagroda za pracę

Dodatki do wynagrodzenia będą wypłacane w ramach programu "Asystent Rodziny 2020". Budżet programu wynosi 5,3 mln zł. Jednorazowy benefit otrzyma prawie 3 400 osób wskazanych przez samorządy z całej Polski. Każdy z nich otrzyma 1 700 zł brutto dodatku do wynagrodzenia proporcjonalnie do wymiaru etatu pracy - pisze gazetaprawna.pl.

Wiceszefowa resortu rodziny, Barbara Socha wskazała na czwartkowej konferencji, że dodatek do wynagrodzenia asystentów rodziny to nagroda za poświęcenie pracowników na tym stanowisku. Socha podkreśliła, że poprzez ten dodatek do wynagrodzenia resort chce pokazać, że docenia zaangażowanie asystentów rodziny w swoja pracę w warunkach, które są szczególne trudne, a sami pracownicy bardziej narażani na zakażenie.

Dodatek do wynagrodzeń także w innych branżach

Na dodatki do wynagrodzeń mogą liczyć także pracownicy DPS-u. Pieniądze trafią do 41 tys. pracowników placówek i będą wypłacane przez okres trzech miesięcy. Dla każdego pracownika, który jest zatrudniony w pełnym wymiarze godzin zaplanowano dodatek w wysokości 1450 zł brutto. Ministerstwo Rodziny w komunikacie przesłanym do PAP-u wskazuje na to, że praca w placówkach takich, jak domy pomocy społecznej jest bardzo ciężka, a personel wkłada ogromny trud w zapewnienie bezpieczeństwa i opieki podopiecznym DPS-ów.

Nie tylko pracownicy socjalni zostaną wynagrodzeni za pracę w dobie pandemii. Personel medyczny zaangażowany w leczenie pacjentów zakażonych koronawirusem także dostanie dodatek do wynagrodzenia. Z informacji uzyskanych przez PAP wynika, że z dodatku skorzystało kilka tysięcy lekarzy i pielęgniarek, a także ratownicy medyczni i inni zgłoszeni przez szpitale pracownicy. Do tej pory suma wypłaconych dodatków do wynagrodzeń wyniosła ponad 31 mln zł.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News