Podwyżki wynagrodzeń czekają wielu Polaków
Flickr
Autor Stanisław Węgrowski - 12 Listopada 2019

Podwyżki w 2020 odczują miliony Polaków. Ty też możesz dostać więcej

Podwyżka w 2020 roku obejmie wiele zawodów, ale nie tylko. Zyskają także emeryci i renciści. Przyszły rok powinien być bardzo hojny pod względem podwyżek wynagrodzeń.

Podwyżka 2020 - kto ją dostanie?

Podwyżka w 2020 roku jest bardzo prawdopodobna. Jak podaje portal finanse.wp.pl, zapowiadane przez polityków Zjednoczonej Prawicy podwyżki mogą zostać spełnione w przyszłym roku. Podwyżka wynagrodzeń obejmie kilkanaście grup społecznych, niektóre naprawdę spore. Od początku stycznia 2020 roku podwyżka obejmie wynagrodzenie minimalne. Wraz z rozporządzeniem z br. płaca minimalna zostaje zwiększona z 2250 do 2600 zł brutto, co daje 150 zł netto więcej miesięcznie. Oprócz tego podwyżka będzie odczuwalna dla pracowników państwowych, tzw. budżetówki, którzy mogą liczyć na dodatkowe 400 zł, natomiast służby mundurowe dostaną podwyżkę nawet 500 zł.

Przedsiębiorcy też zyskają

W przyszłym roku startuje też program 500 plus dla przedsiębiorców, który zapowiadało Prawo i Sprawiedliwość w swoim programie wyborczym. Przedsiębiorcy będą mogli zaoszczędzić na składanych Zakład Ubezpieczeń Społecznych nawet do 500 zł co miesiąc. Jednak w tym przypadku wysokość oszczędności ma być zależna od zarobków firmy.

Podwyżka zostanie przyznana także pracownikom Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Narodowego Funduszu Zdrowia, sądów i prokuratur. Wzrost wynagrodzeń obejmie też rodziców dzieci niepełnosprawnych, sędziów oraz ratowników medycznych.

Seniorzy otrzymają trzynastkę?

Natomiast wraz z początkiem wiosny zyskają także seniorzy. Jak podaje finanse.wp.pl, ich świadczenia podniesie oczywiście marcowa waloryzacja, jednak wiosną otrzymają jeszcze “trzynastkę”, czyli trzynastą emeryturę. Mniej więcej wtedy korzyści w postaci obniżonego VAT powinny odczuć rodziny z dziećmi, gdyż obniżka obejmuje m.in. artykuły dziecięce. We wrześniu podwyżka obejmie nauczycieli, jednak nie jest jeszcze do końca jasne, o ile zostałyby podniesione ich wynagrodzenia.

Podwyżki wynagrodzeń i świadczeń w 2020 roku to oczywiście świetna wiadomość, jednak w obliczu inflacji i rosnących cen produktów może się okazać, że wzrostu płac Polacy po prostu nie odczują.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News