Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Emerytury

Emerytury

Emerytura pomostowa
22.03.2022 08:52 Emerytura pomostowa – komu należy się świadczenie? Jakie warunki trzeba spełnić i ile pieniędzy można dostać? Co z dorabianiem? Niezbędnik emeryta

Emerytura pomostowa to świadczenie przysługujące osobom pracującym w warunkach szczególnych. Aby otrzymać prawo do emerytury pomostowej należy spełnić kilka warunków. Zakład Ubezpieczeń Społecznych podał szczegółowe wytyczne, które muszą zostać dopełnione by starać się o emeryturę pomostową. Przyglądamy się zapisom organu emerytalnego i na życiowych przykładach wyjaśniamy urzędowe paragrafy.

Świadczenie przedemerytalne
22.03.2022 08:52 Seniorze, straciłeś pracę? Nie martw się, możesz dostać pieniądze. Wszystko o świadczeniu przedemerytalnym

Świadczenie przedemerytalne to pomocna dłoń wyciągnięta osobom, które w nagłych okolicznościach straciły zatrudnienie, odebrano im rentę lub zasiłek dla opiekuna osoby niepełnosprawnej. Co trzeba zrobić, aby otrzymać świadczenie przedemerytalne i na jakie kwoty można liczyć? Przyglądamy się szczegółom rozwiązania ZUS-u dla osób w trudnej sytuacji.

Kiedy po emeryrury?
22.03.2022 08:52 Emerytury w 2020. Kiedy najlepiej przejść na wieczny urlop? Dzień złożenia wniosku decyduje o wysokości świadczenia.

Wymiar emerytur jest zależny od daty złożenia wniosku. Sprawdzamy kiedy najlepiej aplikować do ZUS-u o świadczenie i jaki to mam wpływ na wysokość pobieranego świadczenia. Okazuje się, że wstrzymanie się z decyzją o przejściu na emeryturę może oznaczać nawet kilkaset złotych miesięcznie więcej na naszych kontach. Jak działa waloryzacja ZUS i ile można zyskać? Warto pamiętać, że przejście na emeryturę wiąże się z jeszcze jedną, bardzo miłą niespodzianka, która pomoże nam rozpocząć jesień życia z ogromnym przytupem.

pixabay, pxby666
22.03.2022 08:50 Emerytury minimalne mają wzrosnąć. Wiceminister liczy, że podwyżka będzie wyższa niż w tym roku

Emerytury minimalne mogą zostać podwyższone, ale dopiero w przyszłym roku. Wiceminister rodziny i polityki, Stanisław Szwed podkreśla, że przyszłoroczna podwyżka może być imponująca. Odsłonił rąbka tajemnicy w związku z "Nowym Ładem".Z tego artykułu dowiesz się:Na jaką podwyżkę mogą liczyć w przyszłym roku seniorzyO co będzie walczył wiceminister Stanisław SzwedW jaki sposób do prawy emerytury minimalnej podchodzi Lewica

Biznes Info
22.03.2022 08:50 Waloryzacja emerytur i rent 2022. Jakie podwyżki czekają na seniorów?

Waloryzacja emerytur w 2021 r. już za nami, dlatego warto wiedzieć, co czeka na seniorów w 2022 r. Rząd rozpoczyna prace nad przyszłorocznym budżetem i prognozuje także waloryzację. Pierwsze prognozy nie wyglądają najlepiej.Z tego artykułu dowiesz się:Jakie są prognozy dotyczące waloryzacji emeryturIle mogą zyskać seniorzyJakie są inne warianty dotyczące waloryzacji w 2022 r.

Pies dostanie emeryturę? To możliwe
22.03.2022 08:47 Emerytura dla psów coraz bliżej. Rząd pracuje nad przepisami

Na naszym portalu bardzo często gości temat emerytur, które przysługują zwykle każdej osobie, która nabędzie do niej prawa zwykle po przekroczeniu odpowiedniego wieku. Tymczasem szykują się emerytury dla... psów. Sprawdźcie, które czworonogi będą mogły załapać się na świadczenie. Rząd przyjął projekt ustawy ws. emerytury dla psówKtóre czworonogi będą mogły liczyć na świadczenieJaka może być wysokość świadczenia

Emerytura stażowa
22.03.2022 08:47 Emerytury stażowe. ZUS wypłacałby pieniądze przed sześćdziesiątką. Kiedy wejdą w życie?

Emerytury stażowe to pomysł prezydenta Andrzeja Dudy. Zakłada on, że prawo do przejścia emeryturę nie będzie związane z osiągnięciem odpowiedniego wieku, ale wystarczy stosowny staż pracy. Kiedy pomysł wejdzie w życie i co oznacza dla emerytów?

Emerytury - trzynastki i czternastki
22.03.2022 08:47 Emerytura bez podatku lepsza od trzynastek i czternastek? Wyliczenia nie pozostawiają złudzeń

Emerytury zwolnione z podatków są o wiele bardziej opłacalne dla emerytów niż wypłata 13. i 14. świadczeń. Politycy rządzącego Prawa i Sprawiedliwości uważają, że to właśnie trzynastki i czternastki w znaczący sposób poprawiają zasobność portfeli polskich seniorów. Dziennikarze Super Expressu udowadniają, że rządzący są w błędzie i przedstawiają twarde wyliczenia. Przyglądamy się sprawie.

Emerytura głodowa
22.03.2022 08:46 Przyszłe emerytury w wysokości zaledwie 20 proc. naszej pensji? Ekspert z Instytutu Emerytalnego przedstawia druzgocący raport

Emerytura w wieku 70 lat lub głodowa. Instytut Emerytalny nie pozostawia złudzeń, jeżeli nie zreformujemy naszego systemu zawali się on jak domek z kart. Przyszli emeryci mogą pobierać świadczenia w wysokości 520 zł... Alarmujące wyniki raportu. Czy uda się powstrzymać erozję systemu zabezpieczeń na jesień życia?

Emerytury będą głodowe
22.03.2022 08:46 Członek rady nadzorczej ZUS kategorycznie o przyszłych emeryturach. "Trzeba powiedzieć wyborcom prawdę"

Emerytury naszych dziadków i rodziców, które względnie pozwalają na przeżycie będą dla pokolenia osób obecnie pracujących nieosiągalne. Robert Gwiazdowski, członek rady nadzorczej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych bije na alarm i wskazuje, że jeżeli nie będziemy oszczędzać indywidualnie na jesień życia, nie będziemy mieli za co zrobić podstawowych zakupów, gdy ten czas już nadejdzie.