Dodatek do emerytur dla coraz większej liczby Polaków.
BiznesInfo
Autor Wiktoria Pękalak - 19 Września 2020

4300 zł dodatku do emerytury. Już tysiące Polaków skorzystało z prezentu, ciebie też może czekać

Dodatek do emerytury w wysokości 4300 zł może otrzymać każdy. Warunek jest tylko jeden, jednak nie wszystkim uda się go spełnić. Z dodatkowych pieniędzy cieszy się już ponad 2 tys. emerytów.

Dodatek do emerytury

Dodatek do emerytury w wysokości 4300 zł brutto przysługuje każdemu, kto ukończył 100 lat. Takich świadczeń jej w tej chwili ponad dwa tysiące ale ta liczba będzie rosnąć, ponieważ żyjemy coraz dłużej.

Specjalne świadczenie dla emerytów wypłacane jest co miesiąc niezależnie od wysokości podstawowej emerytury od 1972 roku. Aby otrzymać dodatek do emerytury nie trzeba wypełniać żadnych wniosków, chyba że nigdy wcześniej nie miało się styczności z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Dodatek do emerytury przysługuje każdemu, zatem załapią się na niego także te osoby, które w całym swoim życiu nie przepracowały ani jednego dnia.

Stało się, w aptekach obowiązuje nowe prawo. Polacy muszą być gotowi na duże ograniczeniaStało się, w aptekach obowiązuje nowe prawo. Polacy muszą być gotowi na duże ograniczeniaCzytaj dalej

Jednym z emerytów, którzy otrzymują tego typu świadczenie w Polsce jest najstarsza osoba w kraju - Tekla Juniewicz, która w czerwcu tego roku ukończyła 114 lat zajmując tym samym 8. miejsce w rankingu najstarszych osób na świecie i trzecie miejsce w Europie. Pani Tekla jest pierwszą osobą w Polsce, której udało się przeżyć ponad 112 lat. Mimo wieku emerytka zachowuje pełnię sił i jak na ten wiek jest niezwykle aktywna.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Stało się, w aptekach obowiązuje nowe prawo. Polacy muszą być gotowi na duże ograniczenia
2. Szkoły mogą zostać zamknięte? Jest odpowiedź Ministra Edukacji
3. Sejm podjął decyzję, wiele psów również dostanie emeryturę. Ile wyniesie?

Pani Tekla Juniewicz z pewnością ma w zanadrzu setki historii, które może opowiadać swoim wnukom. Jej życie przypadło na czas wielkich przemian i światowych konfliktów. Emerytka urodziła się w 1906 roku, kiedy w Stanach Zjednoczonych nadano pierwszą audycję radiową. Trudno to sobie teraz wyobrazić, ale Pani Tekla miała 46 lat kiedy nadano w Polsce pierwszy półgodzinny program telewizyjny.

Emerytka przeżyła pierwszą i drugą wojnę światową, miała 22 lata kiedy odkryto pierwszy antybiotyk - penicylinę, a królowa Elżbieta mogłaby być jej córką.

Takich osób jak Pani Tekla jest coraz więcej, podniesienie standardu życia i rozwój medycyny zdecydowanie wpłynęły na wydłużenie żywotności.

Komornik zapuka do drzwi i zacznie eksmisję. Strach wśród Polaków, ale wcale nie musisz opuszczać domuKomornik zapuka do drzwi i zacznie eksmisję. Strach wśród Polaków, ale wcale nie musisz opuszczać domuCzytaj dalej

Portal money.pl podaje, że w 2040 roku na świecie może żyć 20,4 tys. osób powyżej stu lat, a do 2080 roku ta liczba ma się zwiększyć jeszcze sześciokrotnie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Więzienie nie jest jedynym dramatem Tomasza Komendy. Ujawniono, że po wyjściu na wolność nieludzko go wykorzystywano
  2. Trzęsienie ziemi w Legii. Będą bardzo duże zmiany, zwolnili trenera klubu
  3. Matka nie otrzymała świadczenia na dziecko? Może dostać je ojciec, ale pod jednym warunkiem
  4. Podobnej sytuacji nie było od 15 lat. Rzecznik rządu kreśli czarny scenariusz, PiS powinno się obawiać?
  5. Klient Biedronki opublikował demaskujący film. Oburzająca sprawa poruszyła internautów
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Ten kierowca w nietypowy sposób wjechał na autostradę. O krok od wielkiej tragedii
Stracił nogę, ubezpieczyciel wymyślił jak nie wypłacić odszkodowania. Interweniuje RPOStracił nogę, ubezpieczyciel wymyślił jak nie wypłacić odszkodowania. Interweniuje RPOCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News