Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Emerytury

Emerytury

seniorzy, pieniądze
12.04.2024 08:42 Nie będzie waloryzacji emerytur w marcu? Złe wieści dla seniorów

Podczas kampanii wyborczej zapowiedziano wprowadzenie drugiej waloryzacji rent i emerytur. Rząd aktualnie pracuje nad tym, by seniorzy mogli otrzymać dodatkową podwyżkę jesienią. Teraz okazuje się, że przeprowadzenie waloryzacji we wrześniu może sprawić, że w marcu świadczenia już nie wzrosną. 

seniorka
08.04.2024 11:41 14. emerytura w 2024 roku. Takie kwoty dostaną seniorzy

Trzynaste emerytury już trafiają na konta seniorów. To jednak nie jedyne dodatkowe pieniądze, które wpłyną na ich konta w tym roku. Wiadomo już, jakie kwoty trafią do emerytów. Kiedy można spodziewać się przelewów? 

seniorki, pieniądze
08.04.2024 08:38 Fatalne wieści dla emerytów. Chodzi o drugą waloryzację

Jesienią miała odbyć się druga waloryzacja świadczeń emerytalno-rentowych. Podwyżka weszłaby w życie pod jednym warunkiem, związanym z poziomem inflacji. Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że polscy emeryci nie będą mogli liczyć na dodatkową waloryzację.

seniorzy, pieniądze
05.04.2024 17:49 Nawet 400 zł zwrotu dla emerytów. ZUS już wysyła pieniądze

Spora część seniorów może liczyć na dodatkowe pieniądze. To dlatego, że od trzynastej i czternastej emerytury została pobrana zaliczka na podatek dochodowy. Podczas rozliczania się ze skarbówką emeryci otrzymają zwrot. Ile wypłaci fiskus i kto konkretnie dostanie pieniądze? Wyjaśniamy. 

ZUS, listy
05.04.2024 13:02 ZUS wysyła decyzje do emerytów i rencistów. Chodzi o waloryzację

W kwietniu emeryci i renciści dostaną z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pisma z decyzjami, o waloryzacji ich świadczeń oraz przyznaniu 13. emerytury. Zakład zwaloryzował niemal 9,5 mln rent i emerytur. Seniorzy dowiedzą się z listów, o ile wzrosną wypłacane im środki.

ZUS
03.04.2024 17:01 Przeszedł na emeryturę w wieku 65 lat. Trudno uwierzyć, ile przelewa mu ZUS

Emerytura minimalna nie we wszystkich przypadkach oznacza minimalne pieniądze wypłacane przez ZUS. W Polsce przybywa seniorów otrzymujących tzw. mikroemeryturę. Jeden z seniorów otrzymuje miesięcznie jedynie… 13 groszy emerytury.

pieniądze
02.04.2024 20:53 Nie będzie drugiej waloryzacji emerytur? Fatalne wieści dla seniorów

W pierwszym kwartale 2024 roku inflacja gwałtownie wyhamowała, zaskakując nie tylko ekspertów, ale również polityków. I chociaż to dobra wiadomość, wiele osób łączy z nią solidne obawy. Chodzi o jesienną waloryzację emerytur. Drugiej podwyżki nie będzie?

Seniorka, pieniądze, portfel
02.04.2024 08:46 W kwietniu duże zmiany w emeryturach. Seniorzy mogą być zaskoczeni

Kwiecień jest wyjątkowym miesiącem dla emerytów. Wszystko przez wypłatę trzynastej emerytury, choć wyjątkowo w tym roku pierwsze przelewy trafiły do seniorów już pod koniec marca. Wypłaty przyznawane w kolejnych dniach kwietnia mogą być niemałym zaskoczeniem dla niektórych emerytów.  

pukanie do drzwi
01.04.2024 09:33 Listonosze zapukają do drzwi emerytów. Wręczą ważne pismo z ZUS

W ostatnim czasie Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaczął wypłacać seniorom zwaloryzowane emerytury, a teraz trafią do nich także dodatkowe świadczenia w postaci trzynastek. W związku z tym, ZUS będzie wysyłał do seniorów ważne listy. Co będą zawierały?

Seniorzy, pieniądze
28.03.2024 17:21 13. emerytura niższa o 200 zł. Wielu seniorów dostanie mniej pieniędzy

Wielkimi krokami zbliża się wypłata trzynastej emerytury. Wysokość dodatku wynosi tyle samo, co minimalne świadczenie. Nie oznacza to, że każdy senior dostanie dokładnie taką samą wypłatę. Niektórzy bowiem będą mogli liczyć na nieco niższą kwotę. 

Portfel, pieniądze
27.03.2024 14:47 Rekordowe dopłaty w PKK. Trzeba spełnić pewne warunki

Już wkrótce na konta ponad 2 mln uczestników PKK trafią spore dopłaty. W grę wchodzą naprawdę pokaźne kwoty, które zostaną wypłacone dzięki środkom przekazanym przez Polski Fundusz Rozwoju do instytucji zarządzającymi Pracowniczymi Planami Kapitałowymi. Kto otrzyma dodatkowe środki?

List z ZUS-u
27.03.2024 10:36 ZUS wprowadza kluczowe zmiany od 1 kwietnia. Chodzi o obliczanie emerytur

Wysokość emerytury zależy od wielu różnych czynników. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wylicza świadczenia między innymi na podstawie dalszego trwania życia. GUS przedstawił nowe wskaźniki, a zmiany wejdą w życie już od 1 kwietnia. 

Seniorka
20.03.2024 10:30 Wcześniejsza emerytura. Bez tego dokumentu ZUS nie wypłaci pieniędzy

Część Polaków ma możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę. Świadczenie przysługuje osobom, które pracowały w określonych zawodach i osiągnęły odpowiedni wiek. Jak się jednak okazuje, konieczne jest także posiadanie ważnego dokumentu, bez którego ZUS nie wypłaci pieniędzy. 

Seniorzy
18.03.2024 09:35 Świadczenie przedemerytalne w górę. Nawet 1417 zł na rękę

Polacy mogą liczyć na dodatkowe wsparcie finansowe tuż przed przejściem na emeryturę. Aby otrzymać świadczenie, należy spełnić odpowiednie warunki, a także złożyć wniosek. Teraz wypłaty w ramach tego wydatku są jeszcze wyższe. Komu należą się pieniądze?

Seniorzy, pieniądze
15.03.2024 22:39 Druga waloryzacja emerytur w 2024 roku. Seniorzy muszą być gotowi

Od 1 marca Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca zwaloryzowane świadczenia dla seniorów. Podczas kampanii wyborczej zapowiadano, że odbędzie się także druga podwyżka emerytur, ale tylko pod jednym warunkiem. Jak będzie wyglądała kolejna waloryzacja, jeśli faktycznie dojdzie do skutku?

Seniorzy, pieniądze
14.03.2024 22:47 ZUS potwierdził. To stanie się z pieniędzmi emerytów przed Wielkanocą

W ostatnim czasie emeryci otrzymali zwaloryzowane świadczenia. Już wkrótce seniorzy znów będą mieli powody do radości, bo wielkimi krokami zbliża się wypłata trzynastej emerytury. Okazuje się, że pieniądze trafią na konta niektórych osób jeszcze przed Wielkanocą.

ZUS, koperta
14.03.2024 10:38 Emerytura jest za niska? Sprawdź, czy ZUS nie popełnił błędu

1 marca została przeprowadzona waloryzacja emerytur, a także rent i innych świadczeń wypłacanych przez ZUS. Część seniorów dalej nie otrzymała jednak świadczeń, a ci, którym już wypłacono pieniądze, zastanawiają się, czy kwota nie jest za niska. Jak upewnić się, ile powinna wynosić emerytura po waloryzacji?

Legitymacja emeryta-rencisty
11.03.2024 11:26 Emerytura bez wystarczającego stażu pracy. Te osoby dostaną świadczenie

Polski system emerytalny zakłada możliwość przejścia na emeryturę po ukończeniu odpowiedniego wieku i osiągnięciu wymaganego stażu pracy. Jak się jednak okazuje, niektóre osoby mogą liczyć na wypłatę świadczenia, nawet jeśli nie przepracowały ani jednego dnia.

Seniorzy
11.03.2024 09:22 Waloryzacja emerytur. Ważne wieści dla seniorów, ZUS wypłaca więcej

Jak co roku, wraz z początkiem marca świadczenia emerytalno-rentowe zostały poddane waloryzacji. Tegoroczna podwyżka podwyższyła wypłaty dla seniorów o 12,12 procent. Wzrosły nie tylko emerytury i renty, ale także mnóstwo innych dodatków. Jak się okazuje, seniorzy już mogą sprawdzić, jak waloryzacja zmieni ich świadczenia. 

Seniorka, pieniądze
10.03.2024 08:16 13. emerytura nie dla wszystkich. Te osoby nie dostaną pieniędzy

Seniorzy, jak co roku, z niecierpliwością czekają na wypłatę trzynastej emerytury. Dodatkowe świadczenie jest dla nich sporym wsparciem, ale jak się okazuje, pieniądze nie należą się wszystkim emerytom. Kto konkretnie nie dostanie trzynastki?

Adam Glapiński, pieniądze
08.03.2024 20:20 To koniec wysokich podwyżek emerytur? Prognozy NBP stawiają sprawę jasno

1 marca odbyła się coroczna waloryzacja świadczeń emerytalno-rentowych. Najprawdopodobniej były to ostatnie tak wysokie podwyżki dla Polaków. Wynika to z najnowszych prognoz, które przedstawił Narodowy Bank Polski. 

Koperta z logo ZUS-u, legitymacja emeryta-rencisty, pieniądze
06.03.2024 15:21 Ważne wieści dla wszystkich seniorów. ZUS zmienia wysokość wypłat

Polscy seniorzy w zdecydowanej większości otrzymują niewysokie świadczenia emerytalno-rentowe. W związku z tym każdy dodatek i podwyżka są dla nich niezwykle ważne. Kilka dni temu odbyła się waloryzacja, dzięki której comiesięczne wypłaty będą wyższe. 

Seniorka, portfel
04.03.2024 12:55 Efekt uboczny waloryzacji. Tyle zabiorą polskim seniorom

Co roku w marcu odbywa się waloryzacja świadczeń emerytalno-rentowych. Kilka dni temu pierwsze osoby otrzymały wypłatę podwyższonych emerytur. Okazuje się jednak, że część środków z świadczeń seniorów pobierze skarbówka i NFZ. 

Seniorzy
01.03.2024 14:02 Nie tylko podwyżka emerytur. Od 1 marca zmiany dla wielu Polaków

Seniorzy co roku z niecierpliwością czekają na waloryzację emerytur i rent, która odbywa się zawsze w marcu. W górę poszły nie tylko świadczenia emerytalno-rentowe, ale także rozmaite dodatki wypłacane. Okazuje się, że to nie jedyne zmiany, które czekają Polaków tym miesiącu.

Seniorzy
29.02.2024 12:46 13. emerytura nie dla każdego. Te osoby nie dostaną pieniędzy

Seniorzy z niecierpliwością czekają na wypłatę trzynastej emerytury, która już wkrótce zasili ich budżet domowy. Okazuje się jednak, że nie wszyscy będą mieli powody do radości, bo dodatkowe pieniądze nie należą się każdemu. Kto nie dostanie trzynastki?

seniorzy, emeryci
26.02.2024 16:20 Równy wiek emerytalny? Ministerstwo nie pozostawia wątpliwości

Czy wiek emerytalny zostanie podniesiony? Obniżony? A może wyrównany? Ostatnie miesiące budziły coraz więcej pytań w tym zakresie. Znamy już jednak stanowisko Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS). Odpowiedź resortu nie pozostawia wątpliwości.

pieniądze
24.02.2024 21:15 Znamy terminy wypłaty wyższych świadczeń. Emeryci już czekają

Tegoroczna waloryzacja emerytur rozpocznie się za niecały tydzień. Już dziś wiemy jednak, kiedy ZUS wypłaci świadczenia w zwiększonej wysokości. Wiemy też, o ile wzrosną emerytury i ile wyniesie 13. emerytura. Zakład wyjaśnił, co z wnioskiem o zwiększenie świadczenia.

Seniorzy, pieniądze
24.02.2024 14:03 Podwyżki emerytur dla seniorów. ZUS ujawnił terminy wypłat

Już wkrótce Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci seniorom podwyższone świadczenia. Poziom tegorocznej waloryzacji został ujawniony już jakiś czas temu, a teraz ZUS poinformował, kiedy dokładnie emeryci będą mogli liczyć na wyższe przelewy.