BiznesINFO.pl
10.2017 Warszawa N/z listonosze fot Andrzej Iwanczuk/REPORTER

East News, Andrzej Iwańczuk

Listonosz już nie zapuka z pieniędzmi? Wypłata emerytur i rent już nie taka jak kiedyś

9 Października 2020

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Emerytura to jedno z najważniejszych świadczeń przyznawanych polskim seniorom. Niestety, w związku z pandemią koronawirusa doręczanie emerytur i ren przez listonosza może być utrudnione. Prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska zdradziła, w jaki sposób zakład

Emerytura najważniejsza dla seniorów

Emerytura to jedno z najważniejszych świadczeń przyznawanych polskim seniorom. Już w przyszłym roku świadczenie ulegnie waloryzacji i zwiększy się o 3,84 proc. Rząd w tym roku ze względu na sytuację gospodarczą w kraju zdecydował się na waloryzację procentową, mimo tego, że Jarosław Kaczyński zapowiadał waloryzację kwotową. Jak mówią eksperci, doskonałym rozwiązaniem byłaby waloryzacja rent i emerytur procentowo-kwotowa, jednakże do tego jest jeszcze długa droga, a polscy emeryci muszą cieszyć się tym, co mają.

Emerytura i jej waloryzacja sprawiły, że Fakt dotknął problemu najuboższych emerytów posiadających niecałe 1 tys. zł na rękę. Stanisław Szwed w rozmowie z dziennikiem zapewniał, że jest to problem, nad którym niewątpliwie należy się pochylić. Co więcej, jako jednorazowy dodatek seniorom przyznawana jest także trzynasta emerytura, a w przyszłym roku zostanie wypłacona także czternasta emerytura. De facto są to programy socjalne, jednakże dla wielu seniorów stanowią ogromną pomoc i wsparcie finansowe. Jednakże co z wypłatą świadczeń w dobie pandemii koronawirusa? 

Emerytura doręczona w specjalnych warunkach

Emerytura ze względu na pandemię koronawirusa będzie doręczana w specjalnych warunkach. - Wprowadziliśmy umawianie wizyt przez telefon, pracujemy nad obsługą klientów za pomocą wideokonferencji. Wszystko po to, by ograniczyć liczbę osób w naszych oddziałach, powiedziała w programie Money. To się liczy prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS. Szefowa ZUS przyznała, że takie zmiany Zakład planuje wprowadzić w związku z pandemią.

Emerytura i problem jej doręczania dotyczy całej Polski, ponieważ poza czerwonymi strefami, które nadal obowiązują, reszta kraju została objęta żółtą strefą. - Planujemy dalej zachęcać do odbierania świadczeń na rachunek bankowy, a nie w gotówce, na przykład za pośrednictwem listonosza, powiedziała prof. Uścińska. Przyznała także, że nadal 27 proc. emerytów otrzymuje swoje świadczenie w gotówce.

Tagi:

Poczta Polskaemeryturyemeryciemerytura

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów

Czytaj więcej >
pixabay, geralt

Twój portfel

Podwyżki cen prądu nieuniknione. W ciągu kilku lat dołożymy po 700 zł

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Czekasz na paczkę? To się nie doczekasz, prędzej znikną Ci pieniądze z konta

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonament RTV. Są stawki na przyszły rok

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 10.04.2019. n/z Klawiatura z dlonia w rekawicy.

Twój portfel

Oszustwo na "Netflix" i na "PayPal". KNF ostrzega przed fałszywymi mailami

Czytaj więcej >
Oszczędzić na wywozie śmieci nie zawsze się da

Twój portfel

Mieszkańcy bloków bez liczników zapłacą krocie. Niezależnie od segregacji i oszczędzania wody

Czytaj więcej >