Znany w Polsce przede wszystkim jako były prezes LOT-u Sebastian Mikosz od marca br. pełni stanowisko prezesa Poczty Polskiej. Powiedzieć, że ta w ostatnich latach znalazła się w trudnej sytuacji, to powiedzieć niewiele, ale Mikosz nie tylko z LOT-u ma doświadczenie pracy w trudnych warunkach. Właśnie zaprezentował pomysł na finansowe uzdrowienie spółki.
Poczta Polska to stabilna finansowo spółka zapewniające szybkie i pewne przesyłki… lub nie. Niestety, większość Polaków ma z Pocztą zupełnie inne skojarzenia. Coraz częściej zamiast z jej usług wybieramy prywatne firmy i mamy ku temu solidne powody. Teraz Pocztę Polską czeka rewolucja, która może to zmienić. Spółka zamierza wycofać jedną z podstawowych usług.
Poczta Polska wkroczyła na drogę zmian. I to gigantycznych. Rewolucja ma pozwolić spółce wyjść z problemów finansowych, o czym wypowiedział się sam prezes Poczty. Kolejnym krokiem będzie zwolnienie aż 9 tysięcy pracowników. Trzeba przyznać, że nie mają na co narzekać.
Poczta Polska już od dłuższego czasu borykała się z poważnymi problemami finansowymi. Jakiś czas temu zapowiedziano, że spółka otrzyma wsparcie finansowe z budżetu państwa, które ma pokryć straty z poprzednich lat. Gigantyczny przelew został już zrealizowany i Poczta Polska dostała rekompensatę z tytułu świadczenia tzw. usługi powszechnej. Przedstawiamy szczegóły.
Zostało coraz mniej czasu do naboru wniosków o przyznanie bonu energetycznego. Z tej okazji Poczta Polska przypomina o ważnej kwestii, a my przypominamy, komu przysługują pieniądze z nowego świadczenia. Wszyscy Polacy powinni o tym wiedzieć.
Poczta Polska debiutuje w segmencie e-commerce. Modernizację pomnika socjalizmu zapowiedziało niedawno Ministerstwo Aktywów Państwowych, mówiąc o “planie transformacji”. Szczegółowy plan mamy poznać niedługo, tymczasem Poczta Polska wystartowała w nowym segmencie; e-commerce. W sklepie internetowych sprzedaje… wszystko.
W całej Polsce trwają kontrole Poczty Polskiej. Pukanie do drzwi może w konsekwencji zwiastować mandat sięgający nawet powyżej 1 tys. zł. Można go jednak uniknąć. Polacy w przypadku kontroli zwykle popełniają trzy podstawowe błędy.
Abonament RTV to obowiązkowa opłata dla osób, które posiadają odbiornik radiowy lub telewizyjny. Okazuje się jednak, że niektórzy są zwolnieni z tego obowiązku. Wiemy, kto nie musi opłacać abonamentu RTV. Przedstawiamy szczegóły.
Kontrolerzy Poczty Polskiej ruszyli w teren. Już niedługo do twoich drzwi może zapukać urzędnik legitymujący się specjalnym dokumentem. Sprawdzi, czy płacisz abonament RTV. W czterech miesiącach 2024 r. kary liczone są w milionach.
Na niektórych skrzynkach pocztowych można natknąć się na tajemniczą literę. Dla wielu osób jej znaczenie może być tajemnicą, inne mogą nabierać podejrzeń. Tymczasem mała naklejka z literą ”R” na drzwiczkach skrzynki ma konkretne znaczenie. I zdecydowanie ułatwia życie jej właścicielowi.
Poczta Polska mierzy się z kłopotami finansowymi. Jakiś czas temu sieć obiegły wieści, że państwowa spółka otrzyma pokaźną sumę pieniędzy w ramach rekompensaty. Teraz wiadomo już, że Poczta otrzyma wielki przelew. Ministerstwo Aktywów Państwowych właśnie podpisało umowę ze spółką. Przedstawiamy szczegóły.
Szykuje się prawdziwa rewolucja w Poczcie Polskiej. Tradycyjne, znane nam już od lat papierowe awizo, ma szansę w najbliższym czasie przejść do historii. Czyżby oznaczało to koniec frustrujących historii z przegapieniem ważnego terminu? Co trzeba wiedzieć?
Prawniczka z Wrocławia nigdy nie zarejestrowała odbiornika radiowego lub telewizyjnego, a z jej konta ściągnięto ponad 1500 złotych z tytułu rzekomego niepłacenia abonamentu RTV. Na rozwiązanie sprawy musiała czekać aż trzy lata. Przedstawiamy szczegóły.
Kontrolerzy pukają do domów w całej Polsce. Pracownicy Poczty Polskiej mogą złożyć nam wizytę, by sprawdzić, czy dopełniamy obowiązku związanego z opłacaniem abonamentu RTV. Jeżeli wyjdą na jaw nieprawidłowości, zapłacimy wysoką karę finansową.
Co piąty emeryt wciąż pobiera świadczenia za pośrednictwem listonoszów, którzy dostarczają pieniądze w gotówce, do rąk własnych. Warto przy tym pamiętać, że mogą wystąpić sytuacje, kiedy listonosz może odmówić przekazania środków.
O abonamencie RTV wiele mówiło się na początku roku w związku z prowadzonymi przez KRRiT kontrolami. Sprawa jednak w końcu ucichła, a wiele osób zapomniało o należności wobec Poczty Polskiej. Użytkownicy często zapominają również o ważnych zasadach, a to może oznaczać kłopoty. Pieniądze w ramach tej obowiązkowej daniny należą się nie tylko w przypadku posiadania telewizora lub radia.
Poczta Polska opublikowała ważny komunikat skierowany do wszystkich Polaków. Nie tylko listonosze napotykają problem z dostarczaniem przesyłek. Spółka wprost wskazuje na to, że część paczek i listów nie jest w stanie dotrzeć do adresatów. - Istotna jest kolejność zapisywania informacji - czytamy w komunikacie Poczty Polskiej. Nie wszyscy wiedzą o konieczności prawidłowego adresowania przesyłek pocztowych.
Pogłoski o śmierci Poczty Polskiej były przesadzone - wynikałoby z informacji o zbliżającym się przelewie na konto niewydolnej spółki przekraczającym 700 mln zł. Przyszłość firmy jednak w rękach prezesa Sebastiana Mikosza, a nie nowego ministra aktywów państwowych?
Jakub Jaworowski, nowy minister aktywów państwowych, został zaprzysiężony w poniedziałek 13 maja w Pałacu Prezydenckim, zastępując miejsce Borysa Budki po pierwszej rekonstrukcji nowego rządu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że to on zdecyduje o losie Poczty Polskiej, której pracownicy są już gotowi do strajku ostrzegawczego.
W lipcu wejdzie w życie kolejna podwyżka płacy minimalnej. Wzrost płac o 20 proc. rząd ogłosił w październiku 2023 roku. Będzie to już druga podwyżka w tym roku, pierwsza obowiązuje od stycznia. Eksperci ds. rynku pracy nie kryją obaw.
Polacy powinni spodziewać się wizyty kontrolerów Poczty Polskiej. Urzędnicy będą odwiedzać domy na terenie całego kraju i sprawdzać cztery rzeczy. Kontrole są powiązane z obowiązkowym abonamentem RTV.
Poczta Polska notuje swój najgorszy historyczny wynik w 2023 r. Po wielu spekulacjach prezes Poczty Polskiej Sebastian Mikosz wyznaje prawdę o realnej skali problemów w państwowej spółce, zwracając się bezpośrednio do pracowników. Jakie są straty w Poczcie Polskiej i co czeka spółkę?
Abonament RTV to opłata, którą muszą uiszczać wszyscy posiadacze odbiorników telewizyjnych lub radiowych — nawet jeśli nie korzystają z usług publicznego nadawcy. Unikanie płatności może zaowocować karą. Istnieje jednak legalny sposób na oglądanie telewizji zupełnie za darmo.
Poczta Polska przechodzi obecnie poważny kryzys finansowy. Ostatnio w mediach pojawiły się doniesienia o masowej redukcji etatów oraz o planowanych strajkach. Teraz “Gazeta Wyborcza” dotarła do listu prezesa spółki skierowanego do pracowników Poczty.
Związek Zawodowy Pracowników Poczty ogłosił rozpoczęcie przygotowań do strajku ostrzegawczego. Jeśli wcześniej nie dojdzie do porozumienia pomiędzy związkowcami a kierownictwem Poczty Polskiej, strajk rozpocznie się 16 maja i potrwa od 8:00 do 10:00. Postulatem jest wzrost wynagrodzeń.
Poczta Polska zwija działalność? Od początku kwietnia br. sytuacja wokół jednoosobowej Spółki Skarbu Państwa zaognia się na linii pracownicy-zarząd. Spółka masowe zwolnienia tłumaczy "dostosowywaniem profilu działalności do spadających wolumenów listów", ale pracownicy sprawę widzą inaczej i w powietrzu wiszą protesty, motywowane obawą o posady.
Już od dłuższego czasu Poczta Polska boryka się z poważnymi kłopotami finansowymi. Ostatnio ogłoszono masową redukcję etatów, a teraz “Rzeczpospolita” informuje, że szykują się kolejne zmiany w państwowej spółce. Ma być to efekt planu na “uzdrowienie” Poczty, opracowanego przez jej nowego prezesa.
Już od dawna w sieci krążą pogłoski o kryzysie finansowym Poczty Polskiej, a ostatnio zrobiło się głośno także o rzekomej fali zwolnień w państwowej spółce. Teraz pojawiła się odpowiedź Poczty. Czy faktycznie tysiące osób stracą pracę? Przedstawiamy szczegóły.