Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Poczta Polska

Poczta Polska

Poczta Polska
13.06.2024 16:28 Poczta Polska otrzyma 750 mln zł. Spółka wydała komunikat

Poczta Polska mierzy się z kłopotami finansowymi. Jakiś czas temu sieć obiegły wieści, że państwowa spółka otrzyma pokaźną sumę pieniędzy w ramach rekompensaty. Teraz wiadomo już, że Poczta otrzyma wielki przelew. Ministerstwo Aktywów Państwowych właśnie podpisało umowę ze spółką. Przedstawiamy szczegóły.

Awizo
09.06.2024 09:39 Wielkie zmiany na Poczcie Polskiej. To może być koniec tradycyjnego awizo

Szykuje się prawdziwa rewolucja w Poczcie Polskiej. Tradycyjne, znane nam już od lat papierowe awizo, ma szansę w najbliższym czasie przejść do historii. Czyżby oznaczało to koniec frustrujących historii z przegapieniem ważnego terminu? Co trzeba wiedzieć?

telewizor
05.06.2024 11:21 Nie rejestrowała odbiornika, z jej konta wyparowało 1545,57 zł. Poszło o abonament RTV

Prawniczka z Wrocławia nigdy nie zarejestrowała odbiornika radiowego lub telewizyjnego, a z jej konta ściągnięto ponad 1500 złotych z tytułu rzekomego niepłacenia abonamentu RTV. Na rozwiązanie sprawy musiała czekać aż trzy lata. Przedstawiamy szczegóły.

mężczyzna, drzwi
04.06.2024 15:08 Kontrolerzy pukają do domów w całej Polsce. Sprawdzają cztery rzeczy

Kontrolerzy pukają do domów w całej Polsce. Pracownicy Poczty Polskiej mogą złożyć nam wizytę, by sprawdzić, czy dopełniamy obowiązku związanego z opłacaniem abonamentu RTV. Jeżeli wyjdą na jaw nieprawidłowości, zapłacimy wysoką karę finansową.

senior
01.06.2024 20:27 Emeryt musi pokazać jeden dokument. Bez niego nie dostanie 14. emerytury

Co piąty emeryt wciąż pobiera świadczenia za pośrednictwem listonoszów, którzy dostarczają pieniądze w gotówce, do rąk własnych. Warto przy tym pamiętać, że mogą wystąpić sytuacje, kiedy listonosz może odmówić przekazania środków.

pilot do telewizora, pieniądze
26.05.2024 18:19 Abonament RTV nie tylko za telewizor i radio. Niewiele osób o tym pamięta, mogą posypać się kary

O abonamencie RTV wiele mówiło się na początku roku w związku z prowadzonymi przez KRRiT kontrolami. Sprawa jednak w końcu ucichła, a wiele osób zapomniało o należności wobec Poczty Polskiej. Użytkownicy często zapominają również o ważnych zasadach, a to może oznaczać kłopoty. Pieniądze w ramach tej obowiązkowej daniny należą się nie tylko w przypadku posiadania telewizora lub radia.

Poczta Polska
25.05.2024 11:37 Poczta Polska wydała komunikat, klienci muszą wiedzieć. "Istotna jest kolejność"

Poczta Polska opublikowała ważny komunikat skierowany do wszystkich Polaków. Nie tylko listonosze napotykają problem z dostarczaniem przesyłek. Spółka wprost wskazuje na to, że część paczek i listów nie jest w stanie dotrzeć do adresatów. - Istotna jest kolejność zapisywania informacji - czytamy w komunikacie Poczty Polskiej. Nie wszyscy wiedzą o konieczności prawidłowego adresowania przesyłek pocztowych.

Poczta Polska
17.05.2024 11:35 Poczta nie upadnie. Państwowy przelew uratuje giganta. Ile za to zapłacimy?

Pogłoski o śmierci Poczty Polskiej były przesadzone - wynikałoby z informacji o zbliżającym się przelewie na konto niewydolnej spółki przekraczającym 700 mln zł. Przyszłość firmy jednak w rękach prezesa Sebastiana Mikosza, a nie nowego ministra aktywów państwowych?

Poczta Polska
14.05.2024 13:11 Czarne chmury nad Pocztą Polską. To on zdecyduje o jej losie

Jakub Jaworowski, nowy minister aktywów państwowych, został zaprzysiężony w poniedziałek 13 maja w Pałacu Prezydenckim, zastępując miejsce Borysa Budki po pierwszej rekonstrukcji nowego rządu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że to on zdecyduje o losie Poczty Polskiej, której pracownicy są już gotowi do strajku ostrzegawczego.

pieniądze
07.05.2024 10:41 Nadchodzi podwyżka płacy minimalnej. ”Bardzo duże obawy”

W lipcu wejdzie w życie kolejna podwyżka płacy minimalnej. Wzrost płac o 20 proc. rząd ogłosił w październiku 2023 roku. Będzie to już druga podwyżka w tym roku, pierwsza obowiązuje od stycznia. Eksperci ds. rynku pracy nie kryją obaw. 

mężczyzna, drzwi
01.05.2024 15:19 Kontrolerzy zapukają do drzwi Polaków. Będą sprawdzać cztery rzeczy

Polacy powinni spodziewać się wizyty kontrolerów Poczty Polskiej. Urzędnicy będą odwiedzać domy na terenie całego kraju i sprawdzać cztery rzeczy. Kontrole są powiązane z obowiązkowym abonamentem RTV. 

Poczta Polska
24.04.2024 16:11 Poczta Polska upada? Prezes spółki wyznał prawdę

Poczta Polska notuje swój najgorszy historyczny wynik w 2023 r. Po wielu spekulacjach prezes Poczty Polskiej Sebastian Mikosz wyznaje prawdę o realnej skali problemów w państwowej spółce, zwracając się bezpośrednio do pracowników. Jakie są straty w Poczcie Polskiej i co czeka spółkę?

telewizor
24.04.2024 16:02 Legalny sposób, żeby nie płacić abonamentu RTV. Kontrolerzy będą bezradni

Abonament RTV to opłata, którą muszą uiszczać wszyscy posiadacze odbiorników telewizyjnych lub radiowych — nawet jeśli nie korzystają z usług publicznego nadawcy. Unikanie płatności może zaowocować karą. Istnieje jednak legalny sposób na oglądanie telewizji zupełnie za darmo.

Poczta Polska
24.04.2024 11:51 Fatalna sytuacja Poczty Polskiej. Prezes spółki zwrócił się do pracowników

Poczta Polska przechodzi obecnie poważny kryzys finansowy. Ostatnio w mediach pojawiły się doniesienia o masowej redukcji etatów oraz o planowanych strajkach. Teraz “Gazeta Wyborcza” dotarła do listu prezesa spółki skierowanego do pracowników Poczty.

poczta polska
20.04.2024 12:17 Strajk w Poczcie Polskiej. Władze spółki mają czas do 8 maja

Związek Zawodowy Pracowników Poczty ogłosił rozpoczęcie przygotowań do strajku ostrzegawczego. Jeśli wcześniej nie dojdzie do porozumienia pomiędzy związkowcami a kierownictwem Poczty Polskiej, strajk rozpocznie się 16 maja i potrwa od 8:00 do 10:00. Postulatem jest wzrost wynagrodzeń.

Poczta Polska
19.04.2024 11:00 To początek końca Poczty Polskiej? Szykują się potężne zmiany

Poczta Polska zwija działalność? Od początku kwietnia br. sytuacja wokół jednoosobowej Spółki Skarbu Państwa zaognia się na linii pracownicy-zarząd. Spółka masowe zwolnienia tłumaczy "dostosowywaniem profilu działalności do spadających wolumenów listów", ale pracownicy sprawę widzą inaczej i w powietrzu wiszą protesty, motywowane obawą o posady.

Poczta Polska
18.04.2024 10:22 Rewolucyjne zmiany w Poczcie Polskiej. Prezes chce ją "uzdrowić"

Już od dłuższego czasu Poczta Polska boryka się z poważnymi kłopotami finansowymi. Ostatnio ogłoszono masową redukcję etatów, a teraz “Rzeczpospolita” informuje, że szykują się kolejne zmiany w państwowej spółce. Ma być to efekt planu na “uzdrowienie” Poczty, opracowanego przez jej nowego prezesa.

Poczta Polska
15.04.2024 15:15 Fala zwolnień w Poczcie Polskiej? Jest odpowiedź spółki

Już od dawna w sieci krążą pogłoski o kryzysie finansowym Poczty Polskiej, a ostatnio zrobiło się głośno także o rzekomej fali zwolnień w państwowej spółce. Teraz pojawiła się odpowiedź Poczty. Czy faktycznie tysiące osób stracą pracę? Przedstawiamy szczegóły.

poczta polska
13.04.2024 23:08 Mniej listonoszy i dłuższe kolejki. Nadchodzą redukcje w Poczcie Polskiej

Strata Poczty Polskiej w 2023 r. wyniosła 787 mln zł i wiele wskazuje na to, że nawet zastrzyki finansowe pochodzące z budżetu państwa nie pozwolą uniknąć redukcji zatrudnienia. Uwagę na to zwracają działające w spółce związki zawodowe, które szacują, że zwolnionych może zostać nawet 1/6 pracowników.

Poczta Polska
03.04.2024 14:12 Poczta Polska wprowadziła nową usługę. Zyskała ogromną popularność

Poczta Polska jakiś czas temu wprowadziła do swojej oferty ciekawą usługę kurierską, z której mogą korzystać apteki internetowe i drogerie. Okazuje się, że zyskała ona ogromną popularność i dzięki niej w ubiegłym roku odnotowano potężny wzrost nadań przesyłek.

Poczta Polska
31.03.2024 13:29 Masowe zwolnienia w Poczcie Polskiej. Tysiące osób zostanie bez pracy

Już od dłuższego czasu mówi się o kryzysie finansowym Poczty Polskiej. Ostatnio okazało się, że spółka planuje masowe redukcje etatów, z czym nie zgadzają się liderzy związków zawodowych. Jak się okazuje, ogłoszono nawet gotowość do strajków. 

skrzynka na listy, Poczta
29.03.2024 18:04 Ogromna skala zwolnień w Poczcie Polskiej. Protesty już się zaczęły

Zapowiadane redukcje zatrudnienia w Poczcie Polskiej wstrząsnęły pracownikami. Liczba etatów ma zostać zmniejszona aż o 5 tysięcy stanowisk. Fala zwolnień to zresztą nie jedyne powody do niezadowolenia. przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Poczty, Robert Czyż odpowiada: Będzie strajk?

skrzynka pocztowa
27.03.2024 19:50 Poczta Polska potwierdza przerwę. Jest komunikat

Poczta Polska opublikowała ważny komunikat. W najbliższych dniach Polacy nie będą mogli wysłać listu ani odebrać paczki w placówkach w całym kraju. Zacznie się już w sobotę, 30 marca i potrwa przez trzy dni.

Ericsson
26.03.2024 22:52 Gigant zwolni 1200 osób. ”Nie pierwsza i nie ostatnia fala"

W Europę uderzyła kolejna fala zwolnień. Tym razem pracę straci aż 1200 osób. Powód? Gigant technologiczny szuka oszczędności. Wiemy, którzy pracownicy zostaną zwolnieni.

pieniądze, listonosz
26.03.2024 08:29 Listonosz zapuka do drzwi z pieniędzmi. Poczta Polska oficjalnie to potwierdziła

Poczta Polska wydała ważny komunikat dotyczący 13. emerytury. Osoby pobierające świadczenie od listonoszy mają powody do zadowolenia. Oficjalne potwierdzenie dotyczące daty doręczenia należnych pieniędzy nie pozostawia złudzeń co do tego, że spora część emerytów będzie miała udaną Wielkanoc.

Poczta Polska
25.03.2024 21:02 Protest w Poczcie Polskiej. Pracownicy mają dość

Już jakiś czas temu w sieci pojawiły się doniesienia o trudnej sytuacji finansowej Poczty Polskiej. Kryzys jeszcze bardziej się pogłębia, przez co spółka planuje redukcję tysięcy etatów. Teraz “Rzeczpospolita” podaje, że już wkrótce może dojść do strajku pracowników Poczty Polskiej. 

kontrola
22.03.2024 17:34 Ważny komunikat Poczty Polskiej. Chodzi o kontrole abonamentu RTV

Obowiązkiem każdego posiadacza odbiornika telewizyjnego lub radiowego jest zarejestrowanie go w ciągu 14 dni od momentu wejścia w posiadanie takiego urządzenia. Poczta Polska pobiera z tego tytułu opłatę, czyli tzw. abonament RTV. Kontrole rejestracji odbiorników RTV może przeprowadzić uprawniony pracownik Poczty Polskiej.

Poczta Polska
21.03.2024 09:57 Podwyżki na Poczcie już od 1 kwietnia. Zdrożeją podstawowe usługi

Poczta Polska potwierdziła zaskakujące informacje. Wiadomo, że już za kilka dni wzrosną ceny opłat niektórych przesyłek. Dotyczyć to będzie nawet najbardziej podstawowych usług pocztowych, zaś ceny wzrosną nawet o 2 zł. Klienci muszą o tym wiedzieć.