Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Poczta Polska

Poczta Polska

skrzynka na listy
28.02.2024 13:43 Litera "R" na skrzynce pocztowej. Niewielu wie, co oznacza

Na wielu skrzynkach pocztowych widnieje naklejka w kształcie białego kwadratu z literą "R" w samym środku. Niektórzy zachodzą w głowę, co oznacza ten znak. Okazuje się, że to wiadomość do listonosza, dzięki której możemy uniknąć sporo zachodu. O tym warto wiedzieć. 

Poczta Polska
27.02.2024 16:13 Jest ratunek dla Poczty Polskiej. Szykuje się gigantyczna dotacja

Już od jakiegoś czasu w sieci jest głośno o poważnych kłopotach finansowych Poczty Polskiej. “Rzeczpospolita” donosi, że już niebawem spółka będzie mogła liczyć na wsparcie w postaci dotacji, której kwota jest naprawdę imponująca. Pierwsze kroki w kierunki wypłaty pieniędzy mają zostać podjęte już w przyszłym tygodniu.

Poczta Polska
26.02.2024 15:19 Poczta Polska szuka pracowników. Chodzi o kontrole abonamentu RTV

Abonament RTV powinien płacić każdy, kto posiada radio lub telewizor. Opłata wywołuje wiele kontrowersji wśród polskiego społeczeństwa, a bardzo wiele osób zupełnie ignoruje ten obowiązek. Teraz Poczta Polska poszukuje pracowników, którzy będą przeprowadzać kontrole związane z uciążliwym abonamentem. 

Poczta Polska
24.02.2024 22:51 Poczta Polska zatrudnia. Chodzi o kontrole abonamentu RTV

O tym, że ruszyły kontrole ws. abonamentu RTV, wiadomo już od jakiegoś czasu. Teraz jednak pojawiło się kilka nowych informacji. Poczta Polska poszukuje kontrolerów, a przy okazji zdradza, ilu z nich działa obecnie w Polsce. Wiadomo też, kiedy kontrola zapuka do drzwi.

judasz w drzwiach
23.02.2024 16:41 Kontrole abonamentu RTV. W tych godzinach zapukają do drzwi

Pracownicy Poczty Polskiej wyruszyli już z misją skontrolowania, czy właściciele telewizorów i radia opłacili abonament RTV. Spółka opublikowała również ogłoszenie — poszukiwany jest pracownik na stanowisko kontrolera. Dzięki temu wiemy już, kiedy spodziewać się kontroli.

Poczta Polska
16.02.2024 14:13 Rewolucja w Poczcie Polskiej. Ogłoszono ważne zmiany w zarządzie

Wielkie trzęsienie ziemi we władzach Poczty Polskiej. Spodziewane od dłuższego czasu zmiany we władzach spółki w końcu się dokonały. Kto zastąpił dotychczasowego prezesa i czego można się spodziewać?

Poczta Polska
15.02.2024 22:41 Duże zmiany w Poczcie Polskiej. Spółka wydała komunikat

Jakiś czas temu w sieci rozpisywano się o rzekomych problemach Poczty Polskiej. Teraz okazało się, że spółka wprowadza rewolucyjne zmiany. W czwartek 15 lutego wydano specjalny komunikat, z którego dowiadujemy się o modyfikacjach w Zarządzie Poczty Polskiej. Przedstawiamy szczegóły.

Poczta Polska
13.02.2024 11:20 Nowa umowa Poczty Polskiej. Nie dotyczy przesyłek pocztowych

Pomimo doniesień o złej kondycji finansowej Poczty Polskiej, ta nie zamierza upadać. Wręcz przeciwnie - instytucja kontynuuje rozwój swojej działalności. Co więcej - nie chodzi wcale o działalność pocztową, ani też sprzedaż literatury.

Poczta Polska
09.02.2024 19:04 Duże zmiany na Poczcie Polskiej. Właśnie wydano komunikat

Początek reform w Poczcie Polskiej już ruszył. W piątek, 9 lutego, podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia, akcjonariusze spółki odwołali aż trzech członków rady nadzorczej. Zmiany spodziewane są już wkrótce także w zarządzie.

Poczta Polska, seniorzy
09.02.2024 10:11 Poczta Polska wydała pilny komunikat. Chodzi o wypłaty emerytur

Na 9 lutego zaplanowany został Ogólnopolski Protest Rolników, który będzie wiązał się z niemałymi utrudnieniami na drogach. W związku z tym wydarzeniem, Poczta Polska wydała specjalny komunikat dotyczący wypłaty emerytur właśnie w tym dniu. 

pilot tv
07.02.2024 19:17 Sprawdzą, czy płacisz abonament RTV. Mają sposób

Niedawne orzeczenie Najwyższego Sądu Administracyjnego spowodowało niemałe zamieszanie w kontekście abonamentu RTV. Okazuje się bowiem, że kontrolerzy Poczty Polskiej będą mogli kontrolować nie tylko obecność odbiorników radiowych oraz telewizyjnych. Jak konkretnie będą teraz wyglądały kontrole?

Poczta Polska
07.02.2024 14:38 Poczta Polska uratowana? "Mam zapewnienie ze strony KE"

Trudna sytuacja Poczty Polskiej nie jest tajemnicą co najmniej od początku tego roku. Wciąż pojawiają się sygnały o planach na finansowe wsparcie, do tej pory jednak dość mgliste. Teraz jednak Borys Budka zwrócił się w tej sprawie do Komisji Europejskiej i uzyskał jasną deklarację.

Kobieta, smartfon
03.02.2024 15:21 Abonament RTV obejmie smartfony? Zaskakująca odpowiedź pracownicy Poczty Polskiej

Abonament RTV to opłata, która budzi wiele kontrowersji w polskim społeczeństwie. Niektórzy uważają, że powinna zostać zniesiona, a inni wręcz przeciwnie - twierdzą, że powinna objąć także smartfony, tablety i laptopy. Dziennik “Fakt” zapytał pracownicę Poczty Polskiej o jej zdanie na ten temat. Odpowiedź była zaskakująca. 

Poczta Polska
28.01.2024 14:14 Poczta Polska wydała zaskakujący komunikat. Wiele osób oniemiało, gdy to zobaczyło

Wygląda na to, że w finansowym kryzysie Poczty Polskiej rozpoczął się nowy rozdział. Teraz spółka rozpoczęła sprzedaż mieszkań i działek. Niektóre z nich są w naprawdę atrakcyjnych cenach, jest jednak haczyk.

Poczta Polska
22.01.2024 22:02 Poczta Polska zapowiada kontrole Polaków, zacznie się już za chwilę. Lepiej zapłacić w terminie

Już za kilka dni mija termin płatności abonamentu RTV. To ważna data przede wszystkim dla tych, którzy za telewizję i radio chcą zapłacić mniej. Niezależnie od planów oszczędnościowych, lepiej jednak nie zalegać z opłatami. Poczta może przeprowadzić kontrole.

Poczta Polska
21.01.2024 22:41 Poczta Polska sprzedaje mieszkania za niewielkie pieniądze. Jest jednak jeden haczyk

Okazuje się, że możemy kupić od Poczty Polskiej rozmaite nieruchomości w bardzo atrakcyjnych cenach. Większość z nich znajduje się nawet w świetnej lokalizacji, ale trzeba wziąć pod uwagę to, że jest pewien haczyk. O co dokładnie chodzi?

Listonosz na rowerze
21.01.2024 19:23 Zaskakujące, ile płaci się w Poczcie Polskiej. Tyle zarabia listonosz

Już od jakiegoś czasu w sieci pojawiają się doniesienia dotyczące fatalnej sytuacji finansowej Poczty Polskiej. Związkowcy alarmują o potencjalnym bankructwie, a także ujawniają, na jakie zarobki mogą liczyć pracownicy. Kwoty są zadziwiająco niskie. 

telewizor
20.01.2024 14:39 Poczta Polska ogłosiła. Te osoby nie muszą płacić abonamentu RTV

Abonament RTV to temat, który spędza sen z oczu wielu Polaków — szczególnie tych najstarszych, dla których każdy dodatkowy wydatek prowadzi do poważnego nadszarpnięcia domowego budżetu. Mimo licznych komunikatów Poczty Polskiej wiele osób wciąż nie wie, że ma szansę na zwolnienie z uiszczania opłaty abonamentowej. Trzeba jednak spełnić pewne warunki.

Poczta Polska
20.01.2024 13:30 Pojawił się pilny komunikat Poczty Polskiej. Pracownicy zabierają głos

W ostatnim czasie sieć obiegły informacje dotyczące rzekomego kryzysu Poczty Polskiej. Wiele portali rozpisywało się na temat sytuacji finansowej spółki, a teraz sami pracownicy postanowili zabrać głos w tej sprawie. W mediach pojawił się specjalny komunikat. 

Poczta Polska
19.01.2024 12:24 Potężne problemy Poczty Polskiej. Pracownicy potwierdzają: "Byłem świadkiem mnóstwa absurdalnych decyzji"

O tym, że Poczta Polska ma problemy finansowe, mówi się już od jakiegoś czasu. Teraz rząd zamierza podać jej pomocną dłoń. Ministerstwo Aktywów Państwowych planuje wesprzeć instytucję dotacją celową.

Poczta Polska
18.01.2024 22:58 Zaskakujący komunikat Poczty Polskiej. Można nieźle zarobić, ale są warunki

Poczta Polska wydała komunikat, który może zainteresować wiele osób. Można bowiem zarobić niemałą sumkę, nie robiąc praktycznie nic poza zgłoszeniem - oczywiście, uprzednio trzeba spełnić określone warunki.

człowiek przed telewizorem
16.01.2024 18:59 Nie musisz płacić abonamentu RTV. Poczta Polska informuje, jak to zrobić

Wszyscy posiadacze telewizorów i radia powinni opłacać abonament z tego tytułu. Są jednak wyjątki. Poczta Polska informuje, kto nie musi płacić abonamentu RTV, a pozostali, jeżeli tego nie zrobią, przyłapani będą musieli zapłacić karę.

Pilot i telewizor
15.01.2024 15:24 Pocztowcy odzyskują zaległy abonament. Zaczyna się od ostrzeżenia

Zaleganie z opłatami za abonament nie jest najlepszym pomysłem. Poczta Polska ściga bowiem tych, którzy płacenia zaprzestali, ale nadal mają zarejestrowane odbiorniki. Takie osoby są w znacznie gorszej sytuacji niż te, które odbiornika nigdy nie rejestrowały.

Poczta Polska
09.01.2024 12:07 Ile zarabiają pracownicy Poczty Polskiej? Kwoty są zaskakująco niskie

Poczta Polska wpadła w niemałe kłopoty. Jak się okazuje grozi jej nawet bankructwo, a pracownicy w lutym tego roku mogą nie otrzymać swoich wynagrodzeń. “Fakt” opublikował list związkowców, w którym zawarto całą prawdę dotyczącą zarobków w tej spółce. 

Poczta Polska
08.01.2024 12:15 Kłopoty Poczty Polskiej. Pracownicy bez ogródek o pensjach, nie jest dobrze

Sytuacja w Poczcie Polskiej jest dramatyczna - tak twierdzą związkowcy. Stan przedsiębiorstwa ma być na tyle zły, że ostrzegają oni przed jego bankructwem. Dodatkowo, na jaw wyszły informacje dotyczące pensji pracowników zatrudnionych tamże.

Poczta
21.12.2023 16:29 Poczta Polska w dramatycznej sytuacji. Były prezes: "Grozi jej upadłość"

Według szacunków dług Poczty Polskiej może na koniec bieżącego roku przekroczyć aż 700 milionów złotych. - Za chwilę może się okazać, że sytuacja Poczty jest dramatyczna - mówi Przemysław Sypniewski, były prezes spółki. Poczta Polska na chwilę obecną nie komentuje doniesień.

Poczta Polska
19.12.2023 12:53 Wielkie zmiany na Poczcie Polskiej. Klienci nie będą zadowoleni

Wraz z początkiem grudnia, Poczta Polska wprowadziła nowy cennik usług w swoich placówkach. Niestety, nie obejmuje on obniżek cen - w górę poszły koszty wszystkich oferowanych przez pocztowców usług.

tvp-telewizor-pilot-abonament
17.12.2023 14:39 Kontrolerzy mogą zapukać do drzwi. Za kilka dni mija termin zapłaty. Kto nie musi się martwić?

Od pewnego czasu w przestrzeni publicznej pojawiają się doniesienia na temat likwidacji abonamentu RTV. Zamiast niego miałaby obowiązywać opłata audiowizualna. Bogdan Zdrojewski, szef sejmowej komisji kultury zapowiadał, że stanowiłoby to rozwiązanie problemu dużej liczby niezarejestrowanych odbiorników. Na razie jednak abonament RTV wciąż funkcjonuje, a termin na uiszczenie aktualnych miesięcznych opłat mija 25 grudnia, więc w I dzień świąt Bożego Narodzenia. Kto zatem powinien pośpieszyć się z płatnością, a kto w ogóle nie musi się nią przejmować?