Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Poczta Polska

Poczta Polska

Poczta Polska
21.01.2024 22:41 Poczta Polska sprzedaje mieszkania za niewielkie pieniądze. Jest jednak jeden haczyk

Okazuje się, że możemy kupić od Poczty Polskiej rozmaite nieruchomości w bardzo atrakcyjnych cenach. Większość z nich znajduje się nawet w świetnej lokalizacji, ale trzeba wziąć pod uwagę to, że jest pewien haczyk. O co dokładnie chodzi?

Listonosz na rowerze
21.01.2024 19:23 Zaskakujące, ile płaci się w Poczcie Polskiej. Tyle zarabia listonosz

Już od jakiegoś czasu w sieci pojawiają się doniesienia dotyczące fatalnej sytuacji finansowej Poczty Polskiej. Związkowcy alarmują o potencjalnym bankructwie, a także ujawniają, na jakie zarobki mogą liczyć pracownicy. Kwoty są zadziwiająco niskie. 

telewizor
20.01.2024 14:39 Poczta Polska ogłosiła. Te osoby nie muszą płacić abonamentu RTV

Abonament RTV to temat, który spędza sen z oczu wielu Polaków — szczególnie tych najstarszych, dla których każdy dodatkowy wydatek prowadzi do poważnego nadszarpnięcia domowego budżetu. Mimo licznych komunikatów Poczty Polskiej wiele osób wciąż nie wie, że ma szansę na zwolnienie z uiszczania opłaty abonamentowej. Trzeba jednak spełnić pewne warunki.

Poczta Polska
20.01.2024 13:30 Pojawił się pilny komunikat Poczty Polskiej. Pracownicy zabierają głos

W ostatnim czasie sieć obiegły informacje dotyczące rzekomego kryzysu Poczty Polskiej. Wiele portali rozpisywało się na temat sytuacji finansowej spółki, a teraz sami pracownicy postanowili zabrać głos w tej sprawie. W mediach pojawił się specjalny komunikat. 

Poczta Polska
19.01.2024 12:24 Potężne problemy Poczty Polskiej. Pracownicy potwierdzają: "Byłem świadkiem mnóstwa absurdalnych decyzji"

O tym, że Poczta Polska ma problemy finansowe, mówi się już od jakiegoś czasu. Teraz rząd zamierza podać jej pomocną dłoń. Ministerstwo Aktywów Państwowych planuje wesprzeć instytucję dotacją celową.

Poczta Polska
18.01.2024 22:58 Zaskakujący komunikat Poczty Polskiej. Można nieźle zarobić, ale są warunki

Poczta Polska wydała komunikat, który może zainteresować wiele osób. Można bowiem zarobić niemałą sumkę, nie robiąc praktycznie nic poza zgłoszeniem - oczywiście, uprzednio trzeba spełnić określone warunki.

człowiek przed telewizorem
16.01.2024 18:59 Nie musisz płacić abonamentu RTV. Poczta Polska informuje, jak to zrobić

Wszyscy posiadacze telewizorów i radia powinni opłacać abonament z tego tytułu. Są jednak wyjątki. Poczta Polska informuje, kto nie musi płacić abonamentu RTV, a pozostali, jeżeli tego nie zrobią, przyłapani będą musieli zapłacić karę.

Pilot i telewizor
15.01.2024 15:24 Pocztowcy odzyskują zaległy abonament. Zaczyna się od ostrzeżenia

Zaleganie z opłatami za abonament nie jest najlepszym pomysłem. Poczta Polska ściga bowiem tych, którzy płacenia zaprzestali, ale nadal mają zarejestrowane odbiorniki. Takie osoby są w znacznie gorszej sytuacji niż te, które odbiornika nigdy nie rejestrowały.

Poczta Polska
09.01.2024 12:07 Ile zarabiają pracownicy Poczty Polskiej? Kwoty są zaskakująco niskie

Poczta Polska wpadła w niemałe kłopoty. Jak się okazuje grozi jej nawet bankructwo, a pracownicy w lutym tego roku mogą nie otrzymać swoich wynagrodzeń. “Fakt” opublikował list związkowców, w którym zawarto całą prawdę dotyczącą zarobków w tej spółce. 

Poczta Polska
08.01.2024 12:15 Kłopoty Poczty Polskiej. Pracownicy bez ogródek o pensjach, nie jest dobrze

Sytuacja w Poczcie Polskiej jest dramatyczna - tak twierdzą związkowcy. Stan przedsiębiorstwa ma być na tyle zły, że ostrzegają oni przed jego bankructwem. Dodatkowo, na jaw wyszły informacje dotyczące pensji pracowników zatrudnionych tamże.

Poczta
21.12.2023 16:29 Poczta Polska w dramatycznej sytuacji. Były prezes: "Grozi jej upadłość"

Według szacunków dług Poczty Polskiej może na koniec bieżącego roku przekroczyć aż 700 milionów złotych. - Za chwilę może się okazać, że sytuacja Poczty jest dramatyczna - mówi Przemysław Sypniewski, były prezes spółki. Poczta Polska na chwilę obecną nie komentuje doniesień.

Poczta Polska
19.12.2023 12:53 Wielkie zmiany na Poczcie Polskiej. Klienci nie będą zadowoleni

Wraz z początkiem grudnia, Poczta Polska wprowadziła nowy cennik usług w swoich placówkach. Niestety, nie obejmuje on obniżek cen - w górę poszły koszty wszystkich oferowanych przez pocztowców usług.

tvp-telewizor-pilot-abonament
17.12.2023 14:39 Kontrolerzy mogą zapukać do drzwi. Za kilka dni mija termin zapłaty. Kto nie musi się martwić?

Od pewnego czasu w przestrzeni publicznej pojawiają się doniesienia na temat likwidacji abonamentu RTV. Zamiast niego miałaby obowiązywać opłata audiowizualna. Bogdan Zdrojewski, szef sejmowej komisji kultury zapowiadał, że stanowiłoby to rozwiązanie problemu dużej liczby niezarejestrowanych odbiorników. Na razie jednak abonament RTV wciąż funkcjonuje, a termin na uiszczenie aktualnych miesięcznych opłat mija 25 grudnia, więc w I dzień świąt Bożego Narodzenia. Kto zatem powinien pośpieszyć się z płatnością, a kto w ogóle nie musi się nią przejmować?

poczta polska
02.12.2023 17:30 Poczta Polska wszystkich oszukała? Padły poważne zarzuty, musieli się tłumaczyć

Poczta Polska w ostatnich latach znacząco poszerzyła zakres swoich usług, oferując klientom nie tylko tradycyjne opcje, jak wysyłanie listów, czy opłata rachunków. Okazuje się, że w placówkach można było nabyć torebki z logotypami łudząco przypominające te od luksusowych marek, takich jak Gucci czy też Yves Saint Laurent. Okazuje się, że były to podróbki, które mogą przysporzyć firmie ogrom problemów. 

Poczta Polska
21.11.2023 21:24 Poczta Polska pilnie szuka pracowników. Warunki zaskoczą wielu

Na miesiąc przed świętami Bożego Narodzenia Poczta Polska ogłosiła nabór pracowników. Łącznie wolnych jest kilkaset miejsc w państwowym przedsiębiorstwie zajmującym się przesyłkami. Warunki oferowane przez Pocztę są bardzo mocnym zaskoczeniem.

Skrzynka pocztowa
15.11.2023 18:06 Przegapisz wizytę listonosza, będziesz mieć poważne kłopoty. Do akcji może wkroczyć sąd

Grzywna za nieodebranie przesyłki od listonosza wcale nie jest odrealnionym scenariuszem. To możliwe w sytuacji, gdy doręczyciel zostawi awizo nie w naszej skrzynce, tylko w ogólnodostępnym miejscu, skąd nie trudno o to, by niewielka karteczka gdzieś się zawieruszyła i finalnie nie trafiła do adresata. To, że listonosz popełnił błąd, nie ma znaczenia w późniejszych konsekwencjach. Jeśli bowiem okaże się, że niedoręczony list dotyczył pewnej konkretnej sprawy, jego niedoszły odbiorca może mieć poważne problemy – przestrzega Interia Biznes.

kalendarz_pieniadze_100_zl
13.11.2023 13:23 Na dokonanie rejestracji jest 14 dni. Kara za niedopełnienie obowiązku bywa dotkliwa

W Europie funkcjonują różne modele finansowania mediów publicznych. Jednym z najpopularniejszych jest płacenie abonamentu radiowo-telewizyjnego. Obowiązek ten, co rusz wywołuje burzliwe dyskusje wśród internautów. Jednak zanim zaczniemy w ogóle uiszczać opłaty abonamentowe, musimy najpierw zarejestrować odbiornik. Mamy na to 14 dni, licząc od dnia zakupu sprzętu. Co, jeśli tego nie zrobimy?

tłum ludzi, zdjęcie ilustracyjne
07.11.2023 08:47 Nadchodzi kwalifikacja wojskowa. Wezwania dostaną również kobiety

Coroczna kwalifikacja wojskowa w przyszłym roku obejmie setki tysięcy osób. Mało kto jednak wie, że oprócz mężczyzn wezwania otrzymają również kobiety. Wszystko zależy jednak od tego, czy dana osoba spełnia warunki do wezwania.

pieniądze
22.10.2023 17:12 Czas już tylko do 25 października. Nie zapłacisz, to wyślą wezwanie

Opłaty, które powinno się uiszczać każdego miesiąca, jest bardzo dużo. Niekiedy poszczególne terminy mogą wylecieć z głowy. Takie zapominalstwo grozi dużymi nieprzyjemnościami, może przyjść wezwanie oraz ruszyć postępowanie egzekucyjne. Przypominamy, że jedną z takich należności trzeba uregulować do 25 października.

Sejm, pieniądze
16.10.2023 16:20 Wybory 2023: Taki scenariusz przeraża prawie 70% Polaków

Większość społeczeństwa żyje w lęku, że niedługo po wyborach parlamentarnych inflacja znowu zacznie iść do góry. Ponad 67% Polaków deklaruje takie obawy. Wśród nich głównie są osoby w wieku 25-34 lat, z wyższym wykształceniem i zarabiające 5000-6999 zł miesięcznie na rękę. Tylko niecałe 17% rodaków nie przewiduje ww. zagrożenia. I w tej grupie dominują seniorzy, ludzie ze średnim wykształceniem, a także z dochodami w wysokości 7000-8999 zł na rękę miesięcznie. Osób, które nie mają wyrobionej opinii na powyższy temat, jest blisko 16%. Eksperci komentujący wyniki sondażu wyjaśniają, że obawy większości Polaków są jak najbardziej uzasadnione. 

z ostatniej chwili
15.10.2023 20:55 Wybory 2023: Alarm bombowy w Warszawie. W lokalach wyborczych pojawili się saperzy

W Warszawie, w lokalach wyborczych nr 425 i 426 ogłoszony został alarm bombowy. Na miejscu jest już policja oraz saperzy.

Poczta Polska
11.10.2023 11:28 Na przesyłki trzeba będzie poczekać. Poczta Polska ma duży problem

Poczta Polska znajduje się w bardzo poważnej sytuacji. Są problemy z dostarczaniem przesyłek, brakuje ludzi i pieniędzy. Sami pracownicy domagają się podwyżek - w środę 11 października miał miejsce strajk ostrzegawczy.

Pilot i telewizor
11.10.2023 09:12 Możesz uniknąć płacenia za telewizję. Kontrolerzy rozłożą ręce

Wiele osób posiadających telewizor zastanawia się, jak nie płacić abonamentu za niego i jednocześnie legalnie oglądać telewizję. Okazuje się bowiem, że ryzyko kontroli i sporej kary nie zmieni się w jakimkolwiek przypadku - za wyjątkiem jednej, całkowicie legalnej sytuacji.

poczta polska
06.10.2023 13:35 Poczta Polska zrobiła dobry interes. Zarobi na nim miliony

Od 10 grudnia 2023 r. wchodzą obowiązkowe e-doręczenia dla sektora publicznego. Jedynym operatorem odpowiedzialnym za dostarczanie korespondencji elektronicznej dla urzędów, samorządów i kancelarii notarialnych będzie Poczta Polska, która sporo zyska na tym interesie.

poczta polska-abonament-pilot-tv
16.09.2023 13:20 „Nie muszę rejestrować telewizora, jeżeli nie będę na nim oglądał telewizji”. Poczta Polska obala słynny mit

Temat płacenia abonamentu RTV niezmiennie rozpala emocje w społeczeństwie. W internecie można natknąć się na różne, nieraz mylne informacje dotyczące m.in. kontroli rejestracji odbiorników radiowych i telewizyjnych. Dlatego Poczta Polska postanowiła rozwiać wątpliwości obywateli, obalając 10 popularnych mitów. „Nie muszę rejestrować telewizora, jeżeli nie będę na nim oglądał telewizji; Listonosz może dokonywać kontroli rejestracji odbiornika RTV; Tylko w Polsce trzeba płacić za oglądanie publicznego radia i telewizji” – to tylko niektóre z nich. Jakie są wobec tego fakty?

poczta
05.09.2023 15:06 Listonosze grożą strajkiem. Chcą natychmiastowej podwyżki

Wybory parlamentarne odbędą się już 15 października. Tymczasem listonosze Poczty Polskiej grożą strajkiem. 

Oszustwo elektroniczne
02.09.2023 21:21 Niewysłane paczki po okazyjnych cenach. Uważaj, możesz stracić pieniądze

Już nie tylko opłaty celne, odcięcie prądu czy niedostarczenie paczki. Oszuści znaleźli kolejny sposób na wyłudzanie danych i pieniędzy - tym razem podszywając się pod Pocztę Polską i sprzedając elektronikę po absurdalnych cenach.

Telewizor, pilot
01.09.2023 16:01 Polacy nie płacą abonamentu RTV. Poczta Polska nie odpuszcza, wszczęto tysiące postępowań egzekucyjnych

Polacy mają różne zdanie na temat tego, czy uiszczanie abonamentu RTV powinno być obowiązkowe. Serwis Wirtualne Media podaje, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2023 roku wszczęto niemal 6 tys. postępowań w związku z nieopłaceniem abonamentu.