Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Poczta Polska potwierdza przerwę. Jest komunikat
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 27.03.2024 19:50

Poczta Polska potwierdza przerwę. Jest komunikat

skrzynka pocztowa
Fot.: materiały własne redakcji

Poczta Polska opublikowała ważny komunikat. W najbliższych dniach Polacy nie będą mogli wysłać listu ani odebrać paczki w placówkach w całym kraju. Zacznie się już w sobotę, 30 marca i potrwa przez trzy dni.

Ważna zmiana Poczty Polskiej, wydano komunikat

Poczta Polska poinformowała Polaków, że w okresie Wielkanocy nie będą mogli korzystać z placówek pocztowych. Niemożliwe będzie również dostarczenie listów przez listonoszy. Zmiany godzinowe obejmą cały kraj.

- W okresie wielkanocnym czas pracy placówek pocztowych ulega zmianie. Placówki wznowią pracę od 2 kwietnia br. i będą obsługiwały klientów w standardowych godzinach - czytamy w specjalnym komunikacie wydanym przez Pocztę Polską.

Niekorzystne zmiany dla seniorów. Nawet 1800 zł mniej z emerytury

Placówki Poczty Polskiej będą zamknięte w całym kraju

Problemy z odebraniem paczki z poczty zaczną się już w Wielką Sobotę (30.03). Osoby czekające z awizo i wyjazdem do pobliskiej placówki do ostatniej chwili mogą zostać zaskoczone informacją, iż 30 marca poczta jest zamknięta, chociaż wcześniej petenci byli obsługiwani w soboty.

ZOBACZ: Listonosz zapuka do drzwi z pieniędzmi. Poczta Polska oficjalnie to potwierdziła

Poczta Polska poinformowała, że placówki otwarte w soboty w Wielką Sobotę będą przyjmować i wydawać przesyłki maksymalnie do godziny 14.00. Później drzwi zostaną zamknięte i załatwienie sprawy będzie możliwe za dwa dni.

Poczta dostosuje się do innych placówek

Zmienione godziny i dni otwarcia placówek pocztowych obejmują nie tylko Wielką Sobotę (30.03). Poczta Polska zwróciła uwagę na to, iż 31.03 oraz 01.04 wszystkie lokale będą zamknięte. Osoby planujące wysłanie ważnych dokumentów, gdzie liczy się data stempla pocztowego, powinny wziąć to pod uwagę i zawitać przy okienku pocztowym przed weekendem.

ZOBACZ: To koniec darmowego Blika. Pierwszy bank wprowadza dodatkowe opłaty

- Placówki pocztowe, zlokalizowane w obiektach funkcjonujących w innym czasie pracy (np. ministerstwa, sądy, urzędy skarbowe, urzędy gminy, centra/galerie handlowe) przystosują godziny pracy do czasu funkcjonowania podmiotów, w których są zlokalizowane - wyjaśnia Poczta Polska.

Oznacza to, iż w momencie, gdy poczta zlokalizowana jest w urzędzie gminy, albo sądzie, których pracownicy nie pojawią się w pracy w Wielki Piątek (29.03) i budynek będzie zamknięty, nieczynna będzie również placówka poczty. Adresy oraz godziny otwarcia poszczególnych punktów można sprawdzić na specjalnej stronie internetowej poczty: placowki.poczta-polska.pl.

Źródło: biznesinfo, poczta polska