Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Protest w Poczcie Polskiej. Pracownicy mają dość
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 25.03.2024 21:02

Protest w Poczcie Polskiej. Pracownicy mają dość

Poczta Polska
Fot. materiały własne

Już jakiś czas temu w sieci pojawiły się doniesienia o trudnej sytuacji finansowej Poczty Polskiej. Kryzys jeszcze bardziej się pogłębia, przez co spółka planuje redukcję tysięcy etatów. Teraz “Rzeczpospolita” podaje, że już wkrótce może dojść do strajku pracowników Poczty Polskiej. 

Poczta Polska znalazła się w trudnej sytuacji

Od dawna media rozpisują się o poważnym kryzysie Poczty Polskiej. Jakiś czas temu zrobiło się głośno o liście pocztowców, do którego dotarł serwis “Fakt”. Już wtedy sytuacja finansowa spółki była nieciekawa, a wraz z początkiem nowego roku kryzys zaczął się pogłębiać. Stało się tak między innymi przez to, że płaca minimalna poszła w górę. Poczta Polska miała ostatnio podjąć decyzję o przeprowadzeniu masowej redukcji etatów. Teraz “Rzeczpospolita” donosi, że pracownicy mają dość i planują rozpocząć protest. 

Dostaniesz nawet 822 zł. Komu przysługuje dodatek osłonowy?

Poczta Polska planuje masową redukcję etatów

Jakiś czas temu “Rzeczpospolita” informowała, że straty spółki w tym roku są ogromne, a kryzys się pogłębia. Serwis przekazał wówczas, że wynagrodzenia dla pracowników Poczty Polskiej pochłaniają aż dwie trzecie wszystkich wydatków. 

W związku z tym, spółka ma nie zatrudniać już nowych osób i nie szukać nikogo na miejsce tych, którzy przejdą na emeryturę. Jak podawał serwis, redukcja zatrudnienia w tym roku ma objąć aż 5 tysięcy etatów. 

Pracownicy mają dość, zapowiadają strajk

“Rzeczpospolita” poinformowała, że pracownicy Poczty Polskiej nie zgadzają się z redukcjami etatów i w związku z tym planują strajk. Protest ma się rozpocząć tuż po zbliżającej się Wielkanocy, we wtorek, 2 kwietnia. Jak podaje serwis, szef Związku Zawodowego Pracowników Poczty Polskiej Robert Czyż, w piśmie do zarządu spółki wyraźnie podkreślił, że nie ma zgody na zmniejszanie zatrudnienia w bieżącym roku.

Zobacz także: Action zwariowało, wyprzedaje hitowe produkty za grosze. Trzeba się pospieszyć