Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Podwyżki na Poczcie już od 1 kwietnia. Zdrożeją podstawowe usługi
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 21.03.2024 09:57

Podwyżki na Poczcie już od 1 kwietnia. Zdrożeją podstawowe usługi

Poczta Polska
Fot. East News/ARKADIUSZ ZIOLEK

Poczta Polska potwierdziła zaskakujące informacje. Wiadomo, że już za kilka dni wzrosną ceny opłat niektórych przesyłek. Dotyczyć to będzie nawet najbardziej podstawowych usług pocztowych, zaś ceny wzrosną nawet o 2 zł. Klienci muszą o tym wiedzieć.

Podwyżki na Poczcie Polskiej już od 1 kwietnia

Rzecznik Poczty Polskiej Daniel Witkowski potwierdził dla serwisu o2.pl informację, którą przy pocztowym okienku usłyszał jeden z czytelników. Już od 1 kwietnia będzie obowiązywał nowy cennik, który podniesienie opłaty za część przesyłek.

Dotyczyć będzie to powszechnych usług pocztowych, zarówno w przesyłkach krajowych, jak i wysyłanych poza granicę Polski.

Poczta Polska wydała pilny komunikat. Chodzi o wypłaty emerytur

Droższe podstawowe usługi

Przesyłki podrożeją zarówno ze względu na rodzaj przesyłek, jak i ich gabaryty. Zmiany zajdą w następujących usługach:

  • Przesyłka listowa nierejestrowana ekonomiczna o gabarytach S, M i L – wzrost o 1 zł, z 3,90 zł (S), 4,60 zł (M) i 7,20 zł (L) do kolejno 4,90 zł, 5,60 zł i 8,20 zł.
  • Przesyłka listowa nierejestrowana priorytetowa o gabarytach S, M i L – wzrost o 1 zł, z 4,80 zł (S), 5,40 zł (M) i 7,20 zł (L) do kolejno 5,80 zł, 6,40 zł i 9 zł.
  • Przesyłka polecona ekonomiczna o gabarytach S i L – wzrost o 1 zł, z 6,80 zł (M) i 7,30 zł (L) do kolejno 7,80 zł i 8,30 zł.
  • Przesyłka listowa z zadeklarowaną wartością ekonomiczną o gabarytach S i M – o 2,00 zł, do 14 zł i 14,5 zł.
  • Potwierdzenie odbioru przesyłki rejestrowanej – o 1,00 zł, z 3 zł  do 4 zł.

Przyczyną podwyżek „czynniki zewnętrzne”

Jako przyczynę podwyżek Poczta Polska wskazuje czynniki zewnętrzne. Miały je spowodować wzrost minimalnego i przeciętnego wynagrodzenia. Ponadto podrożały także ceny energii i towarów, co finalnie musiało się prędzej czy później także na końcową cenę usług pocztowych.

Źródło: o2.pl