Zatrzymano grupę przestępców, którzy kradli pieniądze, podszywając się pod banki. Ośmiu z trzynastu mężczyzn trafiło do aresztu tymczasowego, wobec pięciu zastosowano ograniczenie wolności. W trakcie zatrzymana zabezpieczono mienie na pokaźną kwotę.
Już za kilka dni mija termin płatności abonamentu RTV. To ważna data przede wszystkim dla tych, którzy za telewizję i radio chcą zapłacić mniej. Niezależnie od planów oszczędnościowych, lepiej jednak nie zalegać z opłatami. Poczta może przeprowadzić kontrole.
Okazuje się, że możemy kupić od Poczty Polskiej rozmaite nieruchomości w bardzo atrakcyjnych cenach. Większość z nich znajduje się nawet w świetnej lokalizacji, ale trzeba wziąć pod uwagę to, że jest pewien haczyk. O co dokładnie chodzi?
Już od jakiegoś czasu w sieci pojawiają się doniesienia dotyczące fatalnej sytuacji finansowej Poczty Polskiej. Związkowcy alarmują o potencjalnym bankructwie, a także ujawniają, na jakie zarobki mogą liczyć pracownicy. Kwoty są zadziwiająco niskie.
Abonament RTV to temat, który spędza sen z oczu wielu Polaków — szczególnie tych najstarszych, dla których każdy dodatkowy wydatek prowadzi do poważnego nadszarpnięcia domowego budżetu. Mimo licznych komunikatów Poczty Polskiej wiele osób wciąż nie wie, że ma szansę na zwolnienie z uiszczania opłaty abonamentowej. Trzeba jednak spełnić pewne warunki.
W ostatnim czasie sieć obiegły informacje dotyczące rzekomego kryzysu Poczty Polskiej. Wiele portali rozpisywało się na temat sytuacji finansowej spółki, a teraz sami pracownicy postanowili zabrać głos w tej sprawie. W mediach pojawił się specjalny komunikat.
O tym, że Poczta Polska ma problemy finansowe, mówi się już od jakiegoś czasu. Teraz rząd zamierza podać jej pomocną dłoń. Ministerstwo Aktywów Państwowych planuje wesprzeć instytucję dotacją celową.
Poczta Polska wydała komunikat, który może zainteresować wiele osób. Można bowiem zarobić niemałą sumkę, nie robiąc praktycznie nic poza zgłoszeniem - oczywiście, uprzednio trzeba spełnić określone warunki.
Wszyscy posiadacze telewizorów i radia powinni opłacać abonament z tego tytułu. Są jednak wyjątki. Poczta Polska informuje, kto nie musi płacić abonamentu RTV, a pozostali, jeżeli tego nie zrobią, przyłapani będą musieli zapłacić karę.
Zaleganie z opłatami za abonament nie jest najlepszym pomysłem. Poczta Polska ściga bowiem tych, którzy płacenia zaprzestali, ale nadal mają zarejestrowane odbiorniki. Takie osoby są w znacznie gorszej sytuacji niż te, które odbiornika nigdy nie rejestrowały.
Nie trzeba być branżowym ekspertem, by zdawać sobie sprawę, że Poczta Polska – zwłaszcza na tle prężnie rozwijających się firm kurierskich – nie jest w najlepszej kondycji. Nie chodzi jedynie o wyniki finansowe, ale też o jakość świadczenia usług. Taki stan rzeczy miał być impulsem do przygotowania planu ratunkowego.
Poczta Polska wpadła w niemałe kłopoty. Jak się okazuje grozi jej nawet bankructwo, a pracownicy w lutym tego roku mogą nie otrzymać swoich wynagrodzeń. “Fakt” opublikował list związkowców, w którym zawarto całą prawdę dotyczącą zarobków w tej spółce.
Sytuacja w Poczcie Polskiej jest dramatyczna - tak twierdzą związkowcy. Stan przedsiębiorstwa ma być na tyle zły, że ostrzegają oni przed jego bankructwem. Dodatkowo, na jaw wyszły informacje dotyczące pensji pracowników zatrudnionych tamże.
Trwa nowa kampania phishingowa, której celem są przede wszystkim osoby zarządzające domenami wykupionymi u największego polskiego operatora. Choć taki scenariusz nie jest nowy, to zwraca się uwagę na nietypowy sposób manipulacjami adresami oraz… pomyłkami napastników.
Z roku na rok ma się zmniejszać liczba osób opłacających abonament RTV. Choć w bieżących okolicznościach, gdy media publiczne zostały postawione w stan likwidacji oraz planowane są zmiany w strukturze ich finansowania, sens uiszczania opłat może być kwestionowany, to jednak dla urzędu obowiązek jest oczywisty. Poskutkowało to licznymi zajęciami emerytur i wynagrodzeń.
Według szacunków dług Poczty Polskiej może na koniec bieżącego roku przekroczyć aż 700 milionów złotych. - Za chwilę może się okazać, że sytuacja Poczty jest dramatyczna - mówi Przemysław Sypniewski, były prezes spółki. Poczta Polska na chwilę obecną nie komentuje doniesień.
Pompy ciepła spotkały się w Polsce z dużym zainteresowaniem m.in. za sprawą państwowych dopłat. Niestety, już od 1 stycznia ci, którzy zdecydowali się na ekologiczne zasilanie gospodarstw domowych, zapłacą więcej.
Wraz z początkiem grudnia, Poczta Polska wprowadziła nowy cennik usług w swoich placówkach. Niestety, nie obejmuje on obniżek cen - w górę poszły koszty wszystkich oferowanych przez pocztowców usług.
Od pewnego czasu w przestrzeni publicznej pojawiają się doniesienia na temat likwidacji abonamentu RTV. Zamiast niego miałaby obowiązywać opłata audiowizualna. Bogdan Zdrojewski, szef sejmowej komisji kultury zapowiadał, że stanowiłoby to rozwiązanie problemu dużej liczby niezarejestrowanych odbiorników. Na razie jednak abonament RTV wciąż funkcjonuje, a termin na uiszczenie aktualnych miesięcznych opłat mija 25 grudnia, więc w I dzień świąt Bożego Narodzenia. Kto zatem powinien pośpieszyć się z płatnością, a kto w ogóle nie musi się nią przejmować?
Przed kilkoma dniami ujawniono, że NEONET, jedna z największych działających sieci sprzedażowych RTV i AGD złożyła wniosek o upadłość. Dziś wiadomo więcej na temat tego, jak przyszłość czeka NEONET oraz jakie będzie to miało konsekwencje dla klientów.
Poczta Polska w ostatnich latach znacząco poszerzyła zakres swoich usług, oferując klientom nie tylko tradycyjne opcje, jak wysyłanie listów, czy opłata rachunków. Okazuje się, że w placówkach można było nabyć torebki z logotypami łudząco przypominające te od luksusowych marek, takich jak Gucci czy też Yves Saint Laurent. Okazuje się, że były to podróbki, które mogą przysporzyć firmie ogrom problemów.
Tempo rozwoju silników przetwarzających język naturalny oraz dużych modeli językowych w ciągu ostatniego roku sprawił, że dysponowanie własnymi narzędziami tego rodzaju stanowi o konkurencyjności lub jej braku. W Polsce do podobnych wniosków doszła część środowiska akademickiego i powołała do życia konsorcjum Polish Large Language Universal Model.
Na miesiąc przed świętami Bożego Narodzenia Poczta Polska ogłosiła nabór pracowników. Łącznie wolnych jest kilkaset miejsc w państwowym przedsiębiorstwie zajmującym się przesyłkami. Warunki oferowane przez Pocztę są bardzo mocnym zaskoczeniem.
Poczta Polska ostrzega przed kolejną kampanią, w której napastnicy podszywają się pod jej pracowników w celu wyłudzenia pieniędzy i danych. Tym razem identyfikacja zagrożenia jest na szczęście nieskomplikowana – atakujący posługują się wiele razy tym samym numerem.
Ogromna część dokonywanych oszustw wykorzystuje odpowiednie umieszczenie ich w czasie i kontekście. Gdy tylko mamy do czynienia z istotnym i głośnym wydarzeniem, napastnicy od razu osadzają w jego okolicznościach swoje ataki. A niewiele jest tak dobrych okazji, jak nachodzące Święta.
Grzywna za nieodebranie przesyłki od listonosza wcale nie jest odrealnionym scenariuszem. To możliwe w sytuacji, gdy doręczyciel zostawi awizo nie w naszej skrzynce, tylko w ogólnodostępnym miejscu, skąd nie trudno o to, by niewielka karteczka gdzieś się zawieruszyła i finalnie nie trafiła do adresata. To, że listonosz popełnił błąd, nie ma znaczenia w późniejszych konsekwencjach. Jeśli bowiem okaże się, że niedoręczony list dotyczył pewnej konkretnej sprawy, jego niedoszły odbiorca może mieć poważne problemy – przestrzega Interia Biznes.
W Europie funkcjonują różne modele finansowania mediów publicznych. Jednym z najpopularniejszych jest płacenie abonamentu radiowo-telewizyjnego. Obowiązek ten, co rusz wywołuje burzliwe dyskusje wśród internautów. Jednak zanim zaczniemy w ogóle uiszczać opłaty abonamentowe, musimy najpierw zarejestrować odbiornik. Mamy na to 14 dni, licząc od dnia zakupu sprzętu. Co, jeśli tego nie zrobimy?
Coroczna kwalifikacja wojskowa w przyszłym roku obejmie setki tysięcy osób. Mało kto jednak wie, że oprócz mężczyzn wezwania otrzymają również kobiety. Wszystko zależy jednak od tego, czy dana osoba spełnia warunki do wezwania.