Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Kontrole abonamentu RTV. W tych godzinach zapukają do drzwi
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 23.02.2024 16:41

Kontrole abonamentu RTV. W tych godzinach zapukają do drzwi

judasz w drzwiach
East News/Zofia Bazak

Pracownicy Poczty Polskiej wyruszyli już z misją skontrolowania, czy właściciele telewizorów i radia opłacili abonament RTV. Spółka opublikowała również ogłoszenie — poszukiwany jest pracownik na stanowisko kontrolera. Dzięki temu wiemy już, kiedy spodziewać się kontroli.

Kontrole w całej Polsce

Obowiązek zapłaty abonamentu RTV mają niemal wszystkie osoby korzystające z dostępu do mediów publicznych. Chociaż lista osób zwolnionych z opłaty jest dość obszerna, pozostali wciąż powinni pamiętać o jej uiszczeniu. Co więcej, odbiornik — telewizyjny lub radiowy — powinien zostać zarejestrowany. Obie te rzeczy podlegają kontroli, a te odbywają się już na terenie całej Polski. Do tej pory tajemnicą pozostawało jednak, w jakich godzinach możemy się jej spodziewać. Nowe ogłoszenie Poczty Polskiej zdradza ten szczegół.
 

ZUS wypłaci 1200 zł co miesiąc przez trzy lata. Mało kto o tym wie

W tych godzinach spodziewaj się kontrolera

Chociaż posada kontrolera Poczty Polskiej może wydawać się zaskakująca, samo ogłoszenie wygląda dość zwyczajnie. Poza tradycyjnymi elementami takimi jak oczekiwania, które powinien spełnić potencjalny pracownik, a także obowiązkami na tym stanowisku, podane zostały również godziny pracy. Dzięki temu wiemy już, że kontroli możemy spodziewać się między 7:00 a 15:00.

Poza upewnieniem się, że abonament RTV został opłacony, nowi pracownicy mają również promować rejestrację odbiorników i pomagać w odpisywaniu na pisma wyjaśniające, nadesłane przez abonentów. Wiemy również, że spółka skupiać będzie się przede wszystkim na firmach i instytucjach.

”Ilość kontroli w gospodarstwach domowych jest znikoma i stanowi jedynie odsetek wszystkich kontroli, możemy przeczytać na stronie Poczty Polskiej.

Całkiem możliwe, że już wkrótce kontrole całkiem odejdą do lamusa, wraz z końcem samego abonamentu RTV.
 

Praca dla każdego?

Kontrolerem Poczty Polskiej może zostać tak naprawdę każdy chętny. Oferta skierowana jest również do osób po 50. roku życia, a także do Ukraińców. Od kandydatów spółka wymaga jedynie średniego wykształcenia, znajomości obsługi komputera i pakietu MS Office, a także prawa jazdy kategorii B i  własnego auta. Rzecz jasna istotna jest również komunikatywność i sumienność.

Poczta Polska nie zdradza jednak, czy nowi pracownicy mają zastąpić braki kadrowe czy też poszerzyć obecny zespół. Taka informacja mogłaby rzucić więcej światła na problemy Poczty Polskiej.

źródło: interia biznes