Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Abonament Rtv

Abonament Rtv

Abonament RTV

pilot, pieniądze
05.06.2024 18:19 Likwidacja abonamentu RTV. Nikt nie uniknie opłaty, wiele osób się oburzy

Kwestia abonamentu RTV od lat wzbudza emocje wśród wielu Polaków. W najbliższym czasie czekają nas duże zmiany w kwestii opłat, które będziemy ponosić w celu finansowania Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Planowane jest wprowadzenie tzw. opłaty audiowizualnej. 

telewizor
05.06.2024 11:21 Nie rejestrowała odbiornika, z jej konta wyparowało 1545,57 zł. Poszło o abonament RTV

Prawniczka z Wrocławia nigdy nie zarejestrowała odbiornika radiowego lub telewizyjnego, a z jej konta ściągnięto ponad 1500 złotych z tytułu rzekomego niepłacenia abonamentu RTV. Na rozwiązanie sprawy musiała czekać aż trzy lata. Przedstawiamy szczegóły.

mężczyzna, drzwi
04.06.2024 15:08 Kontrolerzy pukają do domów w całej Polsce. Sprawdzają cztery rzeczy

Kontrolerzy pukają do domów w całej Polsce. Pracownicy Poczty Polskiej mogą złożyć nam wizytę, by sprawdzić, czy dopełniamy obowiązku związanego z opłacaniem abonamentu RTV. Jeżeli wyjdą na jaw nieprawidłowości, zapłacimy wysoką karę finansową.

portfel, pieniądze
04.06.2024 08:32 Fiskus ściga emerytów. Tym osobom skarbówka zmniejszy emeryturę

Abonament RTV to opłata za odbiorniki radiowe i telewizyjne. Choć jest obowiązkowa, to wiele osób jej unika. W takim przypadku Poczta Polska wysyła wezwanie, a jeśli to nie poskutkuje, to sprawą zajmuje się skarbówka i może nawet zmniejszyć emeryturę. Przedstawiamy szczegóły.

telewizor, pilot
31.05.2024 18:09 Ważny komunikat o abonamencie RTV. Chodzi o pieniądze

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji opublikowała komunikat dotyczący pieniędzy z abonamentu RTV. Apel dostępny na stronie internetowej to odpowiedź dotycząca informacji, jakie pojawiły się na antenie Polskiego Radia. Padło oskarżenie dotyczące “rozpowszechniania fake newsów”.

pilot do telewizora, pieniądze
26.05.2024 18:19 Abonament RTV nie tylko za telewizor i radio. Niewiele osób o tym pamięta, mogą posypać się kary

O abonamencie RTV wiele mówiło się na początku roku w związku z prowadzonymi przez KRRiT kontrolami. Sprawa jednak w końcu ucichła, a wiele osób zapomniało o należności wobec Poczty Polskiej. Użytkownicy często zapominają również o ważnych zasadach, a to może oznaczać kłopoty. Pieniądze w ramach tej obowiązkowej daniny należą się nie tylko w przypadku posiadania telewizora lub radia.

senior ręce
20.05.2024 22:30 Czas tylko do 25 maja. Później mogą zmniejszyć emeryturę

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo niektórych emerytów czeka niemiłe zaskoczenie. Na nieuczciwe osoby czeka kara w postaci zmniejszenia emerytury. Dotyczy to tych osób, które nie płacą abonamentu RTV. Przypomnijmy, że czas na uiszczenie opłaty mija już 25 maja.

roaming
19.05.2024 15:14 Dobre wieści tuż przed wakacjami. Za to Polacy zapłacą mniej

Na terenie Unii Europejskiej oraz w strefie Europejskiego Obszaru Gospodarczego spadną ceny roamingu. Stanie się tak za sprawą nowej regulacji, która wprowadza nowe stawki za SMS-y i połączenia telefoniczne. Co ważne, zwiększone zostaną również limity transmisji danych w ramach bezpłatnych pakietów. 

pilot
19.05.2024 13:17 Nie zapłaciłeś abonamentu RTV? Po 25 maja grozi ci surowa kara

Obowiązek uiszczenia należności za abonament radiowo-telewizyjny należy uregulować do 25. dnia miesiąca. Ci, którzy decydują się nie płacić, muszą liczyć się z tym, że środki na ich kontach mogą zostać zajęte. Zaległości, jakie w każdym kwartale ściąga od zalegających z opłatami Urząd Skarbowy sięgają milionów złotych. 

telewizor
17.05.2024 17:13 Sypią się kary za zaległy abonament RTV. Problem dotyczy tysięcy Polaków

Abonament RTV to obowiązkowa opłata dla wszystkich osób posiadających radia i telewizory. Wielu Polaków unika tego obowiązku i nie płaci za swoje urządzenia. Okazuje się, że problem ten dotyczy tysięcy osób. Łączna wartość kar za niepłacenie abonamentu RTV jest milionowa.

Telewizor
16.05.2024 13:15 Zapadła decyzja ws. abonamentu RTV. Spore zaskoczenie

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedstawiła stawki dotyczące opłaty abonamentowej za używanie z odbiorników telewizyjnych i radiowych. Ile zapłacimy w 2025 r.? Decyzja zapadła i jest ona sporym zaskoczeniem.

mężczyzna, drzwi
01.05.2024 15:19 Kontrolerzy zapukają do drzwi Polaków. Będą sprawdzać cztery rzeczy

Polacy powinni spodziewać się wizyty kontrolerów Poczty Polskiej. Urzędnicy będą odwiedzać domy na terenie całego kraju i sprawdzać cztery rzeczy. Kontrole są powiązane z obowiązkowym abonamentem RTV. 

telewizor
24.04.2024 16:02 Legalny sposób, żeby nie płacić abonamentu RTV. Kontrolerzy będą bezradni

Abonament RTV to opłata, którą muszą uiszczać wszyscy posiadacze odbiorników telewizyjnych lub radiowych — nawet jeśli nie korzystają z usług publicznego nadawcy. Unikanie płatności może zaowocować karą. Istnieje jednak legalny sposób na oglądanie telewizji zupełnie za darmo.

seniorka
23.04.2024 08:29 Skarbówka może zmniejszyć emeryturę. Wystarczy, że nie zapłacisz na czas

Choć abonament RTV powinni płacić wszyscy posiadacze odbiorników radiowo-telewizyjnych, to wielu Polaków unika tego obowiązku. Emeryci powinni mieć się na baczności, bo jeśli nie zapłacą w terminie, to skarbówka może zmniejszyć ich emeryturę.

pukanie do drzwi
08.04.2024 11:16 Kontrolerzy zapukają do drzwi Polaków. Wiadomo, kto zostanie skontrolowany

W 2024 roku w Polsce obowiązkowy abonament radiowo-telewizyjny wzbudza wiele pytań i wątpliwości. Poczta Polska właśnie ujawniła, kogo dotyczą kontrole w zakresie rejestracji odbiorników i opłacania abonamentu. Czy do drzwi mogą zapukać kontrolerzy?

pilot do telewizora
07.04.2024 12:07 Koniec abonamentu RTV. Nową opłatę chcą pobierać prosto z konta

Były prezes TVP przygotował wraz z grupą ekspertów propozycję nowej ustawy o mediach publicznych. Jan Dworak zakłada, że finansowanie Telewizji Polskiej i Polskiego Radia powinno pochodzić z opłaty pobieranej razem z podatkiem dochodowym przez urzędy skarbowe. Ile wyniosłaby składka?

telewizor, pilot
02.04.2024 13:47 To koniec abonamentu RTV? Ma go zastąpić nowa opłata

Abonament RTV to obowiązkowa opłata dla posiadaczy odbiorników radiowych i telewizyjnych. Od lat wzbudza niemałe kontrowersje wśród polskiego społeczeństwa, a wiele osób wciąż unika tej opłaty. Jak się okazuje, wkrótce mają zostać rozpoczęte prace nad zlikwidowaniem tego rozwiązania i wprowadzeniem nowego. 

pieniądze
29.03.2024 08:59 Rząd pracuje nad nowym podatkiem. Zapłaci każdy Polak

Zła wiadomość dla wszystkich Polaków. Zgodnie z medialnymi doniesieniami, już w przyszłym roku nałożony na nas może zostać nowy podatek. Prace nad rewolucyjnymi regulacjami trwają, a projekt już niedługo ma ujrzeć światło dzienne. Wiadomo, ile dodatkowo trzeba będzie wyłożyć z domowych budżetów.

kontrola
22.03.2024 17:34 Ważny komunikat Poczty Polskiej. Chodzi o kontrole abonamentu RTV

Obowiązkiem każdego posiadacza odbiornika telewizyjnego lub radiowego jest zarejestrowanie go w ciągu 14 dni od momentu wejścia w posiadanie takiego urządzenia. Poczta Polska pobiera z tego tytułu opłatę, czyli tzw. abonament RTV. Kontrole rejestracji odbiorników RTV może przeprowadzić uprawniony pracownik Poczty Polskiej.

kontroler
18.03.2024 14:57 Już się zaczęło, kontrolerzy pukają do drzwi Polaków. Pytają o cztery rzeczy

Poczta Polska stawia na ostrą kontrolę abonamentów RTV, sprawdzając domy Polaków. W terenie pojawiają się kontrolerzy pytający o cztery kluczowe rzeczy. Czy Twoje urządzenia są w rejestrze? Czy płacisz regularnie? Oto, co musisz wiedzieć.

Mężczyzna puka do drzwi
07.03.2024 15:16 Ruszyły kontrole w całej Polsce. Sprawdzą cztery rzeczy

W całym kraju trwają masowe kontrole abonamentu RTV. Kontrolerzy z Poczty Polskiej ruszyli w teren i pukają do drzwi w celu sprawdzenia, kto wywiązuje się z obowiązku zapłaty za użytkowanie odbiorników radiowo-telewizyjnych, a kto unika zapłaty obowiązkowej daniny. Poczta wydała oficjalny komunikat dotyczący przeprowadzanych działań i ujawniła, jakie cztery rzeczy będą sprawdzane przez jej pracowników podczas wizyt w domach Polaków.

Telewizor, pilot, dłoń
06.03.2024 09:09 Zmiany w abonamencie RTV. Jest nowa lista zwolnionych z opłaty

Abonament RTV to opłata, którą powinien uiszczać każdy, kto posiada telewizor lub radio. Spora część osób jest jednak zwolniona z tego obowiązku, a jakiś czas temu lista ta uległa zmianie. Ma to związek z waloryzacją świadczeń emerytalnych, która odbyła się 1 marca.

skrzynka na listy, poczta
05.03.2024 21:44 Awantura na poczcie. Listy nie przychodziły od miesiąca, zaskakujący powód

W Strzałkowie w województwie wielkopolskim doszło do skandalu z  udziałem Poczty Polskiej. Mieszkańcy przez miesiąc nie dostawali żadnych przesyłek. W końcu Pan Łukasz wziął sprawy w swoje ręce. To, co usłyszał, go zszokowało.

TVP logo
03.03.2024 11:55 Likwidacja TVP. Spółka właśnie dostała ponad 200 mln zł z budżetu

Do Telewizji Polskiej właśnie trafiło 220 milionów złotych z rezerwy budżetowej. Jeszcze niedawno taka pomoc finansowa, mimo gigantycznej kwoty, pewnie by tak nie szokowała. Po ostatnich doniesieniach o likwidacji TVP, sprawa jest jednak zastanawiająca. Po co takie pieniądze upadającej spółce?

Telewizor, pilot
01.03.2024 08:26 Nie płacisz abonamentu RTV? Skarbówka sama ściągnie zaległą opłatę

Abonament RTV powinni płacić wszyscy posiadacze odbiorników radiowych i telewizyjnych. Poczta Polska przeprowadza liczne kontrole na terenie całego kraju i sprawdza, czy Polacy regulują opłatę abonamentową. Jeśli ktoś ma zadłużenie z tego tytułu, to sprawą zajmuje się skarbówka, a konsekwencje są dotkliwe. 

pukanie do drzwi
27.02.2024 13:19 Kontrolerzy odwiedzą Polaków. Mija termin opłacenia abonamentu RTV

Abonament RTV to temat, który zwłaszcza w ostatnim czasie powoduje u obywateli wielki ból głowy i ogrom pytań. Mimo iż opłata miała zostać zniesiona, to wciąż obowiązuje. Mało tego, za nieopłacanie abonamentu przewidziane są srogie konsekwencje. Kontrolerzy w ostatnim czasie pukają do domów Polaków i sprawdzają, czy stosujemy się do przepisów. Kto musi opłacać abonament i kiedy mija termin? Wyjaśniamy.

Poczta Polska
26.02.2024 15:19 Poczta Polska szuka pracowników. Chodzi o kontrole abonamentu RTV

Abonament RTV powinien płacić każdy, kto posiada radio lub telewizor. Opłata wywołuje wiele kontrowersji wśród polskiego społeczeństwa, a bardzo wiele osób zupełnie ignoruje ten obowiązek. Teraz Poczta Polska poszukuje pracowników, którzy będą przeprowadzać kontrole związane z uciążliwym abonamentem. 

telewizor
25.02.2024 16:59 Nie zapłaciłeś abonamentu RTV? Możesz dostać niższą emeryturę

Poczta Polska od kilku tygodni ostrzega o przeprowadzanych w całej Polsce kontrolach. Nie wszyscy użytkownicy radia i telewizji pamiętali bowiem, by zapłacić abonament RTV. Teraz Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) będzie pobierać zaległe opłaty. Na celowniku konta bankowe i emerytury.