Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Abonament Rtv

Abonament Rtv

Telewizor, pilot, dłoń
06.03.2024 09:09 Zmiany w abonamencie RTV. Jest nowa lista zwolnionych z opłaty

Abonament RTV to opłata, którą powinien uiszczać każdy, kto posiada telewizor lub radio. Spora część osób jest jednak zwolniona z tego obowiązku, a jakiś czas temu lista ta uległa zmianie. Ma to związek z waloryzacją świadczeń emerytalnych, która odbyła się 1 marca.

skrzynka na listy, poczta
05.03.2024 21:44 Awantura na poczcie. Listy nie przychodziły od miesiąca, zaskakujący powód

W Strzałkowie w województwie wielkopolskim doszło do skandalu z  udziałem Poczty Polskiej. Mieszkańcy przez miesiąc nie dostawali żadnych przesyłek. W końcu Pan Łukasz wziął sprawy w swoje ręce. To, co usłyszał, go zszokowało.

TVP logo
03.03.2024 11:55 Likwidacja TVP. Spółka właśnie dostała ponad 200 mln zł z budżetu

Do Telewizji Polskiej właśnie trafiło 220 milionów złotych z rezerwy budżetowej. Jeszcze niedawno taka pomoc finansowa, mimo gigantycznej kwoty, pewnie by tak nie szokowała. Po ostatnich doniesieniach o likwidacji TVP, sprawa jest jednak zastanawiająca. Po co takie pieniądze upadającej spółce?

Telewizor, pilot
01.03.2024 08:26 Nie płacisz abonamentu RTV? Skarbówka sama ściągnie zaległą opłatę

Abonament RTV powinni płacić wszyscy posiadacze odbiorników radiowych i telewizyjnych. Poczta Polska przeprowadza liczne kontrole na terenie całego kraju i sprawdza, czy Polacy regulują opłatę abonamentową. Jeśli ktoś ma zadłużenie z tego tytułu, to sprawą zajmuje się skarbówka, a konsekwencje są dotkliwe. 

pukanie do drzwi
27.02.2024 13:19 Kontrolerzy odwiedzą Polaków. Mija termin opłacenia abonamentu RTV

Abonament RTV to temat, który zwłaszcza w ostatnim czasie powoduje u obywateli wielki ból głowy i ogrom pytań. Mimo iż opłata miała zostać zniesiona, to wciąż obowiązuje. Mało tego, za nieopłacanie abonamentu przewidziane są srogie konsekwencje. Kontrolerzy w ostatnim czasie pukają do domów Polaków i sprawdzają, czy stosujemy się do przepisów. Kto musi opłacać abonament i kiedy mija termin? Wyjaśniamy.

Poczta Polska
26.02.2024 15:19 Poczta Polska szuka pracowników. Chodzi o kontrole abonamentu RTV

Abonament RTV powinien płacić każdy, kto posiada radio lub telewizor. Opłata wywołuje wiele kontrowersji wśród polskiego społeczeństwa, a bardzo wiele osób zupełnie ignoruje ten obowiązek. Teraz Poczta Polska poszukuje pracowników, którzy będą przeprowadzać kontrole związane z uciążliwym abonamentem. 

telewizor
25.02.2024 16:59 Nie zapłaciłeś abonamentu RTV? Możesz dostać niższą emeryturę

Poczta Polska od kilku tygodni ostrzega o przeprowadzanych w całej Polsce kontrolach. Nie wszyscy użytkownicy radia i telewizji pamiętali bowiem, by zapłacić abonament RTV. Teraz Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) będzie pobierać zaległe opłaty. Na celowniku konta bankowe i emerytury.

Poczta Polska
24.02.2024 22:51 Poczta Polska zatrudnia. Chodzi o kontrole abonamentu RTV

O tym, że ruszyły kontrole ws. abonamentu RTV, wiadomo już od jakiegoś czasu. Teraz jednak pojawiło się kilka nowych informacji. Poczta Polska poszukuje kontrolerów, a przy okazji zdradza, ilu z nich działa obecnie w Polsce. Wiadomo też, kiedy kontrola zapuka do drzwi.

judasz w drzwiach
23.02.2024 16:41 Kontrole abonamentu RTV. W tych godzinach zapukają do drzwi

Pracownicy Poczty Polskiej wyruszyli już z misją skontrolowania, czy właściciele telewizorów i radia opłacili abonament RTV. Spółka opublikowała również ogłoszenie — poszukiwany jest pracownik na stanowisko kontrolera. Dzięki temu wiemy już, kiedy spodziewać się kontroli.

Pieniądze na kalendarzu
22.02.2024 16:27 Mogą obniżyć emeryturę. To kara za brak opłaty do 25 lutego

Czy kwota emerytury, jaka trafia do seniorów z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, może zostać pomniejszona? Okazuje się, że tak - jeden z przypadków dopuszcza taką możliwość, jeżeli dana osoba nie uiści konkretnej opłaty w terminie. Co więcej, termin ten upływa już za kilka dni.

Telewizor, pilot
20.02.2024 14:19 Nie trzeba płacić zaległego abonamentu RTV? Jest jeden warunek

Abonament RTV to opłata, którą powinien płacić każdy posiadacz telewizora lub radia. Wiele osób jednak ignoruje ten obowiązek i nie uiszcza opłaty mimo zarejestrowania swojego odbiornika. W takiej sytuacji otrzyma wezwanie do uregulowania abonamentu. Okazuje się, że w jednym przypadku nie trzeba płacić długu. Przedstawiamy szczegóły.

Telewizja Polska
07.02.2024 22:37 Co z pieniędzmi dla TVP? KRRiT podjęła decyzję

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zadecydowała o tym, co stanie się ze środkami pochodzącymi z opłat za abonament RTV. Pieniędzy tych od kilku tygodni domagają się nowe władze Telewizji Polskiej.

pilot tv
07.02.2024 19:17 Sprawdzą, czy płacisz abonament RTV. Mają sposób

Niedawne orzeczenie Najwyższego Sądu Administracyjnego spowodowało niemałe zamieszanie w kontekście abonamentu RTV. Okazuje się bowiem, że kontrolerzy Poczty Polskiej będą mogli kontrolować nie tylko obecność odbiorników radiowych oraz telewizyjnych. Jak konkretnie będą teraz wyglądały kontrole?

drzwi
07.02.2024 12:06 Ruszyły kontrole w całej Polsce. Czy trzeba otwierać drzwi?

Termin płatności abonamentu RTV już za nami, a kontrolerzy Poczty Polskiej i Urzędu Skarbowego wyruszyli wlepiać kary. Co zrobić, kiedy kontroler zapuka do drzwi? Czy za niewpuszczenie kontroli grozi nam dodatkowa kara? 

Kobieta, smartfon
03.02.2024 15:21 Abonament RTV obejmie smartfony? Zaskakująca odpowiedź pracownicy Poczty Polskiej

Abonament RTV to opłata, która budzi wiele kontrowersji w polskim społeczeństwie. Niektórzy uważają, że powinna zostać zniesiona, a inni wręcz przeciwnie - twierdzą, że powinna objąć także smartfony, tablety i laptopy. Dziennik “Fakt” zapytał pracownicę Poczty Polskiej o jej zdanie na ten temat. Odpowiedź była zaskakująca. 

Auto
03.02.2024 13:27 Jeśli przegapiłeś ten termin, nie dostaniesz zniżki. Kierowcy nie będą zachwyceni

Wszyscy kierowcy, którzy posiadają w swoim aucie radio, powinni opłacić abonament RTV. Do niedawna obowiązywała oferta, która zapewniała zniżkę. Jeśli jednak przegapiliśmy termin, nie będziemy mogli już skorzystać z obniżki i konieczne będzie uiszczenie opłaty w regularnej wysokości. 

telewizja
26.01.2024 08:46 Abonament RTV może być niższy. Poczta Polska poinformowała, jak możemy płacić mniej

Poczta Polska podaje, że jest sposób, aby zaoszczędzić na abonamencie radiowo-telewizyjnym. W skali roku opłata może być dużo niższa. Co zrobić, żeby płacić mniej?

Seniorzy w parku
24.01.2024 09:02 Nie zapłacisz do 25 stycznia i pożałujesz. Skarbówka może zmniejszyć emeryturę

Seniorom, którzy nie uiszczają ważnej opłaty w terminie, grożą duże nieprzyjemności. W najgorszym przypadku mowa nawet o wejściu skarbówki do akcji - a to oznacza nic innego, jak zajęcie części otrzymywanego świadczenia emerytalnego i problemy finansowe.

Seniorka, portfel
23.01.2024 08:31 Nie zapłacisz na czas i skarbówka zmniejszy emeryturę. Seniorzy muszą mieć się na baczności

Abonament RTV to obowiązkowa opłata dla wszystkich Polaków, którzy posiadają telewizor lub radio. Ogromna część jednak uchyla się od tego obowiązku, a konsekwencje, które się z tym wiążą, mogą być bardzo nieprzyjemne. Także i seniorzy powinni mieć się na baczności, jeśli nie chcą dostać mniejszej emerytury.

Poczta Polska
22.01.2024 22:02 Poczta Polska zapowiada kontrole Polaków, zacznie się już za chwilę. Lepiej zapłacić w terminie

Już za kilka dni mija termin płatności abonamentu RTV. To ważna data przede wszystkim dla tych, którzy za telewizję i radio chcą zapłacić mniej. Niezależnie od planów oszczędnościowych, lepiej jednak nie zalegać z opłatami. Poczta może przeprowadzić kontrole.

telewizor
20.01.2024 14:39 Poczta Polska ogłosiła. Te osoby nie muszą płacić abonamentu RTV

Abonament RTV to temat, który spędza sen z oczu wielu Polaków — szczególnie tych najstarszych, dla których każdy dodatkowy wydatek prowadzi do poważnego nadszarpnięcia domowego budżetu. Mimo licznych komunikatów Poczty Polskiej wiele osób wciąż nie wie, że ma szansę na zwolnienie z uiszczania opłaty abonamentowej. Trzeba jednak spełnić pewne warunki.

Urząd Skarbowy
18.01.2024 16:47 Nie płacisz abonamentu RTV? Skarbówka ściąga pieniądze z emerytur, rent i wypłat

Abonament RTV to opłata, którą powinien zapłacić właściwie każdy posiadacz telewizora. Wielu jednak stara się tego uniknąć. Teraz Urząd Skarbowy zamierza ściągnąć zaległą opłatę — zabierze ją z pensji, emerytury i renty.

człowiek przed telewizorem
16.01.2024 18:59 Nie musisz płacić abonamentu RTV. Poczta Polska informuje, jak to zrobić

Wszyscy posiadacze telewizorów i radia powinni opłacać abonament z tego tytułu. Są jednak wyjątki. Poczta Polska informuje, kto nie musi płacić abonamentu RTV, a pozostali, jeżeli tego nie zrobią, przyłapani będą musieli zapłacić karę.

Pilot i telewizor
15.01.2024 15:24 Pocztowcy odzyskują zaległy abonament. Zaczyna się od ostrzeżenia

Zaleganie z opłatami za abonament nie jest najlepszym pomysłem. Poczta Polska ściga bowiem tych, którzy płacenia zaprzestali, ale nadal mają zarejestrowane odbiorniki. Takie osoby są w znacznie gorszej sytuacji niż te, które odbiornika nigdy nie rejestrowały.

Pukanie do drzwi
06.01.2024 17:43 Zapukali do domów tysięcy Polaków. Skarbówka ściągnęła z ich kont miliony złotych

Abonament RTV jest obowiązkową opłatą dla wszystkich posiadaczy telewizorów i odbiorników radiowych. Poczta Polska przeprowadziła tysiące kontroli w domach Polaków, a urząd skarbowy zajął na ich kontach ogromne kwoty. 

Telewizor, pilot
05.01.2024 19:13 To koniec abonamentu RTV w Polsce? Będzie nowa opłata

Abonament RTV to obowiązkowa opłata dla wszystkich posiadaczy telewizorów i odbiorników radiowych. Jednak zdecydowana większość osób ignoruje to zobowiązanie. Teraz jeden z członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przedstawił nowe rozwiązanie, które miałoby zastąpić słynny abonament RTV.  

Seniorka
01.01.2024 18:58 Skarbówka ściga seniorów za zaległą opłatę. Może nawet pomniejszyć emeryturę

Abonament RTV są zobowiązani płacić wszyscy, którzy posiadają telewizor lub radio. Coraz więcej osób jednak nie reguluje tej opłaty, co może przynieść im nieprzyjemne konsekwencje. Jak się okazuje, dla seniorów może to oznaczać nawet pomniejszenie świadczenia emerytalnego. 

telewizor
30.12.2023 16:13 Ruszyły masowe kontrole w całej Polsce, sypią się kary. Czy trzeba otwierać drzwi?

Abonament RTV to w Polsce gorący temat. Choć politycy już od jakiegoś czasu zapowiadają prace nad zniesieniem obowiązkowej opłaty za korzystanie z radia i telewizora, to na razie abonament wciąż obowiązuje. Problem w tym, że nie wszyscy go płacą. W związku z tym w całym kraju ruszyły masowe kontrole i posypały się mandaty. Wiele osób jednak wcale nie otwiera kontrolerom drzwi. Czy mają do tego prawo?