Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Abonament Rtv

Abonament Rtv

Telewizor
24.12.2023 11:14 Koniec z abonamentem RTV? Szykuje się rewolucja, opłatę pobiorą prosto z kont Polaków

Pojawił się nowy pomysł na reformę abonamentu RTV. Grupa ekspertów z byłym prezesem TVP Janem Dworakiem na czele opracowała projekt zmian. Zakłada on wdrożenie nowej metody ściągania opłat.

kontrola
20.12.2023 20:41 Wiadomo, co z abonamentem RTV. Czy Polacy nadal muszą bać się kontroli?

Na to, co od wtorkowego wieczoru dzieje się w mediach publicznych, nikt chyba nie był przygotowany. Rewolucja, jaka ma miejsce na naszych oczach jest historyczna i wprost każe zadawać pytania: co dalej? Widzowie mogą nie tylko czuć niepewność i zmieszanie, ale także zupełną konfuzję jeśli chodzi o ich dotychczasowe powinności. Co chociażby z abonamentem RTV? Tu nie mamy dobrych informacji. Wizyty kontrolerów wciąż zakończyć się mogą surową karą.

tvp-telewizor-pilot-abonament
17.12.2023 14:39 Kontrolerzy mogą zapukać do drzwi. Za kilka dni mija termin zapłaty. Kto nie musi się martwić?

Od pewnego czasu w przestrzeni publicznej pojawiają się doniesienia na temat likwidacji abonamentu RTV. Zamiast niego miałaby obowiązywać opłata audiowizualna. Bogdan Zdrojewski, szef sejmowej komisji kultury zapowiadał, że stanowiłoby to rozwiązanie problemu dużej liczby niezarejestrowanych odbiorników. Na razie jednak abonament RTV wciąż funkcjonuje, a termin na uiszczenie aktualnych miesięcznych opłat mija 25 grudnia, więc w I dzień świąt Bożego Narodzenia. Kto zatem powinien pośpieszyć się z płatnością, a kto w ogóle nie musi się nią przejmować?

Telewizor
16.12.2023 11:11 Zapowiadają koniec abonamentu RTV. Wejdzie nowa opłata. Ile wyniesie, kto będzie zwolniony?

Spore zmiany szykują się w finansowaniu mediów publicznych. Abonament RTV w dotychczasowym kształcie ma zostać zniesiony, a zamiast niego wprowadzona może zostać opłata wizualna. Wszystko to, w związku z nową ustawą. Nowa opłata, pobierana ma być wraz z podatkiem dochodowym przez urzędy skarbowe, jednak nie będzie obowiązywać wszystkich. Zdradzamy szczegóły.

Poczta Polska ujawnia szczegóły o kontrolach abonamentu
10.12.2023 10:00 Kontrole abonamentu RTV. Jest stanowisko Poczty Polskiej

Kontrole abonamentu radiowo-telewizyjnego są tematem-rzeką - co jakiś czas temat ten powraca do mediów, które informują o kolejnych możliwych odwiedzinach kontrolerów. Swoje stanowisko w tej sprawie zajęła również Poczta Polska, wyjaśniając punkt po punkcie, jak wygląda sprawdzenie płatności abonamentu oraz kto może kontrolę przeprowadzić.

tvp-media-publiczne
04.12.2023 11:54 Prawie 2 mld zł dla TVP i Polskiego Radia? Niebawem zapadnie decyzja

Publiczni nadawcy prawdopodobnie dostaną w przyszłym roku prawie 2 mld zł od nowego rządu. Do zmiany finansowania TVP i Polskiego Radia miałoby dojść później – informuje “Dziennik Gazeta Prawna”.  Przewodniczący Rady Programowej Instytutu Finansów publicznych prof. Paweł Wojciechowski zauważa, że jeśli media publiczne nie dostaną w przyszłym roku pieniędzy z budżetu państwa, “czeka je konieczność restrukturyzacji lub popadnięcie w długi”.

Telewizor
29.11.2023 13:00 Rewolucyjne zmiany w sprawie abonamentu RTV. Padła jasna deklaracja

Abonament RTV jest obowiązkowy dla każdego posiadacza telewizora lub radia. Ostatnio padła zapowiedź prac nad zniesieniem tej opłaty, a o wszystkim opowiedział Bogdan Zdrojewski, który niedawno został przewodniczącym sejmowej komisji kultury i środków przekazu.

Telewizor, pilot
25.11.2023 17:26 Legalny sposób, żeby nie płacić abonamentu RTV. Kontrolerzy będą bezradni

Opłata abonamentowa RTV jest obowiązkowa dla każdego posiadacza telewizora lub radia, który wcześniej nie został zwolniony z tego obowiązku. Jeśli ktoś unika płatności, może zapłacić sporą karę. Okazuje się jednak, że jest pewien legalny sposób na oglądanie telewizji publicznej zupełnie za darmo.

auto-kierowca-droga
24.11.2023 22:43 Dodatkowa opłata dla wielu właścicieli aut. Nowa stawka już od 1 stycznia

W 2021 roku radio gromadziło dziennie 20 mln słuchaczy. Wiele osób wybiera właśnie ten środek masowego przekazu podczas jazdy samochodem. Tymczasem przyjemność kosztuje, bo za posiadanie radioodbiornika, również tego zamontowanego w aucie, niektórzy muszą zapłacić abonament. Jaka stawka zacznie obowiązywać od 1 stycznia?

telewizor-pilot-mieszkanie-abonament
22.11.2023 14:15 Nie wszyscy muszą płacić abonament RTV. Ta grupa jest zwolniona z obowiązku

Abonament radiowo-telewizyjny jest najpopularniejszym modelem finansowania mediów publicznych w Europie. Obowiązek uiszczania opłat z tego tytułu często staje się tematem burzliwych internetowych dyskusji. Tymczasem abonamentu nie musi płacić każdy posiadacz odbiornika radiofonicznego lub telewizyjnego. Sprawdź, czy znajdujesz się na liście osób zwolnionych z opłat.

Pieniądze w portfelu
19.11.2023 07:58 Czas na zapłatę jest do 25 listopada. Przegapisz termin, otrzymasz wezwanie

Kwestia terminowego uiszczania opłat dla wielu osób może być kwestią męczącą. Znacznie większe problemy powstają jednak, gdy termin opłaty zostanie zwyczajnie przegapiony - zaczyna się bowiem od zwykłego wezwania, a skończyć można na postępowaniu egzekucyjnym i straconych nerwach.

kalendarz_pieniadze_100_zl
13.11.2023 13:23 Na dokonanie rejestracji jest 14 dni. Kara za niedopełnienie obowiązku bywa dotkliwa

W Europie funkcjonują różne modele finansowania mediów publicznych. Jednym z najpopularniejszych jest płacenie abonamentu radiowo-telewizyjnego. Obowiązek ten, co rusz wywołuje burzliwe dyskusje wśród internautów. Jednak zanim zaczniemy w ogóle uiszczać opłaty abonamentowe, musimy najpierw zarejestrować odbiornik. Mamy na to 14 dni, licząc od dnia zakupu sprzętu. Co, jeśli tego nie zrobimy?

pieniadze-oplaty-abonament-RTV-2024
08.11.2023 22:47 Abonament RTV 2024. Oto lista osób zwolnionych z opłat

Konieczność płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego regularnie wywołuje w przestrzeni publicznej burzliwe dyskusje. Tymczasem jest to najpopularniejszy model finansowania mediów publicznych w Europie. Wiemy już, że w przyszłym roku opłata za miesiąc korzystania z radioodbiornika wyniesie 8,70 zł, a za sam telewizor lub telewizor i radio – 27,30 zł/msc. Jednak obowiązek ten nie dotyczy każdego. Poniżej wyjaśniamy nie tylko, kto jest zwolniony z opłat abonamentowych, ale również jak możemy skorzystać z promocji i zapłacić 10 proc. mniej.

Emerytura w rękach
26.10.2023 12:10 Fiskus ściga emerytów. Będzie obcinał emerytury, znamy powód

Wielu emerytów obawia się, że z jakiegoś powodu wysokość ich emerytury zostanie obniżona. Nie są to przemyślenia bezpodstawne - okazuje się bowiem, że fiskus ma pełne prawo do zabrania im części świadczenia w pewnych okolicznościach.

pieniądze
22.10.2023 17:12 Czas już tylko do 25 października. Nie zapłacisz, to wyślą wezwanie

Opłaty, które powinno się uiszczać każdego miesiąca, jest bardzo dużo. Niekiedy poszczególne terminy mogą wylecieć z głowy. Takie zapominalstwo grozi dużymi nieprzyjemnościami, może przyjść wezwanie oraz ruszyć postępowanie egzekucyjne. Przypominamy, że jedną z takich należności trzeba uregulować do 25 października.

Pilot i telewizor
11.10.2023 09:12 Możesz uniknąć płacenia za telewizję. Kontrolerzy rozłożą ręce

Wiele osób posiadających telewizor zastanawia się, jak nie płacić abonamentu za niego i jednocześnie legalnie oglądać telewizję. Okazuje się bowiem, że ryzyko kontroli i sporej kary nie zmieni się w jakimkolwiek przypadku - za wyjątkiem jednej, całkowicie legalnej sytuacji.

poczta polska-abonament-pilot-tv
16.09.2023 13:20 „Nie muszę rejestrować telewizora, jeżeli nie będę na nim oglądał telewizji”. Poczta Polska obala słynny mit

Temat płacenia abonamentu RTV niezmiennie rozpala emocje w społeczeństwie. W internecie można natknąć się na różne, nieraz mylne informacje dotyczące m.in. kontroli rejestracji odbiorników radiowych i telewizyjnych. Dlatego Poczta Polska postanowiła rozwiać wątpliwości obywateli, obalając 10 popularnych mitów. „Nie muszę rejestrować telewizora, jeżeli nie będę na nim oglądał telewizji; Listonosz może dokonywać kontroli rejestracji odbiornika RTV; Tylko w Polsce trzeba płacić za oglądanie publicznego radia i telewizji” – to tylko niektóre z nich. Jakie są wobec tego fakty?

Kontrola, pukanie do drzwi
12.09.2023 20:14 Będą kontrole w domach Polaków. Zapukają również do Ciebie, ale jest jeden haczyk

Oficjalnie poznaliśmy stawki opłat za abonament w przyszłym roku. Podała je Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, przypominając jednocześnie o osobach zwolnionych z opłat, a także obowiązku płacenia. Jest jednak jeden haczyk związany z kontrolami, który bardzo ułatwia życie Polakom.

Telewizor, pilot
01.09.2023 16:01 Polacy nie płacą abonamentu RTV. Poczta Polska nie odpuszcza, wszczęto tysiące postępowań egzekucyjnych

Polacy mają różne zdanie na temat tego, czy uiszczanie abonamentu RTV powinno być obowiązkowe. Serwis Wirtualne Media podaje, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2023 roku wszczęto niemal 6 tys. postępowań w związku z nieopłaceniem abonamentu.

pieniądze
12.08.2023 10:04 Jest decyzja ws. wysokości abonamentu RTV w 2024 r. Wyjaśniamy, kto jest zwolniony z obowiązku zapłaty

Zapadła decyzja w sprawie wysokości abonamentu RTV za 2024 r. Jakie pieniądze szykować muszą właściciele telewizorów i radioodbiorników? Rozporządzanie trafiło już do Dziennika Ustaw i dla wielu będzie zaskoczeniem. Warto jednak pamiętać, że wystarczy jeden sposób, by nie płacić całości należności.

Pukanie do drzwi
26.07.2023 19:49 Kontrolerzy pukają do mieszkań. W razie znalezienia uchybienia zapłacisz krocie

Cały czas trwa akcja kontrolowania mieszkań Polaków. Kontrolerzy wysłani przez Pocztę Polską sprawdzają status opłacania abonamentu RTV przez mieszkańców. W razie wykrycia uchybień grożą spore kary.

poczta polska-abonament
21.07.2023 17:21 Poczta Polska nie pozostawia wątpliwości. Musisz zarejestrować telewizor, nawet jeśli nie będziesz na nim oglądał telewizji

Obowiązek płacenia abonamentu RTV budzi w społeczeństwie ogromne emocje. Na temat kontroli obowiązku rejestracji odbiorników radiowych i telewizyjnych narosło w przestrzeni publicznej wiele mitów. Jakie są wobec tego fakty? Podaje je Poczta Polska: musisz zarejestrować telewizor, nawet jeśli nie będziesz na nim oglądał telewizji; żaden listonosz nie może dokonać kontroli rejestracji odbiornika RTV, a płacenie za oglądanie publicznej telewizji i słuchanie radia występuje również w innych krajach Europy. To nie koniec.

pukanie-drzwi-kontrola-biznesinfo
22.06.2023 18:16 Kontrole w domach Polaków. Radca prawny wyjaśnia, jak działają mechanizmy sprawdzania obywateli

Nadzór różnych instytucji i służb nad obywatelami co rusz wywołuje wielkie emocje w społeczeństwie. Niektórzy powołują się na hasło “mój dom – moja twierdza” i uważają, że nikt nie ma prawa np. wejść do ich mieszkania i zweryfikować, czy mają sprawny, ale niezarejestrowany odbiornik telewizyjny, który obligowałby ich do płacenia abonamentu RTV. Co na ten temat mówi prawo, kiedy nie trzeba wpuszczać kontrolera do domu i jakie są konsekwencje lipnego L4? O kwestiach uprawnień kontrolnych w bardziej przyziemnych sprawach życia codziennego pisze radca prawny Michał Podolec.

poczta polska
14.06.2023 10:02 Musisz zarejestrować telewizor, nawet jeśli nie będziesz na nim oglądał telewizji. Poczta Polska nie pozostawia złudzeń

W obliczu wielu mitów i przeinaczeń, które narosły wokół kwestii abonamentu RTV, Poczta Polska postanowiła zabrać głos w tej sprawie. Jakie są zatem fakty? Na przykład takie: musisz zarejestrować telewizor, nawet jeśli nie będziesz na nim oglądał telewizji; żaden listonosz nie ma uprawnień do przeprowadzenia kontroli obowiązku rejestracji odbiorników, a Poczta ​​Polska zatrudnia nie więcej niż kilkudziesięciu kontrolerów na terenie całego kraju. To wciąż tylko wybrane z nich.

telewizor-pilot-abonament RTV-iberion
10.06.2023 10:39 Nie każdy musi płacić abonament RTV. Wielu Polaków jest zwolnionych z tego obowiązku

Abonament radiowo-telewizyjny stanowi najpowszechniejszy model finansowania mediów publicznych w Europie. Poza dotacjami rządowymi i wpływami reklamowymi utrzymują się one właśnie z kieszeni obywateli. Jednak nie na każdym spoczywa obowiązek uiszczania comiesięcznej opłaty za posiadanie odbiornika radiowego i/lub telewizyjnego. Wśród tych osób są m.in. seniorzy 75+, osoby zaliczane do I grupy inwalidzkiej oraz weterani będący inwalidami wojennymi. Kto jeszcze?

Pilot i telewizor
04.06.2023 14:15 Abonament RTV. Tylko co trzeci zobowiązany go płaci, ponad milion tego nie robi

Na 2,38 mln płatników zobowiązanych do płacenia za abonament RTV, robiła to tylko co trzecia osoba, podaje serwis wirtualnemedia.pl.

pieniądze-gotówka
11.05.2023 21:43 Abonament RTV w 2024 roku. KRRiT podjęła decyzję o wysokości stawek

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła uchwałę w sprawie wysokości stawek abonamentu RTV w przyszłym roku. Zostaną one utrzymane na tegorocznym poziomie, a zatem opłata za miesięczne używanie odbiornika radiofonicznego wyniesie 8,70 zł, a za używanie odbiornika telewizyjnego lub radiofonicznego i telewizyjnego – 27,30 zł. Od obowiązku uiszczania abonamentu RTV istnieją wyjątki.

telewizor
11.05.2023 08:57 Możesz oglądać telewizję i nie płacić abonamentu. Są proste sposoby

Abonament RTV powinien opłacać każdy Polak posiadający radio lub telewizor. Osoby, które nie zarejestrują odbiornika lub unikają opłat mogą otrzymać karę 819 zł nałożoną przez kontrolerów z poczty. Można jednak uniknąć opłaty.