Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Poczta Polska szuka pracowników. Chodzi o kontrole abonamentu RTV
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 26.02.2024 15:19

Poczta Polska szuka pracowników. Chodzi o kontrole abonamentu RTV

Poczta Polska
Iberion

Abonament RTV powinien płacić każdy, kto posiada radio lub telewizor. Opłata wywołuje wiele kontrowersji wśród polskiego społeczeństwa, a bardzo wiele osób zupełnie ignoruje ten obowiązek. Teraz Poczta Polska poszukuje pracowników, którzy będą przeprowadzać kontrole związane z uciążliwym abonamentem. 

Abonament RTV wzbudza wiele kontrowersji wśród Polaków

Abonament RTV to opłata, którą powinien uiszczać każdy Polak, który posiada odbiornik radiowy lub telewizyjny. Obowiązek ten budzi wiele kontrowersji i pojawia się coraz więcej głosów, że powinien zostać zlikwidowany lub zastąpiony jakimś innym rozwiązaniem. 

Jeśli ktoś nie opłaca abonamentu, to grozi mu surowa kara finansowa w wysokości 30-krotności miesięcznej stawki opłaty. Pracownicy Poczty Polskiej w całym kraju przeprowadzają liczne kontrole związane z tym obowiązkiem.

Sposób na podwyższenie emerytury. Trzeba spełnić kluczowe warunki

Poczta Polska poszukuje kontrolerów abonamentu RTV

Portal Wirtualnemedia.pl poinformował, że Poczta Polska poszukuje kontrolerów abonamentu RTV. Aktualnie wolna posada jest we Wrocławiu, ale w ostatnim czasie spółka prowadziła rekrutacje także w innych polskich miastach.

Kandydaci na to stanowisko powinni posiadać wykształcenie co najmniej średnie, prawo jazdy kategorii B, własny samochód, a także posiadać umiejętności obsługi komputera i pakietu MS Office. Ważna jest dobra organizacja pracy, komunikatywność oraz sumienność. Poczta Polska oferuje pracę na pełen etat w godzinach od 7 do 15. 

Tyle wynosi abonament RTV w 2024 roku

Jeśli chodzi o tegoroczne stawki abonamentu RTV, to trzeba zapłacić 8,70 zł za radioodbiornik, co w skali roku daje 104,40 zł. Za telewizor lub radio i telewizor konieczna jest opłata w wysokości 27,30 zł, czyli 327,60 zł rocznie. Warto dodać, że jeśli zapłacimy za kilka miesięcy z góry, to mamy szansę skorzystać z atrakcyjnych zniżek. Przykładowo, płacąc za 11 miesięcy, opłata abonamentowa będzie na poziomie 294,90 zł.

Zobacz także: Emerytura wyższa nawet o 20 procent, korzysta coraz więcej seniorów. Jest ważny warunek