Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Kontrola

Kontrola

mężczyzna, drzwi, ZUS
15.07.2024 17:28 ZUS ruszył z masowymi kontrolami Polaków. Będą sprawdzać jedną rzecz

ZUS przeprowadza masowe kontrole w domach Polaków na terenie całego kraju. Wizyty urzędnika mogą spodziewać się tak naprawdę wszyscy pracownicy przebywający na zwolnieniu lekarskim. Kontrole będą jednak dotyczyły także lekarzy, którzy te zwolnienia wypisują. Wykrycie nieprawidłowości będzie wiązało się z nieprzyjemnymi konsekwencjami.

kontroler
13.07.2024 14:37 Trwają masowe kontrole, sypią się mandaty. Nawet 5 tys. zł kary

Aktualnie trwają masowe kontrole domów Polaków. Na właścicieli nieruchomości nakładane są wysokie kary finansowe. Jak się okazuje, nie wszyscy przyjmują mandaty i część osób decyduje się na walkę w sądzie. Czego konkretnie dotyczą kontrole i co sprawdzają urzędnicy?

platforma zakupowa
11.07.2024 21:31 Znana platforma utrudniała Polakom wypłatę pieniędzy. Teraz czeka ją gigantyczna kara

Popularna platforma handlowa utrudniała Polakom wypłatę pieniędzy za sprzedane za jej pośrednictwem towary - przekazuje w raporcie z międzynarodowego śledztwa UODO - Urząd Ochrony Danych Osobowych.

COVID-19
09.07.2024 15:17 Szczepionki na COVID-19. 1,6 mln nieprawidłowości w Polsce. MZ śledziło "martwe dusze"

Spływają nowe dane podsumowujące funkcjonujący w Polsce system zarządzania pandemią COVID-19. Ponad półtora miliona błędów w numerach seryjnych szczepionek, system teleinformatyczny uwzględniający osoby nieżyjące od kilkunastu lat, 101 rozporządzeń ws. zagrożenia epidemicznego bez pokrycia w danych i puste krzesło Głównego Inspektora Sanitarnego. Najnowsze dane miażdżą decydentów z lat 2020-2023.

Kontrola
08.07.2024 13:32 Poczta Polska puka do drzwi? Uważaj - to kontrola, która może Cię słono kosztować

W całej Polsce trwają kontrole Poczty Polskiej. Pukanie do drzwi może w konsekwencji zwiastować mandat sięgający nawet powyżej 1 tys. zł. Można go jednak uniknąć. Polacy w przypadku kontroli zwykle popełniają trzy podstawowe błędy.

działka
07.07.2024 08:27 Masz to na działce? Lepiej uważaj, możesz dostać surową karę

To ”wykroczenie” dotyczy niemal wszystkich działkowców. Wielu z nich nie ma pojęcia, że robi coś nielegalnego. W rzeczywistości jednak ryzykują nie tylko wysoką karą finansową, ale nawet aresztem.

mężczyzna, drzwi
05.07.2024 10:25 Masowe kontrole w domach Polaków. Sypią się wysokie kary

Trwają masowe kontrole na terenie całego kraju. Pracownicy Poczty Polskiej odwiedzają domy Polaków i sprawdzają, czy dopełniają obowiązku związanego z abonamentem RTV. Kary za niepłacenie daniny są naprawdę gigantyczne, więc lepiej mieć się na baczności. Najnowsze dane Ministerstwa Finansów mówią same za siebie.

mężczyzna, drzwi
26.06.2024 13:43 Masowe kontrole Polaków w całym kraju. Można stracić ważne świadczenie

Osoby przebywające na zwolnieniu lekarskim mogą spodziewać się kontroli z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wszystko dlatego, że coraz więcej osób wykorzystuje zwolnienia w niewłaściwy sposób. Okazuje się, że jeśli na jaw wyjdą nieprawidłowości, urzędnicy mogą wstrzymać wypłatę świadczenia lub zażądać zwrotu wypłaconych pieniędzy.

mężczyzna, drzwi
20.06.2024 09:08 Masowe kontrole domów w całej Polsce. Mogą posypać się wysokie kary

Do końca sierpnia bieżącego roku zostaną przeprowadzone masowe kontrole domów w całej Polsce. Są one związane z niedawno wprowadzonym obowiązkiem dla gmin. Wiadomo, co będą sprawdzali urzędnicy. Jeśli podczas wizyty wyjdą na jaw nieprawidłowości, posypią się gigantyczne kary. 

mężczyzna, drzwi
18.06.2024 08:12 Ruszyły masowe kontrole domów w całej Polsce. Kary sypią się w milionach

Kontrolerzy Poczty Polskiej ruszyli w teren. Już niedługo do twoich drzwi może zapukać urzędnik legitymujący się specjalnym dokumentem. Sprawdzi, czy płacisz abonament RTV. W czterech miesiącach 2024 r. kary liczone są w milionach.

mężczyzna, drzwi
08.06.2024 16:56 Masowe kontrole domów w całej Polsce. Wiemy, co sprawdzają urzędnicy

Urzędnicy przeprowadzają masowe kontrole domów na terenie całego kraju. To obowiązek wszystkich gmin, które muszą sporządzić specjalne sprawozdania do końca sierpnia. Wiadomo, co będą sprawdzać kontrolerzy podczas takich wizyt. Jeśli zostaną ujawnione nieprawidłowości, mieszkańcy zapłacą surowe kary. Przedstawiamy szczegóły.

straż miejska
04.06.2024 17:37 Ruszyły kontrole w całej Polsce. Nawet 500 zł kary

Sezon na polskie owoce rozkwita, a w sklepach widzimy coraz więcej koszyków z truskawkami, malinami i borówkami. Wbrew pozorom, sprzedaż owoców może spowodować wiele zagrożeń dla klientów. Sprawa przyciągnęła już uwagę Głównego Inspektoratu Sanitarnego i nie tylko. Możliwe wysokie kary.

mężczyzna, drzwi
04.06.2024 15:08 Kontrolerzy pukają do domów w całej Polsce. Sprawdzają cztery rzeczy

Kontrolerzy pukają do domów w całej Polsce. Pracownicy Poczty Polskiej mogą złożyć nam wizytę, by sprawdzić, czy dopełniamy obowiązku związanego z opłacaniem abonamentu RTV. Jeżeli wyjdą na jaw nieprawidłowości, zapłacimy wysoką karę finansową.

kontroler
30.05.2024 14:10 Kontrolerzy pukają do domów Polaków. Sprawdzają jeden dokument

Od kwietnia ubiegłego roku obowiązuje nowe prawo o świadectwie energetycznym. Dla wielu osób jego posiadanie jest od tego czasu obligatoryjne. Przy okazji obowiązkowe zostały cykliczne kontrole systemów grzewczych, które kontrolerzy również mogą chcieć sprawdzić. Kto nie musi się przejmować? 

telewizor
29.05.2024 09:28 Potężne kary dla TVP, TVN i Polsatu. KRRiT i nie miała litości, powody mogą zaskoczyć

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zwiększa kontrolę nad treściami emitowanymi w polskich mediach. W 2023 roku nałożono setki tysięcy złotych kar, głównie za nadmierną ilość reklam, przerywanie programów informacyjnych i emisję treści zagrażających nieletnim. Najwięcej skarg skierowano przeciwko "starej TVP".

zabawki
25.05.2024 10:56 Niepokojące doniesienia tuż przed Dniem Dziecka. Rodzice muszą uważać

Niepokojące informacje tuż przed Dniem Dziecka. Kontrola zabawek i pluszaków ujawniła szereg nieprawidłowości. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta przedstawił dokument, który pokazuje, że rodzice nie zawsze mogą ufać temu, co napisane jest na opakowaniu prezentu dla dziecka. - Więcej niż 1/3 miała nieprawidłowości formalne lub konstrukcyjne - wyjaśnia UOKiK w specjalnym komunikacie.

mężczyzna, drzwi
24.05.2024 20:54 Pukają do drzwi domów w całej Polsce. Gminy się nie patyczkują

Gminy przeprowadzają masowe kontrole Polaków. Wiele osób powinno spodziewać się wizyty urzędników. Samorządy weryfikują przydomowe szamba. Jeżeli na jaw wyjdą nieprawidłowości, właściciele zapłacą ogromne kary finansowe.

mężczyzna, drzwi
23.05.2024 21:42 Skarbówka masowo kontroluje Polaków. Mogą posypać się wysokie kary

W całej Polsce trwają kontrole Polaków. Pracownicy skarbówki odwiedzają właścicieli mieszkań i sprawdzają jedną rzecz. Jeżeli wyjdą na jaw nieprawidłowości, to mieszkańcy zapłacą potężne kary finansowe. Przedstawiamy szczegóły.

mężczyzna, drzwi
11.05.2024 18:18 Pukają do domów w całej Polsce. Sprawdzają jedną rzecz

Polacy, którzy są na zwolnieniu lekarskim powinni spodziewać się wizyty urzędnika w swoim domu. Okazuje się, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych coraz częściej przeprowadza kontrole i sprawdza pracowników na L4. Co w przypadku, gdy urzędnik wykryje nieprawidłowości? 

mężczyzna, drzwi
06.05.2024 19:41 Fałszywe kontrole pieców i kotłów. Oszuści pukają do drzwi Polaków

Oszuści coraz częściej podszywają się pod policjantów, urzędników czy kontrolerów. Pukają do drzwi Polaków pod pretekstem sprawdzenia pieców i kotłów lub tworzą ulotki, w których przekazują błędne informacje. W jaki sposób uchronić się przed oszustami?

mężczyzna, drzwi
01.05.2024 15:19 Kontrolerzy zapukają do drzwi Polaków. Będą sprawdzać cztery rzeczy

Polacy powinni spodziewać się wizyty kontrolerów Poczty Polskiej. Urzędnicy będą odwiedzać domy na terenie całego kraju i sprawdzać cztery rzeczy. Kontrole są powiązane z obowiązkowym abonamentem RTV. 

mężczyzna, drzwi
22.04.2024 18:26 Ruszyły kontrole domów w całej Polsce. Posypią się mandaty

Polacy powinni przygotować się na kontrole. Urzędnicy zapukają do domów na terenie całego kraju i będą sprawdzać jedną rzecz. Konieczne jest posiadanie odpowiednich dokumentów. Jeśli właściciele nie będą ich mieć, zapłacą wysoką karę. Kontrole są związane z wywozem nieczystości. Przedstawiamy szczegóły.

drzwi, mężczyzna
16.04.2024 10:59 Urzędnicy będą pukać do drzwi Polaków. Mandaty sięgają nawet 50 tys. zł

Urzędnicy będą pukać do drzwi Polaków w całej Polsce. Jeśli podczas wizyty zostaną ujawnione nieprawidłowości, mieszkańcy zapłacą ogromne kary finansowe. Wiadomo już, co dokładnie sprawdzą kontrolerzy. Przedstawiamy szczegóły. 

mężczyzna, drzwi
15.04.2024 14:44 Ruszyły masowe kontrole Polaków. Urzędnicy sprawdzą jedną rzecz

Część Polaków w najbliższym czasie może spodziewać się kontroli urzędników. Wszyscy użytkownicy gródków działkowych powinni mieć się na baczności. Jeśli podczas takich wizyt wyjdą na jaw nieprawidłowości, działkowców czekają surowe kary. 

Pukanie do drzwi
11.04.2024 16:14 Kontrolerzy zapukają do drzwi Polaków. Będą sprawdzać jeden dokument

Chociaż przepisy mają już swoje lata, wiele osób wciąż je ignoruje. Wynajmujący i właściciele ogródków działkowych często nie mają pojęcia, że ryzykują karą rzędu nawet 5 tysięcy złotych. Wystarczy brak jednego dokumentu. W całej Polsce zaczęły się masowe kontrole, mające na celu sprawdzenie, czy wszyscy zobowiązani przestrzegają litery prawa. 

list z ZUS-u
08.04.2024 15:43 ZUS przeprowadza kontrole. Chodzi o zwolnienia lekarskie

Pracownicy bardzo często wykorzystują zwolnienia lekarskie w niewłaściwy sposób i na przykład w tym czasie jadą na urlop. Zakład Ubezpieczeń Społecznych masowo kontroluje zwolnienia, a najczęstszą przyczyną wizyt urzędników są donosy. 

pukanie do drzwi
08.04.2024 11:16 Kontrolerzy zapukają do drzwi Polaków. Wiadomo, kto zostanie skontrolowany

W 2024 roku w Polsce obowiązkowy abonament radiowo-telewizyjny wzbudza wiele pytań i wątpliwości. Poczta Polska właśnie ujawniła, kogo dotyczą kontrole w zakresie rejestracji odbiorników i opłacania abonamentu. Czy do drzwi mogą zapukać kontrolerzy?

mężczyzna, drzwi
04.04.2024 17:58 Niezapowiedziane kontrole domów. Mandaty nawet do 10 tys. zł

W najbliższym czasie gminy planują przeprowadzenie niezapowiedzianych kontroli w domach Polaków. Ma to związek z nielegalnym odprowadzaniem deszczówki. Za ujawnione nieprawidłowości grożą wysokie mandaty. Przedstawiamy szczegóły.