Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Kontrola

Kontrola

kontrola
26.03.2024 20:38 Skarbówka przeprowadza tysiące kontroli. Jest jednak duży problem

W ubiegłym roku fiskus przeprowadził aż o 30% kontroli mniej niż w roku 2022. To samo w sobie nie jest jeszcze alarmujący — taki właśnie trend był już wcześniej zapowiadany. Eksperci są jednak zaniepokojeni. Problemem jest utrzymująca się od lat niska skuteczność egzekucji.

pieniądze, mandat
19.03.2024 13:57 Masowe kontrole urzędników. Posypały się mandaty, sprawdzają jedną rzecz

Przedsiębiorcy chcieli zarobić, a stracili ogromne pieniądze. Wszystko przez paragon fiskalny i kontrole, które ujawniły szereg nieprawidłowości. Niektóre mandaty wystawione zostały na 10 i 20 tysięcy złotych. Krajowa Administracja Skarbowa nie miała litości.

Pukanie do drzwi, koperta z logo ZUS-u
15.03.2024 17:25 ZUS masowo kontroluje Polaków. Wiemy, co sprawdzają urzędnicy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych masowo kontroluje Polaków, którzy przebywają na zwolnieniu lekarskim. Wszystko to dlatego, że ogromna część osób wykorzystuje L4 w niewłaściwy sposób i na przykład wybiera się w tym czasie na wakacje. Co konkretnie sprawdza ZUS podczas takich kontroli?

Samochód
05.03.2024 13:55 Będą kontrolować kierowców. Wiadomo, co dokładnie sprawdzą

Już niebawem polscy kierowcy mogą spodziewać się kontroli związanych z odbiornikami radiowymi. Wbrew pozorom, nie chodzi tutaj jednak o kwestię związaną z abonamentem RTV. Co konkretnie będą sprawdzać podczas takich kontroli? Przedstawiamy szczegóły.

pukanie do drzwi
27.02.2024 13:19 Kontrolerzy odwiedzą Polaków. Mija termin opłacenia abonamentu RTV

Abonament RTV to temat, który zwłaszcza w ostatnim czasie powoduje u obywateli wielki ból głowy i ogrom pytań. Mimo iż opłata miała zostać zniesiona, to wciąż obowiązuje. Mało tego, za nieopłacanie abonamentu przewidziane są srogie konsekwencje. Kontrolerzy w ostatnim czasie pukają do domów Polaków i sprawdzają, czy stosujemy się do przepisów. Kto musi opłacać abonament i kiedy mija termin? Wyjaśniamy.

telewizor
25.02.2024 16:59 Nie zapłaciłeś abonamentu RTV? Możesz dostać niższą emeryturę

Poczta Polska od kilku tygodni ostrzega o przeprowadzanych w całej Polsce kontrolach. Nie wszyscy użytkownicy radia i telewizji pamiętali bowiem, by zapłacić abonament RTV. Teraz Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) będzie pobierać zaległe opłaty. Na celowniku konta bankowe i emerytury.

gaz, palnik, kuchenka
25.02.2024 16:13 Dostałeś takiego SMS-a z gazowni? Lepiej go nie usuwaj

Polska Spółka Gazownictwa (PSG) od czwartku, 22 lutego, kontaktuje się ze swoimi klientami przy pomocy wiadomości SMS. Chociaż może to budzić obawy, gazownia zapewnia, że komunikat jest jak najbardziej autentyczny. O co chodzi?

Poczta Polska
24.02.2024 22:51 Poczta Polska zatrudnia. Chodzi o kontrole abonamentu RTV

O tym, że ruszyły kontrole ws. abonamentu RTV, wiadomo już od jakiegoś czasu. Teraz jednak pojawiło się kilka nowych informacji. Poczta Polska poszukuje kontrolerów, a przy okazji zdradza, ilu z nich działa obecnie w Polsce. Wiadomo też, kiedy kontrola zapuka do drzwi.

judasz w drzwiach
23.02.2024 16:41 Kontrole abonamentu RTV. W tych godzinach zapukają do drzwi

Pracownicy Poczty Polskiej wyruszyli już z misją skontrolowania, czy właściciele telewizorów i radia opłacili abonament RTV. Spółka opublikowała również ogłoszenie — poszukiwany jest pracownik na stanowisko kontrolera. Dzięki temu wiemy już, kiedy spodziewać się kontroli.

pukanie do drzwi
22.02.2024 14:13 Pukają do drzwi i pytają o jeden dokument. Ruszyły kontrole

Posiadanie tzw. świadectwa energetycznego wymagane jest już od 28 kwietnia 2023 roku. Wiele osób jednak o nim nie pamięta lub nie wie, kiedy powinno je załatwić. A kontrola może stanąć w naszych drzwiach już wkrótce. Kto musi się na nią przygotować? Sprawdzamy, co mówią przepisy o kontrolach systemów grzewczych.

List polecony
21.02.2024 21:45 Dostałeś taki list ze skarbówki? Uważaj, obserwują cię

Wyjmując przesyłki ze skrzynki pocztowej, możemy natknąć się na niespodziewany list ze skarbówki. Jego treść wielu wprowadzi w osłupienie. Co więcej, okazuje się, że skarbówka odbiorców takich listów uważnie obserwuje.

drzwi, dom
18.02.2024 10:03 250 zł kary dla właścicieli nieruchomości. Kontrole już ruszyły

Wiele osób wciąż nie jest przygotowanych na kontrole, a te ruszył już z początkiem stycznia. Właściciele nieruchomości często zapominają bowiem o przepisach dotyczących właściwego oznakowania domów. Za brak numeru grozi nawet 250 zł, a nawet jeśli nie zapomnieliśmy o tabliczce, nie zawsze możemy być spokojni.

Kontrola mieszkania
14.02.2024 18:14 Kontrolerzy pukają do mieszkań. Właścicielom grozi wysoka kara

Pojawiły się doniesienia o kolejnych, intensywnie przeprowadzanych kontrolach mieszkań. Tym razem kontrolerzy nie sprawdzają jednak szczegółów technicznych nieruchomości, a dokumenty. Wykrycie uchybień może oznaczać sporą karę pieniężną dla właściciela.

bankomat
12.02.2024 19:38 Coraz więcej kontroli w całej Polsce. Skarbówka blokuje konta

System STIR cieszy się coraz większą popularnością wśród urzędników kontroli skarbowej. Zablokowano już 5 tysięcy kont bankowych. Eksperci nie mają wątpliwości, że ta liczba będzie wzrastać.

ZUS
08.02.2024 14:37 ZUS masowo kontroluje zwolnienia lekarskie. Sypią się kary

Często zdarza się, że pracownicy wykorzystują zwolnienia lekarskie w niewłaściwy sposób. Problem ten stale rośnie, a Zakład Ubezpieczeń Społecznych próbuje z nim walczyć. Robi to za pomocą masowych kontroli. 

Pukanie do drzwi
08.02.2024 08:19 Ruszyły kontrole w domach Polaków. Mogą posypać się mandaty

Spora część Polaków może spodziewać się kontroli straży miejskiej w swoim miejscu zamieszkania. Odwiedziny te będą związane z nowymi przepisami, które weszły w życie wraz z początkiem nowego roku w siedmiu województwach. Trzeba mieć się na baczności, bo mogą posypać się mandaty. 

drzwi
07.02.2024 12:06 Ruszyły kontrole w całej Polsce. Czy trzeba otwierać drzwi?

Termin płatności abonamentu RTV już za nami, a kontrolerzy Poczty Polskiej i Urzędu Skarbowego wyruszyli wlepiać kary. Co zrobić, kiedy kontroler zapuka do drzwi? Czy za niewpuszczenie kontroli grozi nam dodatkowa kara? 

Pukanie do drzwi
04.02.2024 09:25 ZUS skontroluje tysiące Polaków. Wystarczy jedno zdjęcie

Zwolnienia lekarskie, które pracownicy wykorzystują w niewłaściwy sposób są coraz częściej występującym problemem. W związku z tym, Zakład Ubezpieczeń Społecznych planuje przeprowadzić masowe kontrole pracowników. Okazuje się, że przez jedno zwykłe zdjęcie wrzucone do sieci możemy mieć naprawdę spore problemy. Przedstawiamy szczegóły.

Pukanie do drzwi
31.01.2024 19:26 Kontrolerzy zapukają do drzwi tysięcy Polaków. Nie otworzysz, dostaniesz karę

Wielu Polaków musi przygotować się na kontrole w ich miejscach zamieszkania. Chodzi dokładnie o właścicieli domków jednorodzinnych, których już niebawem mogą odwiedzić kontrolerzy. Okazuje się, że będą sprawdzać, czy jesteśmy w posiadaniu kluczowego dokumentu. Przedstawiamy szczegóły. 

Laptop, karta płatnicza
31.01.2024 17:22 Banki masowo sprawdzają Polaków. Wiemy, co się dzieje

Oficjalne dane przekazane przez BIG InfoMonitor jasno wskazują, że banki zaczęły znacznie częściej sprawdzać swoich klientów . Okazuje się, że pod lupę wzięto o niemal milion osób więcej, a niektórych prześwietlono nawet kilkukrotnie. O co dokładnie chodzi? Przedstawiamy szczegóły. 

Pukanie do drzwi
25.01.2024 18:22 Niezapowiedziane kontrole w całej Polsce. Wiemy, co będą sprawdzać

W tym roku planowane jest przeprowadzenie aż 60 tysięcy kontroli na terenie całego kraju. Jak się okazuje, wizyty mogą być nawet niezapowiedziane. Wiadomo już, co dokładnie będą sprawdzać inspektorzy i jak dobrze przygotować się do takiej kontroli.  

kontrola
25.01.2024 08:43 Będą chodzić po domach i sprawdzać jeden dokument. Za jego brak wlepią ogromną karę

Właściciele wielu nieruchomości w całej Polsce muszą liczyć się z kontrolami. Inspektorzy będą sprawdzać, czy dla budynku wystawiono ważny dokument. Jeśli właściciel nie będzie go miał, musi liczyć się karą wynoszącą nawet 5 tys. zł

Kontrola w domu
24.01.2024 15:08 Chodzą od domu do domu i kontrolują jedną rzecz. Drakońska kara za brak ważnego dokumentu

Właściciele nieruchomości z domami mieszkalnymi muszą się mieć na baczności. Urzędnicy prowadzą bowiem kontrole, które obejmują nie tylko sprawdzenie dokumentów czy faktur. Niespełnienie restrykcyjnych wymagań może oznaczać bardzo wysoką karę pieniężną.

Poczta Polska
22.01.2024 22:02 Poczta Polska zapowiada kontrole Polaków, zacznie się już za chwilę. Lepiej zapłacić w terminie

Już za kilka dni mija termin płatności abonamentu RTV. To ważna data przede wszystkim dla tych, którzy za telewizję i radio chcą zapłacić mniej. Niezależnie od planów oszczędnościowych, lepiej jednak nie zalegać z opłatami. Poczta może przeprowadzić kontrole.

Pukanie do drzwi
21.01.2024 23:10 Ruszyły masowe kontrole domów w całej Polsce. Sprawdzają jedną rzecz

Ruszyły masowe kontrole domów w całym kraju i już niebawem urzędnicy mogą zapukać do drzwi ponad 10 milionów Polaków. Wszystko to związane jest ze zmianami w prawie dotyczących sieci kanalizacyjnych. Okazuje się, że za brak pewnych dokumentów można zapłacić ogromną karę finansową.

policja
18.01.2024 14:09 Popełnisz prosty błąd podczas kontroli i dostaniesz 500 zł. mandatu. Jak uniknąć kary?

Nawet 500 złotych mandatu grozi zarówno kierowcy, jak i pasażerom, którzy nie będą wiedzieć, jak zachować się podczas kontroli pojazdu. Mandat dostaniemy zresztą nie tylko od policji. Sprawdzamy, o czym trzeba pamiętać.

Pukanie do drzwi
17.01.2024 13:46 Strażnicy skontrolują tysiące domów Polaków. Będą sprawdzać jeden szczegół, posypią się mandaty

Właściciele nieruchomości muszą spodziewać się kolejnych masowych kontroli urzędników. Okazuje się, że tym razem będą sprawdzać pewien z pozoru mało istotny szczegół. Jednak jest to obowiązek dla między innymi właścicieli domów i za jego niedopilnowanie przewidziane są mandaty.  

Pukanie do drzwi
12.01.2024 11:47 Będą chodzić po domach i sprawdzać jedną rzecz. Kontrole obejmą nawet 10 milionów Polaków

Rozpoczęły się kontrole polskich domów, które potrwają do końca sierpnia tego roku. Urzędnicy podczas tych wizyt będą sprawdzać, czy posiadamy konkretne dokumenty związane z wywozem nieczystości. Jeśli ich nie posiadamy, zapłacimy wysoką karę.