Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Kontrola

Kontrola

Pukanie do drzwi
12.01.2024 11:47 Będą chodzić po domach i sprawdzać jedną rzecz. Kontrole obejmą nawet 10 milionów Polaków

Rozpoczęły się kontrole polskich domów, które potrwają do końca sierpnia tego roku. Urzędnicy podczas tych wizyt będą sprawdzać, czy posiadamy konkretne dokumenty związane z wywozem nieczystości. Jeśli ich nie posiadamy, zapłacimy wysoką karę. 

Pukanie do drzwi
12.01.2024 09:28 Kontrolerzy zapukają do drzwi milionów Polaków. Trzeba otworzyć, mogą się posypać potężne kary

Urzędnicy ruszają z kontrolami domów w całej Polsce i już niebawem mogą zapukać także do twoich drzwi. Warto więc wcześniej się przygotować i wiedzieć, co dokładnie sprawdzą kontrolerzy podczas takiej wizyty. Trzeba mieć się na baczności, bo za ujawnione nieprawidłowości mogą grozić surowe kary finansowe. 

Pukanie do drzwi
10.01.2024 22:17 60 tys. kontroli w całej Polsce. Wiemy, co będą sprawdzać. "O każdej porze dnia i nocy"

Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadzi masowe kontrole Polaków, które mają być spowodowane skargami składanymi do PIP. Wezmą pod lupę nawet kilkadziesiąt tysięcy osób. Wiadomo już, co dokładnie będą sprawdzać. 

Pukanie do drzwi
06.01.2024 17:43 Zapukali do domów tysięcy Polaków. Skarbówka ściągnęła z ich kont miliony złotych

Abonament RTV jest obowiązkową opłatą dla wszystkich posiadaczy telewizorów i odbiorników radiowych. Poczta Polska przeprowadziła tysiące kontroli w domach Polaków, a urząd skarbowy zajął na ich kontach ogromne kwoty. 

Pukanie do drzwi
04.01.2024 12:02 Trwają kontrole w całej Polsce. Wystarczy jedno zgłoszenie i strażnicy zapukają do twoich drzwi

W całej Polsce wciąż trwa sezon grzewczy. Podczas niego mają miejsce wzmożone kontrole Polaków, które są związane z napływającymi w tym czasie zgłoszeniami. Podpowiadamy, co sprawdzają kontrolerzy i z czego dokładnie ich wizyty wynikają. 

Pukanie do drzwi
28.12.2023 15:22 Niezapowiedziane kontrole ruszą w całej Polsce. Wiadomo, do kogo mogą zapukać pracownicy inspekcji

Państwowa Inspekcja Pracy od 1 stycznia 2024 roku ruszy z masowymi kontrolami obywateli. Okazuje się, że pracownicy mogą zapukać do drzwi niektórych osób bez zapowiedzi. Kto powinien spodziewać się takiej wizyty? 

pukanie do drzwi
20.12.2023 16:18 Zmiany w emeryturach. Lada dzień ruszą wzmożone kontrole PIP

Wiele wskazuje na to, że w nadchodzącym 2024 roku kontrolerzy Państwowej Inspekcji Pracy będą mieli ręce pełne roboty. “Dziennik Gazeta Prawna” informuje, że już od stycznia ruszą wzmożone kontrole związane z ostatnimi zmianami w prawie. Chodzi o podpisaną przez prezydenta nowelizację ustawy o emeryturach pomostowych. Zgodnie z nią, grono osób uprawnionych do takich świadczeń znacznie się zwiększy.

Pukanie do drzwi
20.12.2023 09:30 Urzędnicy mogą zapukać do twoich drzwi. Jeśli tego nie zrobiłeś, możesz zapłacić wysoką karę

Walka ze smogiem w Polsce trwa już od dłuższego czasu, a wiele samorządów postanowiło wprowadzić przepisy nakazujące wymianę nieekologicznych pieców. Okazuje się, że dla osób, które się do tego nie dostosują, przewidziane są surowe kary pieniężne. 

zus-list-koperta-dokumenty
17.12.2023 12:29 ZUS przypomina o ważnym obowiązku. W razie kontroli konsekwencje mogą być poważne

Osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę mają prawo skorzystać ze zwolnienia chorobowego. Kontrolerzy z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych weryfikują m.in. prawidłowość wykorzystania takich zwolnień. Jeśli wykażą jakieś uchybienia, to oszukującym pracownikom grozi pozbawienie zasiłku chorobowego, jego zawieszenie bądź konieczność zwrotu. Urzędnicy przypominają, na łamach portalu money.pl, że udając się na L4, powinniśmy dopełnić pewnego obowiązku informacyjnego. O co dokładnie chodzi?

Pukanie do drzwi
14.12.2023 15:48 Urzędnicy na dniach mogą zapukać do twoich drzwi. Za brak tej umowy zapłacisz nawet 5000 zł

Urzędnicy już ruszyli z kontrolami domów. Okazuje się, że będą sprawdzać, czy posiadamy konkretne umowy związane z wywozem nieczystości. W przypadku ujawnienia pewnych nieprawidłowości, czeka nas surowa kara pieniężna.  

Kontroler pod drzwiami
13.12.2023 13:09 Tuż po nowym roku zapukają do drzwi tysięcy Polaków. Skontrolują ważną rzecz

Nowy Rok będzie oznaczał nie tylko zmiany w świadczeniach czy prawie. Wielu Polaków może się bowiem spotkać z kontrolerami pukającymi do ich domów w celu przeprowadzenia kontroli. Tym razem nie chodzi jednak o sprawy finansowe ani administracyjne - przyczyna tkwi bowiem w ogrzewaniu.

Kontrola
11.12.2023 17:01 Będą chodzić po domach i sprawdzać jedną rzecz. 1 stycznia ruszą kontrole Polaków

Już od 1 stycznia 2024 roku Straż Miejska ruszy z kontrolami domów. Okazuje się, że będą sprawdzać, czy właściciele nieruchomości przestrzegają obowiązku związanego z umieszczaniem na budynku tabliczki z nazwą ulicy oraz numerem domu. Co grozi za jej brak?

Mięso
08.12.2023 16:13 Anglicy podnoszą alarm. Chodzi o polskie mięso

Brytyjska agencja, która zajmuje się bezpieczeństwem żywności, podniosła alarm w sprawie mięsa sprzedawanego w tym kraju. Jak się niestety okazuje, chodzi o mięso pochodzące z Polski, w którym miała zostać wykryta salmonella.

Kontrola pukająca do drzwi
20.11.2023 08:48 Pukają do domów w całej Polsce. Mogą żądać wysokiej zapłaty

Nowe prawo wprowadziło obowiązkowe kontrole domów, które przeprowadzają kominiarze. Mało kto się jednak spodziewał, że w wyniku niejednoznacznych przepisów kontrolerzy będą mogli żądać od mieszkańców niebotycznych sum pieniędzy.

Mężczyzna pukający do drzwi
16.11.2023 09:18 Wzmożone kontrole w polskich domach. Za złamanie przepisów nawet 5 tys. zł kary

Choć tegoroczna jesień była wyjątkowo ciepła, od dłuższego pogoda za oknem nie rozpieszcza. Oznacza to, że w większości polskich domów rozpoczął się sezon grzewczy, a wraz z nim kontrole antysmogowe. Kary finansowe za złamanie przepisów mogą być dotkliwe. Jak można ich uniknąć?

pukanie do drzwi
15.11.2023 10:39 Urzędnicy ruszają z kontrolami domów w Polsce. Nawet 5 tys. zł kary za brak tych dokumentów

Urzędnicy rozpoczęli kontrolę domów, które korzystają z szamb i własnych oczyszczalni ścieków. Będzie weryfikowany stan techniczny instalacji, sposób pozbywania się nieczystości oraz dokumentacja. Wysokie kary czekają tych, u których zostaną ujawnione nieprawidłowości.

Kontrola puka do drzwi
13.11.2023 18:07 Pukają do drzwi domów w całej Polsce. Jeśli cię przyłapią, zapłacisz krocie

Gminy w końcu ruszyły z przeprowadzaniem kontroli domów. Mieszkańcy każdego domostwa w Polsce mogą spodziewać się urzędników pukających do drzwi na podstawie obowiązującego prawa. Jeżeli wykryte zostanie naruszenie, trzeba się liczyć z wysoką karą, sięgającą kilku tysięcy złotych.

Mężczyzna otwierający drzwi
09.11.2023 22:45 Ruszyły kontrole w całej Polsce. Jeśli nie otworzysz, możesz gorzko pożałować

Jesień to okres wzmożonych zachorowań na grypę lub przeziębienie. W tym czasie bardzo łatwo zarazić się np. od współpracowników czy osób w komunikacji miejskiej. Choć wielu Polaków idzie na tzw. L4 dopiero wtedy, gdy choruje, istnieje ogromna grupa osób, które bezprawnie przebywają na zwolnieniu chorobowym. Warto wiedzieć, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych może skontrolować takich pracowników, a w razie wykrycia nieprawidłowości odebrać zasiłek, a nawet więcej.

Telewizja Polska
02.11.2023 09:10 Kontrola NIK w TVP. Ponad milion zł na niezrealizowane produkcje

Najnowszy raport Najwyższej Izby Kontroli nie pozostawia suchej nitki na nietypowej strategii programowej Telewizji Polskiej. Przez dwa lata TVP zakupiła bądź zleciła produkcję programów za ponad milion złotych, a ostatecznie w ogóle niewyemitowanych.

policja
28.10.2023 14:01 Policja sprawdzi jedną rzecz, ruszyły masowe kontrole. Mandat do nawet 3 tys. zł

Trwa ogólnopolska akcja policji “Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo”. W jej ramach funkcjonariusze będą jeszcze częściej niż zwykle kontrolować stan oświetlenia w naszych pojazdach, przy czym główny nacisk położony zostanie na te najstarsze. Z tego powodu stacje kontroli pojazdów zapraszają kierowców na bezpłatne kontrole. Warto skorzystać, bo zakończone niepowodzeniem spotkanie z mundurowymi, może nas słono kosztować.

Ogródek działkowy
25.10.2023 14:46 Ruszyły kontrole działek. Wielu działkowców nie wie, że łamie prawo

Pojawiają się bardzo niepokojące informacje dla właścicieli ogródków działkowych. Wielu z nich nieświadomie mogło bowiem łamać prawo podczas pobytu na swojej działce. Trwające kontrole nakładają wysokie kary, niewykluczony jest nawet areszt.

Stół, list od ZUS
05.10.2023 11:23 Kontrole z ZUS ruszyły. Lepiej nie ignoruj tego pisma, chodzi o ważny obowiązek

Jak informuje “Rzeczpospolita”, Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaczął sprawdzać dokumenty składane przez tysiące Polaków. Zdaniem ekspertów kontroli nie należy bagatelizować, a wszelkie niespójności jak najszybciej wyjaśnić.

kontrola
22.09.2023 14:21 Nie unikniesz kontroli. Jeśli nie spełniłeś ważnego obowiązku, grozi ci wysoka kara

Trwają wielkie kontrole szamb. Urzędników trzeba wpuścić na teren posesji. Za utrudnianie kontroli grożą kary.

Kontrole Straży Miejskiej
18.09.2023 08:40 Ministerstwo szykuje zmiany prawne. Może zapukać do Ciebie straż miejska

Już wkrótce właściciele nieruchomości mogą się nieźle zdziwić, widząc pod drzwiami strażników miejskich chcących przeprowadzić kontrolę. Wszystko za sprawą ustawy, nad którą pracuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji - oraz brakiem jednego dokumentu, co ma być karane grzywną.

Kontrola, pukanie do drzwi
12.09.2023 20:14 Będą kontrole w domach Polaków. Zapukają również do Ciebie, ale jest jeden haczyk

Oficjalnie poznaliśmy stawki opłat za abonament w przyszłym roku. Podała je Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, przypominając jednocześnie o osobach zwolnionych z opłat, a także obowiązku płacenia. Jest jednak jeden haczyk związany z kontrolami, który bardzo ułatwia życie Polakom.

Pukanie do drzwi, kontrola
30.08.2023 08:35 Kontrolują domy na potęgę. Powodem zmiany w prawie, wizyty można uniknąć

Już od czterech miesięcy obowiązuje zmienione prawo dotyczące nieruchomości. Kontrole, które są przeprowadzane, sprawdzają m.in. zgodność jednego ważnego dokumentu. Jak jednak wynika z doniesień medialnych, może chodzić również o inny system znajdujący się w domu.

pukanie do drzwi-drzwi-kontrola-biznesinfo
22.08.2023 13:35 Trwają niezapowiedziane kontrole w naszych domach. Wielu Polaków narobiło sobie poważnych problemów

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że w pierwszym kwartale tego roku skontrolował już 21,6 tys. osób. Dla ponad 2 tys. z nich kontrola wiązała się z poważnymi konsekwencjami – łącznie z koniecznością zwrotu już otrzymanych pieniędzy. Urzędnicy przypominają, że kontrole osób przebywających na zwolnieniu lekarskim są niezapowiedziane, a donos nieraz składają osoby z bliskiego otoczenia “chorego”.

policja
11.08.2023 09:11 Policja ruszyła do akcji. Będą kontrolować nie tylko polskie drogi

Policja będzie dziś mocno czuwać nad bezpieczeństwem na drogach. Szczególną uwagę zwróci na prędkość. Akcja kontrolno-prewencyjna ma charakter międzynarodowy, co oznacza, że kontroli można się spodziewać nie tylko w Polsce.