Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Listonosz zapuka do drzwi z pieniędzmi. Poczta Polska oficjalnie to potwierdziła
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 26.03.2024 08:29

Listonosz zapuka do drzwi z pieniędzmi. Poczta Polska oficjalnie to potwierdziła

pieniądze, listonosz
Fot.: materiały własne redakcji; Poczta Polska materiały prasowe

Poczta Polska wydała ważny komunikat dotyczący 13. emerytury. Osoby pobierające świadczenie od listonoszy mają powody do zadowolenia. Oficjalne potwierdzenie dotyczące daty doręczenia należnych pieniędzy nie pozostawia złudzeń co do tego, że spora część emerytów będzie miała udaną Wielkanoc.

Poczta Polska wydała komunikat dotyczący 13. emerytury

Już wcześniej Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapewniał, że część seniorów otrzyma 13. emeryturę przed Wielkanocą. Harmonogram wypłat trzynastki został zmieniony ze względu na fakt, iż 1 kwietnia wypada w święta i wówczas nie jest możliwe wykonanie przelewów.

Poczta Polska wydała jednak specjalny komunikat skierowany do osób, które 13. emeryturę pobierają w formie gotówki od listonosza. Ta grupa emerytów nie była dotąd pewna, czy otrzyma środki zgodnie z zapewnieniami ZUS jeszcze przed Wielkanocą.

Darmowa komunikacja miejska dla seniorów. Jest tylko jeden warunek

Listonosze przyniosą pieniądze przed Wielkanocą

Poczta Polska zdecydowała się uspokoić emerytów, którzy 13. emeryturę odbierają w formie tradycyjnej. Do ich drzwi zapuka listonosz i pieniądze w ramach dodatkowego świadczenia emerytalnego trafią do ich kieszeni jeszcze przed przerwą świąteczną.

ZOBACZ: 620 zł miesięcznie bez względu na wiek. ZUS wypłaca pieniądze

- 13. emeryturę, wypłacaną przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, niektórzy emeryci i renciści otrzymają jeszcze przed Wielkanocą. Listonosze doręczą je do adresatów w całym kraju - przekazała Poczta Polska w specjalnym komunikacie.

Poczta Polska zapewnia, że emeryci dostaną pieniądze z trzynastki

W informacji na temat 13. emerytury wydanej przez Pocztę Polską nie tylko zapewniono, że listonosz przyniesie emerytom ich pieniądze zgodnie z zapowiadanym harmonogramem wypłat tzw. trzynastek. Wyjaśniono powody wcześniejszego przekazywania należnych środków.

ZOBACZ: Wygrał w Lotto 17 mln złotych. Nigdy nie dostał ani złotówki

- 13. emerytura dodawana jest co do zasady do kwietniowej wypłaty comiesięcznego świadczenia.  Zakład Ubezpieczeń Społecznych podjął decyzję, że osoby, którym termin wypłaty przypada na 1 kwietnia (świąteczny poniedziałek), otrzymają świadczenie już w marcu. Pozostałe przekazy zostaną dostarczone w terminach wypłaty emerytur i rent przypadających w kwietniu - wyjaśniła Poczta Polska.

Emeryci powinni pamiętać, że 13. emerytura wypłacana jest przez ZUS automatycznie. Listonosze otrzymają dokładne wskazania, gdzie mają przynieść pieniądze. Żadna osoba uprawniona do świadczenia nie musi składać wniosków o jego wypłatę. Dodatkowo trzynastka jest wolna od egzekucji i potrąceń.

Źródło: poczta polska, zus, biznesinfo