Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Jest ratunek dla Poczty Polskiej. Szykuje się gigantyczna dotacja
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 27.02.2024 16:13

Jest ratunek dla Poczty Polskiej. Szykuje się gigantyczna dotacja

Poczta Polska
Iberion

Już od jakiegoś czasu w sieci jest głośno o poważnych kłopotach finansowych Poczty Polskiej. “Rzeczpospolita” donosi, że już niebawem spółka będzie mogła liczyć na wsparcie w postaci dotacji, której kwota jest naprawdę imponująca. Pierwsze kroki w kierunki wypłaty pieniędzy mają zostać podjęte już w przyszłym tygodniu.

Poczta Polska w poważnych tarapatach

Jakiś czas temu w sieci zaroiło się od doniesień dotyczących poważnego kryzysu Poczty Polskiej. Sytuacja finansowa spółki jest naprawdę trudna, a “Rzeczpospolita” podaje, że straty w ubiegłym roku mogły być na poziomie nawet 30 mln złotych.

W związku z tym konieczne jest podjęcie natychmiastowych działań, które pomogą Poczcie Polskiej w zażegnaniu kryzysu. Okazuje się, że prawdopodobnie już wkrótce spółka będzie mogła liczyć na wsparcie finansowe.

Nowe świadczenie dla emerytów. Nawet do 2100 zł miesięcznie

Rewolucyjne zmiany w Poczcie Polskiej

Jakiś czas temu Poczta Polska wydała specjalny komunikat, w którym poinformowano o wprowadzeniu rewolucyjnych zmian. Rada nadzorcza podjęła bowiem decyzję o odwołaniu z pełnionych funkcji prezesa Krzysztofa Falkowskiego oraz wiceprezesa Wiesława Włodka. Przekazano także, że rezygnację złożył Maciej Biernat. Na stanowisko prezesa Zarządu Poczty Polskiej powołano Sebastiana Mikosza.

Zobacz także: Od 1 marca wzrośnie ważne świadczenie. Niektórzy mogą dostać niemal 4 tys. zł 

Poczta Polska już wkrótce otrzyma wsparcie finansowe

Już 5 marca w Sejmie ma odbyć się pierwsze czytanie projektu ustawy, który zakłada możliwość wypłaty 697 mln złotych dla Poczty Polskiej. Kryzys, którego aktualnie doświadcza spółka, jest naprawdę poważny, więc taka kwota z pewnością przyczyniłaby się do znacznej poprawy jej sytuacji. Koalicja Obywatelska, która jest autorem proponowanych zmian, liczy na ekspresowe tempo ich procedowania. Jak przekazała “Rzeczpospolitej” Karolina Pawliczak, poprawa kondycji spółki jest kwestią priorytetową.