Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Poczta Polska otrzyma 750 mln zł. Spółka wydała komunikat
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 13.06.2024 16:28

Poczta Polska otrzyma 750 mln zł. Spółka wydała komunikat

Poczta Polska
Fot. materiały własne

Poczta Polska mierzy się z kłopotami finansowymi. Jakiś czas temu sieć obiegły wieści, że państwowa spółka otrzyma pokaźną sumę pieniędzy w ramach rekompensaty. Teraz wiadomo już, że Poczta otrzyma wielki przelew. Ministerstwo Aktywów Państwowych właśnie podpisało umowę ze spółką. Przedstawiamy szczegóły.

Poczta Polska w tarapatach

Nie od dziś wiadomo, że Poczta Polska mierzy się aktualnie ze sporym kryzysem. Państwowa spółka wpadła ma problemy finansowe. Jej problemy się pogłębiają, a przyczynia się do tego wiele różnych czynników.

Jakiś czas temu nowy prezes państwowej spółki w rozmowie z Polską Agencją Prasową poinformował, że strata brutto Poczty Polskiej w ubiegłym roku była na poziomie 745 mln zł. Podczas tej samej rozmowy przyznał, że Poczta znajduje się w fatalnym stanie finansowym.

Utrata prawa do zachowku. Kto traci prawo do dziedziczenia?

Zapadła decyzja ws. rekompensaty dla Poczty Polskiej

W czwartek, 13 czerwca bieżącego roku Ministerstwo Aktywów Państwowych podpisało umowę z Pocztą Polską. Oznacza to, że państwowa spółka otrzyma rekompensaty z tytułu świadczenia tzw. usługi powszechnej w latach 2021-2022.

Podpisaliśmy dzisiaj umowę między Pocztą Polską a Ministerstwem Aktywów Państwowych, na podstawie której rząd refunduje Poczcie Polskiej poniesione w ubiegłych latach wydatki. Mam nadzieję, że te pieniądze pozwolą Poczcie przynajmniej w tym roku w miarę bezpiecznie funkcjonować - poinformował wiceminister aktywów państwowych, Jacek Bartmiński podczas konferencji prasowej.

Poczta Polska otrzyma gigantyczny przelew, wydano komunikat

Wypłata rekompensaty z pewnością będzie sporym wsparciem dla państwowej spółki. Na oficjalnej stronie internetowej Poczty pojawił się specjalny komunikat w sprawie wypłaty gigantycznej kwoty dla spółki. Jak podkreślono, kwota rekompensaty nie jest trwałym rozwiązaniem problemów firmy.

Ministerstwo Aktywów Państwowych podpisało z Pocztą Polską umowę dotyczącą wypłaty rekompensaty z tytułu świadczenia tzw. usługi powszechnej w latach 2021-2022. Kwota płatności na poczet finansowania tzw. kosztu netto wynosi łącznie 749 142 852,02 zł - czytamy w komunikacie.