Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Spółka

Spółka

Comarch
17.07.2024 09:11 Comarch zmieni właściciela i zniknie z giełdy. Cena akcji zaskakuje

Po 25 latach polski producent oprogramowania zniknie z Giełdy Papierów Wartościowych. Rodzina Filipiak oraz CVC Capital Partners ogłosili zamiar wezwania na 100 proc. akcji COMARCH S.A. ”Czas ruszyć dalej” – powiedziała córka zmarłego w 2023 roku założyciela firmy Janusza Filipiaka.

Zakłady azotowe w Puławach
24.06.2024 21:07 Wybuch w największych zakładach chemicznych w Polsce. Są ranni

W poniedziałek (24 czerwca) doszło do wybuchu w największych zakładach chemicznych w naszym kraju. Chodzi konkretnie o zakłady azotowe w Puławach, należące do Grupy Azoty. Jak podaje RMF FM, w wyniku eksplozji dwie osoby zostały ranne.

Poczta Polska
13.06.2024 16:28 Poczta Polska otrzyma 750 mln zł. Spółka wydała komunikat

Poczta Polska mierzy się z kłopotami finansowymi. Jakiś czas temu sieć obiegły wieści, że państwowa spółka otrzyma pokaźną sumę pieniędzy w ramach rekompensaty. Teraz wiadomo już, że Poczta otrzyma wielki przelew. Ministerstwo Aktywów Państwowych właśnie podpisało umowę ze spółką. Przedstawiamy szczegóły.

fotowoltaika
05.06.2024 12:20 EDP wybuduje z Columbus farmy o mocy 61 MWp

EDP Energia Polska zawarła umowę rozpoczynającą współpracę z Columbus Energy. Porozumienie obejmuje budowę farm fotowoltaicznych o łącznej mocy zainstalowanej do ok. 61 MWp.

pieniądze
24.05.2024 19:22 Ponad 3 mln zł pożyczki. Polska spółka wyjaśnia, na co przeznaczy pieniądze

3,26 miliony złotych. Dokładnie taką kwotę w ramach pożyczki otrzymała firma SUNEX S.A. Warto przypomnieć, że to nie pierwszy gigantyczny — choć chwilowy — bonus finansowy dla spółki w tym roku. Po co firmie dodatkowe środki? 

InPost
17.05.2024 15:37 InPost z ogromnym zyskiem. Coraz więcej inwestycji poza granicami Polski

InPost w tym momencie jest jedną z najprężniej rozwijających się spółek w Polsce. W zeszłym kwartale, przy wzroście przychodów o 21,5 procent, grupa zarobiła na czysto 254,8 milionów złotych, o 120 procent więcej niż przed rokiem. Firma ma na ten moment ponad 37 tysięcy paczkomatów, jednocześnie coraz więcej inwestując za granicą. W Polsce natomiast wydatki w tym obszarze zmalały o 17 procent. 

Sigma BIS
17.05.2024 14:46 Podsumowanie konferencji Sigma Bis dotyczącej marketingu sportowego

Konferencja ‘’Razem do mety’’, organizowana przez dom mediowy Sigma BIS, dotyczyła sponsoringu z zakresu sportu oraz sposobów na jego efektywne wykorzystywanie. Omówione zostały wszelkie zagadnienia, takie jak wykorzystanie sponsoringu jako elementu media mixu w kampaniach reklamowych, mierzenie wpływu sponsoringu na sprzedaż, zaangażowanie marek w promocję aktywności fizycznej młodych Polaków czy realizację projektów dotyczących gamingu i e-sportu. 

DHL
17.05.2024 13:06 Zarząd DHL Parcel Polska wybrał nowego dyrektora. Jest nim Anna Krauze

Anna Krauze dołączyła do zespołu, który zarządza spółką DHL Parcel Polska. Objęła ona stanowisko dyrektora do spraw strategicznego rozwoju e-commerce. Wcześniej była powiązana między innymi z Allegro i Castoramą.

biegnący ludzie
16.05.2024 17:09 Marka Diadora rusza ze swoją oficjalną stroną internetową w Polsce

Diadora, włoska marka produkująca odzież oraz sprzęt dla sportowców, rozwija swoją działalność na polskim rynku, startując z lokalną stroną internetową w drugim kwartale 2024 roku. Marka czerpie ze swojego dziedzictwa sportowego – ze swojej historii. Sport zawsze miał i nadal ma ogromne znaczenie dla marki. Mocno ją buduje i wpływa na bieżące myślenie o produkcie, kliencie.

Płatność zbliżeniowa
16.05.2024 14:10 Wynik EBIT i EBITDA diametralnie wyższy w spółce mPay

mPay, czyli przewodnia polska aplikacja, umożliwiająca cyfrowe płatności, skutecznie realizuje strategie wzrostu. Wyniki EBIT (zysk operacyjny, czyli zysk przed odliczeniem podatków i odsetek) oraz EBITDA (zysk operacyjny przedsiębiorstwa przed potrąceniem odsetek od zaciągniętych zobowiązań oprocentowanych oraz amortyzacji rzeczowych) pokazują, że w stosunku do wyniku z pierwszego kwartału 2023 roku wzrost jest zdecydowany. Ponadto mają zostać udostępnione karty debetowe Visa mPay oraz nowe plany subskrypcyjne dla aktywnych użytkowników w ramach programu Early Adopters, a ich nowym ambasadorem marki został były reprezentant Polski w piłce nożnej Jakub Błaszczykowski.

Biurowiec
14.05.2024 20:24 Nowa lokalizacja Volvo Tech Hub znajdzie się w Krakowie. Zajmowana powierzchnia będzie bardzo duża

Jest to już pewne – Volvo Tech Hub zajmie 10 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni w Brain Park C. Nowa część spółki Volvo Car Poland wprowadzi się do krakowskiego biurowca od Echo Investment. Proces ten będzie obejmował trzy fazy, zaczynając od września 2024 roku. W transakcji, najemcę reprezentowała firma JLL Polska, natomiast wsparcie w projekcie udzielił PDS JLL.

Poczta Polska
24.04.2024 11:51 Fatalna sytuacja Poczty Polskiej. Prezes spółki zwrócił się do pracowników

Poczta Polska przechodzi obecnie poważny kryzys finansowy. Ostatnio w mediach pojawiły się doniesienia o masowej redukcji etatów oraz o planowanych strajkach. Teraz “Gazeta Wyborcza” dotarła do listu prezesa spółki skierowanego do pracowników Poczty.

Poczta Polska
18.04.2024 10:22 Rewolucyjne zmiany w Poczcie Polskiej. Prezes chce ją "uzdrowić"

Już od dłuższego czasu Poczta Polska boryka się z poważnymi kłopotami finansowymi. Ostatnio ogłoszono masową redukcję etatów, a teraz “Rzeczpospolita” informuje, że szykują się kolejne zmiany w państwowej spółce. Ma być to efekt planu na “uzdrowienie” Poczty, opracowanego przez jej nowego prezesa.

Poczta Polska
15.04.2024 15:15 Fala zwolnień w Poczcie Polskiej? Jest odpowiedź spółki

Już od dawna w sieci krążą pogłoski o kryzysie finansowym Poczty Polskiej, a ostatnio zrobiło się głośno także o rzekomej fali zwolnień w państwowej spółce. Teraz pojawiła się odpowiedź Poczty. Czy faktycznie tysiące osób stracą pracę? Przedstawiamy szczegóły.

Poczta Polska
14.03.2024 17:30 Polacy wściekli na pocztę. Listy nie dochodzą do adresatów

Już od dłuższego czasu w sieci pojawiają się informacje dotyczące kryzysu finansowego Poczty Polskiej. Teraz okazuje się, że występują także problemy z dostarczaniem listów, a pracownicy przestali zostawiać awizo. Spółka odniosła się do zaistniałej sytuacji.  

Pepco
21.02.2024 08:27 Pepco zamyka wszystkie sklepy w tym kraju. Zaskakująca decyzja

Pepco zyskało ogromną popularność wśród Polaków. Klienci uwielbiają wybierać się tam na zakupy, bo sieć oferuje wiele świetnych produktów w atrakcyjnych cenach. Sieć obiegły niepokojące informacje, że spółka zamyka wszystkie swoje sklepy w jednym z europejskich krajów. Przedstawiamy szczegóły. 

Mikrofon
17.01.2024 12:03 Popularne radio w stanie likwidacji. Właśnie przekazano przykre wieści

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w mediach społecznościowych przekazało przykre doniesienia. Okazuje się, że popularne i lubiane radio zostanie zlikwidowane. Ta wiadomość z pewnością nie ucieszy fanów rozgłośni. Przedstawiamy szczegóły. 

Zakupy w sklepie
17.08.2023 15:46 Wielka ekspansja niemieckiej sieci. Przejęła blisko 400 supermarketów

Rozwój niemieckiej sieci handlowej Aldi postępuje. Potwierdzone zostało przejęcie sieci sklepów liczącej blisko 400 placówek. Wykorzystanie potencjału na rozwój odbywa się w momencie, gdy największy konkurent sieci ma spore problemy.

upc-polska
06.06.2023 12:42 Koniec UPC Polska. Abonenci sieci kablowej otrzymują SMS-y o zamknięciu salonów i punktów sprzedażowych

Play zamyka salony UPC Polska. Abonenci sieci kablowej otrzymują SMS-y z informacją o zamknięciu salonów i punktów sprzedażowych w kolejnych miastach. Biuro prasowe firmy potwierdziło w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl, że obecnie trwa optymalizacja połączonej sieci salonów sprzedaży.

upc
05.04.2023 14:24 Koniec UPC Polska. Znana sieć kablowa ma zmienić nazwę

Właścicielem sieci UPC Polska (dostawcy usług telewizji cyfrowej, szerokopasmowego dostępu do internetu, telefonii oraz usług mobilnych) jest firma P4, do której należy Play. Z nieoficjalnych informacji portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że w planach jest rebranding popularnej sieci kablowej na Play.

Niemiecki producent ciężarówek MAN poinformował o planach zwolnienia tysięcy pracowników.
18.02.2023 12:46 Arctic Paper i Rottneros utworzyły spółkę. Zajmie się produkcją opakowań

Arctic Paper i Rottneros utworzyły spółkę Kostrzyn Packaking. Oczekuje się, że roczne obroty wyniosą 60 mln zł.

polska flaga-biznesinfo
08.01.2023 14:55 Wicepremier Kowalczyk ogłosił, jaką spółkę przejmie rządowy holding

Podczas wizyty w województwie lubelskim wicepremier Henryk Kowalczyk (minister rolnictwa i rozwoju wsi) ogłosił, że kontrolowana przez państwo Krajowa Grupa Spożywcza zakupi od Grupy Azoty spółkę SCF Natural. Firma zajmowała się produkcją granulatów i ekstraktów chmielowych.

Dwa wybuchy metanu w kopalni Pniówek, nie żyje trzech górników
04.01.2023 11:46 Jastrzębska Spółka Węglowa. Związkowcy domagają się kolejnej podwyżki wynagrodzeń

Związkowcy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej chcą wyższych wynagrodzeń. Zarząd spółki ma trzy dni na decyzję, w przeciwnym razie nie można wykluczyć strajku.

węgiel-kamienny-east-news
13.12.2022 12:51 Ustawa o preferencyjnym zakupie paliwa stałego. Węglokoks podał, ile węgla trafiło do gmin

Węglokoks podał dane dotyczące zaopatrywania gmin w węgiel opałowy. Spółka realizuje założenia ustawy o preferencyjnym zakupie paliwa stałego.

mrirw nawozy ceny
13.10.2022 11:49 Grupa Azoty wznawia produkcję nawozów azotowych

Grupa Azoty poinformowała, że wznawia produkcję na zatrzymanych instalacjach do produkcji nawozów azotowych. Decyzja została podjęta “w związku ze zmianą warunków rynkowych”.

1328x560
14.09.2022 09:12 Skarb Państwa chce przejąć kopalnie Taurona. Oferuje symboliczną złotówkę

Grupa Tauron otrzymała ofertę pełnego przejęcia kopalń należących do koncernu za złotówkę. Ofertę złożyło Ministerstwo Aktywów Państwowych, działając w imieniu Skarbu Państwa. Jest to część planu transformacji polskiego górnictwa.

Daniel Obajtek nowe informacje
23.08.2022 12:27 Zofia Paryła zostanie nowym prezesem grupy Energa

Należąca do Grupy Orlen Energa poinformowała w poniedziałek, że od 1 września nowym prezesem będzie Zofia Paryła, dotychczasowa prezes Lotosu.

chemistry-7030101 960 720
26.07.2022 12:58 W Polsce powstała pierwsza samorządowa spółka wodorowa

W Polsce powstała pierwsza samorządowa spółka wodorowa. Jej głównymi udziałowcami są miasto Sanok oraz firma Autosan, która prawie rok temu stworzyła prototyp autobusu zasilanego wodorem.