Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Energetyka > Zofia Paryła zostanie nowym prezesem grupy Energa
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 23.08.2022 12:27

Zofia Paryła zostanie nowym prezesem grupy Energa

Daniel Obajtek nowe informacje
East News

Należąca do Grupy Orlen Energa poinformowała w poniedziałek, że od 1 września nowym prezesem będzie Zofia Paryła, dotychczasowa prezes Lotosu.

Zofia Paryła nowym prezesem grupy Energa

"Zarząd spółki Energa SA informuje, że w dniu 22 sierpnia 2022 roku Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwałę o powołaniu Pani Zofii Paryły w skład Zarządu Energa SA VII Kadencji, powierzając Jej pełnienie funkcji Prezesa Zarządu, od dnia 1 września 2022 roku" - podała w komunikacie spółka. 

Zofia Paryła jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Posiada dyplom Executive MBA walidowany przez Apsley Business School w Londynie a przyznany przez Collegium Humanum - Szkołę Główną Menedżerską w Warszawie.

W latach 1997-2017 Zofia Baryła związana była z sektorem prywatnym, w latach 2010-2017 pracowała na stanowisku głównej księgowej. W latach 2017-2018 była wiceprezesem Zarządu Energa Centrum Usług Wspólnych sp. z o.o. W  latach 2019-2020 pełniła funkcję wiceprezesa Zarządu ds. finansowych Grupy Lotos S.A, a w grudniu 2020 roku została prezesem Zarządu Grupy Lotos S.A.  

Energa

Energa jest jedną z czterech największych krajowych spółek energetycznych. Zajmuje się wytwarzaniem, dystrybucją, obrotem energii elektrycznej i cieplnej oraz obrotem gazem. Dominującym akcjonariuszem spółki jest PKN Orlen.

Energa pozostawała bez stałego prezesa od kwietnia 20202 roku, gdy ogłoszono, że dotychczasowa prezes Iwona Waksmundzka-Olejniczak obejmie kierownictwo w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie.

Od 19 lipca br. tymczasowym prezesem jest Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen. Za pełnienie obowiązków nie otrzymuje wynagrodzenia.

Tagi: spółka