Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Ponad 3 mln zł pożyczki. Polska spółka wyjaśnia, na co przeznaczy pieniądze
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 24.05.2024 19:22

Ponad 3 mln zł pożyczki. Polska spółka wyjaśnia, na co przeznaczy pieniądze

pieniądze
Fot. Pixabay/_Alicja_

3,26 miliony złotych. Dokładnie taką kwotę w ramach pożyczki otrzymała firma SUNEX S.A. Warto przypomnieć, że to nie pierwszy gigantyczny — choć chwilowy — bonus finansowy dla spółki w tym roku. Po co firmie dodatkowe środki?
 

Ponad 3 miliony złotych pożyczki

W sporządzonej 23 maja 2024 roku informacji prasowej, firma SUNEX S.A. poinformowała o pożyczce w kwocie 3,26 mln. Kredyt został udzielony spółce przez jej prezesa i akcjonariusza, Romualda Kalycioka. Podobnie jak pożyczki z kwietnia i lutego na łączną sumę 10 mln zł, również ta ma zostać spłacona do 31 grudnia 2024 roku. W oświadczeniu spółka podkreśliła, iż pożyczka została udzielona na warunkach rynkowych. Wiemy również, na co zostaną przeznaczone pieniądze.
 

Ważny zasiłek pójdzie w górę. Większe pieniądze już od sierpnia

Spółka tłumaczy powody

Pożyczki udzielane firmom nierzadko kojarzone są z kłopotami finansowymi. Czy producentowi pomp ciepła grozi bankructwo? Nic bardziej mylnego! Jak czytamy w opublikowanej przez SUNEX informacji, pożyczka została udzielona ”na przejęcia i rozbudowę mocy produkcyjnych”.

SUNEX ma podpisany list intencyjny w sprawie przejęcia austriackiej firmy instalacyjnej specjalizującej się w pompach ciepła i urządzeniach grzewczych. Spółka negocjuje także zakup nieruchomości w Raciborzu sąsiadującej z zakładem spółki oraz przejęcie części pracowników od Mavex-Rekord pod koniec maja — napisano w informacji prasowej.

Czym zajmuje się SUNEX S.A.?

W obwieszczeniu nie zabrakło również szczegółowej i nieskromnej charakterystyki spółki. Sama firma określa się jako ”czołowy producent rozwiązań opartych o odnawialne źródła energii”. SUNEX oferuje swoim klientom inteligentne systemy stosowane w technice solarnej i grzewczej. Spółka może pochwaliła się również własnym działem badań i rozwoju, a także niemałym przychodem, który w ubiegłym roku wyniósł aż 315,7 mln zł. Od 2023 roku ponad 80% produkcji spółki znajduje się na rynkach zagranicznych.

źródło: sunex.pl