Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Wicepremier Kowalczyk ogłosił, jaką spółkę przejmie rządowy holding
Maria Gil-Sobczyk
Maria Gil-Sobczyk 08.01.2023 14:55

Wicepremier Kowalczyk ogłosił, jaką spółkę przejmie rządowy holding

polska flaga-biznesinfo
Biznesinfo

Podczas wizyty w województwie lubelskim wicepremier Henryk Kowalczyk (minister rolnictwa i rozwoju wsi) ogłosił, że kontrolowana przez państwo Krajowa Grupa Spożywcza zakupi od Grupy Azoty spółkę SCF Natural. Firma zajmowała się produkcją granulatów i ekstraktów chmielowych.

Trwają ustalenia biznesowe

W pierwszym tygodniu stycznia szef resortu rolnictwa odwiedził nieczynny od pewnego czasu zakład SCF Natural Sp. z o.o. Znajduje się on w Suchodołach w województwie lubelskim. Wiceminister Kowalczyk poinformował wówczas, że Krajowa Grupa Spożywcza zamierza odkupić spółkę SCF od Grupy Azoty.

Dodał, że jest już pierwsze porozumienie pomiędzy obiema spółkami Skarbu Państwa i trwają rozmowy w celu ustalenia warunków przejęcia.

Mam nadzieję, że wkrótce ten zakład ożyje i wznowi skup chmielu oraz produkcję granulatu – podkreślił wicepremier Henryk Kowalczyk. Zapewnił również o zabezpieczeniu pieniędzy dla Krajowej Grupy Spożywczej na skup chmielu. Polska jest jednym z największych jego producentów w UE. Większość terenów upraw, bo aż 90 proc., znajduje się właśnie w województwie lubelskim.

MRiRW-zdjecie-gov-wicepremier-kowalczyk
Wicepremier Henryk Kowalczyk w zakładzie SCF Natural (fot. MRiRW)

Rząd chce nabyć jakąś sieć handlową

Miesiąc temu na łamach portalu Biznesinfo opisywaliśmy wypowiedź wicepremiera Kowalczyka, który w rozmowie ze stacją TOK FM został zapytany o plany Krajowej Grupy Spożywczej w zakresie wykupu sieci Żabka (w październiku pomysł ten wysunął na jednym z wyborczych spotkań prezes PiS Jarosław Kaczyński).

Minister Kowalczyk stwierdził wówczas, że jeśli jakaś sieć spożywcza będzie chciała znaleźć nowego właściciela, rząd jest chętny do rozmów.