BiznesINFO.pl
polska flaga-biznesinfo

Biznesinfo

Wicepremier Kowalczyk ogłosił, jaką spółkę przejmie rządowy holding

8 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Maria Gil-Sobczyk

Podczas wizyty w województwie lubelskim wicepremier Henryk Kowalczyk (minister rolnictwa i rozwoju wsi) ogłosił, że kontrolowana przez państwo Krajowa Grupa Spożywcza zakupi od Grupy Azoty spółkę SCF Natural. Firma zajmowała się produkcją granulatów i ekstraktów chmielowych.

Trwają ustalenia biznesowe

W pierwszym tygodniu stycznia szef resortu rolnictwa odwiedził nieczynny od pewnego czasu zakład SCF Natural Sp. z o.o. Znajduje się on w Suchodołach w województwie lubelskim. Wiceminister Kowalczyk poinformował wówczas, że Krajowa Grupa Spożywcza zamierza odkupić spółkę SCF od Grupy Azoty.

Dodał, że jest już pierwsze porozumienie pomiędzy obiema spółkami Skarbu Państwa i trwają rozmowy w celu ustalenia warunków przejęcia.

Mam nadzieję, że wkrótce ten zakład ożyje i wznowi skup chmielu oraz produkcję granulatu – podkreślił wicepremier Henryk Kowalczyk. Zapewnił również o zabezpieczeniu pieniędzy dla Krajowej Grupy Spożywczej na skup chmielu. Polska jest jednym z największych jego producentów w UE. Większość terenów upraw, bo aż 90 proc., znajduje się właśnie w województwie lubelskim.

MRiRW-zdjecie-gov-wicepremier-kowalczyk

Wicepremier Henryk Kowalczyk w zakładzie SCF Natural (fot. MRiRW)

Rząd chce nabyć jakąś sieć handlową

Miesiąc temu na łamach portalu Biznesinfo opisywaliśmy wypowiedź wicepremiera Kowalczyka, który w rozmowie ze stacją TOK FM został zapytany o plany Krajowej Grupy Spożywczej w zakresie wykupu sieci Żabka (w październiku pomysł ten wysunął na jednym z wyborczych spotkań prezes PiS Jarosław Kaczyński).

Minister Kowalczyk stwierdził wówczas, że jeśli jakaś sieć spożywcza będzie chciała znaleźć nowego właściciela, rząd jest chętny do rozmów.

Tagi:

rolnictwospółka

Maria Gil-SobczykAutor

Wydawca Biznesinfo, copywriter i korektor językowy. W poprzednich latach dziennikarz Grupy KRN Media oraz specjalista ds. mediów społecznościowych. Ukończyła studia magisterskie z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Szczególnie interesują ją tematy społeczne i gospodarcze, pilnie śledzi zmiany dotyczące rynku nieruchomości i finansów. Prywatnie pasjonują ją podróże, górskie wędrówki i cukiernicze rewolucje dokonywane we własnej kuchni.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: maria.gil-sobczyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

Biedronka oferuje sprzęt elektroniczny w absurdalnie niskich cenach. Promocja od poniedziałku w sklepach

Czytaj więcej >

Handel

Niemiecki dyskont Woolworth wkracza do Polski. W tym roku pierwsze sklepy

Czytaj więcej >
Napoje energetyczne mogą być szkodliwe

Handel

Minister sportu Kamil Bortniczuk proponuje ograniczenie sprzedaży napojów energetycznych dla dzieci i młodzieży

Czytaj więcej >

Handel

Masło już dawno nie było tak tanie. Kaufland zdecydowanie prześcignął inne sklepy

Czytaj więcej >

Handel

Alarmująca sprzedaż popularnych „małpeczek”. Na horyzoncie widać zmiany

Czytaj więcej >

Handel

Kaufland płaci klientom, jeśli stoją w kolejce do kas dłużej niż 5 minut

Czytaj więcej >