Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Grupa Azoty wznawia produkcję nawozów azotowych
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 13.10.2022 11:49

Grupa Azoty wznawia produkcję nawozów azotowych

mrirw nawozy ceny
Domena publiczna

Grupa Azoty poinformowała, że wznawia produkcję na zatrzymanych instalacjach do produkcji nawozów azotowych. Decyzja została podjęta “w związku ze zmianą warunków rynkowych”.

Grupa Azoty wznawia produkcję nawozów

-W związku ze zmianą warunków rynkowych Zarząd Grupy Azoty S.A. podjął decyzję o uruchomieniu w Tarnowie, z dniem 12 października br. produkcji na instalacji nawozów azotowych, kaprolaktamu, poliamidu 6. Jednocześnie Zarząd Grupy Azoty Puławy podjął decyzję o dociążeniu i uruchomieniu instalacji produkcji nawozów azotowych w Segmencie Agro, tj. produktów PULAN®, PULAN® MACRO, SALETRZAK 27N, PULREA® , PULREA®+INu, RSM®) z dniem 12 października 2022 roku - podała spółka w informacji prasowej. 

W sierpniu br. Grupa Azoty wstrzymała pracę instalacji do produkcji nawozów azotowych, kaprolaktamu oraz poliamidu 6. Zakłady w Puławach ograniczyły produkcję amoniaku do ok. 10 procent mocy wytwórczych oraz wstrzymały część produkcji w segmentach tworzyw i argo.

Grupa Azoty poinformowała, że decyzje o ograniczeniu produkcji podjęła ze względu na rosnące ceny gazu. Obecnie są one niższe niż w momencie ogłoszenia wstrzymania produkcji - wtedy wynosiły 280 euro za MWh, aktualnie kształtują się na poziomie ok.160 euro za MWh. 

Grupa Azoty

 Grupa Azoty zajmuje obecnie drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych. Produkty spółki, takie jak melamina, poliamid mają zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu

W skład spółki wchodzą m.in. Grupa Azoty S.A. (jednostka dominująca z siedzibą w Tarnowie), Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A, Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A., Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A i Compo Expert Holding GmbH.

Tagi: spółka