Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Poczta Polska

Poczta Polska

skrzynka pocztowa
27.03.2024 19:50 Poczta Polska potwierdza przerwę. Jest komunikat

Poczta Polska opublikowała ważny komunikat. W najbliższych dniach Polacy nie będą mogli wysłać listu ani odebrać paczki w placówkach w całym kraju. Zacznie się już w sobotę, 30 marca i potrwa przez trzy dni.

Ericsson
26.03.2024 22:52 Gigant zwolni 1200 osób. ”Nie pierwsza i nie ostatnia fala"

W Europę uderzyła kolejna fala zwolnień. Tym razem pracę straci aż 1200 osób. Powód? Gigant technologiczny szuka oszczędności. Wiemy, którzy pracownicy zostaną zwolnieni.

pieniądze, listonosz
26.03.2024 08:29 Listonosz zapuka do drzwi z pieniędzmi. Poczta Polska oficjalnie to potwierdziła

Poczta Polska wydała ważny komunikat dotyczący 13. emerytury. Osoby pobierające świadczenie od listonoszy mają powody do zadowolenia. Oficjalne potwierdzenie dotyczące daty doręczenia należnych pieniędzy nie pozostawia złudzeń co do tego, że spora część emerytów będzie miała udaną Wielkanoc.

Poczta Polska
25.03.2024 21:02 Protest w Poczcie Polskiej. Pracownicy mają dość

Już jakiś czas temu w sieci pojawiły się doniesienia o trudnej sytuacji finansowej Poczty Polskiej. Kryzys jeszcze bardziej się pogłębia, przez co spółka planuje redukcję tysięcy etatów. Teraz “Rzeczpospolita” podaje, że już wkrótce może dojść do strajku pracowników Poczty Polskiej. 

kontrola
22.03.2024 17:34 Ważny komunikat Poczty Polskiej. Chodzi o kontrole abonamentu RTV

Obowiązkiem każdego posiadacza odbiornika telewizyjnego lub radiowego jest zarejestrowanie go w ciągu 14 dni od momentu wejścia w posiadanie takiego urządzenia. Poczta Polska pobiera z tego tytułu opłatę, czyli tzw. abonament RTV. Kontrole rejestracji odbiorników RTV może przeprowadzić uprawniony pracownik Poczty Polskiej.

Poczta Polska
21.03.2024 09:57 Podwyżki na Poczcie już od 1 kwietnia. Zdrożeją podstawowe usługi

Poczta Polska potwierdziła zaskakujące informacje. Wiadomo, że już za kilka dni wzrosną ceny opłat niektórych przesyłek. Dotyczyć to będzie nawet najbardziej podstawowych usług pocztowych, zaś ceny wzrosną nawet o 2 zł. Klienci muszą o tym wiedzieć.

Poczta Polska
20.03.2024 21:55 Poczta Polska z szansą na duże pieniądze. Zadecyduje prezydent

Poczta Polska jest na najlepszej drodze do uzyskania 2 mld złotych. “Tak” dla dotacji właśnie powiedział jednym głosem polski parlament. Pieniądze są spółce bardzo potrzebne, zważając na to, że około 80 proc. jej placówek nie przynosi zysków. Teraz dalszy los noweli Prawa Pocztowego leży już tylko w rękach prezydenta.

pracownik Poczty Polskiej
14.03.2024 22:42 Poczta Polska pilnie szuka pracowników. Wymagania zaskoczą każdego

Poczta Polska znów poszukuje osób do pracy. Spółka zatrudni kilkuset pracowników, którzy w większości nie muszą nawet posiadać doświadczenia. Oferta kusi dodatkowymi benefitami, które zapewnia pracodawca. Przedstawiamy szczegóły.  

Poczta Polska
14.03.2024 17:30 Polacy wściekli na pocztę. Listy nie dochodzą do adresatów

Już od dłuższego czasu w sieci pojawiają się informacje dotyczące kryzysu finansowego Poczty Polskiej. Teraz okazuje się, że występują także problemy z dostarczaniem listów, a pracownicy przestali zostawiać awizo. Spółka odniosła się do zaistniałej sytuacji.  

Poczta Polska
14.03.2024 09:25 Pracownicy Poczty Polskiej stracą pracę? Spółka zapowiada cięcia

O problemach Poczty Polskiej wiadomo już od jakiegoś czasu. Po kilku sygnałach zapowiadających, że spółka stanie na nogi, teraz padła informacja o redukcji etatów o nawet 5 tysięcy. Czy pracownicy Poczty Polskiej stracą pracę?

Poczta Polska
13.03.2024 21:01 Poczta Polska masowo tnie etaty. Brakuje pieniędzy na wypłaty

Jakiś czas temu w sieci rozpisywano się o kłopotach finansowych Poczty Polskiej. Jak się okazuje, teraz spółka musi zmierzyć się z kolejnym problemem związanym z rosnącą płacą minimalną. Już wkrótce Poczta Polska ma rozpocząć cięcie etatów i zredukować ich ilość nawet o kilka tysięcy. 

Mężczyzna puka do drzwi
07.03.2024 15:16 Ruszyły kontrole w całej Polsce. Sprawdzą cztery rzeczy

W całym kraju trwają masowe kontrole abonamentu RTV. Kontrolerzy z Poczty Polskiej ruszyli w teren i pukają do drzwi w celu sprawdzenia, kto wywiązuje się z obowiązku zapłaty za użytkowanie odbiorników radiowo-telewizyjnych, a kto unika zapłaty obowiązkowej daniny. Poczta wydała oficjalny komunikat dotyczący przeprowadzanych działań i ujawniła, jakie cztery rzeczy będą sprawdzane przez jej pracowników podczas wizyt w domach Polaków.

skrzynka na listy, poczta
05.03.2024 21:44 Awantura na poczcie. Listy nie przychodziły od miesiąca, zaskakujący powód

W Strzałkowie w województwie wielkopolskim doszło do skandalu z  udziałem Poczty Polskiej. Mieszkańcy przez miesiąc nie dostawali żadnych przesyłek. W końcu Pan Łukasz wziął sprawy w swoje ręce. To, co usłyszał, go zszokowało.

skrzynka na listy
28.02.2024 13:43 Litera "R" na skrzynce pocztowej. Niewielu wie, co oznacza

Na wielu skrzynkach pocztowych widnieje naklejka w kształcie białego kwadratu z literą "R" w samym środku. Niektórzy zachodzą w głowę, co oznacza ten znak. Okazuje się, że to wiadomość do listonosza, dzięki której możemy uniknąć sporo zachodu. O tym warto wiedzieć. 

Poczta Polska
27.02.2024 16:13 Jest ratunek dla Poczty Polskiej. Szykuje się gigantyczna dotacja

Już od jakiegoś czasu w sieci jest głośno o poważnych kłopotach finansowych Poczty Polskiej. “Rzeczpospolita” donosi, że już niebawem spółka będzie mogła liczyć na wsparcie w postaci dotacji, której kwota jest naprawdę imponująca. Pierwsze kroki w kierunki wypłaty pieniędzy mają zostać podjęte już w przyszłym tygodniu.

Poczta Polska
26.02.2024 15:19 Poczta Polska szuka pracowników. Chodzi o kontrole abonamentu RTV

Abonament RTV powinien płacić każdy, kto posiada radio lub telewizor. Opłata wywołuje wiele kontrowersji wśród polskiego społeczeństwa, a bardzo wiele osób zupełnie ignoruje ten obowiązek. Teraz Poczta Polska poszukuje pracowników, którzy będą przeprowadzać kontrole związane z uciążliwym abonamentem. 

Poczta Polska
24.02.2024 22:51 Poczta Polska zatrudnia. Chodzi o kontrole abonamentu RTV

O tym, że ruszyły kontrole ws. abonamentu RTV, wiadomo już od jakiegoś czasu. Teraz jednak pojawiło się kilka nowych informacji. Poczta Polska poszukuje kontrolerów, a przy okazji zdradza, ilu z nich działa obecnie w Polsce. Wiadomo też, kiedy kontrola zapuka do drzwi.

judasz w drzwiach
23.02.2024 16:41 Kontrole abonamentu RTV. W tych godzinach zapukają do drzwi

Pracownicy Poczty Polskiej wyruszyli już z misją skontrolowania, czy właściciele telewizorów i radia opłacili abonament RTV. Spółka opublikowała również ogłoszenie — poszukiwany jest pracownik na stanowisko kontrolera. Dzięki temu wiemy już, kiedy spodziewać się kontroli.

Poczta Polska
16.02.2024 14:13 Rewolucja w Poczcie Polskiej. Ogłoszono ważne zmiany w zarządzie

Wielkie trzęsienie ziemi we władzach Poczty Polskiej. Spodziewane od dłuższego czasu zmiany we władzach spółki w końcu się dokonały. Kto zastąpił dotychczasowego prezesa i czego można się spodziewać?

Poczta Polska
15.02.2024 22:41 Duże zmiany w Poczcie Polskiej. Spółka wydała komunikat

Jakiś czas temu w sieci rozpisywano się o rzekomych problemach Poczty Polskiej. Teraz okazało się, że spółka wprowadza rewolucyjne zmiany. W czwartek 15 lutego wydano specjalny komunikat, z którego dowiadujemy się o modyfikacjach w Zarządzie Poczty Polskiej. Przedstawiamy szczegóły.

Poczta Polska
13.02.2024 11:20 Nowa umowa Poczty Polskiej. Nie dotyczy przesyłek pocztowych

Pomimo doniesień o złej kondycji finansowej Poczty Polskiej, ta nie zamierza upadać. Wręcz przeciwnie - instytucja kontynuuje rozwój swojej działalności. Co więcej - nie chodzi wcale o działalność pocztową, ani też sprzedaż literatury.

Poczta Polska
09.02.2024 19:04 Duże zmiany na Poczcie Polskiej. Właśnie wydano komunikat

Początek reform w Poczcie Polskiej już ruszył. W piątek, 9 lutego, podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia, akcjonariusze spółki odwołali aż trzech członków rady nadzorczej. Zmiany spodziewane są już wkrótce także w zarządzie.

Poczta Polska, seniorzy
09.02.2024 10:11 Poczta Polska wydała pilny komunikat. Chodzi o wypłaty emerytur

Na 9 lutego zaplanowany został Ogólnopolski Protest Rolników, który będzie wiązał się z niemałymi utrudnieniami na drogach. W związku z tym wydarzeniem, Poczta Polska wydała specjalny komunikat dotyczący wypłaty emerytur właśnie w tym dniu. 

pilot tv
07.02.2024 19:17 Sprawdzą, czy płacisz abonament RTV. Mają sposób

Niedawne orzeczenie Najwyższego Sądu Administracyjnego spowodowało niemałe zamieszanie w kontekście abonamentu RTV. Okazuje się bowiem, że kontrolerzy Poczty Polskiej będą mogli kontrolować nie tylko obecność odbiorników radiowych oraz telewizyjnych. Jak konkretnie będą teraz wyglądały kontrole?

Poczta Polska
07.02.2024 14:38 Poczta Polska uratowana? "Mam zapewnienie ze strony KE"

Trudna sytuacja Poczty Polskiej nie jest tajemnicą co najmniej od początku tego roku. Wciąż pojawiają się sygnały o planach na finansowe wsparcie, do tej pory jednak dość mgliste. Teraz jednak Borys Budka zwrócił się w tej sprawie do Komisji Europejskiej i uzyskał jasną deklarację.

Kobieta, smartfon
03.02.2024 15:21 Abonament RTV obejmie smartfony? Zaskakująca odpowiedź pracownicy Poczty Polskiej

Abonament RTV to opłata, która budzi wiele kontrowersji w polskim społeczeństwie. Niektórzy uważają, że powinna zostać zniesiona, a inni wręcz przeciwnie - twierdzą, że powinna objąć także smartfony, tablety i laptopy. Dziennik “Fakt” zapytał pracownicę Poczty Polskiej o jej zdanie na ten temat. Odpowiedź była zaskakująca. 

Poczta Polska
28.01.2024 14:14 Poczta Polska wydała zaskakujący komunikat. Wiele osób oniemiało, gdy to zobaczyło

Wygląda na to, że w finansowym kryzysie Poczty Polskiej rozpoczął się nowy rozdział. Teraz spółka rozpoczęła sprzedaż mieszkań i działek. Niektóre z nich są w naprawdę atrakcyjnych cenach, jest jednak haczyk.

Poczta Polska
22.01.2024 22:02 Poczta Polska zapowiada kontrole Polaków, zacznie się już za chwilę. Lepiej zapłacić w terminie

Już za kilka dni mija termin płatności abonamentu RTV. To ważna data przede wszystkim dla tych, którzy za telewizję i radio chcą zapłacić mniej. Niezależnie od planów oszczędnościowych, lepiej jednak nie zalegać z opłatami. Poczta może przeprowadzić kontrole.