Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Wakacje

Wakacje

Bon turystyczny szybciej
17.07.2020 02:00 Bon turystyczny jednak wcześniej. Ważna deklaracja wicepremier Emilewicz

Bon turystyczny może pojawić się jeszcze w tym miesiącu. Ważna wypowiedź Minister Rozwoju daje duże nadzieje wszystkim, którzy pragną wyjechać na wakacje, ale także całej branży turystycznej. Zdradzamy szczegóły postanowień - wiemy kiedy pieniądze dostaną hotelarze oraz rodzice. Jakie warunki trzeba spełnić aby otrzymać finansowanie na wakacje? Do kiedy będzie można realizować świadczenie? Odpowiedzi w naszym artykule.

Bon turystyczny nie dla emerytów
15.07.2020 02:00 Świadczenie przejdzie im koło nosa. Dwa dni po wyborach sejmowa komisja odrzuciła poprawkę w sprawie bonu turystycznego

Bon turystyczny nie dla seniorów. Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny odrzuciła poprawę Senatu, by ze świadczenia mogli skorzystać również emeryci i renciści. Udało się jednak zachować inną ważną poprawkę, o którą zabiegali senatorowie opozycji - chodzi o wypłacanie bonu rodzicom, którzy pracują za granicą. W pierwotnym projekcie ustawy nie było takiego zapisu.

LOT na wakacje
13.07.2020 02:00 Wiemy gdzie Polacy najchętniej latają na wakacje. LOT rzuca rękawicę tanim liniom lotniczym

LOT zaprezentował dane o najpopularniejszych kierunkach, które są wybierane przez pasażerów po przywróceniu regularnych połączeń. Okazuje się, że Polacy tęsknili za słonecznymi wakacjami i gorącym piaskiem - po wznowieniu lotów wybraliśmy zagraniczne destynacje.

Wynajem samochodu znowu droższe
06.07.2020 02:00 Chcesz wynająć samochód na wakacje? Możesz się mocno zdziwić

Wynajem samochodu w wakacyjnych miejscach odpoczynku może wielu rozczarować. Ceny w wypożyczalniach gwałtownie rosną. Wiele wskazuje na to, że tegoroczne wyjazdy będą wyjątkowo drogie. Pandemia koronawirusa kształtuje rzeczywistość w nieciekawych barwach. Ograniczenia w hotelach, rosnące ceny kwater, ograniczone all inclusive, a teraz podwyżki przy okresowych wynajmach aut.

Wakacje
02.07.2020 02:00 Jeśli wykupujesz wakacje, lepiej uważaj. Możesz zapłacić za coś, co w ogóle nie istnieje

Rozpoczęły się wakacje, wiele osób bierze więc urlopy, aby odpocząć z dala od miejsca zamieszkania. Po otwarciu granic do łask wrócił wycieczki zagraniczne, na co zacierają ręce biura turystyczne. Przez nieuwagę, łatwo wpaść w pułapkę oszustów.

Na wakacje wydamy mniej
29.06.2020 02:00 Za urlop chcemy płacić mniej. Większość Polaków zmieniło swoje wakacyjne plany

Wakacje w tym roku będą inne od wszystkich. Na świecie wciąż szaleje pandemia koronawirusa, wielu z nas zamiast plaż Majorki wybierze nadbałtycki piasek. Okazuje się także, że na wypoczynek wydamy dużo mniej niż planowaliśmy. Sytuacja w Polsce zmusiła wiele do przeanalizowania swojego stanu materialnego. Wnioski, jakie zostały wyciągnięte wskazują, że w tym roku planujemy podczas urlop rzadziej sięgać do portfeli.

Wakacje z problemami
26.06.2020 02:00 Branża hotelarska w kryzysie. Turystów w wakacje jak na lekarstwo

Wakacje 2020 będą nietypowe. Co do tego nikt nie ma złudzeń. Klienci wystraszeni kornawirusem omijają biura podróży szerokim łukiem. Zamknięta przez niemalże cały czerwiec przestrzeń powietrzna nad Europą także nie zachęca do zagranicznych eskapad. Pragnącym piasku i szumu fal pozostaje wyjazd nad Bałtyk. Niestety, ogromne pieniądze zainwestowane przez rząd w promocję wakacji w Polsce nie przynoszą jeszcze oczekiwanych rezultatów. Hotelarze są w bardzo kiepskich nastrojach.

Ceny w górach i nadm ozrzem
21.06.2020 02:00 Nad morzem drożyzna, ale w górach nie lepiej. Dwa gofry i dwie kawy za 60 zł

Wielu klientów patrząc na ceny w górach i nad morzem, złapie się na za głowę. Choć turyści dawno się przyzwyczaili, że w miejscowościach atrakcyjnych turystycznie trzeba więcej zapłacić, to coraz więcej osób ma już dość. Konsumenci zamieścili zdjęcia rachunku, na którym zapłacili 60 zł za dwa gofry i dwie kawy.