BiznesINFO.pl
Ceny paliw znowu w górę. Eksperci przewidują ciężką końcówkę wakacji.

https://pixabay.com/JirkaF

Drogi powrót z wakacji. Ceny paliw nikogo nie będą rozpieszczać

28 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Ceny paliw mogą wzrosnąć wraz z końcówką wakacji. Niestety, ale powroty z wakacji mogą się okazać bardzo kosztowne dla większości kierowców. W USA wzrosła nawet ilość kupowanego paliwa.

Ceny paliw uderzą w kierowców

Ceny paliw mogą uderzyć w kierowców. Niestety, ale ceny paliw w Polsce mogą różnić się także w zależności od regionu, w którym kierowca chce zatankować. Co więcej, według danych podanych przez Wirtualną Polskę, ceny paliw wzrosły średnio o 50 gr. od marca br., a koszt tankowania jest także uzależniony od tego, co kierowcy leją do baku swojego pojazdu. 

Ceny paliw na stacjach benzynowych zależą także od innych czynników. Jak wynika z najnowszego raportu BM Reflex, hurtowe ceny paliw w najbliższym tygodniu mogą spaść, natomiast poszybują w górę te na stacjach benzynowych. Eksperci wskazują także na podwyżki na stacjach wielkich koncernów. W przypadku stacji niezależnych, ceny paliw raczej nie wzrosną.

Ceny paliw w górę na stacjach benzynowych

Ceny paliw wzrosły ze względu na obawy związane z huraganem Laura. "Ostatni tydzień sierpnia spowodował chwilowy wzrost cen październikowej serii kontraktów na ropę naftową Brent powyżej 46 USD/bbl, z powodu oczekiwanego zagrożenia dla amerykańskiej infrastruktury naftowej ze strony huraganów." - napisało BM Reflex w komentarzu rynkowym.

Ceny paliw zależą także od popytu, zmiany zapasów czy produkcji ropy naftowej. W związku z huraganem wiele rafinerii zdecydowało się zawiesić proces wydobycia. Niestety, ale na ceny paliw ma wpływ także popyt. Obecnie, na rynku amerykańskim jest on niższy o 11 proc. niż w w poprzednim roku. "Tymczasem zgodnie z danymi EIA w tygodniu kończącym się 21 sierpnia amerykańska konsumpcja paliw wzrosła w skali tygodnia 2,5 mln bbl/d do 19,6 mln bbl/d i jest to najlepszy tygodniowy odczyt konsumpcji od połowy marca." - podało BM Reflex.

<

Tagi:

SamochódDrogi i autostradywakacjepolskie drogiPolskapieniądzePaliwomotoryzacjaceny paliwCeny

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunk&oacute;w międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zaw&oacute;d, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial &quot;House of Cards&quot;. Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów

Czytaj więcej >
pixabay, geralt

Twój portfel

Podwyżki cen prądu nieuniknione. W ciągu kilku lat dołożymy po 700 zł

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Czekasz na paczkę? To się nie doczekasz, prędzej znikną Ci pieniądze z konta

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonament RTV. Są stawki na przyszły rok

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 10.04.2019. n/z Klawiatura z dlonia w rekawicy.

Twój portfel

Oszustwo na "Netflix" i na "PayPal". KNF ostrzega przed fałszywymi mailami

Czytaj więcej >
Oszczędzić na wywozie śmieci nie zawsze się da

Twój portfel

Mieszkańcy bloków bez liczników zapłacą krocie. Niezależnie od segregacji i oszczędzania wody

Czytaj więcej >