Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Samochód

Samochód

Samochód

samochód
09.04.2024 10:04 Zapomnisz o ważnym obowiązku i pożałujesz. Zapłaciło już 350 tysięcy kierowców

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy samochodów. Za brak ciągłości w polisie kierowcy płacą potężne kary finansowe. Jak się jednak okazuje, wciąż coraz więcej osób nie dopełnia tego obowiązku. 

autostrada, samochody
01.04.2024 17:21 Zła wiadomość dla kierowców. 1 kwietnia ceny poszły w górę

Zarządca autostrady ma niemiłą niespodziankę dla kierowców. Od 1 kwietnia — i niestety nie jest to żart na prima aprilis — opłaty za przejazd autostradą poszły w górę. Osoby wracające z wielkanocnego wyjazdu mogą być zaskoczone. 

świeczki
30.03.2024 13:20 Nie żyje znany polski przedsiębiorca. 43-latek zginął w wypadku

W nocy z piątku na sobotę (29.03 - 30.03) pod Iławą doszło do tragicznego wypadku. Auto osobowe marki Audi z dużą prędkością uderzyło w drzewo. Kierujący pojazdem zginął na miejscu. To 43-letni przedsiębiorca, sportowiec i prezes klubu piłkarskiego. 

Prawo jazdy, portfel
22.03.2024 13:16 Kierowcy ruszyli do urzędów. Chodzi o obowiązkową wymianę prawa jazdy

Już wkrótce wejdą w życie nowe przepisy związane z posiadaniem prawa jazdy. W związku z tym, do urzędów ustawiają się potężne kolejki. Kto ma obowiązek wymienić swój dokument uprawniający do kierowania pojazdami? Przedstawiamy szczegóły.

samochód
19.03.2024 13:02 Nowa opłata dla kierowców. Uderzy w starsze samochody

Już niedługo właściciele samochodów muszą przygotować się na nową opłatę? Akcyza może zostać zamieniona przez zupełnie inne rozwiązanie. Prace nad szczegółami trwają, ale już jest pewne to, że to starsze auta znajdą się na celowniku ustawodawców.

PIT
17.03.2024 20:44 Złożysz PIT i dostaniesz samochód i nie tylko. Szansa dla wielu

Trwa czas rozliczania się ze skarbówką za 2023 rok. W związku z tym, wiele miast, jak tylko może, stara się zachęcić do tego, by to właśnie u nich rozliczyć zeznanie podatkowe PIT. Jak się okazuje, korzyść może obopólna, a nie tylko jednostronna, bowiem metropolie kuszą podatników nie lada atrakcjami. Jedne oferują bilety do teatrów, inne rowery elektryczne, a jeszcze inne nawet samochody.

nauka jazdy
16.03.2024 23:08 Darmowy kurs prawa jazdy dla jednej grupy. Program ruszy we wrześniu

Zrobienie prawa jazdy nie należy do rzeczy łatwych i przyjemnych, a przede wszystkim tanich. Właśnie dlatego rząd jednego z europejskich krajów postanowił podać pomocną dłoń niektórym obywatelom, finansując im kursy. Aby jednak móc skorzystać z okazji, trzeba należeć do ściśle określonej grupy. Jakiej? Wyjaśniamy i zdradzamy, gdzie w ogóle politycy zdobyli się na taką hojność. 

Samochód, laweta
15.03.2024 16:41 Skonfiskowane auta trafią na aukcje. Będzie można je kupić za pół ceny

14 marca weszły w życie rewolucyjne przepisy, które umożliwiają skonfiskowanie auta, jeśli kierowca prowadził pod wpływem alkoholu. Wiadomo już, co stanie się z odebranymi samochodami. Jak się okazuje, będą one trafiały na licytacje. Przedstawiamy szczegóły. 

Biskupi
13.03.2024 18:13 Takimi autami jeżdżą polscy biskupi. Wiele osób może się zdziwić

13 marca rozpoczęło się dwudniowe Plenarne Zebranie Konferencji Episkopatu Polski. Ogromne zainteresowanie wśród przechodniów wzbudziły auta, którymi hierarchowie polskiego kościoła przyjechali do stolicy. Z jakich pojazdów korzystają biskupi?

Radiowóz, policjant
13.03.2024 17:16 Konfiskata aut jednak nie wejdzie w życie? "Prawo będzie martwe"

Od 14 wchodzą w życie nowe przepisy, które miały zakładać konfiskowanie pojazdów należących do kierowców, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu. Jak się jednak okazuje, Ministerstwo Sprawiedliwości podjęło zaskakującą decyzję i w praktyce będzie to wyglądało nieco inaczej, niż pierwotnie zakładano. Przedstawiamy szczegóły.

Samochód
11.03.2024 10:14 Te szczegóły wpływają na wysokość ubezpieczenia OC. Kierowcy zaskoczeni

Ubezpieczenie OC to obowiązkowa opłata dla wszystkich kierowców. Jest wiele rozmaitych czynników, które wpływają na jej wysokość. Jak się okazuje, o niektórych z nich wielu kierowców nie ma pojęcia. O co dokładnie chodzi? Przedstawiamy szczegóły.

prawo jazdy
10.03.2024 17:13 Masz bezterminowe prawo jazdy? Wymiana jest obowiązkowa

Bezterminowe prawo jazdy trzeba będzie wymienić. Nowe przepisy nie mają w tym przypadku pola do manewrowania i szukania luki prawnej, pozwalającej na zachowanie dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami bez daty ważności. Wiemy, kiedy trzeba będzie udać się do urzędu po nowy dokument. Niektórzy kierowcy będą musieli to zrobić wcześniej, niż zakłada odgórny przepis.

Policja
10.03.2024 15:21 Policja będzie mogła skonfiskować auto. Nowe przepisy już wkrótce

Już za kilka dni wchodzą w życie rewolucyjne przepisy, które wprowadzą wiele zmian dla polskich kierowców. Będą one dotyczyły możliwości skonfiskowania przez policję pojazdu. Choć nie ma jeszcze niezbędnych przepisów wykonawczych, to wiadomo, w jakim przypadku Polacy będą mogli stracić auto. Przedstawiamy szczegóły.

Samochód
05.03.2024 13:55 Będą kontrolować kierowców. Wiadomo, co dokładnie sprawdzą

Już niebawem polscy kierowcy mogą spodziewać się kontroli związanych z odbiornikami radiowymi. Wbrew pozorom, nie chodzi tutaj jednak o kwestię związaną z abonamentem RTV. Co konkretnie będą sprawdzać podczas takich kontroli? Przedstawiamy szczegóły.

Autostrada, samochody, prawo jazdy
27.02.2024 22:16 Kierowcy będą masowo tracić prawo jazdy? UE zapowiada zmiany

Dziennik “Fakt” donosi, że Unia Europejska pracuje nad wprowadzeniem rewolucyjnych przepisów związanych z ruchem drogowym, które mogą wiązać się z nieprzyjemnymi konsekwencjami dla Polaków. Okazuje się bowiem, że kierowcy będą masowo tracić prawo jazdy. O co dokładnie chodzi?

Samochód kierowca
07.02.2024 21:55 Ograniczenia w prowadzeniu pojazdów w nocy? Jest propozycja zmian

Najnowsze dane Instytutu Transportu Samochodowego wskazują, że w statystykach dot. bezpieczeństwa na drogach starsi kierowcy prezentują zupełnie inny poziom niż młodsi kierujący. Wnioski ITS są niepokojące do tego stopnia, że eksperci proponują wprowadzenie ograniczeń co do prowadzenia pojazdów w godzinach nocnych.

samochód
04.02.2024 21:54 Ostrzeżenie dla kierowców. Kary są bardzo wysokie

Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, na jak wielkie problemy naraża się, jeżdżąc bez ubezpieczenia OC. Chodzi nie tylko o wysokie kary finansowe. W Polsce bez polisy jeździ aż 300 tysięcy samochodów.

Auto
03.02.2024 13:27 Jeśli przegapiłeś ten termin, nie dostaniesz zniżki. Kierowcy nie będą zachwyceni

Wszyscy kierowcy, którzy posiadają w swoim aucie radio, powinni opłacić abonament RTV. Do niedawna obowiązywała oferta, która zapewniała zniżkę. Jeśli jednak przegapiliśmy termin, nie będziemy mogli już skorzystać z obniżki i konieczne będzie uiszczenie opłaty w regularnej wysokości. 

mechanik samochód
25.01.2024 14:56 Tyle może kosztować przegląd samochodu w 2024 roku. Realna kwota może zaskoczyć

Czy w nowym roku będą nas czekać kolejny wzrost wydatków na ich utrzymanie? Wszystko na to wskazuje, a to za sprawą dokumentów, które złożono już w Ministerstwie Infrastruktury. Chodzi o przegląd samochodowy w 2024 r., za który mielibyśmy zapłacić o wiele więcej. Kwota może zwalić z nóg.

policja
21.01.2024 09:01 Odbiorą auto, zlicytują je i sprzedadzą za pół darmo. Niedługo wchodzą nowe przepisy

14 marca 2024 roku zostaną wprowadzone nowe, zaostrzone kary za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu. Pojazdy osób, które jechały na podwójnym gazie, mogą trafić na licytację. Samochód mogą jednak stracić nie tylko pijani kierowcy.

Samochód
12.01.2024 16:08 Kierowcy załamują ręce. Takich podwyżek mandatów dawno nie było

Bardzo niepokojące doniesienia dla kierowców napływają z Czech. W życie weszła nowelizacja taryfikatora mandatów. Teraz za łamanie przepisów można tam zapłacić znacznie więcej niż dotychczas - mowa nawet o kwotach 5 razy wyższych.

prawo jazdy
09.01.2024 20:33 Koniec z bezterminowym prawem jazdy. Jak i kiedy wymienić je na nowe?

Nawet ,,bezterminowe” prawo jazdy ma swój termin ważności — i to od jakiegoś czasu. Od kiedy i jak będzie można wymienić stary dokument na nowy? Oto, czego będziesz potrzebować.

Zaparkowane samochody
04.01.2024 20:35 Wielkie zmiany w przepisach. Trzeba będzie się liczyć z konfiskatą samochodu. Znamy szczegóły

W marcu 2024 roku w życie wchodzi nowelizacja Kodeksu karnego przewidująca surowsze kary dla kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu. Czy jednak w każdym przypadku trzeba się liczyć z konfiskatą samochodu? Jak się okazuje, wnioski są dość ciekawe.

Samochód
03.01.2024 13:00 Szykują się rewolucyjne zmiany dla kierowców. Padła jasna deklaracja

W 2024 roku kierowców czeka wiele zmian. Teraz nowy minister cyfryzacji, Krzysztof Gawkowski zapowiedział kolejne nowości. Przyniosą one tym razem wiele korzyści. Chodzi dokładnie o rejestrowanie pojazdu, które ma stać się banalnie proste. O co dokładnie chodzi? 

Samochody na parkingu
27.12.2023 23:14 Szykuje się rewolucja dla właścicieli aut? Zaskakujące plany nowego ministra

Kierowców i właścicieli samochodów może czekać bardzo mocna niespodzianka. Wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski ma plan, którego realizacja wpłynęłaby na życie posiadaczy aut - i nie tylko.

Samochód
27.12.2023 13:34 Zacznie się już 1 stycznia 2024 r. Nowe przepisy dla kierowców i ogromne mandaty za ich niedopilnowanie

W nadchodzącym roku kierowców czekają zmiany w przepisach. Są one szczególnie ważne dla tych, którzy w najbliższym czasie planują zmianę pojazdu. Okazuje się, że 1 stycznia 2024 roku wchodzi w życie obowiązek, którego niedopełnienie może nas wiele kosztować.  

samochód
26.12.2023 08:44 Od stycznia posypią się kary wynoszące nawet 12 tys. zł. Kierowcy nie mogą zapomnieć o jednej rzeczy

Nowy rok, nowe regulacje i… stare problemy. Osoby, które wciąż nie wyćwiczyły w sobie samodyscypliny i obowiązkowości, a są kierowcami, również w 2024 roku nie będą miały taryfy ulgowej. Wystarczy bowiem, że zapomną o jednej istotnej rzeczy, a poniosą surowe finansowe konsekwencje, przy czym te, po 1 stycznia staną się jeszcze bardziej dotkliwe. Warto więc mieć się na baczności i jak ognia unikać zalegania z koniecznymi opłatami. Brak jednej z nich może kosztować nawet 12 tys. złotych.

Wnętrze samochodu
25.12.2023 14:18 Od 1 stycznia kierowcy zapłacą nawet 12 tys. zł kary. Tak tego unikniesz

Nowy Rok niesie ze sobą nie tylko pozytywne podwyżki dla Polaków. W górę pójdą także bardzo nieprzyjemne opłaty. Jedna z kar, którą muszą uiszczać niektórzy kierowcy, osiągnie z kolei rekordowy poziom, toteż nie warto się narażać na jej zapłacenie.