Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Samochód

Samochód

Samochody, Poczta Polska
23.08.2023 17:57 Poczta Polska inwestuje w chińskie samochody elektryczne. Wartość transakcji opiewa na kilka milionów złotych

Z komunikatu prasowego Poczty Polskiej wynika, że spółka podąża za światowymi trendami ekologicznymi i inwestuje w bezemisyjną przyszłość. Firma powiększyła swoją flotę o 25 elektrycznych samochodów dostawczych chińskiej marki.

Ludzie, przejście dla pieszych
22.08.2023 09:45 Przełomowy wyrok sądu. Pieszy na wysepce między przejściami bez pierwszeństwa

Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim wydał wyrok w sprawie blogera publikującego filmy, w których pokazywał, że nie ustępuje pierwszeństwa pieszym na pasach. Orzeczenie jest zaskakujące. Sprawę opisuje serwis brd24.pl.

Wnętrze samochodu
21.08.2023 21:41 Uwaga kierowcy. Nowe przepisy. Nie spełnisz norm, nie wjedziesz do centrum miasta

W poniedziałek 21 sierpnia weszła w życie nowelizacja przepisów o normach emisji spalin. Nie oznacza ona dobrych wieści dla osób, które planują zakupić używany samochód. Już niedługo bowiem niektóre pojazdy nie będą mogły wjechać do centrów miast z powodu zakazu.

Lamborghini
21.08.2023 09:57 Rozbił wypożyczone Lamborghini. Sąd orzekł, że nie musi oddawać pieniędzy

Zapadł wyrok w sprawie 32-latka, który w 2018 r. rozbił Lamborghini podczas jazdy z pracownikiem wypożyczalni. Sąd uznał, że mężczyzna nie musi zwracać salonowi pieniędzy za zniszczony pojazd.

auta-droga
19.08.2023 13:41 Od 1 października mają wejść nowe przepisy dla kierowców. Nie będzie litości

Zakaz wyprzedzania się ciężarówek na drogach szybkiego ruchu, darmowe przejazdy na wybranych fragmentach autostrad dla pojazdów o masie do 3,5 tony czy podwyżka kar za brak ważnego OC – ostatnie miesiące przyniosły ze sobą wiele zmian dla kierowców. Sporo wskazuje na to, że od 1 października będą mogły wejść w życie również przepisy, zgodnie z którymi sąd będzie mógł orzec przepadek auta – informuje serwis prawo.pl.

frachtowiec Fremantle Highway
12.08.2023 12:31 Pożar frachtowca Fremantle Highway nie zniszczył wszystkiego. Będą sprzedawać auta ze spalonego statku

Auta z płonącego statku Fremantle Highway trafią do sprzedaży? Ku zaskoczeniu wszystkich: tak. Pożar trawiący frachtowiec, który transportował luksusowe samochody, nie wywołał tak dużych szkód, jak wcześniej zakładano. Holenderska firma przystępuje do misji specjalnej. Już niedługo będziesz mógł kupić “okopcone Porsche”.

samochody droga
12.08.2023 11:10 To koniec czarnych tablic rejestracyjnych. Kierowcy muszą je zmienić, inaczej zapłacą karę

Jedna poprawka może sprawić, że tysiące Polaków będą musiały gnać do urzędów lub zacząć płacić pieniężne kary. Mowa o właścicielach aut z konkretnymi tablicami rejestracyjnymi. Niespodziewanie rządzący wprowadzili do projektu ustawy zapis zakazujący rozwiązania, które dotychczas wybierała spora grupa kierowców. Kara za zignorowanie? Nawet 1000 zł.

Samochód Dodge Challenger
03.08.2023 11:51 Białostocka skarbówka sprzedaje samochody dłużników. Wśród nich Dodge za 200 tys. zł

150 tys. zł - to cena wywoławcza samochodu wystawionego na licytację przez Urząd Skarbowy w Białymstoku. Okazuje się, że na licytacjach prowadzonych przez urzędy skarbowe można znaleźć prawdziwe perełki, oferowane poniżej ceny rynkowej.

Radiowóz i pieniądze
01.08.2023 18:12 Brawurowa jazda 33-latka. Na odcinku kilkuset metrów uzbierał 40 punktów karnych

Wielokrotnie na łamach naszego portalu pisaliśmy o kierowcach, którzy znacznie przekraczali dozwoloną prędkość, narażając tym samym zdrowie i życie nie tylko swoje, ale i pozostałych uczestników dróg. Nie inaczej jest w tym przypadku. Serwis autokult informuje o mężczyźnie, który zdobył 40 punktów karnych.

Samochód i pieniądze
27.07.2023 17:47 Polowanie na kierowców. Pomiar prędkości przez 14 km, 9 tysięcy mandatów w miesiąc

Wakacje to dla wielu czas odpoczynku i wyjazdów z rodziną. W tym czasie, szczególnie podczas długich podróży, kierowcy powinni zachować ostrożność. Na polskich drogach jest coraz więcej odcinkowych pomiarów prędkości, a jeden z dłuższych umieszczony jest na trasie S7. Serwis autokult podaje, że w ciągu miesiąca namierzył ponad 9 tys. wykroczeń.

Samochody na autostradzie
23.07.2023 10:58 Jedziesz na wakacje samochodem? Lepiej uważaj, kwoty mandatów szokują

Wielu Polaków wybiera się samochodem na wakacje za granicę. Serwis Auto Świat przypomina, że za nieprzestrzeganie niektórych zasad, kierowcy mogą słono zapłacić.

Samochody elektryczne
20.07.2023 21:00 Początek ery elektryków. W czerwcu zarejestrowano ich więcej niż diesli

Powołując się na informacje przekazane przez Deutsche Welle, Gazeta.pl podaje, że w czerwcu po raz pierwszy w Unii Europejskiej zarejestrowano więcej aut elektrycznych niż diesli. Serwis przekazał również, że sprzedaż samochodów w pierwszej połowie roku znacząco wzrosła.

Sklep Biedronka
18.07.2023 15:28 Nowość w Biedronce. Skorzystają nie tylko klienci

Sieć dyskontów Biedronka zadecydowała o wprowadzeniu nowej usługi dla klientów. Co więcej, zadowoleni z nowości będą nie tylko klienci popularnej sieci sklepów w Polsce.

Kierowcy muszą przygotować się na spore utrudnienia w związku z remontem na Rembertowie
13.07.2023 21:42 Zmiany dla kierowców. Polskę czeka dużo pracy, chodzi o nowe prawo UE

Już oficjalnie - za 3 lata w życie wejdą nowe unijne przepisy dotyczące sieci ładowania pojazdów elektrycznych. Biorąc pod uwagę pozycję Polski pod tym względem, nasz kraj może mieć spory problem.

Polonezy
11.07.2023 13:56 Niezwykły Polonez na sprzedaż. Ma 33 km przebiegu, a jego cena może osiągnąć nawet 100 tys. zł

Na licytację w jednym z warszawskich domów aukcyjnych został wystawiony prawdziwy biały kruk. Fani polskiej motoryzacji mogą zakupić FSO Poloneza z przebiegiem 33 km. Jego aukcja potrwa do 12 lipca.

Samochód
05.07.2023 08:13 Odholowane pojazdy na sprzedaż. Na liście 45 aut i skuter

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie po raz piąty wystawił na sprzedaż samochody, które po odholowaniu nie zostały odebrane przez właścicieli i przeszły na własność miasta. Na liście znajduje się 45 aut i skuter.

Tablice rejestracyjne
04.07.2023 17:39 Tablice rejestracyjne do wymiany. Obowiązek obejmie wielu kierowców

„Super Express” donosi, że projekt ustawy dotyczącej ochrony tożsamości i zapobiegania wyłudzaniu pożyczek zawiera poprawkę, która spowoduje konieczność wymiany tablic rejestracyjnych przez nawet kilkaset tysięcy kierowców.

policja
04.07.2023 15:49 Przekręt finansowy na szeroką skalę. Przywłaszczyli setki tysięcy złotych

Machlojki finansowe zakrojone na szeroką saklę miały trwać osiem lat. Jak informuje lubuska Policja, przez cały ten czas dokonano niemal 1600 przypadków złamania prawa i przywłaszczono nawet 750 tys. zł. 

policja-akcja-mandat
02.07.2023 21:20 W ciągu 30 minut policja zatrzymała ją dwa razy. Nie przyjęła drugiego mandatu, bo „jeden już wystarczy”

W środę 21 czerwca patrol ruchu drogowego z Grójca zatrzymał kobietę, która dwa razy w ciągu pół godziny przekroczyła dozwoloną prędkość. 38-letnia kierująca pojazdem nie przyjęła jednak drugiego mandatu. Stwierdziła bowiem, że „jeden mandat już wystarczy”.

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Nieznajomy mezczyzna puka do drzwi mieszkania starszej osoby
26.06.2023 20:51 Mandat za trzaskanie drzwiami. Tak karzą w Niemczech

Zbyt głośne trzaskanie drzwiami samochodu może powodować irytację wielu osób. Mało kto jednak wie, że za takie coś można otrzymać mandat - chociaż brzmi to jak żart.

Od 16 sierpnia rozpoczyna się remont Trasy Łazienkowskiej w okolicach Agrykoli
26.06.2023 19:08 Nie masz paliwa w baku, zapłacisz mandat. Tak karzą w Niemczech

Może to zabrzmieć nieprawdopodobnie, jednak jest to prawdą. Za brak paliwa w baku podczas jazdy na drodze grozi mandat karny w wysokości kilkuset złotych. Lepiej zatankować auto zanim zapali się rezerwa.

Samochód
24.06.2023 21:19 Chcesz kupić auto, już nie zgłosisz nabycia. Wielkie zmiany

Od tego lata zgłoszenie nabycia pojazdu nie będzie już możliwe w Polsce. Nabywcy aut nie będą zadowoleni z tej zmiany, ponieważ zamiast darmowej opcji będą musieli płacić.

Samochody na światłach
20.06.2023 16:05 Kierowco, oberwiesz po kieszeni. Diagności żądają wyższych cen za badanie techniczne auta

Diagności uważają, że badanie techniczne samochodu jest za tanie i powinno kosztować 200 zł. Serwis dziennik.pl podaje, że już w piątek, 23 czerwca, będzie miał miejsce ogólnopolski protest stacji diagnostycznych, domagających się waloryzacji cen.

samochód
13.06.2023 14:50 Nowe oznaczenia pojazdów. W tablicach jednego z dużych miast pojawi się "XD"

Pojawiają się już nowe oznaczenia na tablicach rejestracyjnych. Powodem takiej zmiany jest wyczerpanie dostępnych numerów dla dotychczasowych oznaczeń w niektórych miastach. Niektóre skróty mogą wydawać się śmieszne.

Samochód sprawcy potrącenia.
12.06.2023 20:48 Ubezpieczenie auta za złotówkę. Znany producent samochodów wprowadził nową ofertę

Kwestia ubezpieczenia samochodu jest sprawą z gatunku tych, z którymi nie warto zwlekać. Wielu chce zapłacić jak najmniej, ale ofertę jednego z producentów nawet najzagorzalsi łowcy okazji uznają za dobry żart.

Pieniądze
12.06.2023 12:28 Nie dopełnisz obowiązku i zapłacisz rekordową karę. Zmiany już od 1 lipca

Posiadanie ubezpieczenia OC jest obowiązkiem, który nadal jest często bagatelizowany przez kierowców. Od 1 lipca br. zaczną obowiązywać nowe, zdecydowanie wyższe kary za jego brak.

EVAN-prototyp-pojazd elektryczny
12.06.2023 12:16 Mamy powód do dumy. Pierwszy polski samochód elektryczny z największym zasięgiem na świecie

Prawie 400 km na jednym ładowaniu – właśnie tyle przejechał, bez ładunku, elektryczny samochód dostawczy EVAN. Jest to gotowy do produkcji pomysł polskiej spółki Innovation AG. Prawdopodobnie najlepszy wynik na świecie jeśli chodzi o auta dostawcze, tego jeszcze nikt nie zrobił! Wielki sukces polskiej myśli technicznej – komentuje prezes Innovation AG, Albert Gryszczuk.

autostrada-auta
12.06.2023 10:20 Uwaga kierowcy, nadchodzą utrudnienia. W wakacje ruszą prace na ważnym odcinku autostrady A4

Od połowy III kwartału br. na autostradzie A4 Katowice-Kraków ruszy wymiana nawierzchni koncesyjnego odcinka A4. Stalexport Autostrada Małopolska zapewnia, że prace będą prowadzone w możliwie najbardziej komfortowy dla kierowców sposób – na krótkich odcinkach i z zachowaniem dwóch pasów ruchu w każdym kierunku. Remontowane będą również wiadukty.