Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Samochód

Samochód

Pieniądze w ręku
31.10.2023 12:23 Nowy podatek od przyszłego roku. Zapłaci go wielu Polaków

Jest to w zasadzie nieuniknione: od przyszłego roku w Polsce zacznie obowiązywać nowy podatek. Do jej uiszczania zobowiązanych będzie wielu mieszkańców kraju; co więcej, nie wszyscy zapłacą tyle samo, ponieważ stawki będą zależne od kilku czynników. Może to spowodować bardzo nieprzyjemną niespodziankę.

Kiedy wymienić opony na zimowe?
28.10.2023 18:00 Zmiana opon. Lepsze opony całoroczne czy zimowe? Ekspert rozwiewa wątpliwości kierowców

W nocy z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Jesienna pogoda skłania również do przemyśleń na temat innej, ale podobnej zmiany - kiedy konkretnie wymienić opony letnie na zimowe? Część osób woli jeździć na tych pierwszych przez cały rok, jednak rzecznik Instytutu Transportu Samochodowego zdecydowanie odradza taką praktykę.

Garaże w Warszawie
23.10.2023 15:09 Kosmiczne ceny garaży. Luksus, na który pozwoli sobie niewielu

Sytuacja z garażami w Polsce pogarsza się z miesiąca na miesiąc. Ofert sprzedaży jest co prawda więcej, jednak ceny są zdecydowanie wyższe niż na początku zeszłego roku. Wszystko przez to, że liczba dostępnych garaży nie rośnie tak szybko, jak liczba samochodów pojawiających się na ulicach polskich miast.

Wnętrze samochodu
23.10.2023 11:24 Dokumenty do wymiany. Kierowcy nie mają wyboru

Nadchodzą spore zmiany dla kierowców w zakresie dokumentów. Nowelizacje ustaw wprowadzone w ostatnich latach nie pozostawiają kierującym pojazdami jakiegokolwiek wyboru. Padł również ostateczny termin, który obowiązuje kierowców.

Samochody, parking
19.10.2023 10:37 Nadchodzą ważne zmiany dla kierowców. Trzeba wiedzieć, za to można dostać nawet 1000 zł kary

Jak donosi “Rzeczpospolita”, już za kilka miesięcy Polscy kierowcy będą musieli dopełnić ważnego obowiązku. Chodzi o nowe przepisy dotyczące obowiązku rejestracji pojazdów, które wejdą w życie 1 stycznia 2024 r. Zaniechanie powinności jest usankcjonowane wysokimi karami finansowymi. Poniżej wyjaśniamy, kto musi się przygotować na zmiany.

Wnętrze samochodu
17.10.2023 21:42 Kierowców czeka ważna zmiana. Padła konkretna data

Wielu kierowców musi przygotować się na sporą zmianę. Już niedługo bowiem czeka ich wycieczka do lokalnego urzędu, aby załatwić formalności. Padła również konkretna data w tej sprawie.

pieniadze-senior-koperta-PRL
17.10.2023 08:41 Rekompensaty dla posiadaczy pewnych książeczek z PRL-u. Oto najnowsze stawki

Co jakiś czas w mediach pojawiają się przypomnienia o przedmiotach z PRL-u, na których sprzedaży można całkiem dobrze zarobić. Niedawno pisaliśmy np. o książeczkach mieszkaniowych, których posiadacze wciąż mogą ubiegać się o wypłatę premii gwarancyjnej (oczywiście po dokonaniu niezbędnych formalności). Teraz również cofniemy się kilkadziesiąt lat do tyłu, do lat 80., gdy zakup wymarzonego samochodu wiązał się z gromadzeniem funduszy na specjalnej książeczce. W Polsce wciąż istnieją osoby, które aut nie otrzymały, a teraz mogą liczyć na finansową rekompensatę. 

Tablice rejestracyjne
12.10.2023 11:30 Spore zmiany dla kierowców. Od czerwca nowe tablice rejestracyjne

Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad wprowadzeniem nowego koloru tablic rejestracyjnych. Przepisy miałyby wejść w życie 1 czerwca 2024 r.

Pieniądze wyjmowane z portfela
02.10.2023 12:19 Nadchodzi kolejny podatek. Będzie go płacić większość Polaków

Nie ma dobrych wiadomości dla sporej grupy Polaków. Już niebawem w gronie obowiązkowych podatków pojawi się kolejna danina - a wszystko przez wymagania postawione przed Polską. Jedynym plusem jest fakt, iż będzie ona uiszczana jeden raz - ale tylko do 2026 roku.

Policja
02.10.2023 08:31 Można nawet stracić auto. Bardziej dotkliwe kary właśnie weszły w życie

Od 1 października obowiązują nowe przepisy Kodeksu karnego. Reforma wprowadziła wiele zmian obejmujących m.in. kierowców łamiących prawo. W reformie określanej mianem “przełomowej” znalazły się również zapisy dotyczące innych przestępstw i kar.

Książka
28.09.2023 18:24 Książki z czasów PRL są warte tysiące złotych. Mogą być u Ciebie w domu

Na celowniku kolekcjonerów antyków z PRL znajduje się wiele przedmiotów. Mało kto się jednak spodziewał, że z pozoru bezwartościowe od lat książki staną się bezcennymi pozycjami - i to nie tylko dla koneserów.

Samochód
28.09.2023 12:12 To już pewne, Izera powstanie w Jaworznie. Spółka wygrała przetarg

Niedawno na łamach naszego serwisu informowaliśmy o tym, że polskie samochody elektryczne marki Izera mają powstawać w fabryce na Śląsku. Jeszcze wtedy nic nie było pewne, bo teren pod fabrykę nie był własnością spółki odpowiedzialnej za budowę auta. Media donoszą, że ElectroMobility Poland wygrała przetarg i została właścicielem działki w Jaworznie. To ogromny zwrot akcji w pracach nad budową polskiego auta.

Fabryka samochodów
26.09.2023 11:48 Amerykańska firma rekrutuje Polaków. Zarobki zaczynają się od kilkunastu tysięcy złotych

W dzisiejszych czasach wiele międzynarodowych przedsiębiorstw otwiera fabryki w Europie. Nie inaczej jest w przypadku amerykańskiej firmy z branży motoryzacyjnej, która do niedawno otwartego zakładu produkcyjnego chce rekrutować Polaków. Media donoszą, że można sporo zarobić.

auta-zaparkowane-miasto-mandat
22.09.2023 20:21 Apel do kierowców. Zwróćcie uwagę na ten szczegół, oszuści znaleźli nowy sposób

Wiele złodziejskich trików działa od lat, policja wciąż przed nimi ostrzega, a mimo to ludzie się na nie nabierają. Tym razem jednak Polska Agencja Prasowa informuje, że oszuści znaleźli nowy sposób, aby wyłudzić pieniądze. Kierowcy powinni mieć się na baczności, bo na pierwszy rzut oka nie widać, że coś jest nie tak.

Tramwaj, ludzie, pasażerowie
21.09.2023 21:46 Dzień bez Samochodu w polskich miastach. Darmowa komunikacja dla wielu osób

W dzisiejszych czasach mieszkańcy miast coraz częściej postanawiają przesiąść się z samochodów do środków komunikacji publicznej. Wynika to przede wszystkim z chęci zaoszczędzenia czasu, bo w taki sposób nie stoimy w korkach i nie musimy szukać miejsca parkingowego. Jednak coraz więcej osób zdaje sobie również sprawę z tego, jak bardzo zła jest jakość powietrza w polskich miastach. Okazuje się, że już jutro wielu Polaków będzie mogło całkowicie za darmo podróżować komunikacją miejską.

Autostrada A2, samochody
11.09.2023 14:27 Kierowcy oberwą po kieszeni. Tak drogo jeszcze nie było, zmiany od 11 września

Od poniedziałku, 11 września, obowiązują nowe stawki opłat za przejazd autostradą A2 między Nowym Tomyślem a Koninem. O ile więcej muszą zapłacić kierowcy?

Biedronka-sklep-parking-auta
11.09.2023 12:16 Biedronka szykuje niespodziankę dla klientów. Duże zmiany na parkingach sieci

Według autorów badania GfK, które opisuje dziś (11 września) "Rzeczpospolita", sieć sklepów Biedronka ma w sumie dostęp do prawie 32 mln Polaków. Skala jest zatem ogromna, a wielu klientów z pewnością dociera na zakupy samochodem. Dyskont już potwierdził wprowadzenie zmian na swoich parkingach – część z nich nastąpi jeszcze w ciągu najbliższych miesięcy, a te bardziej ambitne plany poczekają na przyszły rok. W ich wyniku niektórzy kierowcy będą bardzo zadowoleni.

Samochód, Izera
11.09.2023 11:12 Fabryka Izery. Obok "polskiego elektryka" mogą być produkowane chińskie samochody

Polskie samochody elektryczne mają powstawać w fabryce na Dolnym Śląsku. Mają, bo ElectroMobility Poland, spółka odpowiedziana za budowę i rozwój „polskich elektryków”, jest w trakcie przetargu o grunt pod budowę fabryki. O tym, czy fabryka powstanie w Jaworznie dowiemy się pod koniec września, kiedy to zostanie rozstrzygnięty przetarg. Jeśli spółce nie uda się kupić tego gruntu, planowane są inne lokalizacje. Media donoszą, że obok Izery będą tam produkowane również chińskie samochody elektryczne.

Książka
07.09.2023 11:13 Dwie książki z PRL warte fortunę. Możesz mieć je w domu i nie wiedzieć

Artefakty z czasów PRL są najczęściej poszukiwane przez kolekcjonerów. Mało kto jednak wie, że obiektem pożądania wielu są również pewne książeczki, które rozdawano w latach 70. i 80. ze względu na wartość.

Samochód, pomiar prędkości, pieniądze
05.09.2023 21:07 Polowanie na kierowców, wpadają jeden za drugim. 100 tys. mandatów w miesiąc

Wakacje dobiegły końca. Dla wielu z nas był to czas odpoczynku i wyjazdów z rodziną. Okazuje się, że wielu kierowców mogło nieźle oberwać po kieszeni. Na polskich drogach jest coraz więcej odcinkowych pomiarów prędkości, a jeden z nich umieszczony jest na trasie A4 pomiędzy Kostomłotami i Kątami Wrocławskimi. Serwis autokult.pl podaje, że w ciągu pierwszego miesiąca działania urządzenia posypało się ponad 100 tys. mandatów.

Dowód osobisty
05.09.2023 08:55 Zmieniają przepisy. Termin już za rogiem, lepiej się przygotuj

Już za niecałe dwa tygodnie wejdą w życie kolejne zmiany prawne. Są one efektem wycofania się rządu z pomysłu zmian w prawie - stare zapisy zostaną bowiem usunięte. Nie oznacza to jednak “wielkiego resetu” w statystykach.

Samochód, Seat
04.09.2023 15:38 To koniec Seata. Uwielbiana marka samochodów zniknie z rynku po ponad 70 latach

To smutna wiadomość dla fanów motoryzacji. Po 70 latach obecności na rynku, samochody hiszpańskiej marki wkrótce odejdą w zapomnienie. Na targach motoryzacyjnych plany wygaszenia produkcji przedstawił dyrektor generalny Volkswagena.

auta-pieniadze-przetarg-wojsko
31.08.2023 16:22 Chcesz kupić samochód? Polskie wojsko robi wyprzedaż, ceny wywoławcze już od 2 tys. zł

To prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji i militariów! Agencja Mienia Wojskowego w Bydgoszczy ogłosiła wyprzedaż sprzętu, która odbędzie się już z początkiem września. W ramach oferty przetargowej nabyć będzie można m.in. komputery, urządzenia sportowe, pojazdy terenowe, dostawcze i ciężarowe. Ile kosztują i jak wziąć udział w przetargu?

upadlosc-flaga-polska
30.08.2023 11:40 Polski diler samochodów luksusowych ogłasza upadłość. Mamy złe wieści dla klientów firmy

Niewypłacalność i bankructwo coraz częściej dotykają polskich przedsiębiorców – w I kwartale br. upadłość ogłosiło 105 firm. Zostały po nich wspomnienia i zobowiązania w wys. 70 mln zł. Teraz przyszła kolej na zakończenie działalności polskiego dilera aut luksusowych. Przedsiębiorstwo nie mogło się bowiem dogadać ze swoim największym wierzycielem, a klienci mogą mieć teraz problemy. Co wiemy o tej sprawie?

Samochody, Poczta Polska
23.08.2023 17:57 Poczta Polska inwestuje w chińskie samochody elektryczne. Wartość transakcji opiewa na kilka milionów złotych

Z komunikatu prasowego Poczty Polskiej wynika, że spółka podąża za światowymi trendami ekologicznymi i inwestuje w bezemisyjną przyszłość. Firma powiększyła swoją flotę o 25 elektrycznych samochodów dostawczych chińskiej marki.

Ludzie, przejście dla pieszych
22.08.2023 09:45 Przełomowy wyrok sądu. Pieszy na wysepce między przejściami bez pierwszeństwa

Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim wydał wyrok w sprawie blogera publikującego filmy, w których pokazywał, że nie ustępuje pierwszeństwa pieszym na pasach. Orzeczenie jest zaskakujące. Sprawę opisuje serwis brd24.pl.

Wnętrze samochodu
21.08.2023 21:41 Uwaga kierowcy. Nowe przepisy. Nie spełnisz norm, nie wjedziesz do centrum miasta

W poniedziałek 21 sierpnia weszła w życie nowelizacja przepisów o normach emisji spalin. Nie oznacza ona dobrych wieści dla osób, które planują zakupić używany samochód. Już niedługo bowiem niektóre pojazdy nie będą mogły wjechać do centrów miast z powodu zakazu.

Lamborghini
21.08.2023 09:57 Rozbił wypożyczone Lamborghini. Sąd orzekł, że nie musi oddawać pieniędzy

Zapadł wyrok w sprawie 32-latka, który w 2018 r. rozbił Lamborghini podczas jazdy z pracownikiem wypożyczalni. Sąd uznał, że mężczyzna nie musi zwracać salonowi pieniędzy za zniszczony pojazd.