Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Turystyka > Wakacje 2021: Polacy rzucili się na hotele. Z rezerwacją możesz już nie zdążyć
Wiktoria Pękalak
Wiktoria Pękalak 22.03.2022 08:23

Wakacje 2021: Polacy rzucili się na hotele. Z rezerwacją możesz już nie zdążyć

Wakacje 2021 - hotele będą obłożone
DOMIN /East News

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakim zainteresowaniem cieszą się oferty wakacyjne

  • Gdzie Polacy planują wypoczynek

  • Które miejsca zyskują na popularności

Wakacje 2021

Tegoroczne wakacje mogą okazać się niezwykle trudne do zorganizowania nawet. Jednak nie ze względu na obostrzenia, których na wakacyjne miesiące jeszcze nie znamy, ale w związku z ogromnym zainteresowaniem ofertą hotelową.

Do lata jeszcze sporo czasu, jednak już widać jak bardzo Polacy chcą powrotu do normalności. Chwilę po tym, gdy ogłoszono, że część obostrzeń związana z turystyką zostanie poluzowana, telefony w hotelach rozdzwoniły się, a na portalach rezerwacyjnych odnotowywano rekordowe zainteresowanie ofertami. Zaczęło się już na początku lutego, kiedy Polacy masowo rezerwowali miejsca na ten miesiąc.

- Turyści jak szaleni rezerwują noclegi na najbliższe dwa tygodnie - poinformowała wówczas Kamila Miciuła z portalu Nocowanie.pl w rozmowie z Wirtualną Polską. - Liczba zapytań o walentynkowy weekend, czyli pobyt pomiędzy 12 a 14 lutego, przebiła już zapytania o wakacje. Jest to absolutny rekord - dodała.

Jak podaje portal, równie wysoką popularnością cieszył się też portal wakacje.pl. Tego Polacy oblegają wręcz, jak Biedronkę czy Lidla podczas szczególnie interesującej promocji.

- W weekend Polska była drugim, zaraz po Egipcie, najczęściej branym pod uwagę kierunkiem na wyjazd. Klienci nie tylko pytają o oferty, ale już robią rezerwacje - powiedziała Klaudyna Fudala z portalu wakacje.pl w rozmowie z WP.

Rezerwacje dotyczyły wówczas lutego, jednak już wtedy Polacy zaczęli rezerwować wypoczynek nad Bałtykiem, wynika z informacji portali booking.com i nocowanie.pl. Najpopularniejsze okazały się nadmorskie kurorty, m.in. położona na Półwyspie Helskim Jastarnia. Tam już zaczyna brakować miejsc, zwłaszcza w szczycie sezonu - na przełomie lipca i sierpnia 2021 r.

Rośnie zainteresowanie mniej popularnymi miejscami

Polacy coraz częściej decydują się także na wypoczynek w miejscach mniej znanych. W styczniu przeważająca część rezerwacji (69 proc.) dotyczyła niewielkich miasteczek i wsi, takich jak Borne Sulinowo, Górowychy, Szalejów Dolny, podaje portal Strefa Biznesu. Najbardziej popularnym miejscem okazał się Karpacz z 75% wzrostu zainteresowania w porównaniu do poprzedniego sezonu.

Ogromną popularnością cieszą się teraz też domy na wyłączność, które w cenie gwarantują dostęp do jeziora lub basenu bez konieczności opuszczania zakwaterowania. Wszystko dlatego, że to właśnie te miejsca postrzegane są jako najbardziej bezpieczne, w związku z ograniczonym kontaktem z innymi turystami.