BiznesINFO.pl

Wikimedia, GNU Free Documentation License

Wakacje 2021 planujemy odważnie. Czy też masz już cel na przyszły rok?

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Wakacje 2021 szansą na normalny urlop

Lato tego roku okazało się niezbyt łaskawe dla tych osób, które lubią podróżować. Zamknięte granice, lockdown, obostrzenia w branży turystycznej - wszystko to uniemożliwiło planowanie wakacji tak, jakbyśmy tego chcieli.

Wakacje 2021 są jednak dla wielu szansą na normalny wypoczynek. Dlatego z przyszłorocznym latem wiążą wiele planów wyjazdowych na długo odwlekane urlopy.

- Na podstawie danych z kart płatniczych naszych klientów, możemy wysnuć wniosek, że Polacy zaczęli coraz więcej wydawać na bilety lotnicze - powiedział w rozmowie z Business Insider Piotr Bujak, główny ekonomista PKO BP.

Według Bujaka wynika to z tego, że ze względu na najnowsze doniesienia o skuteczności szczepionek i terminie szczepień w naszym kraju Polacy z coraz większym optymizmem patrzą na przyszłość.

- Widzimy już powoli koniec tej pandemii i zakładamy, że wakacje w przyszłym roku będą możliwe - dodał ekonomista.

Wakacje w Polsce

W tym roku zostaliśmy właściwie zmuszeni do pozostania w kraju w wakacje. Złożyło się na to wiele czynników, choć przede wszystkim zadecydowały o tym zamknięte granice. Portal Polsat News przypomniał, że wyjazdy zagraniczne stanowiły w tym roku zaledwie 10 proc. wszystkich podróży Polaków.

Ci, którzy zdecydowali się na zagraniczne wakacje udać samochodem, najczęściej udawali się w stronę Bałkanów. Tam królowała zaś Chorwacja, która od kilku lat sukcesywnie zdobywa serca Polaków.

- Polacy, którzy odważyli się na podróż samolotem, kupowali wycieczki do Bułgarii i na wyspy greckie, gdzie nie było konieczności wykonywania testów na Covid-19 ani kwarantanny. Turyści, którzy pozostali w kraju najczęściej wybierali miejsca nad Bałtykiem (47 proc.) i w górach (23 proc.) i zazwyczaj sami organizowali swój pobyt - czytamy na Polsat News.

Kilka dni temu na temat wypowiedział się także prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera w rozmowie z PAP, podczas której wyjaśniał, czego możemy spodziewać się w najbliższej, ale i trochę dalszej przyszłości.

Według profesora spadająca wciąż liczba zakażeń będzie oznaczała, że minister zdrowia również widzi spadek zachorowań i ma nadzieję, że nie będzie konieczności wprowadzania nowych obostrzeń.

- Bardzo bym chciał, żebyśmy przed przyszłymi wakacjami, tymi w 2021 r., wrócili już do normalnego życia - powiedział profesor cytowany przez PAP.

Opcji na wakacje 2021 jest sporo. LOT już ogłosił listę kierunków na lato. LOT proponuje 20 kierunków na urlopy latem przyszłego roku. Na liście krajów znalazły się znane Polakom kierunki jak: Majorka, Santorini, Korfu, Rodos, Zakintos czy Malta, ale to nie wszystko, co przygotowały dla nas linie lotnicze.

Tagi:

Podobne artykuły

Turystyka

Tunezja przestała uznawać paszporty covidowe
Czytaj więcej >

Turystyka

POT: 3,5 mln dzieci skorzystało z bonów turystycznych
Czytaj więcej >

Turystyka

Kontrole weszły do restauracji w całym kraju. Aż 57 proc. sprawdzanych z nieprawidłowościami
Czytaj więcej >

Turystyka

Uwaga na oszustów. Próbują naciągać na bon turystyczny
Czytaj więcej >

Turystyka

1800 zł za brak maseczki. Zastanów się czy warto
Czytaj więcej >

Turystyka

Wakacje jak nieprzyjemna niespodzianka. W łatwy sposób stracisz odszkodowanie
Czytaj więcej >
Wiktoria Pękalak

Redaktor Biznesinfo. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, student filozofii. Wcześniej w miesięczniku "Teatr". Niestrudzenie projektuje zasadę ekwiwalencji z osi odbioru na oś kombinacji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]