Wakacje 2021 - dla wielu Polaków szansą na normalne wakacje
Wikimedia, GNU Free Documentation License
Autor Wiktoria Pękalak - 4 Grudnia 2020

Wakacje 2021 planujemy odważnie. Czy też masz już cel na przyszły rok?

Wakacje 2021 mają być dla wielu szansą na oderwanie się i zasłużony relaks po epidemii. Następne wakacje zaczyna planować już coraz więcej Polaków, co widać, jeśli spojrzymy na zakup biletów lotniczych.

Wakacje 2021 szansą na normalny urlop

Lato tego roku okazało się niezbyt łaskawe dla tych osób, które lubią podróżować. Zamknięte granice, lockdown, obostrzenia w branży turystycznej - wszystko to uniemożliwiło planowanie wakacji tak, jakbyśmy tego chcieli.

Z ostatniej chwili: prezydent właśnie podjął decyzję, na którą wszyscy czekali. Chodzi o otwarcie sklepówZ ostatniej chwili: prezydent właśnie podjął decyzję, na którą wszyscy czekali. Chodzi o otwarcie sklepówCzytaj dalej

Wakacje 2021 są jednak dla wielu szansą na normalny wypoczynek. Dlatego z przyszłorocznym latem wiążą wiele planów wyjazdowych na długo odwlekane urlopy.

- Na podstawie danych z kart płatniczych naszych klientów, możemy wysnuć wniosek, że Polacy zaczęli coraz więcej wydawać na bilety lotnicze - powiedział w rozmowie z Business Insider Piotr Bujak, główny ekonomista PKO BP.

Według Bujaka wynika to z tego, że ze względu na najnowsze doniesienia o skuteczności szczepionek i terminie szczepień w naszym kraju Polacy z coraz większym optymizmem patrzą na przyszłość.

Specjalna ulga podatkowa już działa. Odliczysz nawet 3250 zł, wystarczy zrobić tylko jedną rzeczSpecjalna ulga podatkowa już działa. Odliczysz nawet 3250 zł, wystarczy zrobić tylko jedną rzeczCzytaj dalej

- Widzimy już powoli koniec tej pandemii i zakładamy, że wakacje w przyszłym roku będą możliwe - dodał ekonomista.

Teksty wybrane specjalnie dla Ciebie:

Wakacje w Polsce

W tym roku zostaliśmy właściwie zmuszeni do pozostania w kraju w wakacje. Złożyło się na to wiele czynników, choć przede wszystkim zadecydowały o tym zamknięte granice. Portal Polsat News przypomniał, że wyjazdy zagraniczne stanowiły w tym roku zaledwie 10 proc. wszystkich podróży Polaków.

Nowy podatek w życie wejdzie za niecały miesiąc. Nikt przed nim nie ucieknie, także tyNowy podatek w życie wejdzie za niecały miesiąc. Nikt przed nim nie ucieknie, także tyCzytaj dalej

Ci, którzy zdecydowali się na zagraniczne wakacje udać samochodem, najczęściej udawali się w stronę Bałkanów. Tam królowała zaś Chorwacja, która od kilku lat sukcesywnie zdobywa serca Polaków.

- Polacy, którzy odważyli się na podróż samolotem, kupowali wycieczki do Bułgarii i na wyspy greckie, gdzie nie było konieczności wykonywania testów na Covid-19 ani kwarantanny. Turyści, którzy pozostali w kraju najczęściej wybierali miejsca nad Bałtykiem (47 proc.) i w górach (23 proc.) i zazwyczaj sami organizowali swój pobyt - czytamy na Polsat News.

Kilka dni temu na temat wypowiedział się także prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera w rozmowie z PAP, podczas której wyjaśniał, czego możemy spodziewać się w najbliższej, ale i trochę dalszej przyszłości.

Według profesora spadająca wciąż liczba zakażeń będzie oznaczała, że minister zdrowia również widzi spadek zachorowań i ma nadzieję, że nie będzie konieczności wprowadzania nowych obostrzeń.

Wystarczy donos o źle zaparkowanym aucie. W nagrodę prowizja od mandatu dla informatoraWystarczy donos o źle zaparkowanym aucie. W nagrodę prowizja od mandatu dla informatoraCzytaj dalej

- Bardzo bym chciał, żebyśmy przed przyszłymi wakacjami, tymi w 2021 r., wrócili już do normalnego życia - powiedział profesor cytowany przez PAP.

Opcji na wakacje 2021 jest sporo. LOT już ogłosił listę kierunków na lato. LOT proponuje 20 kierunków na urlopy latem przyszłego roku. Na liście krajów znalazły się znane Polakom kierunki jak: Majorka, Santorini, Korfu, Rodos, Zakintos czy Malta, ale to nie wszystko, co przygotowały dla nas linie lotnicze.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Nowa groźna odmiana grypy na Mazowszu. Próbki trafiły do laboratorium
  2. Kierowca zagapił się na autostradzie. VW Passat wbił się w TIR-a
  3. Bez zaświadczenia czeka surowa kara. Powołano system kontroli
  4. Sylwester 2020/21 bez pompy. Premier ujawnił obostrzenia
  5. Ile zarabia kasjer w Biedronce? Ujawniamy pensje w sieciówce
  6. Niewiarygodne, ile zarabia Piotr Żyła, nie mieści się w głowie
  7. Powalający przepis Ani Lewandowskiej na placki ziemniaczane
Wspaniałe wieści dla emerytów i rencistów. Mogą liczyć na dużo więcej pieniędzyWspaniałe wieści dla emerytów i rencistów. Mogą liczyć na dużo więcej pieniędzyCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News