BiznesINFO.pl

Joanna Gajcy/East News

Tłumy na górskich szlakach, w Zakopanem ścisk na ulicach. Możliwe obostrzenia w Tatrach

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Maria Glinka

Tatry z tłumem turystów

Tatry to jedna z uwielbianych wakacyjnych destynacji Polaków. Tłumy w górach wskazują, że przed aktywnym wypoczynkiem na południu kraju nie jest w stanie nas powstrzymać nawet koronawirus. Urlopowicze przebywający w stolicy Tatr - Zakopanem, twierdzą, że popularne Krupówki to "bomba epidemiczna", w której nie przestrzega się obostrzeń. Ludzi na ulicach jest tak dużo, że niemożliwe jest utrzymanie nawet metra odległości. Praktycznie nikt nie zakrywa ust i nosa.

O tym, jak wielu Polaków spędza urlop w Tatry świadczą również kilkometrowe korki prowadzące do parkingu w rejonie Morskiego Oka. Na przełomie lipca i sierpnia liczba chętnych drastycznie wzrosła, a Tatrzański Park Narodowy przekazywał, że bilety wstępu na dwa dni w przód były wyprzedane.

Brak przestrzegania obostrzeń na szlakach w Tatrach

Problemem z reżimem sanitarnym w Tatrach widoczny jest nie tylko w miejscowościach wypoczynkowych, ale i na górskich szlakach. "Przy łańcuchach korzystałam z płynu odkażającego, nie zauważyłam jednak, żeby oprócz mnie ktoś jeszcze to robił. Było bardzo wąsko i nikt nie zachowywał odstępów. Na szczycie było bardzo tłoczno i nikogo nie widziałam w maseczce, tak naprawdę ciężko tam było znaleźć kawałek miejsca, żeby swobodnie stanąć", opowiadała turystka Marta w rozmowie z redakcją Wirtualnej Polski.

Od około trzech tygodni Polska mierzy się z trudną sytuacją epidemiczną, a jednym z niepokojących regionów pozostają Tatry. W ciągu zaledwie miesiąca liczba zakażonych w samym Zakopanem wzrosła z 26 do 169 przypadków. W związku z tym powiat tatrzański został umieszczony na liście ostrzegawczej Ministerstwa Zdrowia. Oznacza to, że w każdej chwili może zapaść decyzja o przeniesieniu regionu Tatr do strefy żółtej, co będzie wiązało się z zaostrzeniem pandemicznych obostrzeń. To ryzyko w dalszym ciągu nie zniechęca turystów do urlopu w Tatrach.

<

Tagi:

Koronawiruswakacje

Podobne artykuły

Polska i Świat

Upadł kolejny bank. Co zrobić, aby odzyskać pieniądze
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Gigantyczna kara dla polskiej firmy. Zakazali dystrybutorom sprzedaży przez internet
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Spora grupa Polaków może liczyć na dodatkowy dzień wolny. Jest jeden warunek
Czytaj więcej >

Finanse

Koniec Credit Suisse. W Polsce bank zatrudnia ponad 6 tys. osób, pracownicy już dostali listy
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Upada znana burgerownia. „Smażymy do 31 marca”
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Upadła jedna z największych firm drobiarskich w Polsce. Setki osób zostanie bez pracy
Czytaj więcej >
Maria Glinka

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenia w branży dziennikarskiej zdobywała w stacji TVN i na portalu Euractiv. Wielbicielka filmów Alejandro Innaritu, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problemów w wymiarze globalnym i lokalnym.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]