BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Efekt 500+. Zagraniczne wakacje coraz popularniejsze wśród Polaków

10 Czerwca 2019

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Ciepłe kraje, morze, góry czy egzotyczne regiony świata - tym roku większość Polaków zdecyduje się na wyjazd. Połowa z nich wybierze wakacje za granicą.

Jak wynika z najnowszego badania zrealizowanego na zlecenie Mondial Assistance, 65% rodaków wybiera się na urlop. Prawie połowa, czyli 48% spędzi wakacje za granicą. Wakacyjnych urlopowiczów w tym roku będzie aż 20,5 mln Polaków, tych którzy będa odpoczywać poza Polską ponad 10 mln. W porównaniu z ubiegłym rokiem w tym roku wyjazd planuje o 2 mln Polaków więcej.

Najpopularniejsze zagraniczne destynacje Polaków

Numerem 1 wśród ulubionych miejsc na urlop Polaków jest Chorwacja, do której wybiera się 16% ankietowanych. Na następnych miejscach znajdują się Grecja oraz Hiszpania i należące do niej Wyspy Kanaryjskie. Na popularności zyskuje również Albania (3%).

Polacy zapłacą więcej za święty spokój

Wczasy all inclusive coraz częściej wybierane są przez rodaków. Aż 77% wyjazdów to są wakacje all inclusive. Urlopowicz z Polski najchętniej wyjeżdża na tygodniowe wakacje do hoteli o wysokim standardzie. ⅔ klientów biur podróży chce mieszkać podczas urlopu w hotele 4* i 5*.

W tym roku Polacy chcą wydać o 10% więcej na zagraniczne wakacje niż w ubiegłym roku. Na urlop za granicą przeznaczają średnio 3,2 tys. zł na osobę, zaś na  wypoczynek w kraju ok. 1,8 tys. zł.

500+ na zagraniczne wakacje

Można przypuszczać, że “piątka Kaczyńskiego” zachęciła beneficjentów do zagranicznych podróży. Jak pisało rok temu Money.pl posiłkując się badaniami Diners Club Polska, na urlop za granicą częściej pozwolą sobie osoby pobierające świadczenie 500+ niż osoby niekorzystające z tego programu. W 2017 roku na wyjazd poza Polskę wybrało się 25% beneficjentów programu, a w 2018 roku 40% ankietowanych.

Wakacyjnych planów na urlop nie ma jeszcze 28% Polaków. Najczęstszymi powodami rezygnacji z wyjazdu są obowiązki (35%), brak wystarczających środków finansowych (29%) oraz zły stan zdrowia (24%).

Podobne artykuły

By Olos88 - Praca własna, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=39179147

Turystyka

Polska otworzy granice, ale nie ze wszystkimi. Już wiadomo, na kogo otworzy się nasz kraj

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 17.04.2020. n/z Polskie banknoty 500 zl.

Turystyka

Bon turystyczny 500 plus. Szczegóły poznamy w tym tygodniu, jest już konkretna data

Czytaj więcej >
wakacje-pixabay-expresselblag

Turystyka

Wicerzecznik PiS wyjawił, kiedy polskie rodziny skorzystają z bonu turystycznego. Wielu na pewno się ucieszy

Czytaj więcej >

Turystyka

Coraz mniej turystów nad Bałtykiem. Sprytni mogą zaoszczędzić na wakacjach

Czytaj więcej >

Turystyka

Radisson i Zdrojowa inwestują wspólnie w kurortach. Będzie więcej noclegów

Czytaj więcej >
(FILES)This file photograph taken on March 23, 2020, shows Ryanair passenger aircraft on the tarmac at Dublin airport. - Irish low-cost carrier Ryanair said May 1, 2020, that it plans to axe up to 3,000 pilot and cabin crew jobs, with air transport paralysed by the coronavirus pandemic. Dublin-based Ryanair added in a statement that most of its flights will remain grounded until at least July and predicted it would take until summer 2022 before passenger demand recovers. (Photo by Paul Faith / AFP)

Turystyka

Ryanair usuwa kolejne loty ze swojego rozkładu. Przez powrót obostrzeń

Czytaj więcej >