Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Turystyka > Bon turystyczny hitem wakacji. Zainteresowanie przebiło oczekiwania
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 15.07.2021 02:00

Bon turystyczny hitem wakacji. Zainteresowanie przebiło oczekiwania

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Lipiec 2016 wojewodztwo pomorskie miasto Leba - oblegane plaze morskie przez wczasowiczow w upalny dzien
East News, Zofia i Marek Bazak

Bon turystyczny wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem Polaków. Wakacje tylko wzmogły zainteresowanie bonem turystycznym. Najwięcej bonów turystycznych wykorzystały osoby z Mazowsza, Śląska i Wielkopolski - informuje ZUS.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Ile do tej pory wygenerowano bonów turystycznych

  • Jak wygenerować bon turystyczny

  • Jak podmioty turystyczne mogą dołączyć do programu

Bon turystyczny wciąż gorący

Bon turystyczny to pomoc dla branży turystycznej wprowadzona w zeszłe wakacje. Rząd podkreślał, że bon turystyczny ma wspomóc gospodarkę oraz zachęcić Polaków do spędzania wakacji w rodzimych kurortach.

ZUS informuje, że tylko na Dolnym Śląsku do połowy lipca br. wygenerowano 314 871 bonów turystycznych, a niemal 174 tys. z nich zostały aktywowane. Jest to wzrost o 235 proc. w porównaniu z majem br.

- Wakacje i dobra sytuacja epidemiologiczna sprawiły, że zainteresowanie bonem wprost eksplodowało - mówi rzeczniczka dolnośląskiego ZUS, Iwona Kowalska-Matis. Dodaje, że nie trzeba się spieszyć z wykorzystaniem bonu turystycznego, bowiem ten jest ważny do 31 marca 2022 r.

Bon turystyczny napędza tegoroczne wakacje

Jak wskazuje rzeczniczka, wygenerowanie bonu jest bardzo proste - wystarczy założyć profil na platformie PUE ZUS. Jeśli ktoś ma z tym kłopoty, nic straconego - ZUS przygotował specjalny filmik instruktażowy.

Do Polskiej Organizacji Turystycznej zgłosiło się ponad 30 tys. podmiotów honorujących bon turystyczny. Chętni na dołączenie do listy muszą wypełnić specjalny wniosek na PUE ZUS.

ZUS informuje, że wydał łącznie ponad 2,2 mln bonów turystycznych na łączną kwotę 1,9 mld zł. Polacy wykorzystali już niemal miliard złotych w ramach bonów turystycznych.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]